Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hónapos csecsemő alvásigénye fórum

3 hónapos csecsemő alvásigénye (beszélgetős fórum)


2013. febr. 10. 21:14

Bocsi Lányok, hogy csak most jövök. Örülök, hogy akkor nem feltétlen kóros a dolog. :) Persze, nagyon örülök, ha ilyen típus, de annyira máshoz szoktam a Lányommal, aki nappal szinte semmit nem aludt....


Köszönöm a fórum tippet, benézek :)

7. Szuszi79 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2013. febr. 9. 10:01
Normális, nálunk is ugyanez van, csak mi éjjel is kelünk enni.
2013. febr. 9. 09:38

Szerintem egy 3 hónapos baba még sokat alszik, persze vannak rosszabb alvó babák is. Az én Kislányom 3 hónaposan átaludta az éjszakát, ez 12 órát jelentett. Illetve emlékeim szerint napközben 2X aludt. Én is aggódtam, de nem kell. Örülj neki. :-)

Anna felkelt reggel 8-kor, de 10-kor már csak pillogott. Aludt 10-től délig mondjuk. Aztán még délután 3-tól 5-ig.

2013. febr. 9. 09:25

Szia! Az én babóm, anno nagyon nem akart aludni. Folyton nézelődni akart, és a kiságy panorámáját hamar megunta. Alig aludt, és folyton kézben akart lenni.

Biztos ami biztos, beszélj a védő nőddel, ő az aki tutira tudja, hogy ez most probléma (neadjisten a betegségével kapcsolatos) vagy csak egy éber babát dobott a gép.

4. Jk (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2013. febr. 9. 09:08

Ugyanezen aggodalmaskodom én is. De azt mondják nem kell. :)

Nemsokára öt hónapos a fiam és most bír ébren másfél órát. Illetve mostmár az esti ébrenlét van hogy két óra. Én is minden rosszra gondolok, hogy mitől alszik ilyen sokat, de mikor ébren van vidám baba és jól hízik, fejlődik.

2013. febr. 9. 09:01

Szia! Nekem 3 hónaposan a babám meg háromszor-negyszer is aludt napközben és este evett meg 20-kor és 23-kor is és így aludt reggel 7-ig majd megint aludt....

Ha eszik eleget és fejlődik rendesen nem gond ha többet alszik :)

2013. febr. 9. 08:51
szia! van a novemberi babavárók zárt körű klubja,sztem gyere nyugodtan,mert igen aktív a klub :o)
2013. febr. 9. 08:49

Kisfiam most lesz 3 hónapos. Második gyermek és a két gyerekem teljesen ellentétesek. Fiam a mai napig rengeteget alszik, éjjel 12-13 órát kaja nélkül, nappal meg felkel, eszik és összesen elvan max. 1,5 órát (étkezéssel együtt), avagy inkább 1-et. Aztán alszik a következő kajáig. Nem tudom ez mennyire normális, mert:

1. A lányom szinte semmit nem aludt nappal, így nem tudom mi a normális egy ilyen korú gyereknél.

2. Sajnos van baja, vesereflux, amivel sokat járunk kórházba, vizsgálatokra. Így persze Anyaként aggódok, hogy esetleg van más baja is, mert csak nem egy átlag újszülött/csecsemő életet élt ezidáig. :(

Anyukák, mennyit alszik a Ti babátok? Mennyit aludt ebben a korban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook