Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves dackorszaka fórum

3 éves dackorszaka (beszélgetős fórum)


21. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 27. 09:35
Ìrj ràm esetleg priviben.Ugyanez a helyzet nàlunk is.
20. matyera (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2020. ápr. 24. 14:43

Így van 😁😁😁

Ha a gyerkőc a kocsik alá tenne egy figurát és azt élvezné, hogy azon átmegy/elüti, nna, ott már kicsit elgondolkodnék, hogy baj van. De nyilván azt is kinolőné.

19. andi6020 (válaszként erre: 10. - Matyera)
2020. ápr. 24. 13:58
Dodzsemezni is tök jó, pedig annak is az a lényege, hogy autók ütköznek össze.
18. matyera (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 23. 20:31
Még valami: sztem örülj ha egész nap el tud játszani, ha ez tényleg így van, akkor össze teheted a két kezed. Mert ez azt jelenti, hogy nem neked kell őt szórakoztatni. Nyilván ha elvan magával, akkor a háta közepére sem kívánja, hogy te jársz vele. Hagyd magában 😉😉
17. matyera (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 23. 20:28

Akkor csak így tovább! Majd elmúlik. Gondolom hiányzik neki hogy az oviban lehessen. Nehéz idő ez. Én a 8 évessel is megküzdök, mert néha olyan morcos tud lenni a tanulástól, hogy én nem is láttam tőle hasonlókat.

Szóval ez az otthonülősdi azért mindenkit megvisel kicsit.

2020. ápr. 23. 20:19

Szokott dobolni a fazekakkal 😅 nem is keveset.

Alagut, lejtö épités detto megvolt.

Igen, eleinte hagytam karamboloztatni, de Neki szinte az egész napja erröl szól. Akkor is csak ez a menö, ha leülsz Vele és mondjuk szituációs játékot probálok kezdeményezni Vele.


Amugy pont ez az, hogy nem hagyom a fejemre nöni. Pont ez a legtöbb feszkó kiváltója.

Következetesen probálom nevelni és amire azt mondom, hogy nem abból nem is szoktam engedni. Ezek miatt vannak a nagy kiborulásai.

A figyelem elterelés is kb 3 alkalommal münködött Nála.

15. andita1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 23. 20:03

Ha téged a kisautók összecsörgése zavar, akkor te a gyerekednek még sosem pakoltad ki a fazekakat hogy a fakanállal dobolhasson rajtuk. Az aztán a muzsika. 🙉🙉🙉

De a viccet félre téve...

Ne hagyd hogy ütögessen, mégis mit képzel(sz)?! Tudnia kéne hogy ő a gyerek. Ne hagyd hogy döntsön dolgokban amíg ilyen kicsi, mert azt hiheti hogy irányíthat téged. Ha tombol szólj rá higgadtan. Ha nem hagyja abba akkor ne vegyél róla tudomást, még a szem kontaktust is kerüld. Ha neked megy, fordítsd meg és mondd hogy egyedül ő ideges és te nem nyugodhatsz meg helyette, ez az ő dolga. Ha sikerül neki akkor beszéltek. Ha mindig következetes vagy, hamar megtanulja hogy gyorsabban elér valamit hiszti nélkül.

14. levarosbukta (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 23. 19:24

Amúgy egy ekkora gyereknek a figyelmét a lehető legkönnyebb másfelé terelni. Csak meg kell neki mutatni, hogy az autókkal mennyi minden mást lehet játszani.

Építs neki könyvekből alagutat. Gyúródeszkát, vagy ha van rajztáblát, vagy akár keményebb kartonpapírból lejtőt csinálni, amin leguríthatja az autókat. Biztos hogy vannak épitőkockái azokból autópályát épiteni kanyargósra hogy tologatja köztük. Ne szidd meg, főleg ennyi idős gyereknek nem magyarázni kell hanem hagyni kicsit karamboloztatni, aztán felajánlani más autós játékot neki.

13. matyera (válaszként erre: 12. - Mézes-Krémes)
2020. ápr. 23. 16:43

Egyetértek. Nem vagyok híve a verésnek, mert az erőszak csak erőszakot szül. De! Igenis van olyan helyzet, amikor nem árt, főleg egy fiú gyereknek egy tasli. Én pl nem mennék el egy "beszéljük meg"-gel a történet mellett. Első alkalommal csak olyan büntibe tenném amire bizony emlékezni fog. Pl gyerek be egy sarokbe, anya elé ül úgy hogy onnan a kiskorú ne tudjon kimenni, oszt lehet tombolni.


Igen, kegyetlenül hangzik, de muszáj megmutatni ki a falkavézer.

2020. ápr. 23. 15:09

Minden ilyen korú gyerek a rokonságból átesett a kisautó karambolozós játékon, a lány is. Anno mi is ezt játszottuk a tesómmal, halványan még emlékszem rá. Szerintem azért jó neki, mert még csak így tud játszani, ez megy neki, és később gondolom ebből lesz több, meg ebből lesznek a "sztorik".


A tombolásról és törés zúzásról meg az a véleményem, hogy ha a szép szó és büntetés nem volt elég, apám igenis adott egy atyait. Ezzel a véleménnyel általában mindig számkivetett vagyok, meg megdobálnak sárral. Mondjuk mi nem is őrjöngtünk soha, nem ütöttük meg a szüleinket.

11. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 23. 12:06
Olvass utána a kapcsolódó nevelésnek. Próbáld ki a gyerekidöt stb. Teljesen más szemszögből mutat rá a hisztire, okára, kezelésére mint amit meg szoktunk vagy ahogy minket neveltek. Rengeteg siker történetük van.
10. matyera (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 23. 11:31
Hogyhogy miért? Mert jó. Mert jó hallani, jó látni. Örömet okoz. Másik kölyök meg az üveggolyot dobálja az ágyról. A másik meg löködi a széket. Mert hall és lát. És ez neki jól esik.
9. matyera (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 23. 11:29
Akkor hagyd tombolni. De csak úgy, hogy te nem figyelsz rá. Vagy a szobájában, vagy büntiben. Ne hagyd hogy a fejedre nőjjön. Csapkodjon, csak úgy hogy érezze lesz@rod.
2020. ápr. 23. 11:22

Köszönöm, hogy írtatok.

A karambolos dolog azért zavaró, mert egész nap a fém autók csattannak és törnek.

Miért egészséges ilyet jàtszani? Nem értem a miértjét. 😞


Az egyszerűen mondj NEM-et màr nem hasznàl. Akkor jön a csapkodàs és tàrsai.


Szeretném megérteni a Kisfiam at, hogy mit miért tesz, de ami az egyik nap még rendben van a következő nap màr nem megy. Gondolok itt a szabàlyok kisebb elvàràsok betartásàra.


Tudom, hogy minden gyerek màs és màs. Mindenkinek vannak rosszabb napjai.

De nàlunk màr mindennapos, hogy nem lehet Vele közös nevezőre jutni.

Egy nap kb 15x biztos megy a harc valami miatt.

2020. ápr. 23. 11:17
...
6. levarosbukta (válaszként erre: 2. - Unom)
2020. ápr. 23. 11:12
Hülyeség, nem kell mindjárt elméleteket gyártani. Egyszerűen így szeretne játszani és kész. Lehet látta ismerősnél, szomszédban, tv-ben, rajzfilmben vagy bárhol és ő is így akar játszani ennyi. Nem kell belemagyarázni semmit.
2020. ápr. 23. 11:10
A legtöbb, sőt nem tévedek ha azt mondom minden gyereknek egyik legjobb szórakozása a játékautók karamboloztatása. Ki fogja nőni. Addig pedig tessék játszani vele. Nem pedig hülyeségeket magyarázni neki.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 23. 11:06

"természetesen nem is játszom Vele ilyet"


Miért?

3. matyera (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 23. 10:30

Nem érzem miért olyan nagy baj ha karamboloznak a kocsik.🙄

Játssz vele olyat és nevessetek hangosan mikor ütköznek.

Amúgy meg vannak még ütögetős/kapálós játékok, lehet az is lekötné.

Büntetni viszont ne félj!! Muszáj! Ne magyarázz, nem kellenek a szép szavak, csak annyit próbálj ki, hogy NEM!! Ez a kulcsszó. Nincs mit ragozni, csak simán NEM!😊


És ezt úgy mondom, hogy a fiam most 8 éves, és most kezdem megtanulni, mert ő nem volt dacos, makacs kisfiú 2-3-4 évesen, hanem most akaratoskodik. Próbáltam én is a magyarázást, szép szavakat...pff..nem használ. Ha mondom, hogy nem, akkor vége. Durcizik kicsit, de utána béke van.

2. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 23. 08:54
Nem lehet, hogy a karambolozós játékkal valamilyen feszültséget vezetne le?
2020. ápr. 23. 08:52

Kisfiam 3 éves.

Olyan 1,5 éves kora óta elég akaratos. Mindig probàlom ésszerű hatàrok között tartani, de az utóbbi időben egyre kevesebb sikerrel.

Feleség, megüt, visitva ordít, ha nem az van amit Ő akar.

Nem szoktam engedni a hisztinek és tudom, hogy "majd kinövi", de sokszor màr azt érzem, hogy waaaaaaaa elég.

Nyugodt, higgadt beszéd nem hasznàl màr. Bűnti szintén (nem is igazàn szeretem büntetni).

Mit tegyek, hogy ez könnyebb legyen?

Ti hogyan éltétek meg a dacos 3at? Mi segített?


A jàtékok is csak nagyon rövid ideig kötik le.

A legnagyobb örömforràs a jàtékokban Neki az, ha az autók karamboloznak (hangos, csattanós módon). Elmagyaráztam màr Neki, hogy ez nagyon buta jàték és természetesen nem is játszom Vele ilyet. Ezen persze mindig felhergeli magàt 😞


Nagyon kimerítő az egész napos "hiszti" kezelés...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook