Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kikészít a dackorszakos gyerekem, egész nap az aurámban... fórum

Kikészít a dackorszakos gyerekem, egész nap az aurámban... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. dec. 29. 00:00
Nem szabad, hogy megérezze, hogy "kikészít". Ezzel átadod az irányítást. Fontos, hogy erőt és higgadtságot sugározz felé. Ha már belefáradtál, kérj segítséget családtagtól, hogy kicsit kikapcsolódhass. Ha úgy érzed, ez sem segít, beszélj a védőnőddel, vagy kérj segítséget a nevelési tanácsadóban.
11. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 08:45
Megérzi ezért még hisztisebb.
2022. dec. 28. 08:17
Simán elfáradtál, pihenj. Nem tudod pár órára, pár napra odaadni a nagyszülőknek?
9. Greeneyed (válaszként erre: 7. - 9bbc382386)
2022. dec. 27. 22:37

Mondjuk, úgy, hogy egyedül vannak a feladatra... 99%-ban az anyák. Régen ez másképp volt. Több generáció élt együtt, aminek sok negatív "mellékhatása" is volt, de pozitív is - volt "hadra fogható" nagymama vagy más nőrokon, aki segített az anyának, így ő nagyobb eséllyel őrizte meg az ép eszét.

Nem kell ítélkezni.

2022. dec. 27. 21:52

Ez az utolsó két komment...álszent szánalmas.


FI! Kitartas, próbálj néha 1-2 órára kiszabadulni.🙏

2022. dec. 27. 21:39

Elképzelni sem tudom hogy juthatnak el szülők ide.

Vagyis de, de inkább nem írom le,nem azért mert csúnya,nem akarok ítélkezni.....

6. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 27. 21:28

Majd eljön az az idő, mikor visszasírod ezt a korát, amikor csak ül a számítógépnél, vagy a telefonját nyomkodja, és alig szól hozzád, vagy alig lesz otthon, mert a barátokkal akar lenni.

Azt szoktam mondani, hogy mindenki legyen sokat a gyerekeivel az első 10-12 évben, mert a kiskamaszkortól már nem a szülőkkel, nagyszülőkkel akar sokat lenni a gyerek. Persze minőségi időre gondolok, a mesélésre, beszélgetésekre, közös programokra, kirándulásokra.

Szerintem a serdülőkor sokkal nehezebb a szülőnek, mint a kisgyerek dackorszaka.

2022. dec. 27. 21:21

Bizony vannak nehéz időszakok!!!! Mi is éppen ezt a korszakot éljük és vmikor tényleg nem könnyű! Főleg ha ezek a rosszabb napok egybe esnek az én nehéz napjaimmal….na az az igazi katasztrófa számomra 😂 De elmúlik ez is egyszer és jön más korszak 🤪😂

Kitartást nekünk 😉

2022. dec. 27. 20:16
Ne menekülj! Úgy sem tudsz! A gyerekednek szüksége van rád! Ülj le, vagy feküdj le mellé és hagyd magadon lógni, lehet még te is élvezni fogod! Told félre a munkát! Kérd meg a gyerek apukáját, hogy vegye át a gyereket este, vagy amikor ideje van egy órára, hogy tarts egy kis en időt! Én anno elmentem a kádba és olvastam!
3. 2c63883018 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 27. 19:43
3 gyerekes nőként mondom, mindent túl lehet élni.
2022. dec. 27. 19:40

Ezt túl kell èlni!

Ne hidd hogy jobb lesz.

Lesz más ami dühítő lesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook