Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 26 hónapos kislányom jön nekem, ver, ordít - hogyan kezeljem? fórum

26 hónapos kislányom jön nekem, ver, ordít - hogyan kezeljem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
39. giga455 (válaszként erre: 36. - F8db0709b8)
2010. júl. 13. 08:35

nehogy azt hidd! Csak ha akar valamit.

Az utcán meg megy mint a meszes. Ha kérem hogy gyere fogd meg a kezem, mert úttesten megyünk át, azt mondja NEM. Persze kénytelen vagyok erőszakkal megfogni, azért mégsem mehet egyedül át az úton, és ilyenkor jön a harapás, vagy elveti magát a zebra közepén... közben meg visít mint a választási malac :S Ilyenkor jön hogy belekötöm a babakocsiba, de akkora erő van benne...

38. f8db0709b8 (válaszként erre: 34. - CsillagTM)
2010. júl. 13. 08:34

Már megbocsáss,de a2.pont nem igaz.

Én nem kényeztettem el a lányaimat,mert nem tartom jó ötletnek,és ezért bőven kapok itt más fórumokon.Én nem rohanok ha megnyekken,várjon,legyen türelmesebb.

nem ezen múlik.

37. giga455 (válaszként erre: 35. - F8db0709b8)
2010. júl. 13. 08:32
ááá nem is tudom mi a rosszabb: dackorszak, vagy lázadó kamasz kor :D
36. f8db0709b8 (válaszként erre: 32. - Giga455)
2010. júl. 13. 08:32
Neked legalább megfogja a kezedet:)én ezért is könyörgök.
35. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - Giga455)
2010. júl. 13. 08:31

nálunk külön szoba van mindkét lánynak,szóval ez kivitelezhető,hogy egyedül legyen.

Igazából nekem ez új,mert a nagyobbikkal nem volt gond.Vele most van,éli kiskamaszkorát és jujuj miket dob néha:)

34. CsillagTM (válaszként erre: 7. - Danica16)
2010. júl. 13. 08:29

1. szerintem ez a módszer jó, én az ütögetést nagyon nem ajánlom...szerencsétlen szerinted mit fog fel belőle? hát nem azt, hogy "ha rossz vagyok, fájdalmat okozok anyunak, ergo nem kéne", hanem "ha rossz vagyok, megütnek, az rossz, félek, akkor nem csinálom". engem is ütöttek meg kiskoromban, és odavagyok a szüleimért, de szerintem ez helytelen út. ettől függetlenül megértem, hogy sok idő után elszakad a cérna.


2. kérdés: hogy alakult ez ki? mert gondolom, valami vezetett idáig...az "elkényeztetés" csúnya szó, az anyák harapnak érte, de sztem akit nem kapatnak el, az ritkán csinál ilyet (pl. a három tesóm és én sose). de itt is megértem, h - főleg első gyereknél - az ember elkapatja.

33. lisa65
2010. júl. 13. 08:27

Nem a verés és a kiabálás a megoldás! Sőt az még csak ront a helyzeten!

A leültetés-büntetés nagyon jó!


Nálam is volt hiszti, mondjuk nem ilyen kemény, de én egy pohár vizzel locsoltam le a gyereket és utánna ment a büntibe. Kétszer csinálta csak meg, utánna soha többé!

Nem szabad a gyerek hisztiéra hasonlóan reagálni! Miért gondoljátok azt, hogy a verés megoldás bármire is? Tessék büntetni, de azt sem szabad a végtelenségbe csinálni. Pár perc bünti és utánna szépen elmagyarázni neki, hogy ezt nem szabad csinálni, mert anyának nem esik jól, ahogy neki sem a bünti.

32. giga455 (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2010. júl. 13. 08:27

Én is így vagyok. Alig várom az este 8 órát, akkor van "takarodó".

Már az orvosunk is elnevezte Duracell-nek annyi energia van benne. Tegnap is hármunknak lógott fülünk-farkunk, ő még mindig futott.

Amitől meg hülyét kapok: fogja a kezem és húúúúúz. De nem mondaná ám mit akar, csak rángat, én meg totózzam ki :(

31. giga455 (válaszként erre: 27. - F8db0709b8)
2010. júl. 13. 08:23

eleinte biztosan, de utána rájönne, hogy nem üzlet cirkuszolni ;)

Sajna nálunk nem nagyon van félreeső hely, így én az ágyába teszem be. Sokszor elég ha mondom neki: Mész büntetésbe, ha ezt csinálod, és abba hagyja. Ha mégsem, akkor beváltom az ígéretem :)

30. 39ff6fe670 (válaszként erre: 14. - 4b6a2525df)
2010. júl. 13. 08:22

nem sokat tudsz a gyerekekről! Ezt dackorszaknak hívják és teljesen természetes dolog, szinte minden gyereknél előjön az ÉN-tudat kialakulása közben. Az idegrendszerük fejletlen még, ezért ne tudják kontrollállni az érzelmeiket. Ha kicsit utánaolvasnál vagy jobban megfigyelnéd, láthatnád, hogy egy gyerek szívből örül, önfeledten ha boldog.. majd kiugrik a bőréből.. de ha sír akkor a világ fájdalmát éli át... ha dühös akkor verekszik... ez mind a még hiányzó érzelmi kontroll miatt van, amit majd később megtanul.

Sajnos ha rosszul nevelik, teljesen, kontroll alatt lehetnek az érzelmei később, erre vigyázni kell és semmiképp sem szabad bántalmazni, haragudni rá, mert ez biológiailag teljesen természetes jelenség.. nevelni kell, nem megtorolni!


Az én fiam alapvetően harcias, nem csak dacos.. ha megüt, akkor megmondom, hogy ez ronda dolog volt, határozottan, és rondán nézek.. általában lehiggad.. ha mégsem akkor büntetés: még megvan a járókánk, bele teszem amíg le nem higgad.. elveszem a játékait amit épp dobál...

az egész néhány perc alatt lecsendesedik.


Ha nagyon bedurvul, pl a húgát bántja, akkor én is ráverek a fenekére picit ha ne hagyja abba, de sosem annyira, hogy az már fájjon.. csak kelletlen neki. Mert vannak határok amik már veszélyesek, ezektől nagyon kell tiltani.

De általában erőszakmentesen igenis lehet nevelni a gyereket.. első és legfontosabb, hogy el kell fogadni, ő egy emberi lény és tök természetes, hogy maga akarja felfedezni a világot, nehezen viseli ha korlátozzák. Mi pedig nem azért vagyunk a szüleik, hogy uralkodjunk felettük, hanem, hogy tanítsuk őket. Félelmet nem szabad kelteni benne.. aki veri a gyerekét azt a gyerek sosem fogja tisztelni max félni fog tőle. És később komoly gondok lesznek a gyerekkel.


Tehát a legfontosabb: a gyerek nem deviáns vagy rossz. Ez dackorszak, természetes és majd kinövi. De lényeges, hogyan kezeljük, mert komoly lelki sérüléseket okozhat ha rosszul. És ne kell kiborulni.. aki kiborul az ne agabiztos, az tehetetlen, és a tehetetlenség rossz tanácsadó. ÉS a gyerek csak egy magabiztos szülőnél érzi magát biztonságban.

29. f8db0709b8 (válaszként erre: 28. - Giga455)
2010. júl. 13. 08:21

ilyen szempontból nincs gond,mert most is 20 perce kelt,este 8tól.

Viszont alig várom vége legyen a napnak,mert kész vagyok.eccerűen néha sok....de ezt a büntit kipróbálom hátha bejön,ha meg nem,akkor igy jártam:)

28. giga455 (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2010. júl. 13. 08:19

Nem vagy egyedül :(

Nagysága este 9-kor még kajabált, de reggel 6-kor már ébredt :((

27. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - D879a0c5b4)
2010. júl. 13. 08:17
az én lányom akkor lehet egész nap a nyugizónában ülne.....
2010. júl. 13. 08:15

A LifeNetwork-ön van egy sorozat, A szuperdada; pont ilyen gyerekek kezeléséről szól.

Ott ezt mondták: először mondd meg neki higgadtan, hogy ilyet nem szabad, és ha még egyszer ilyet csinál, akkor megy a NyugiZónába (vagyis adj neki választási lehetőséget). A NyugiZóna egy félreeső hely a lakásban, egy szoba, előszoba, stb, ahol annyi időt (percet) kell eltöltenie egyedül, ahány éves. Utána vissza kell menni hozzá, meg kell mondani, hogy ilyet nem szabad és kérjen bocsánatot. Ha oké, akkor kijöhet, ha nem, akkor újabb annyi időt kell ott töltenie, ahány éves.


Hihetetlen, de eddig a tv-ben mindig bevált pár nap alatt :)

25. krisz7109 (válaszként erre: 4. - Malika)
2010. júl. 13. 08:13
Nézz rá légyszives az e-mail fiókodra délutánra átküldök neked valamit, de csak ha nem zavarlak vele.
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 23. - Giga455)
2010. júl. 13. 08:09
bocsi,kicsit korán keltem:)
23. giga455 (válaszként erre: 21. - F8db0709b8)
2010. júl. 13. 08:06
tudom hogy nem mondtad, épp hogy melléd álltam ;)
22. giga455 (válaszként erre: 14. - 4b6a2525df)
2010. júl. 13. 08:05

azt hiszem ha ezzel a problémával mindenki pszihológushoz járna, tele lenne a rendelő :)

Ezen minden gyerek átesik. Van akinél 2 napig tart (hú de irigylem), és van akinél hónapokig.

21. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Giga455)
2010. júl. 13. 08:04

Én nem mondtam,hogy ne üssed,kicsiket lehet.

kiabálni meg nem érdekes,mert utánozni fog.zedd büntibe és kész.majd megtanulja.

2010. júl. 13. 08:03
Határozottan fogd meg a karját, nézz a szemébe és szigorúan mond, hogy értsd, meg, ezt nem szabad. Meg fog lepődni. Ismételd meg minden alkalommal - abba fogja hagyni. De csak akkor, ha következetesen csinálod.
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - 4b6a2525df)
2010. júl. 13. 08:02

Ezt nem mondod komolyan....pici gyereket,?

ennyi erővel lehetne küldeni a kamaszokat is mikor lázadnak,vagy épp a szülőket,ha teher nekik a gyerek.

Korral járnak ezek a viselkedések.nem mondom,hogy tűrni kell,de meg lehet tanulni kezelni.

18. Malika (válaszként erre: 14. - 4b6a2525df)
2010. júl. 13. 08:01
Neked van gyereked?
17. giga455 (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2010. júl. 13. 08:01

Most őszintén ki az aki ilyenkor nem üvölt, vagy csap oda a popsira, főleg mikor reggel óta ez a cirkusz meg? :(

Én igyekszem türelmes lenni, magyarázni, csendben beszélni, de az a bizonyos cérna egyszer elszakad. Főleg amikor véraláfutást harap rám :(

16. cofika
2010. júl. 13. 08:01
Nem szabad vele foglalkozni, és előbb utóbb abba hagyja. Csinálj úgy mintha nem is vennéd észre. Ez eleinte bosszantani fogja őt, és még jobban fog ütni, ordítani, de Te ekkor légy erős(szorítsd össze a fogad), és csinálj úgy mintha nem lenne semmi. Amikor abba hagyja (mert előbb-utóbb abba fogja hagyni, hidd el), akkor mond el neki hogy most butaságot csinált, és kérd meg, hogy legközelebb ne tegye. De ő újra és újra megteszi, Te pedig újra és újra ne foglakozz vele. Ezt a "játékot" én is nagyon sokáig eljátszottam, mire rájött, hogy nem érdemes, mert nem ér el vele semmit.Nagyon nehéz, de hidd el beválik. Ha leállsz vele, akkor annál inkább csinálja. Mi már leszoktunk róla. Ez csak hiszti, de kezelhető.
2010. júl. 13. 08:00

Büntetésbe kell rakni. ki kell neki találni valami büntetést, amikor ilyeneket csinál.

Ahány éves, annyi percig kell tartson a bünti.

Próbáld ki egy-két napig, hogy működik e.

Szerintem meg fogja érteni.

2010. júl. 13. 08:00

Szerintem akinek ilyen problémája van a pici babájával, az vigye pszichológushoz, de komolyan.

Sok segítséget tud nyújtani.


De kereshettek itt a Hoxán is pszichológust, biztosan van, és kérjétek ki a tanácsát

13. Malika
2010. júl. 13. 07:59
Akkor mégis mit csináljak? Álljak és csendben nézzem hogy üt?
12. giga455 (válaszként erre: 8. - Malika)
2010. júl. 13. 07:58

szídd meg jó hangosan, hogy az idegenek lássák nem hagysz rá mindent, meg kérj bocsánatot a nevében.

Most keményen a dackorszakban vannak, próbálgatják mit engedhetnek meg maguknak, ráadásul most alakul ki az "én tudatuk". Borzasztó korszak, én a hajamat tépem :(

Szerintem ez a viselkedés teljesen "általános" - de nem kívánatos és büntetni kell- ebben a korban. Szóval ne aggódj, nem rontottál el semmit, és nem lesz a gyerkőcöd verekedős rosszcsont sem. :)

11. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Annamarya77)
2010. júl. 13. 07:58

kicsiket ütni.szerintem lehet.

egyébként apa haját huzigálta egy időben,aztán apa visszahúzta neki,persze kicsit.azóta senki haját nem huzigálja.

2010. júl. 13. 07:56
Vagy pont most megy a life networkön a babakommandó. Pont erről van szó, csak egy 17 hónapos kisfiúval
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook