Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hónapos kislányom foga a tövénél sárga mitől lehet ez és mit lehetne tenni ellene? fórum

22 hónapos kislányom foga a tövénél sárga mitől lehet ez és mit lehetne tenni ellene? (beszélgetős fórum)


2009. aug. 14. 11:31
Tegnap elvittem a fiamat dokihoz, kaptunk időpontot és lezárja a rossz fogakat elől, hogy megmaradjanak. Azt mondta, hogy ecsetelni nem érdemes. JAvaslom neked, hogy nézesd meg fogorvossal, és kérj tőle tanácsot.
13. Ncilány (válaszként erre: 11. - Bzanna)
2009. aug. 7. 17:28
A lányom az etetőszékkel bukott arcra. Sajna neki is az első 2 foga bánta. Akkor szokott le az ujjszopásról. A végleges foga nagyon szép lett.
2009. aug. 5. 19:13

Akkor marad a babáknak való víz vagy a sima forralt víz. Ugyanis nemszeretnék neki sima csapvizet adni..


Sylvia köszi a tippet majd így próbálom leszoktatni a rostosról. :)

11. bzanna
2009. aug. 5. 00:23
Nálunk is ez volt a probléma, a végén már elkezdett "árkosodni" a kisfiam fogtöve. HIába próbáltam tisztítani, annyira érzékenyek voltak, h nem engedte, nagyon sírt. A gyerekdoki ajánlotta a Zyma fluort (szopogatós tabletta). A lényeg, h amikor Áron elaludt, akkor bedugtam a szájába. Ez így szépen lebomlott a szájában, és elvileg erősítette. Igazán nem tudom megmondani, h használt-e, mert én leálltam vele, miután mindkét felső egyes foga letört (az egyik Apuval motorozáskor, a másik a karomba ütközve, és utóbbi leheletnyi ütközés volt). Úh most szegénykémnek nincsenek elől fogai, de azzal bíztatnak h talán a maradandó fogai nem lesznek ilyen rossz minőségűek. Sajnos ezt Aputól örökölte.
10. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Hableány24)
2009. aug. 5. 00:01
A kristályvízzel csak óvatosan! Nézd meg, melyik vízben mennyi az összes oldott ásványi cucc, és először azok közül válassz, amik 500-700 között vannak. A kristályvízben asszem 1600 van, nehogy nehéz legyen a pocaknak!
9. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Hableány24)
2009. aug. 4. 23:59

Szia!

Adnék egy ötletet - bár nem kérted - a rostosról való leálláshoz. Amikor az én lányomnak kezdtem nem csak anyatejet adni, nem itta meg a vizet. Úgyhogy almalé volt. De nem akartam neki nagyon édeset adni, ezért szépen elkezdtem higítgatni. Aztán áttértünk az instant teára, azt meg aztán már gátlástalanul fel lehet vizezni...

Leírásom lényege: esetleg próbáj meg némi vizet csempészni a rostosba. Bár ha kis dobozost iszik, ez megoldhatatlan... :(

De hátha valakinek adok egy jó ötletet! ;)

Aki meg már olvasta tőlem (valahol már írtam ezt egy fórumon), attól bocsánatot kérek az ismétlésért... :)

2009. aug. 4. 23:30
Ja lehet,hogy a rostos üdítő okozta nálunk és azóta nincs mit tenni. Dehát mit tehettem volna ha SEMMI MÁST nemvolt hajlandó meginni. Szinte egész nap nem ivott semmit azt meg nem akartam,hogy kiszáradjon. Azóta is csak azt issza meg! Lehet,hogy erőszakkal kell majd leállítanom és ásvány vagy kristályvizet fogok neki adni ha nincs más meg kell,hogy igya.. :-/ Ha már nemjön helyre legalább ne romoljon tovább!
2009. aug. 4. 23:25

Hát akkor nemlehet mit tenni.

Lehet,hogy nálunk is örökletes az apukától mert neki is már gyerek korában rossz fogai voltak (bár ő rengeteg édességet evett).

Nekem mondjuk azt mondta a védőnő,hogy a cumisüvegtől van. Hááát..én nemtudom. Azóta sem iszik cumisüvegből (már 4 hónapja). De miért csak a felső fogai ilyenek? És csak elől. Olyasmi mintha rossz lenne a fogzománca ahogy végighúzom rajta az ujjam.

Na mindegy ez van.

2009. aug. 4. 23:03

Sajnos általában örökletes.

A nagy fiamnak is sárgák a fogai, vettem gyerek elektromos fogkefét, én jól megmostam neki többször is több napon keresztül, és egész szépen lejött a sárgalepedék, pedig akkor is én mostam neki amikor sima fogkefét használtunk.

A kicsi nem engedi, hgoy mossam neki, de neki is sárgák, sőt neki hamar romlani fog a foga, mert neki is van pont középen a két lapát fog között egy folt :(

2009. aug. 4. 22:27

Nálunk sajnos mindháromnak az első fogai elromlottak, a kicsinek volt legtovább épp, addig míg ásványvizet kapott. Utána kezdett romlani, persze lehet semmi köze hozzá. Most már az első két foga gyakorlatilag rossz, hiába nem iszik éjjel cukrosat, sem nappal, és 1 éves kora óta elmexel mossuk a fogát.

Azt mondták, örökletes, és hajlam okozza:(

2009. aug. 4. 22:13
Nekem is voltak gondjaim a fogaimmal gyerekként,és az elmexnek van egy fogkencéje,fogzselé,hetente 1x kell vele fogatmosni azt hiszem,de már rég volt,és az zománc erősítő.Kifejezetten gyerekeknek is van úgy tudom.A gyógyszertárban sztem megér egy kérdést.
3. ba21036ade (válaszként erre: 1. - Hableány24)
2009. aug. 4. 22:10
Szia.Nekem a nagy 4 éves,neki is "sárgák" a fogai Fogorvos azt mondta,nem gond,nem lehet vele mit csinálni.Ez még nem tesz kárt a fogakban.
2009. aug. 4. 22:08
Az én nagyobbik lányom sem kapott fél éves kora után túl sok édességet,forralt vizet ivott,mostam a fogacskáit,a metszőfogai mégis teljesen tönkrementek.Zománchiányosak voltak...kenték neki valamilyen szerrel,de nem sokat javított.
2009. aug. 4. 22:05
Hiába mosom egyáltalán nem használ neki. Az egyik fogán még van egy kis fekete borsnyi pont is. Nem eszik édességeket úgyhogy kizárt hogy ez miatt legyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook