Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 hónapos kislányom csak a bébiételt hajlandó megenni. Hogyan lehetne a házi kajára szoktatni? fórum

15 hónapos kislányom csak a bébiételt hajlandó megenni. Hogyan lehetne a házi kajára szoktatni? (tudásbázis kérdés)


12. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - 4dc18fb81a)
2009. jan. 16. 20:30
Lehet már jól lakott.
2009. jan. 16. 14:25

Köszi a tanácsokat! Most azt kapja amit mi eszünk, ill. persze félig mi esszük azt amit ő kap... (tehát olyanokat főzök) és MA megette a gulyáslevest!!! :-)))

Ellenben a palacsintához hozzá se nyúlt! :-D

2009. jan. 15. 21:57
Hát nehéz lesz.Az én lányom 9,5 hónapos ő is csak az üveges ételt fogatta el.Én úgy csináltam,hogy az asztalunkhoz ültettem mikor ettünk és kíváncsi lett,hogy mit eszünk és ő is abból kért és persze kapott is belőle 1 kanál az üvegesből 1 kanál a mi kajánkból és szépen fokozatosan elmaradt az üveges étel.Nálunk ez vált be.
9. borbelya (válaszként erre: 7. - 4dc18fb81a)
2009. jan. 15. 21:12

Nálunk épp fordítva van, az üvegeset nem eszi meg, és a főtt kaját igen. :) Bár ez a szerencsésebb.


Szoktál egyébként főzni?

Miket főzöl neki?

Volt ami esetleg ízlett?


A másik ötletem az, - ezt én is alkalmaztam, hogy a sütőtököt, és a banánt imádja, azt belekevertem a főzelékjébe, és úgy adtam neki. Úgy szívesebben megette!

8. M_Marcsa (válaszként erre: 6. - Borbelya)
2009. jan. 15. 17:27
Pont ,most akartam ezt írni...
2009. jan. 15. 17:10
Ez jó ötletnek tűnik! Leht kipróbálom!
2009. jan. 15. 16:21

Szerintem próbáld meg azt, hogy a bébiételbe az általad főzött ételből teszel bele egy keveset, aztán szépen fokozatosan növeled a mennyiséget!.

Hátha beválik.

2009. jan. 15. 14:44

Próbálom, de nem sikerül elérni ezt a "babakaja" ízt! Most hétfő óta nem kap mást ebédkor. Szerencsére gyümit nem ilyet eszik.

Gabonapépet reggelire kap, vacsira kenyeret próbálok, de az is hol csúszik - hol nem...

Amúgy 10.5 kg tehát nem aggódom amiatt ha pár napig alig ebédel, csak megszokja 1-2 hét alatt, vagy nem? (eddig az volt, hogy főztem, majd amikor nem ette meg, akkor kapta a babakaját, erre már nagyon ráuntam...)

2009. jan. 15. 14:12

Az a baj a bébiételekkel, hogy minden olyan egyenízű! Próbáld meg hasonlóan elkészíteni. Gyümölcsöket, ugye nem ilyeneket adsz? Mert abban aztán minden van, csak vitamin nincs!

A nagyobbik lányom nagyon válogtós volt, de szerencsére már sokkal jobb az étvágya. Nem mondom, hogy mindent megeszik, de látható a "javulás".


A picinek nem adtunk ilyeneket, csak ha úton voltunk.


Viszont a "poros" bébiételekben (tejpépek) sok vitamin és egyéb dolgok vannak.

2009. jan. 15. 13:12

Nem az övegből eszik... tehát lövésem sincs honnan tudja, hogy itthoni kaja, de meg se kóstolja sokszor.


Ja és gondolom a kisebbik már nem kapott nálad üvegeset... én már megfogadtam az tuti!!!

2009. jan. 15. 12:57

Nehéz eset! Én így rontottam el a nagyobbik lányom...

Abból az üvegből eteted? Ha igen, akkor próbáld meg az ételt, amit te készítesz abban a bébiételes üvegbe kínálni.


Vannak jópofa kis tálkák, az is tetszik nekik. Azzal is lehetne még próbálkozni.

2009. jan. 15. 12:53
15 hónaos kislányom csak a bébi étel hajlandó megenni. Hogyan lehetne a házi kajára szoktatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook