Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2021 december kezdjük együtt a fogyást! fórum

2021 december kezdjük együtt a fogyást! (beszélgetős fórum)


1 2 3
22. 55Judit (válaszként erre: 18. - Amina1980)
2021. dec. 7. 08:17

Abban van igazság, hogy vagy kifogást keresünk vagy megoldást. A kettő együtt nekem se megy, pedig ritkaságszámbamenően ügyes vagyok. 😀


Megértem hogy nem tudsz most még guggolni, de majd eljön az is. Viszont térdemelést, sarokemelést tudsz csinálni miközben megtartod a hasizmodat. Hidd el, a párnácskák alatt, neked is van olyanod, és minden gyakorlással egyre erősebb lesz. Azzal együtt egyre könnyebbé válik a mozgás. 😀 De tudod te.


Kaja: Igyekszem nem jóllakásig enni ami néha sikerül is, és igyekszem kevesebb szénhidrátot, több zöldséget. Mivel most retek és cékla rengeteg van, ezeket elsősorban. Vacsorára aztán semmi szénhidrát, esetleg egy ici-pici.

Nem méricskélek se szénhidrátot, se semmit. Nekem nem kell a feszkó, és előbb-utóbb fel is adnám az egészet. Így jó közérzettel, néha egy kis adag sütikével vagy gesztenyepürével szépen lassan fogyok. Van hét amikor nem, de nem feszkózok miatta, csak jobban odafigyelek arra amit csinálok. Hát ígyen.😀

2021. dec. 7. 08:04

Porckorong sérvre mindenképp kell a torna, különben szenvedés lesz az egész életed.


Napi 30 perc háton és hasonfekve nyújtózkodás!


Fekszel a hátadon és nyújtogatod a kezeidet és lábaidat.

Egyszerre karok felfelé, lábak lefelé.

Váltottan: jobb láb lefelé, bal kéz felfelé, majd fordítva.

Bal kéz felfelé, bal láb lefelé, majd a másik oldal.


Hasonfekve ugyan ez+homorírás. Lassan csigolyáról csigolyára tolod fel magad, mintha fekvőtámaszt csinálnál, csak a lábaid és csípőd lent marad a talajon.


Ha csak ennyit csinálsz napi szinten, akkor is rendbe tud tenni.


Ez tapasztalat! 5 db porckorong sérvem van és 21 éve szinte panaszmentes vagyok.


Ha fél éve csináltad ezeket a gyakorlatokat, akkor jöhet egy kis hasprés is.

A hasizom erősítése, ugyan úgy erősíti a gerinc melletti izomzatot is.

Gerincbetegeknél a legfontosabb izomzat a gerinc melletti és ezt kell folyamatosan karbantartani!


Ami fontos: nyújtózkodni lehet, lehajolni is, csak nem szabad elfordulni közben, ahogy nyújtózkodás közben sem.

Nézz utána a gerincbetegek mozdulatainak. Hogy emelhetnek, hogy kell ülni, milyen cipőt kell hozni, stb.

20. NomNom (válaszként erre: 19. - Amina1980)
2021. dec. 7. 07:10

Ebben a hidegben azt hiszem ezek a kerti tevékenységek is kiesnek most.:D

A keményebbek itt ilyenkor is bicikliznek, futnak, én most maradok a benti tornánál.

19. Amina1980 (válaszként erre: 17. - NomNom)
2021. dec. 7. 07:06

Én sosem laktam panelba. Családi házam van. Fűnyírás, favágás, kapálás.

Máskülönben én is autóval járok mindenhova, mindig rohanunk a fiúkkal...

18. Amina1980 (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2021. dec. 7. 07:05

Jó reggelt!

Ilyen súllyal guggolni sem könnyű! 😂😂😂

Nyújtás... Igen... KB. Az egészet elhanyagolom, ilyen-olyan kifogások miatt. Amikor csinálom, valóban jó. De mostanában depis vagyok... :(

Igen, azt tudom, hogy a karmozgatás segít a zsírégetésben. 😊

17. NomNom (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2021. dec. 6. 19:55
Hat igen valahol ott kezdődött az elkényelmesedés, hogy panelból házba költöztünk, tömegközlekedés helyett autóra váltottunk. Megérzi a testem….
16. 55Judit (válaszként erre: 15. - Amina1980)
2021. dec. 6. 16:25

Nyújtani szoktad a gerincdet? Nekem nagyon jó a nyújtás. Ha egymástól távolodnak a csigolyáim, nem nyomódik az idegdúc. Illetve az már régen volt hogy nyomódott, szerintm a folyamatos nyújtás hatására már nincs is kidudorodásom. nekm már könnyű, legtöbbször csak a lustaság akadályoz meg a mozgásban.


Nagyon sajn álom hogy te szenvedsz ezzel a bajjal.

Norbi egyik videóban azt mondja, a karok mozgatásával lehet a legtöbb kalóriát elégetni. Lehet hogy más fogalmazásban, de mindegy. A karoddal végezzél erobic mozdulatokat.


Van hogy én is csak állok kis terpeszben, erősen kalamolok a kezemmel, a lábammal meg ritmusra rogyasztok. A guggolós gyakorlatok is gerinckímélők, és eleg nehéz is ha 2x15-őt lenyomsz belőle. Izomépítő.😀

15. Amina1980 (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2021. dec. 6. 15:49

Sajnálom, akkor neked sem könnyű. A ducitréningeket fújom kívűlről, rengeteget csináltam régen. Most viszont 10 perc sem megy. Állandó sugárzó fájdalmaim vannak, sajnos újra műteni kellene.

Ezért nem megy a mozgás.

14. 55Judit (válaszként erre: 12. - Amina1980)
2021. dec. 6. 15:07

Köszönöm. Az én módszerem mellett könnyű kitartani.

Hát a sérv az kegyetlen. Nekem csak idegdúc kitüremkedés van, 2 db. Prsze lehet hogy már nincs, nem röngeneztettem már régen. Mikor megtudtam, azonnal el kezdtem nyújtani a gerincemet, amit soha nem hagyok abba. A reggeleket ezzel kezdem. Régen gépet is használtam hozzá, de csontritkulás miatt már azt nem merem. Szerintem hatásos amit csinálok, mert már évek óta nincs fájdalmam. Ettől függetlenül a tornáim alaklmával kímélem a gerincemet, biztos ami bizts. :)


Kérlek hogy nézzél rá a videókra, profitálhatsz belőlük te is.

Sok sikert! Írd meg, megtetszett-e valamelyik.

13. 55Judit (válaszként erre: 11. - Amina1980)
2021. dec. 6. 15:01

Nekem is vannak gerincproblémáim, bár nem műtöttek, de ezt szem előtt kell tartanom nekem is. Úgy kell erősítenek a gerincmenti mélyizmokat, hogy közben kíméljem a gerincemet.


Norbinak nagyon jó ducitréningjei vannak, némelyikben néhány perces igen hasznos étkezési tanácsot is ad. Ezek a tornák kímélik a gerincet és az ízületeket is.

Szemezgessél, biztos találsz benne nekedvalót:

[link]

12. Amina1980 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2021. dec. 6. 14:52

Köszönöm, és kitartást Neked is!

Nem bűnöztem, max. havonta 1x. Vagy még azt sem. Nekem ez nem okozott problémát.

Sajnos Depis lettem, amikor kiszakadt a sérvem, hónapokig feküdtem, ennek iszom most a levét.

Hiszem, hogy menni fog!

Viszont dokihoz feltétlen el egyek, mert vannak gondjaim...

11. Amina1980 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. dec. 6. 14:48

Ezzel csak az a baj, hogy eddig naponta kétszer ettem jó esetben. Nasi semmi, inni csak víz. Szóval, nekem nem okozott ez gondot, de nem is fogytam vele.

Kell az öt étkezés. 3 éve is így ment le, írtam. Csak akkor nem volt gond a mozgás.

10. 55Judit (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. dec. 6. 10:34

Én is az étkezés megreformálását tartom helyesnek. Csinálom is, mert a változókort követően eléggé lelassult az anyagcserém és sokat híztam.


Hiába írod le hogy az a helyes ha a mennyiséget csökkentjük és kevesebb szénhidrátot eszünk, ez általában nem szokott tetszeni a túlsúlyosoknak, mert inkább ragaszkodnak egy tarthatatlan fogyókúrához. Aminek a nevében is benne van hogy kúra. Egyszer vége lesz. Amint abbahagyja és visszatér az eredeti verzióhoz, ugyanaz lesz az eredmény is.


Én csatlakozom. Illetve rég elkezdtem a fogyást. Kis odafigyeléssel, örökre tartható apró változtatásokkal szépen lassan fogyok. Nekem nem sürgős. Amikor sürgős volt, azzal ngyon rosszul jártam. Úgy tűnik, esetemben az idősödés meghozta a bölcsességet is. :) Persze eszek a mai napig olyat is ami normális esetben nem lenne ildomos, de az olyanból mindig picit eszek, főleg az ízek miatt. Én teljesen nem mondok le semmiről.


Ahogy írtad Channa, reformálni kell. Fogyókúrázni csak akkor, ha valaki annyira elengedte már magát hogy lett egy egészségi problémája is e miatt. Akkor gyorsan le kell fogyni ami biztos hogy izomvesztéssel jár, dehhez feltétlen szakértő segítségére van szükség a nagyobb bajok elkerülése végett.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - NomNom)
2021. dec. 6. 09:54

Azt mondják, az is megteszi, ha:

- panelban laksz, reggel-este gyalog mégy a lépcsőn le-fel

- vagy egy megállóval hamarabb szállsz le a buszról, villamosról


Télen amikor jeges az úttest, és életveszélyes akár lemenni is, odaállok egy karszék/fotel mögé, és elkezdek helyben-járni. Számolom a lépéseket, mert a számolás ad egy ritmust. Először csak símán, majd lehet váltani sarok-emelésre, vagy magas-térd emelésre.


Normál esetben 100-ig számolsz kb. 1 perc alatt. Eleinte elég is az. Fél óra múlva jöhet a következő 100, egy idő után már menni fog egy nekifutásban a 200-300-500 lépés is....

8. Channa* (válaszként erre: 3. - Amina1980)
2021. dec. 6. 09:52

Hát nem tudom.


Sok sikert!


Sajnos ez az étrend az, amit feladsz nagyon hamar.


Mi lenne, ha egyszerűen csak csökkentenéd az étel mennyiségét, nem ennél naponta 5x, max. 2x, és elhagynád a nasizást és üdítő ivást. Nasi mehet hetente egyszer kis mennyiség.


Életmódot nem úgy kell váltani, hogy elhagysz sok ételt, hanem úgy megreformálod az étkezési szokásaidat.


1 étkezésre elegendő 400 kalória és max50 gr szénhidrát. Inkább ezekre figyelj.


Ha IR-es vagy, akkor sem a gyógyszer segít majd a súlyodon, hanem az, hogy tartod az előírt ch mennyiséget.


Tehát, én azt gondolom, hogy az első lépés az legyen, hogy a kaja adagokat csökkented és közben figyeled a szénhidrát mennyiséget, mert csak ezt lehet hosszútávon tartani és nem a csirkemell+bulgur diétát.


Nem kell drasztikusnak lenni, elég, ha az első időben a köretedet lecsökkented 400 gr-ról 250 gr-ra, stb.

3 szelet kenyér helyett 1,5 szelet...

7. NomNom (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. dec. 6. 09:46
Nekem nagyon hiányzik a futás de -15 fokban képtelen vagyok rávenni magam. Talán ha rendesen felöltözök akkor séta de nem is nagyon van idő rá hétköznap.:/
6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Amina1980)
2021. dec. 6. 09:03
👍
5. Amina1980 (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. dec. 6. 08:31
Köszönöm, megnézem.
4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Amina1980)
2021. dec. 6. 08:18

Mellé még a napi sétát próbáld meg. Az nem biztos, hogy valóban fogysz is tőle annyit, amit itt ír, de az biztos, hogy segít a szervezetnek visszaszerezni a korábbi egészséges működését:


[link]


A második kép alatti részt, a tempókról olvasd át alaposan. Hogy kinek mi a "kirakatnéző" tempó, és mi a "gyors" tempó, embere válogatja. :))

3. Amina1980 (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2021. dec. 6. 08:07

Szia!

A mozgás egyenlőre felejtős. Gerinműtétem volt, csak gyógytorna megy.

Az étrendem megpróbálom a "régire" visszaállítani. Akkor egy év alatt 35 kg - ot fogytam. Napi 4-5 étkezés, zab, proteinszelet, csirkemell+bulgur, fehérje, csirkemell.

Viszont kellene csináltatnom egy IR vizsgálatot, és egy hormonpanelt is.

Meglátjuk..

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Amina1980)
2021. dec. 6. 07:22

Szia! Csak kezdd el, és majd jön, aki úgy gondolja, hogy a karácsonyi-szilveszteri ünnepek előtt belevág. Merész döntés, de nem lehetetlen. :)


Hogyan képzeled az életmódváltást? Írd le, milyen módszerrel kezdel hozzá étkezés átalakítása, napi mozgás terén?

2021. dec. 6. 07:16

Sziasztok!

41 éves és 113,5 kg vagyok, a 170 cm magasságomhoz.

Nagyon-nagyon el vagyok keseredve. Ma úgy döntöttem, életmódváltásba kezdek. Csatlakozna valaki hozzám?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook