Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯
329. nanosz (válaszként erre: 327. - Chrissy77)
2018. jún. 30. 16:20

Igen igaz, saját esetemből indult ki hogy én már eleve hormonpótláson vagyok, így már onnan is be vagyok biztosítva.

Meg nyilván a hematóma is más de az látszik uh-n.

328. Maba (válaszként erre: 323. - Chrissy77)
2018. jún. 30. 15:30

Nekem a vérzést hematóma okozta/okozza, de az piros volt és bőséges, a hematóma pedig látható volt az UHn.

Az inszem miatt én is utrogestant használok, hüvelygolyót, napi 6-ot. A barnázást elvileg ez is okozhatja, de egyébként meg ahogy írták a többiek, szinte bármi. Vérbő ott most minden.

Most szedek napi 4 rutascorbint is, hogy erősítse az érfalakat.

327. Chrissy77 (válaszként erre: 326. - Judit0402)
2018. jún. 30. 14:40

Jézusom Judit az már nagyon borzasztó. Sajnálom!

Persze az is, amikor megjön a 4. héten, pedig nagyon nem szeretnénk...


Én az előző előtti... (kicsit hülyén fogalmazva)

...terhességem alatt nagyon sokat barnáztam, duphastont írt a doki. Azt mondta nyugodtan menjek dolgozni....hát nyugodtan mentem. Aztán a 12+3 heten begörcsöltem, mire bementünk a szülészetre, már nem látták a babát a pocimban.


Nanosz, írtad, hogy a biológia dönt. Persze amikor egy beteg baba pl felszívódik vagy elhal, ott igen. Azt nem szabad sajnálni.... persze sajnáljuk, de nem akar senki egy beteg gyereket egész életében látni szenvedni....én így gondolom.

...szóval csak annyit akartam mondani, hogy amikor csak egy kicsivel több hormonra van szükség, akkor vigyázni kellene arra a kis csöppségre, ha már egészségesen fejlődik. Mert a hormonzavar sajnos korunk "betegsége" és nem a baba hibája.

2018. jún. 30. 12:54
En berlinben elek. Itt az orvos is a mg pezsgoport ajanlotta es szigoru pihenest. Fokent igy h ketto vetelesem is volt mar es a masodik a 20.heten.
325. Silverfox91 (válaszként erre: 323. - Chrissy77)
2018. jún. 30. 12:34
Én kaptam antibiotikumot is, ha esetleg fertőzés okozta volna a hematómát, meg kaptam duphastont is, de nekem csak 2x1-et írt fel. Nekem nem múlt el teljesen a barnázás, kicsit más lett mint a gyógyszerek előtt, meg most nincs minden nap, csak 2-3 naponta kicsi. Szerintem sajnos ez legalább a 12. Hétig így lesz :( legalábbis abban bízom hogy annál nem tart tovább.
324. nanosz (válaszként erre: 323. - Chrissy77)
2018. jún. 30. 12:26
Én kérdeztem a dokim h mi a teendő, ha. Veszélyeztetett vagyok a vérzékenységem miatt. Azt mondta h ügyeletre felesleges első trimeszterben szaladni barnával, kis vérrel. Ha kevés vér van akkor rutascorbin, mg, progipótlás és pihenés. Sok ott a hajszálér és eleve vérbő, munkaidőben persze meg lehet nézetni megérti, de ügyeletben kb kaparást tud csinálni ha vetélés van több mint fél l vérrel, de mást sajnos nem. Biztos ijesztő de az első 12 hétben a biológia dönt az orvosok nem tudják felülírni. :( én 2x2 utrot szedek mert inszem volt ott alap.
323. Chrissy77 (válaszként erre: 322. - Maba)
2018. jún. 30. 12:18

Ti, akik barnáztok, mit mondott a dokitok? Kaptok rá valami progesteron pótlást? Vagy nem hormonális oka van?


Nekem az előző terhességemnél is, és most is írt fel a doki 3x2 progit, pár nap múlva abba maradt a barnázás. Azóta se...

322. Maba (válaszként erre: 308. - Judit0402)
2018. jún. 30. 11:18

Üdv közöttünk :)

Sajnos többünknek is van ilyen barnázós, vérzéses problémája, kitartás, sok pihenés és remélhetőleg nem lesz gond. 🍀

321. Danc (válaszként erre: 313. - Radiation)
2018. jún. 30. 10:31
Én is kipróbáltam.. Te jó ég.. hogy lehet ilyen neveket engedélyezni, mint: Ildefonz, Tacitusz és társai?!?!
320. Maba (válaszként erre: 305. - Ancsi85)
2018. jún. 30. 10:14

Szia :)


Igen, első baba, Dunakeszin lakunk és van fogadott orvosom, a SOTE II-n fogok szülni.


Én vettem szívhang figyelőt, kb 1.5 hete, de többszöri próbálkozás is sikertelen volt, így elengedtem, majd heti egyszer megpróbálom, hátha. Jobb lenne már hallani, akkor nyugodtabb lennék, de ez van :)

319. nanosz (válaszként erre: 317. - Chrissy77)
2018. jún. 30. 10:02
Köszi a képet!
318. nanosz (válaszként erre: 317. - Chrissy77)
2018. jún. 30. 10:01

Igen. Köszi én is így gondoltam hogy az időpont kérések miatt félre kell tenni a babonát és el kell kezdeni a vizsgálatokat, és nem 6 hetesen akartam menni mindenhova csak telik az idő a nyári szabadságokkal nehezítve.

Másik város védőnőjéhez tartozom őt is hívni fogom őt már felmere így hogy mondtátok h kellene. Köszi :)

317. Chrissy77 (válaszként erre: 315. - Nanosz)
2018. jún. 30. 09:50

Én 6 hetes voltam amikor a kislányommal mentünk tanácsadásra. Akkor szóltam hogy majd ha a doki szívműködést is lát az uh.n akkor jövök. Azt mondta jó, oké várlak. Aztán megkértem hogy megnézné-e a vércukromat, mert szédülök stb... simán megnézte.

Hát vannak lelkiismeretes védőnők is.

Feltettem egy képet is, az első trimeszteri KÖTELEZŐ vizsgálatokról, amit alá is kellett írnom, hogy igen is tudomásul veszem, ez az én felelősségem.

Azért a mai világban amikor hetekkel előbb kell időpontot kérni, hogy ne fuss ki az időből, mert ha kesőbb mész már más eredményt kapsz... ez nagy hanyagság a védőnőd részéről.


Kaptam már kiskönyvet úgy hogy 12+3-nál elvetéltem... ez is a doki miatt volt... kerestem, hál'isten találtam is egy lelkiismeretest dokit. Szóval lett egy kiskönyvem, és nem halt bele a védőnő.


Szóval nagy szar az egészségügy, és a védőnőt még választani sem lehet 😕

316. Zerika (válaszként erre: 315. - Nanosz)
2018. jún. 30. 06:27
Szia! Háziorvos simán adta nekem is a beutalókat, úgyhogy nyugodtan fordulj hozzá ;-)
315. nanosz
2018. jún. 29. 22:50

Sziasztok. Bátortalanul én is jelentkezem 6+3 vagyok, szívhang volt tegnap 2.5 mm embrióval. 6 év sikertelen meddőségi kezelés után inszemmel fogant.

A dokim a tegnapi vizsgálat után aug elejéig szabira ment, azt mondta h menjek védőnőhöz h adjon beutalókat a vizsgálatokra utána 11. Héttől kombinált tesztre vv és uh és az eredményekkel aug elején találkozunk. Ehhez képest a védőnő elzavart h 12. Hét előtt bármi történhet addig ők nem szeretnek könyvet adni, leghamarabb talán 10 hét körül hívjam újra. Ilyenkor mi van? Akkor nem kell vizsgálat? Vagy menjek háziorvoshoz? Nektek simán ment?

314. picibh1 (válaszként erre: 313. - Radiation)
2018. jún. 29. 22:08
Igen, ráadásul nem magyar vezetéknév és állandóan betűzni kell és blö :( szóval valami szép egyszerű kell hozzá. Kipróbálom azt :D
313. radiation (válaszként erre: 312. - Picibh1)
2018. jún. 29. 20:57

Az anyuciponthu oldalon van névadó kalkulátor...tök jól elszórakoztam vele ebédidőben :D

Szerintem érdemes kipróbálni, az is sokat jelent hogy a választott nevet a vezetéknévvel együtt látod leírva.

312. picibh1
2018. jún. 29. 19:17
Nálunk a kisfiam Attila, a férjem után mert csak ebben tudtunk megegyezni. :D most nagyobb bajban vagyunk a nevekkel..
311. Danc (válaszként erre: 310. - Chrissy77)
2018. jún. 29. 14:12

5 évig én is az voltam, de kb egy fél éve megint megjelent egy 5cm-es ciszta, ami a kövi menzeszkor ki is pukkant.

Elvileg ez nem tud teljesen eltűnni, max tünetmentes :/

310. Chrissy77 (válaszként erre: 303. - Danc)
2018. jún. 29. 14:06
Engem is műtöttek endoval, 2007ben. Mára már teljesen eltünt a szervezetemből.
309. Chrissy77 (válaszként erre: 299. - Silverfox91)
2018. jún. 29. 14:04
Nálunk is a férjem nagypapája nevét kapja ha fiú lesz. Hát ő András. Kb nekem is annyira kedvencem ez a név mint neked. A beceneve viszont tetszik hogy Bandika. Vagy Bandita 😊
2018. jún. 29. 13:50
Sziasztok. Nekem a 6.heten volt barnas egy hetig. Most 10+5nel jarok tegnap ism volt barnas ma meg mar barnaspirosas. Gyorsan a ferjemmel elmentunk a sirgossegire. Mivel veszelyeztett vagyok iden volt egy kesoi vetelesem. A surgossegin azt mondtak nyugi a nok 60%a verzik v barnazik terhesseg alatt. Szigoru pihenes semmi sex . A ferjem hal istennek most az itthoni feladatokat is atvallalja. Most mar itthon vagyunk megnyugodtam picit.
307. Silverfox91 (válaszként erre: 306. - Ancsi85)
2018. jún. 29. 13:23

Hát ebben a helyzetben nem is kérdés akkor a táppénz.


Én csak irodai munkát végzek, plusz messze sincs a munkahely, úgyhogy ezt ki lehet bírni.


Én most a legutóbbi mérés szerint 9+3 hétnél járok. Szóval nekem még majdnem három hét van a 12. hétig. Jó messzinek tűnik még.

306. ancsi85
2018. jún. 29. 12:53

(Válaszként erre: 302. -Silverfox91)


Én veszélyeztetett vagyok. Vegyszerekkel is dolgoztam meg napi 8-10 óra állás, munka mennyiségétől függően. Úgy gondoltam , inkább nem kockáztatok. Hány hetes vagy? Vigyázz magatokra!

305. ancsi85
2018. jún. 29. 12:47

(Válaszként erre: 300. -Maba)


Köszönjük. :) pihengetünk. Hallgatunk az orvosra.

Szóval akkor nem csak én vagyok ilyen aggódós. :) Első babát várjátok? Hova valósiak vagytok? Fogadtál orvost?

Igen, sokszor nehezen lehet kibírni hogy megbizonyosodjon róla az ember hogy minden rendben van -e. Főleg ezeknél a vérzéseknél. Gondolkoztam rajta hogy be kellene szerezni egy szívhangfigyelőt. Csak ha netalán neadj'Isten az elején nem a megfelelően használnám,rossz helyre tenném, akkor meg azon aggódnék miért nem hallom a szívhangot.. de persze azt is ki kell tapasztalni hogy használja az ember.

304. Danc
2018. jún. 29. 12:44
Bocsi Silverfox, Maba megelőzött a kérdéssel :D
303. Danc (válaszként erre: 295. - Silverfox91)
2018. jún. 29. 12:41

Mi lenne ez a név? :)

Én is így vagyok vele, picivel jobban örülnék egy lánynak, de igaziból mind1, csak egészséges legyen.


Engem endometriosis-al műtöttek anno, és elég erősen ajánlott volt a mi hamarabbi babázás, mert meddőséghez vezethet. De szerencsére van pocaklakó

302. Silverfox91 (válaszként erre: 297. - Ancsi85)
2018. jún. 29. 12:21
A táppénznél szerintem sokat számít, hogy kinek milyen mértékű a dolog, meg persze, hogy mi a munkája. Tőlem is kérdezte a doki, hogy mit dolgozok, és akkor mondta, hogy ebben az esetben nem kell feltétlenül táppénzre menni, de ha akartam volna, kiírt volna.
301. Maba (válaszként erre: 299. - Silverfox91)
2018. jún. 29. 11:54
Ez amúgy nagyon fontos, hogy kit ismersz olyan névvel. KB én is minden javasolt névre azt mondtam, hogy na az biztos nem, mert ezt vagy azt úgy hívják, erre férjem kérdezte, egyáltalán van-e olyan férfi akit kedvelek? 😀
300. Maba (válaszként erre: 297. - Ancsi85)
2018. jún. 29. 11:51

Mi is 10+2nél vagyunk. ☺️

Engem annyira nem biztatott a dokim, azt mondta van akinek végig kíséri a 40 hetét az ilyen verezgetés. Hát én őszintén remélem, hogy ezt itt senkinek nem kell majd átélnie!


Ti is vigyázzatok magatokra, pihenj, most az a legfontosabb!


Egyébként a folyamatos aggódás. 9 hetesen látott doki, láttam hogy dobog a szíve. Legközelebb csak 13 hetesen megyünk a genetikaira. Én addig megőrülök! 😀 Állandóan attól félek, nehogy valami baj legyen és észre sem veszem.😟

Ti hogy bírjátok, hogy csak havi egyszer látjátok?

❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook