Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯
239. Chrissy77 (válaszként erre: 238. - Chrissy77)
2018. jún. 28. 06:25

Telcsiröl irok és mellényúltam kicsit...

Szoval csak szekszárdi dokit tudok mondani, ha érdekel.

Én elmondhatom magamról hogy sok dokit láttam már, de egyik sem volt annak való. Egy kivételével! Egyik sem volt az a lelkiismeretes. Nem éreztem hogy fontos vagyok, még babával együtt sem. Mintha futószalagon mennénk...sem a csnt.n sem magánorvosnál.

Az "igazira" pár éve találtam rá. Ha baj van tapintatosan közli, ha minden rendben, akkor teljes mértékben megnyugtat. Felvilágisít, kérés nélkül elmagyaráz mit miért tesz. Ami furcsa, viszont nagyon jó, hogy mindig bocsánatot kér, ha megvizsgál. Kedves.. 😊

238. Chrissy77 (válaszként erre: 107. - Danc)
2018. jún. 28. 06:11

Szia.

Bocs, ez a bejegyzés kimaradt... az utóbbi hetekben csak az utolsó hozzászólásokat olvastam.

Szóval hol szültem eddig? Az elsőt a sote 2.n a masik kettőt szekszárdon.

237. Chrissy77 (válaszként erre: 107. - Danc)
2018. jún. 28. 06:11

Szia.

Bocs, ez a bejegyzés kimaradt... az utóbbi hetekben csak az utolsó hozzászólásokat olvastam.

Szóval hol szültem eddig? Az elsőt a sote 2.n a masik kettőt szekszárdon.

236. Chrissy77 (válaszként erre: 225. - Radiation)
2018. jún. 28. 05:42

A femibionban is van vas. Csak már a szervezetünknek nem kell átalakítani, "folát"-á, és így azonnal hasznosítani tudja.

A doki valószínű azért mondta hogy mindegy, mert placebónak tartja. Vagyis megnyugszol ha terhes vitamint szedsz.

A reklámok elhitetik velünk, hogy mi a jó. Szedd ezt, kendd azt... és minden rendben lesz.

235. Bikmakk30 (válaszként erre: 230. - Kiscsijke)
2018. jún. 27. 21:02
Nekem is ugyanaz a bajom, szintén 7. hét. Nekem cola segített kicsit.
2018. jún. 27. 19:15

Szóval ma voltam Genetikain. Minden rendben. 3 hét múlva vérvétel aztán utána 4 hét mulva uh.

A tanácsadásra kellett várni 2 órát... vagyis a dokira... 8 helyett 11re jött, délben elment 3/4 órára... irígylem a munkarendjét 😄

233. Chrissy77 (válaszként erre: 229. - Zerika)
2018. jún. 27. 19:12

Ez érdekes. Nálunk kiskönyv nélkül nem utal be a doki ezekre a tipisú vérvételekre, és a laborban is a kiskönyvet kérték először. Másodszor pedig a 12. heti uh-ra is kiskönyv kell. Azt pedig kőkeményen a védőnőtöl kapod.

De úgy látszik felétek nem ilyen kemény a rendszer.

232. Bglidia28 (válaszként erre: 230. - Kiscsijke)
2018. jún. 27. 16:10
Szia! Gratulálok a babához! :) Én is most vagyok 7+4 napos, iszonyúan ég a gyomrom nekem is (mondjuk már a terhesség előtt is küzdöttem vele) + laktózérzékeny is vagyok, ami megnehezíti a táplálkozást, de én mindig rágcsálok valamit ahogy üresebb a gyomrom, meg vettem Rennie antacidumot is, ami szuperhatékony! ;)
231. Danc (válaszként erre: 230. - Kiscsijke)
2018. jún. 27. 15:40

Szia.


Hirtelen rengeteg hormon került be a szervezetbe, és erre így reagál a tested. Ha nagyon rosszul vagy, próbálj meg (nem sokat és nem állandóan) Cola-t iszogatni, az szokott segíteni. A védőnénim és a nőgyógyászom is javasolta. Nekem még be vállt a mentolos cukorka is. Csak ne keverd a colát és a mentost :D

Próbálj meg sokszor keveset enni :) És ne izgulj, el fog múlni!

2018. jún. 27. 14:54

Sziasztok.

Én új vagyok még, még csak a 7. hétben vagyok.

De mindennapos az émelygés. Hányinger, és nem tudom mitől. Nem kivánok inni sem, ami nem jó.

A gyomorszájamnál érzem hogy fáj....

229. Zerika (válaszként erre: 92. - Chrissy77)
2018. jún. 27. 14:33
Szimplán csak nem volt még időm elmenni hozzá. Heti 6 napot dolgozok, ebből 4 nap 10 órázok és a nőgyógyászt és háziorvost is nehezen nyomom be. A héten vagyok 12. hetes úgyhogy megyek és felkeresem. Azt még nem tudom, hogy boszorka-e, de remélem nem. :-D Kérdeztem a vendégekeimet is, hogy ők mikor voltak és volt aki tök hamar ment és volt aki 13 hetesen kezdett el járni és egy kicsit kezdet lelkiismeret furdalásom lenni, hogy én még nem mentem. A háziorvos intézi a beutalókat, úgyhogy a vizsgálatok rendben folynak. Köszi mindenkinek a választ! :-)
2018. jún. 27. 14:07

Köszönöm a köszöntéseket!

Nahát, még napra pontos egyezések is vannak :)

227. Judit0402 (válaszként erre: 226. - Danc)
2018. jún. 27. 11:34
Nekem a dr nôm multheten adott magnezium pezsgoport. Nekem bevallt .Mellette femibiont es folsavat szedek.
226. Danc (válaszként erre: 225. - Radiation)
2018. jún. 27. 11:21

Én is a magneB6-ot szedem. Nekem is pár napja már nincs hányingerem, szerintem se az okozta, szimplán a rengeteg hormon.

Kismama vitaminból meg a DM-est szedem, ezt több doki is javasolta, és meg is fizethető.

Magnézium pezsi dablettáról vélemény?

2018. jún. 27. 11:00

Ma kíváncsiságból utána olvastam a magnézium készítmények összetevőinek. Én eddig magneB6ot szedtem. Mivel a háninger elmúlt szerintem nem ez okozta. Ahogy olvastam mindegyikben más hatóanyag van, magnézium laktát, citrát...stb mindegyiknek más a magnézium ion tartalma és hát a magneB6nak elég kevés. Ráadásul femibiont szedek abban egyáltalán nincs is mg. Szerintetek gond ha váltok magnosolvra? Van akinek azt javasolta a dokija? Pont a 13. héttől fontos nagyon a mg és kalcium pótlás...azért gondolkodtam el a dolgon.

Meg pont emiatt utána nézten a kismama vitaminok tartalmának...hát nagy a szórás az biztos. Gravidában szinte minden van, femibionban se vas se kalcium... nem értem a dokik miért mondják hogy mindegy mit választunk csak szedjünk valamit... :S

224. radiation (válaszként erre: 221. - Danc)
2018. jún. 27. 10:50

Ha ez vígasztal, nekem szuper vénáim vannak, de a nővérnek sikerült keresztülszúrnia szerintem...két hétig tenyérnyi!!! lila kék zöld folt volt a könyökhajlatban...nem mertem pólót venni mert úgy néztem ki mint akit megvertek. A folt azóta kisebb de még megvan. Soha nem jártam még így...

A vetélés után voltam én is terheléses cukorvizsgálaton tavaly, na ott profi volt a nő...estére meg sem mondtam volna hol szúrt meg. :)

223. Silverfox91 (válaszként erre: 222. - Radiation)
2018. jún. 27. 10:16
Nálam is a fáradság a legjellemzőbb. Nem is akarok belegondolni, mi van a lakásban.... Mondjuk a hematóma miatt extrán visszafogtam magam (lekopogom, de úgy tűnik, hogy javul a dolog :) ). Kb semmihez nincs kedvem már munka után, csak feküdni. Kész kínszenvedés összedobni a másnapi ebédet.
222. radiation (válaszként erre: 216. - Amberwaves)
2018. jún. 27. 10:04

Üdv közöttünk! :)

Már múlt héten én is fokozottan figyeltem, és tényleg határozottan elmúlt a hányinger, pár napja egyáltalán nem érzem, szóval kitartást mi denkinek, közel a vége!

Ahogy múlik a hányinger viszont a fáradtság egyre rosszabb :(

Van, hogy 8kor bealszok a gyereknek az esti mese olvasásba :( Drágám már meg is állapította hogy anya mostanában csak pihenni akar...(Más kérdés hogy a munka mellett nem tud :)

221. Danc (válaszként erre: 215. - Radiation)
2018. jún. 27. 10:03
Én ma voltam.. hát.. eléggé mélyen fekszenek a vénáim (majdnem a csonton) nehezen, de mindig megtalálják. Ráadásul ma még az egyik legügyesebb néninél is voltam, de 3x kellett újra szúrni :( Azt mondták, hogy a rossz vénáim mellé még a vérnyomásom is nagyon alacsony volt ma.. Aucs.. :( remélem a terheléses cukor tesztnél nem lesz ugyanez
220. Danc (válaszként erre: 218. - Schann)
2018. jún. 27. 09:59
Ezek fiúk nagyon aktívak voltak akkor... :D Fene a pofijukat! Mi kicsit fiatalabbak vagyunk, 9+2 hetesek. Bár nálam is azt mondták, hogy kisebb a a baba a korunknál, de szerintem most behoztuk a lemaradást, mert mostanában sokat feszül az alhasam .. na majd 13-án a kombinálton kiderül ;)
219. Danc (válaszként erre: 216. - Amberwaves)
2018. jún. 27. 09:55

Szia,


Üdv itt köztünk :)

Örülök, hogy végig meg lett a babuci szívhangja is, nagyon megnyugtató tud lenni. :)Majd mesélj mi volt az UH-n :)

218. schann (válaszként erre: 216. - Amberwaves)
2018. jún. 27. 09:35

Szia!

A terhesség kora nálam is 10+3. :) (a valóságban 1-2 nappal kisebb) Micsoda bababumm volt azon az április végi, hosszú hétvégén :D

Az én hányingerem is rendszeresen kora este-este jelentkezik (még van), reggel sosem voltam rosszul.

Jó babavárást Neked is!

217. Judit0402 (válaszként erre: 216. - Amberwaves)
2018. jún. 27. 09:15
Szia. En is ma vagyok 10+3nal. Nekem is elsô baby lesz. Igaz nalam sajna mar volt 2missed ab. Eddig minden rendben, rosszul let is ritkan van.
2018. jún. 27. 08:49

Sziasztok!


Bejelentkezem én is, elvileg 10+3 hetes vagyok, első gyerek.

Sok megnyugtató dolgot olvastam tőletek :)

Az első ijedtségem a hetedik héten volt, pecsételés, "szerencsére" másnapra volt időpontom az SZTK-ba. Tapogatás-nyomkodás alapján doki megállapította, hogy túl kicsi a méhem, a baba már biztosan nem él, adott egy beutalót UH-ra, ráírta, hogy missed ab. Látta az arcomon, hogy a sírás határán vagyok, így az asszisztens javaslatára kérdőjelet írt tollal a papírra... 15 nap múlvára kaptam volna időpontot, így még aznap elmentem magándokihoz, ahol hallottam a babám szívverését :) Progesteront írtak, azóta még egy pecsételés volt (görcsök soha, lekopogom), de már kevesebb.

Tünetként mellfeszülést és iszonyú fáradtságot éreztem, illetve esténként hányingerem volt, az utóbbi pár napig, de látom ebben a korban másnál is elmaradozik az émelygés, ez megnyugtató.

Holnap megyek védőnőhöz, 11-én UH, Pécsre (látom vagyunk itt páran :)).

215. radiation (válaszként erre: 214. - Danc)
2018. jún. 26. 16:38

Én nem kombinált tesztre mentem, hanem az állami kötelező 12 hetesre. Iszonyúan izgultam mikor kiküldtek hogy járkáljak mert konkrétan semmit nem látnak, csak a méretét... Azt beszélgettük a férjemmel hogy lehet ezt idegekkel bírni a 3. 4. 5. stb. gyereknél... :)

Szülessen meg egészségesen komplikáció nélkül, és én összeteszem a kezem, 3.at nem vállalunk :D


Házidoki által kiírt vérvételen voltam csak vizeletteszttel együtt kb 2 hete. Abban nem volt eltérés.

214. Danc (válaszként erre: 212. - Radiation)
2018. jún. 26. 15:50

Csokiiii <3 Az igen, szégyenlős a picur. Szerintem nálunk is fiú lesz, bár én kislányt szeretnék. :)

Volt vérvételed is?

213. radiation (válaszként erre: 211. - Maba)
2018. jún. 26. 15:30

Határozottan megnyugodtam :)

Egyébként napról napra milimétereket nőnek, szóval ilyenkor még látványos a különbség. Azt olvastam, hogy az emberi életben nincs még egy olyan szakasz mint a 12-15 hét közötti, akkor ugyanis olyan mértékű a fejlődés és növekedés, ami nem hasonlítható semmihez. Pedig születéstől a 6. hónapig is állati látványosan növekednek a babák.

212. radiation (válaszként erre: 209. - Danc)
2018. jún. 26. 14:58

Olyannyira nem tetszett neki hogy maceráljuk, hogy elküldtek fél órát sétálni meg csokit enni. Utána is lötyögtette a hasam a szonográfus, és akkor végre picit jobban befordult.

Szóval a nemét nem tudtuk meg, talán legközelebb. De sztem fiú :D

Hasi uh volt egyébként.

211. Maba (válaszként erre: 207. - Radiation)
2018. jún. 26. 14:46

Gratulálok a genetikaihoz, már kétszer akkora a babád mint az enyém 😍 Durva, hogy ez mindössze két hét különbség.


Te érzel most valami megnyugvás félét? Elérted a bűvös 12-t,genetikai is rendben. Én már számolom vissza a napokat, hogy kicsit nyugodtabb lehessek, hogy túléltük az első trimesztert.


M-es felsőket rendeltem, leméricskéltem magam, elvileg jónak kellene lenniük. Mindenképpen megírom majd, hogy miket hozott a futár :)

210. Maba (válaszként erre: 206. - Danc)
2018. jún. 26. 14:42
Szoknyát és nacit nem mertem rendelni, pedig van egy nagyon szuper térdig erő farmer rövidnadrág is az akciósok között, de azt már tényleg próbálni kellene. Én egyelőre az egyberuháimmal jól elvagyok, azok sehol sem szorítanak, a gumis farmerommal meg egy ideig még remélem kitartok.
❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook