Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... ❯❯
269. Danc (válaszként erre: 268. - Chrissy77)
2018. jún. 28. 16:11
Nekem is egészen lent volt, valahol a bugyi vonala környékén. Vagy még lejjebb :)
268. Chrissy77 (válaszként erre: 267. - Danc)
2018. jún. 28. 15:32
Nekem nagyon lent volt, azért gondoltam rá..
267. Danc (válaszként erre: 266. - Chrissy77)
2018. jún. 28. 15:07
Én is erre gondoltam, de elvileg még nem érezhetnénk őt. Ahhoz még túl pici. Majd a 20. hét környékén?! De simán lehet persze :))
266. Chrissy77 (válaszként erre: 265. - Danc)
2018. jún. 28. 14:49

Köszi.

Hajnalban nekem is volt az alhasamnál... egész lent... olyan kis finom bökdösés... biztos babyka volt. Nekem kb 10 mp.ig tartott...

265. Danc (válaszként erre: 264. - Chrissy77)
2018. jún. 28. 14:38

Szegény... :( Jobbulást!


Nekem ma a jobb oldalon elkezdett "bugyborékolni" a hasam. Mármint olyan érzés volt benne. Majdnem egy percig tartott

2018. jún. 28. 14:28

Úgy hiszem én vagyok itt az egyik legidősebb kismami. Hát nem akarok senkit elkeseríteni, de még mindig erősen émelygek 🤢

Most ittam pár kortyot, de itt van a torkomban...

263. Danc (válaszként erre: 262. - Radiation)
2018. jún. 28. 14:08
:D Mennyi idős a másik gyerkőc? Egyenlőre nekem sincs energiám ilyenekre, de igazad van. Talán ősszel :)
262. radiation (válaszként erre: 258. - Danc)
2018. jún. 28. 14:00

Hát a jógáról nekem nincs jó véleményem, szerintem alá van becsülve a mögötte lévő spiritualitás és annak iránya. Kismamaként nem tenném ki a gyerekemet ennek.

Marad nekem a Rubint Réka, meg a Cindy Crawford kismama torna, meg a gyaloglás a munkahely-ovi-otthon háromszögben. De ezekhez a tornákhoz mostanában végképp nincs erőm. Talán ősszel, ha már nem dolgozom.

Meg még nem is mondtuk meg a kistesót a gyereknek, egyből rájönne ha meglátná hogy kismama tornázok :D

261. radiation (válaszként erre: 259. - Zerika)
2018. jún. 28. 13:55
Ha szeretnél kombinált vizsgálatot akkor azt nagyon gyorsan kell intézni. Itt a Kyncset ajánlják, honlapjuk szerint első konzultácio a 9. héten van, aztán időpont egyeztetés alapján az uh és a vv. Én nem voltam egyébként, de a védőnő, a háziorvos és a nőgyógyász is rákérdezett, nyilatkozatot íratott alá, és figyelmeztetett hogy ki ne csusszak az időből :/
260. Zerika (válaszként erre: 244. - Radiation)
2018. jún. 28. 13:54
Rajta vagyok :-) Köszönöm mindenkinek a segítséget
259. Zerika (válaszként erre: 243. - Chrissy77)
2018. jún. 28. 13:51
Nem is hallottam róla, hogy a 12. hét elött kötelező lenne bármi is. Sok ismerősöm a 10. hét környékén ment először dokihoz és utána persze kezdték a vizsgálatokat. Én a 6. héten voltam először a nőgyógyászomnál és amik kellenek folyamatosan csinálom. A 9. héten mondta, hogy majd keressem fel a védőnőt lassan, de pont nyaraltunk elötte meg rengetegen voltak nálam, úgyhogy tegnap ahogy hazaérkeztünk megkerestem. Kérdezte, hogy hol tartok a terhességben és szerencsére nem cseszett le. Nagyon kedves volt, aminek nagyon örülök, mert hallok olyanokat, hogy csak na róluk :-)
258. Danc (válaszként erre: 257. - Radiation)
2018. jún. 28. 13:21

Jól hangzik :) Én idáig el se jutok, hogy ilyeneket csináljak :( Otthon se érjük magunkat utol, nemhogy még kaja is..

Kismama jógáról valami tapasztalat?

257. radiation (válaszként erre: 254. - Danc)
2018. jún. 28. 13:15

Kaptam a héten egy vödör uborkát, úgyhogy tegnap ubisalit csináltam tojásos nokedlivel (szigorúan tk. lisztből).

Mivel a gyerek is szereti, a fenekére csaptunk (mármint a kajának:) ezért ma főzhetek megint. Szerencsére tököt is kaptam a déditől, úgyhogy tökfőzelék lesz. A főzéshez viszont én is az utolsó energiamorzsáimat használom fel, utána se kép se hang... :)

(Holnap meg rántott cukkini lesz, mert azt is kaptam, mármint cukkinit :D)


A gyerek előtt/után én is sportoltam, futás, kettlebell...stb. sajnos látszik hogy parkolópályára került a sport, de ha az első után újra tudtam kezdeni abban reménykedem hogy a második után is sikerülni fog. :)

256. Danc (válaszként erre: 255. - Chrissy77)
2018. jún. 28. 12:36
Szerintem ezt nagyban befolyásolja az étvágy is. Nekem nem sok jutott belőle eddig :)
255. Chrissy77 (válaszként erre: 247. - Danc)
2018. jún. 28. 11:38

Én az első bábánknál 7 kg fogytam a 20. hétig. Mondjuk ez már normálisnak nem mondható, de nem küldtek korházba... meg nem is kaptam semmi plusz vitamint, se semmit.

A másodiknál 12. hétig 8kg híztam. Aztán szülésig még 4et. A harmadiknál és most is 3 kg pluszom van 12. hétig.

254. Danc (válaszként erre: 250. - Radiation)
2018. jún. 28. 11:32

Ez aranyos :D

Hát én átlagos alkat vagyok, a 10 év lovaglás és jazz balett mellett némi izom is van a husi alatt.. De a kismama alkat is alakul.. :D

Mit ebédelsz ma? Nekem nem sok főtt kajára van ingerenciám

253. Danc (válaszként erre: 252. - Radiation)
2018. jún. 28. 11:29
Na igen. Tegnap is, meg ma is sikert rókakomázni, a semmiből hirtelen :( pedig csipegetek,de én is előre örültem :(
2018. jún. 28. 11:10

Azt hiszem elhamarkodtam a nyilatkozatot arról hogy a 13. hét lábánál már elmúlt a hányingerem...

Ma délelőtt elementáris erővel tért vissza :( A reggeli szenyón és az ebéden kívül nem készültem más kajával mára...csak lenne már dél!

251. schann (válaszként erre: 249. - Danc)
2018. jún. 28. 11:06
Nekünk a kiskönyvnek konkrétan annyi a szerepe, hogy soron kívül hívnak be mindenhova ha lobogtatja az ember. (Somogy megye)
250. radiation (válaszként erre: 247. - Danc)
2018. jún. 28. 10:57

Örülj neki! :)

Nekem a pocak nem annyira látszik előről, inkább oldalról, de az se vészesen, igazából magamhoz képest nézek csak ki máshogy, mert nekem eddig kimondottan lapos hasam volt :)

Súlyban is biztos gyarapodtam, melleim óriásit nőttek (már nagyító nélkül is látszanak :)) és hát látom ruha nélkül magamon hogy kismama testem kezd lenni :D

249. Danc (válaszként erre: 244. - Radiation)
2018. jún. 28. 10:41

Nekem azt mondta a védőnéni, minimum 4-5 pecsétnek kell lennie, hogy ne ess el a támogatástól. Az nem baj, ha több, de ennyinek minimum kell lennie.


A kiskönyv laborba történő leadására pedig azt a tippet kaptam, hogy célszerű lefénymásolni 3-4 példányban a házi doki által aláírt oldalt (ami ugye a beutalónak felel meg) és azt leadni nekik. Elvileg elfogadják (itt nálunk Pesten legalábbis)


Azért sem árt a kiskönyv, mert abba minden adatod benne van. Látszik, hogy babát vársz (főleg ha még pici a pocakod), milyen gyógyszereket szedsz, és mire vagy allergiás. Ki az értesítendő kapcsolatod, ha veled valami történik.

248. schann (válaszként erre: 247. - Danc)
2018. jún. 28. 09:59

Nem baj! :)

Én a 8. hétig -2kgt produkáltam, most lassan elérem azt ami a teherbeesés előtt volt. Még 2-3 kg fogyás is normális!

247. Danc (válaszként erre: 241. - Chrissy77)
2018. jún. 28. 09:55

Miért ne bújnátok össze?!?!? :))


Ma reggel kíváncsiságból rá álltam a mérlegre, mennyi az annyi. Nagyjából 2 hete voltam a védőnéninél, aki akkor megmért. Most ugyanannyi vagyok, mint akkor.. Ez szerintetek baj lehet? A pocakom viszont határozottan gömbölyödött.

Próbálok annyit inni,amennyit bírok, hogy legyen magzatvizem, de na.. :)

246. Zerika (válaszként erre: 241. - Chrissy77)
2018. jún. 28. 09:47
Nekem van olyan ismerősöm, aki a "babára való tekintettel" nem szexel, pedig nem áll semmi egészségügyi dolog a háttérben. Szegény párját nagyon sajnálom
245. schann (válaszként erre: 243. - Chrissy77)
2018. jún. 28. 09:45

Úgy látszik mindenhol egy kicsit más. Az ismerettségi körben is van aki a védőnőtől kap beutalót, van akinek a háziorvos, van akinek a nőgyógyász.

Ilyen nyilatkozatot egyébként nekem nem kellett tennem. Csak kaptam egy listát a vizsgálatokról és, hogy mikor ajánlott elvégeztetni. Az első laborra most is 12. hét után fogok csak eljutni, ha a genetikai ultrahang szerint minden rendben.

244. radiation (válaszként erre: 242. - Zerika)
2018. jún. 28. 09:38

Lehet elkerülte a figyelmemet, melyik megyéből írsz? Én GyMS...itt is úgy van ahogy Crissy írta, a kiskönyvbe az aktuális sorba bepecsétel a házidoki, aláírja és az a beutaló...papír alapon csak a hepatitis vérvétel beutalót kaptam, de csak azért mert annak az eredménye 3 hét és oda nem küldik el a kiskönyvet. Laborba sima vérvételre le kellett adnk mert ugye az a beutalo. Bár nem szeretik ezt a rendszert mert mi van ha a kismamával történik valami mialatt a könyve pár órán át a laborban van...

Nekem a magándoki is pecsételi, írja a kiskönyvet...

Szerintem próbald meg mihamarabb beszerezni, kevésbé szúrsz ki magaddal :)

Még 5 éve úgy volt hogy meg kellett lenni x pecsétnek különben az egyszeri anyasági támogatástól elesett az ember, ez most is így van?

243. Chrissy77 (válaszként erre: 242. - Zerika)
2018. jún. 28. 09:34

Bocs de tényleg nem kötekedni akarok, csak csodálkozom.

Nekem a védőnőm a kiskönyvembe ragasztott egy lapot, amit alá kellett írnom, hogy tudomásul veszem milyen vizsgálatokra kötelező elmennem a 12. hét előtt.

Genetikain is beutalót és kiskönyvet kértek. Nekem is magán dokim van.


Bár most így visszagondolok az előző terhességem alatt is hallottam furcsaságokat, amit egy aszisztensnő mondott pl a cukorterhelés is kicsit más. Meg az érték határok is alacsonyabbak.

242. Zerika (válaszként erre: 233. - Chrissy77)
2018. jún. 28. 09:02
Ma voltam laboron és beutalón kívül nem kértem semmit. Tegnap azért gyorsan bejelentkeztem a védőnőhöz, de a genetikaim 2 nappal elötte lesz. Nem tudom, hogy számít-e, hogy magándokihoz járok, de remélem kiskönyv nélkül is megvizsgálnak ;-)
241. Chrissy77 (válaszként erre: 240. - Radiation)
2018. jún. 28. 08:33

Naaaa.... nem csak a 20 éveseké a világ..

Kicsit más téma... Egy huszonéves munkatársam csodálkozva megkérdezte hogy mi még összebújunk a párommal?

Én nem vettem észre hogy bármennyire is csökkent volna a vágyunk.

240. radiation (válaszként erre: 236. - Chrissy77)
2018. jún. 28. 08:25

Igazad lehet :)

Az elsővel a 13. hét után csak 2-3 naponta szedtem a vitamint, aztán egy idő egyáltalán nem, magnerotot meg szinte végig. Nem is értem miért ragadtattam el magam ennyire....talán mert már nem huszonéves vagyok :)

❮❮ ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook