Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯
2018. júl. 13. 07:34

Kismamák hogy vagytok?

Van e valakinek tünetmentes terhessége?

418. babocak000 (válaszként erre: 417. - Chrissy77)
2018. júl. 13. 07:32

Szia!Szerintem minden kismama aggódik a babájáért,ez természetes.Aki megteheti,és van rá lehetősége,miért ne csináltatná meg a teszteket!Sőt, amint olvastad vannak problémás esetek is.

Nekem személy szerint csak egy kombinált tesztem lesz,remélhetőleg.

Én bízom benne,hogy senki nem azért csináltatja meg,hogy hencegjen vele,hanem,mert szükségét érzi,vagy szükséges.

2018. júl. 13. 06:17

Sziasztok.


Van köztezek egészséges és józan gondolkodású kismama is?


Vagy csak azért regisztráltatok, hogy az őrületbe kergessétek a kismamákat és arra késztessétek hogy százezreket fizessenek ki feleslegesen?!

Én erre nem vagyok kíváncsi!


További szép hónapokat!

Sziasztok!

2018. júl. 12. 06:38

Sziasztok! En is csatlakoznek hozzatok.


Masodik babankat varjuk. Tegnap volt a genetikai uh, ahol minden rendben volt, ennek ellene kertunk trisomy vertesztet is (109e ft) a harom fo betegsegre, illetve megmondjak majd van e egyeb kromoszoma elteres illetve a nemet. Uhn lanyra tippeltek :)


Elozmeny.

Elso gyermekunkre 2.5 evet vartunk. Pajzsmirigy alulmukodes, inzulinrezisztencia, magas prolaktin. Ezek derultek ki anno. Bo egy eves kezeles utan sikerult a fiunk. Vele a kombinalt 1:266 volt downra. Szurni akartak, de nem akartuk elvesziteni. Akkor, 2013ban 300e volt a Prena. Negativ lett. Most lesz 5 eves, nem downos ;)


Masodik gyermekunkre 3.5 evet vartunk. Itt mar kontrollalva volt minden ertekem. Prolaktin alapbol jo volt. Cukorterheles is. Megse jott. Ket sikertelen inszeminacio 2017ben. Pszichoterapia 2017ben majd akupunktura iden. Ez illetve a Merckformin ujra szedese hozhatta meg a sikert. Illetve lehet az is, hogy picit feladtam, hogy ujra ossze tudjuk hozni.


Jovo heten jelentem be a munkahelyen ;)


Egyebkent 35 multam, a ferjem 38.


Olvastam alabb, hogy ket babuci elment :( mielobbi testi lelki felepulest a kismamaknak! Egyebkent biztosan oka volt, de ezt itt es most nehez elfogadni, megerteni.

Sosem eltem at vetelest, nem is szeretnek, szornyu lehet. Sajnos egy ismerosom a 20. Heten bucsuzott a babajatol.

415. Zerika (válaszként erre: 410. - Babocak000)
2018. júl. 11. 22:14
Szerintem akkor nem fog növelni rajta. Az én dokim endokrinológus is, és azt mondta, hogy jó a 2,09-es értékem is, de jobb lenne ha 1-1,5 közé esne, úgyhogy ezért kell egyik nap 50et másik nap meg 75öt beszednem. Ez alapján a tiéd jónak számít ;-)
414. picibh1 (válaszként erre: 412. - Schann)
2018. júl. 11. 18:41
Írok privátot!
2018. júl. 11. 16:26

Danc, Judit nagyon sajnálom!

Örömködni jöttem, de pár napja nem olvastam fórumot, és most fáj a szívem miattatok :(


Ma félve mentem 12 hetes UHra, mert már régóta semmi infóm nem volt a babáról, de szerencsére minden rendben.

Genetikai tanácsadáson hülyének lettem nézve, mert ugye páromnak kromoszóma rendellenessége van, de anyós erről papírt nem talál... ezért ragaszkodik a prena teszthez is. Viszont az ilyeneket nem mutat ki. Na mindegy, megcsinálták.

Viszont akkor derült ki, hogy hiába voltam két különböző nőgyógyásznál, kaptam beutalót UHra és védőnőhöz, laborra kellett volna beutaló. Védőnőnek ez volt a gyanúja, de csak mai napnál későbbre kaptam volna időpontot, ezért felhívtam a szülészetit, ahol azt mondták nem kell beutaló... Leendő orvos szabin, többen írtátok a háziorvost, csak ő meg túl sokáig beszélget, kihagytam volna a dologból.

Vajon el vagyok már késve?

412. schann (válaszként erre: 411. - Picibh1)
2018. júl. 11. 14:29

Eléggé :/

270.3 ng/mL, 5.712 MoM

Érdekes amit írsz, mert az én tsh-m is éppen alsó határon van, 0,5 lett 2 hete. Én este megpróbálom elérni telefonon az orvost, hogy mit szól hozzá.

411. picibh1 (válaszként erre: 407. - Schann)
2018. júl. 11. 14:24
Mennyire lett magas? Az enyém is az, cserébe lenyomta a tshm amivel sose volt gond. Állítólag ez elmúlik magától 1 hónap múlva kontroll vv.
410. babocak000 (válaszként erre: 409. - Zerika)
2018. júl. 11. 11:07
Akkor nem vagyok egyedül vele:).Ahogy olvasom te is pm alulműködő vagy,én szintén.Vérvételen voltam,minden hónapban,de a dokihoz még nem jutottam el.Múlt havi tshm 1,45!Nem tudom,hogy emelne-e a gyógyszeradagon,100ast szedek,1 tabi.Muszáj leszek eljutni a hónapban oda is.Holnap védőnő!
409. Zerika (válaszként erre: 408. - Babocak000)
2018. júl. 11. 10:54
Én úgy tudom, hogy a szalagok nyúlása amit ilyenkor lehet érezni. Nálam is előfordul pár másodpercre ;-)
2018. júl. 11. 10:32

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni én is hozzátok!

Kereken 11 hetes kismama vagyok,január végi babám lesz!

Első baba:)!

Hogy vagytok?

Tapasztalta e valaki közületek,hogy néhány másodpercre szúró fájdalom jelentkezik a pocakjában,amely gyorsan el is múlik,(bélgörcshöz tudnám hasonlítani)és csak néha jelentkezik.

Tegnap a köldököm fölött is éreztem enyhébb fájdalmat.Aztán van olyan panaszom is,hogy a hasam két oldala húzódik kicsit!

Ezek nem egyszerre jelentkeznek,szépen beosztják:),mikor melyik van soron.Nem vagyok tapasztalt a témában,így marad az internet,olvasgatok,meg persze majd a doki 1 hét múlva.

407. schann (válaszként erre: 403. - Zerika)
2018. júl. 11. 08:27

Sajnos nagyon nem olcsó, de az sem szerencsés, hogy azon aggódsz, mi van ha...

Én is megcsináltatnám a helyedben. Sőt, az én eredményem bár alacsony kockázat lett, de a vérből nézett szabad béta-hcg érték olyan magas lett, hogy még így is rákérdezek majd az orvosnál, hogy vizsgáljuk-e tovább.

406. Zerika (válaszként erre: 404. - Picibh1)
2018. júl. 11. 08:26
Igen. Ha már van mód ilyen szűrésre a hasbaszúráson kívül, akkor lehetne egy kicsit olcsóbb. Két alacsony fizetésből élő nem tudom hogyan gazdálkodná ezt ki. Végülis ott tartunk, hogy a genetikai vizsgálatunk 30ezer+75ezer lesz. Szerencsések vagyunk, hogy ki tudjuk gazdálkodni. Izgulni nem izgulok. Meg lennék lepődve, ha pozitív lenne az eredmény, mert a tarkóredőnk 1mm és gyönyörűen látszódik az orrcsont is. Egy jó dolog van a tesztben, hogy nem megállapítás is történik, szóval hamarosan megtudjuk kit is rejt a pocakom :-)
405. Chrissy77 (válaszként erre: 403. - Zerika)
2018. júl. 10. 22:26

Nem tudom megnyugtat-e az, hogy az első gyerkőcömnél 2.6mm volt a tarkóredő mérete és az afp érték is magas volt. Ez 16 évvel ezelőtt volt és akkor még nem voltak ilyen vizsgálatok. Sem ingyenesek, sem fizetősek. Szóval most 16 éves a nagylányom, eddig a legnagyobb betegsége a nátha volt. Ezen kívül szép, okos és értelmes 😄

Nekem most kötelező a genetikai vizsgálat, mert elmúltam 35...40 is, de csak integrált teszet kértünk. 2 vérvétel és 2 uh. Ez Pécsen 25ezerbe kerül.

Nem tudom mennyire tudtalak megnyugtatni.

Nyugodj meg.

404. picibh1 (válaszként erre: 403. - Zerika)
2018. júl. 10. 16:34

Én megértelek én is ezt tenném de hozzáteszem baromi pofátlanság ennyi pénzt elkérni merthát hányan nem engedhetik meg maguknak sajnos :( nem születne ennyi beteg baba sem..(a down még ugye a kevésbé de a másik kettő..:() Én ma voltam a genetikán most várom majd, hogy meglegyen a kombinált eredménye.

Az előző terhességem magas vérnyomásos volt, a toxémiát megúsztam de nekem is szedni kell most az aspirint.

403. Zerika
2018. júl. 10. 12:00

Ma megjött a kombinált tesztem vérvételének eredménye és sajnos a Down-kór kockázata közepes lett 1:871 (1:1000 fölött jó), úgyhogy kissebb vita után, de rávettem a párom, hogy kérjünk egy Prena alaptesztet. Sokalja érte a 75000ft-ot és feleslegesnek tartja, mert, hogy kicsi az esélye a downnak. Az uh-k az nagyon jó volt és csak azt hajtogatta, hogy más még vérvételt sem csináltat és nekünk az sem magas kockázatú, de én ebből nem engedek.


Sajna a vérnyomásom kezd magas lenni, úgyhogy mérési naplót kell vezetnem és ha 140/90 fölé megy egymás után 2szer az értékem, akkor vérnyomáscsökkentőt kell szednem. A terhességi toxikózis megelőzésére pedig felírt a dokin Aspirin protectet, amit 34. hétig szednem kell majd.

A palyzsmirigy gyógyszeremet meg megemelte 2 naponta plusz fél szemmel. Eddig 50es L-tiroxint szedtem így volt a TSH-m 2,09, de jobban tetszene neki ha 1 körüli értéket hoznék.

Szóval ma nem annyira boldogan távoztam a nőgyógyásztól, mint eddig :-(

2018. júl. 10. 09:38

Épp fogorvosnál ülök, várom hogy hasson az érzéstelenítő. Az elsőnél csak ellenőrzésre kellett mennem, most meg több fogamat is meg kell csinálni :O


Tudom hogy korai, de sztem mintha éreztem volna tegnap a baba mozgását. Az elsővel csak a 17. héten :)

Most vagyok 14+3.


Destiny, régen jelentkeztél. (Vagy elkerülte a figyelmemet?!) Mi újság? :)

2018. júl. 10. 09:33

Őszinte részvétem lányok! :(

Félelmetes hogy hányan mennek keresztül ezen. Nekem anno segített hogy kibeszéltem magamból, sorstársakkal, mert egy idő után éreztem hogy kezdek becsavarodni.

2018. júl. 9. 21:03
Húú de sajnálom csajok. 😢
399. ancsi85
2018. júl. 9. 11:55
Nagyon sajnálom ami történt.. Sok erőt és kitartást kívánok nektek.
398. Maba (válaszként erre: 397. - Danc)
2018. júl. 9. 10:38

Jaj nagyon szorítok Neked! Nem elég, hogy lelkileg fáj, még testileg is 😟 Kitartás!


Nagyon aranyos Tőled, hogy még ebben a nehéz időben is érdeklődsz, lekopogom, jól vagyunk, szerdán lesz 2 hete hogy vérzés mentesen, ez eddig a rekord. 19-én lesz a genetikai, már a falat kaparom. Tarthatnánk már ott.


Többiek? Mi újság?

397. Danc (válaszként erre: 394. - Maba)
2018. júl. 9. 10:14

Köszönöm kedves, amint lehet, újra próbálkozni fogunk majd. Nagyon szeretnénk egy picurt.


Ti hogy vagytok, minden rendben?

396. Danc (válaszként erre: 395. - Judit0402)
2018. júl. 9. 10:12

Én is köszönöm a kedves szavakat, jól esik csajszik <3

Nekem ma lesz a mütètem, egész este úgy görcsöltem, hogy a falat tudtam volna kaparni.

Mi megvárjuk a 2 hónapot a teljes gyógyulásig, utána újra próbálkozunk majd, nagyon szeretnénk a babát :)

2018. júl. 9. 06:00
Koszonom/juk a kedves szavakat. Mi most ugy dontottunk h legalabb fel ev varakozas. Kivizsgaltatjuk teljesen magunkat. A korhazban azt mondtak h lehet h vmi apro gond ami ha orvosolva lesz utana osszejohet. Ma megyek vissza az orvoshoz.
394. Maba (válaszként erre: 389. - Danc)
2018. júl. 8. 10:12
Annyira sajnálom 😞 Ráadásul belül már érezted 😞 Kitartást és erőt kívánok Nektek, remélem mielőbb talpra tudtok állni.
393. schann (válaszként erre: 392. - Danc)
2018. júl. 7. 22:03
Annyira sajnalom! Nagyon sok erot kivanok Nektek, tartsatok ki! Kivanom, hogy minel hamarabb teljesuljon a vagyatok! Olellek!
392. Danc (válaszként erre: 390. - Picibh1)
2018. júl. 7. 19:24

Reggelt elkezdett görcsölni a hasam és a wc papír kicsit rózsaszínű lett. De pont csak annyi, hogy a tisztaságira már ne jusson. Épp Balcsin nyaraltunk, ezért elmentünk a keszthelyi kórházba, ahol közölték a rossz hírt.. Itthon pesten is megerősítették sajnos..

10. héten halt meg, ennek már két hete, de csak most jelzett a testem :(((

391. Zerika
2018. júl. 7. 19:02
A sírás folytogat. Sok erőt és kitartást a folytatáshoz! Most biztosan nagyon nehéz lehet, de ne adjátok fel! Puszi mindkettőtöknek
390. picibh1 (válaszként erre: 389. - Danc)
2018. júl. 7. 18:06
Jaj istenem :( ezekszerint reggel már volt valami tüneted? Mennyi idős volt? Nagyon sajnálom! :(
❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook