Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... ❯❯
359. Danc (válaszként erre: 355. - Zerika)
2018. júl. 6. 09:03
Igyekszem Zerika :) Làtszott már a neme? Megmutatta már magát? Mekkorák már? :)
358. Chrissy77 (válaszként erre: 353. - Danc)
2018. júl. 6. 00:02

Szia.

Változó mint az időjárás.

Ma nagyon falánk voltam. Hajnal 5kor már ennem kellett. Az a baj hogy amikor apa dolgozni megy én is felébredek. Aztán rám tör a farkas éhség 😄


És amúgy mi a helyzet a szódabikarbónával? Megcsináltad a tesztet?


Neked miért kell genetikai vizsgálat?

357. Chrissy77 (válaszként erre: 352. - Amberwaves)
2018. júl. 5. 23:49

Némelyik orvos annyira hülyének tud nézni.


Amikor missed ab utáni 18-19 napon olyan mint a fekete szurok ürült ki belőlem. Azt mondta az előző fizetős dokim, hogy középidős vérzés. Ami egyébként nekem sosem volt, de azért azt tudom hogy az nem ilyen.

356. picibh1
2018. júl. 5. 21:54
Én kedden megyek a genetikára és már nagyon várom, mert szeretnék kicsit megnyugodni. Na meg egy kb dátumot, mert nem egyezik az utolsó M és a baba sehogysenem, szóval kíváncsi vagyok. :)
355. Zerika (válaszként erre: 353. - Danc)
2018. júl. 5. 21:04
Elhiszem, hogy izgulsz, de fantasztikus lesz meglásd. Én hétfőn voltam és teljesen elvarázsolt ez a vizsgálat. Annyira jó volt látni, hogy mennyi mindent csinál, miközben még nem is érzek semmit. Az enyém nyújtózkodott, törökülésbe vágta magát. Csodás volt. Ne izgulj! Áll pozitívan hozzá! Mondd, hogy minden rendben lesz ;)
354. Zerika (válaszként erre: 347. - Chrissy77)
2018. júl. 5. 20:58
Akkor már ketten vagyunk január 8-ra ;)
353. Danc
2018. júl. 5. 15:11

Sziasztok csajszik :)

Ki hogyan van mostanság? :)

Èn éppen nyaralni vagyok,végre szép az idő is. A vízbe nem merek hosszan be menni, mert még hűvös, de kaptam egy cuki nyalóka formájú gumimatracot páromtól, így azon sütkérezem miközben locsolom magam.

Étvàgy még mindig nem sok van, de legalább már rosszulléttek sincsenek :).

Jövő hét pénteken megyek a kombináltra, kicsit féléktől tőle mit mondanak majd :/

352. Amberwaves (válaszként erre: 323. - Chrissy77)
2018. júl. 5. 14:20

Én kaptam progesteront (napi 2x1), kétszer fordult elő barnázás.

Az okokra vonatkozóan elég érdekes választ mondott a fizetős magán (beágyazódás - szerintem az addigra rég megtörtént), de az SZTK orvos szerint ilyenkor vérbőség van a méh körül és az is okozhatja.

351. Amberwaves (válaszként erre: 312. - Picibh1)
2018. júl. 5. 14:11

Nálunk is az Attila az egyetlen szóba jöhető, kompromisszumos név :D

Minden babona szerint fiú lesz, úgyhogy az első névválasztást talán megússzuk vita nélkül.

350. radiation (válaszként erre: 349. - Maba)
2018. júl. 5. 10:56

Köszi!

Este szerintem próbaképp rendelek én is polot. Nacit nem merek pedig azzal vagyok bajban. :S Amíg nincs rossz idő meg tudom oldani a ruházkodást hosszított felső, leging, egyberuhával,de ősszel hogy mi lesz? :S

Szerencsére tavaly is meg idén is a bővebb felsőket részesítettem előnybe vásárláskor, még simán elrejtem a pocakom, pedig már elég hasas vagyok. :) Nemhiába a 2.nak nagyobb már a helye.

349. Maba (válaszként erre: 207. - Radiation)
2018. júl. 4. 22:10

Ahogy ígértem 🙂

Megérkeztek ma a h&m-es kismama pólók, tökéletesek lesznek. M-es pólókat hordok, M-eseket rendeltem, vállban tökéletes, cicit még van lehetőség növeszteni, nem szűk, a poci része pedig szép nagy, oda lehet kerekedni rendesen ☺️ Szóval szerintem tökéletesen eltaláltam, a mérettáblázat alapján rendeltem.

348. Maba (válaszként erre: 347. - Chrissy77)
2018. júl. 4. 22:05

Örülök, hogy végül minden rendben ☺️

Én meg a vérképem szerint alultáplált vagyok... Hát, mindennek nevezném magam, csak annak nem, de most rá kell dupláznom a fehérje fogyasztásra.

Babukánk jól van, 11 hét 4 napos uh szerint, de méhszájon fekszik a méhlepény, szóval mindig van valami, ami plusz "izgalmat" ad. Egyébként mondta a doki, hogy a sok vérzésem a hematóma mellett emiatt is lehet, úgyhogy bővült a vérzés lehetséges okainak listája.

347. Chrissy77 (válaszként erre: 342. - Maba)
2018. júl. 4. 20:16

Szia...

Ma voltunk, 5re volt időpontunk. Babával minden rendben van. Úszkált 😊

Csak én vagyok nagyon hányós. Azt mondta erre a dokim, hogy valószínü az időjárásváltozás is jobban megvisel. Most már csak 2x1 progit kell szednem. Talán attól is jobb lesz. Írt fel maltofert is. Meg mondta hogy B6.ot szedjek.

Január 8.at írt a kiskönyvembe.

346. ancsi85
2018. júl. 4. 19:32

(válaszként erre: 339. -Maba)


De jó! 😊 Ügyesek vagytok! Ez azért nagy megnyugvást jelent! Nagyon örülök nektek!😊

345. picibh1
2018. júl. 4. 16:13
Én védőnőm is kb 15-16 héttől nézi
344. Maba (válaszként erre: 343. - Silverfox91)
2018. júl. 4. 15:12
Néz majd, de nekem most 11 hetesen azt mondta, hogy 90% hogy most még nem találná meg, így legközelebb nézi csak meg, akkor 16 hetes leszek már.
343. Silverfox91 (válaszként erre: 341. - Maba)
2018. júl. 4. 11:29

Hát lehet ez csak azért van, mert amúgy is ilyen vagyok, nálam mindig félig teli a pohár :)


Meg aztán ha valami igazán nagy baj lenne, akkor feltételezem, hogy annak lenne jele is, de ebben persze nem lehetek biztos. Nekem az ultrahangig még van másfél hét, azt már csak kibírom valahogy :)


Tényleg, a védőnő néz szívhangot? Király lenne, ha igen, hozzá két nap múlva megyek.

342. Maba (válaszként erre: 337. - Chrissy77)
2018. júl. 4. 10:51
Hogy vagy? Ma Te is mész/voltál dokihoz/nál?
341. Maba (válaszként erre: 340. - Silverfox91)
2018. júl. 4. 10:50

Csodállak, hogy Te a pozitív oldalát fogtad meg a tünetmentességnek. Nekem kb egy hete semmi tünetem. Virgonc, jókedvű vagyok, ami az elmúlt pár hétben egyáltalán nem volt rám jellemző és ettől teljesen beparáztattam magam, hogy valami nagy baj van, nem érzek semmit, lehet már nem is él a babánk 😟 Szóval a tegnap esti 180-as pulzus meghallása úgy kellett, mint egy falat kenyér, éjfélig le se lehetett lőni, akkora volt a boldogság 😀

Mindenesetre az elmúlt heti vérzések miatt ma teszünk egy kört a dokinál, ma vagyok 11 hetes, kíváncsi vagyunk picúrra 🤗 és a vérképem sem túl dicséretes, de nem is borzasztóan rossz, csak én mindig tankönyvit szoktam produkálni, na ez nem az, úgyhogy jobb ha mielőbb látja.

340. Silverfox91 (válaszként erre: 339. - Maba)
2018. júl. 4. 08:05

De szuper :)

Én mostanában azon nevettem magamban, higy mivel még hasam nincs, rosszullétek szinte sose kínoznak, kb csak a fáradság van, mint tünet, de az sem állandó és kiborítóan elviselhetetlen, szóval most még olyan, mintha nem is várnék babát :) mondjuk elég hálás vagyok neki, hogy nem kínoz ilyesmi dolgokkal, de azért eléggé várom a pocakos időszakot, hogy mindig lássam, meg érezzem, hogy bizony ott van a pici :)

339. Maba (válaszként erre: 331. - Ancsi85)
2018. júl. 3. 22:14

Egy órával ezelőtt megtaláltuk legkisebb ugrifülesünk szívhangját! Leírhatatlan ❤️


Rossz helyen és rosszul kerestük eddig, de védőnéni ellátott instrukciókkal és hamar siker lett.

2018. júl. 3. 16:53
Mindenkepp irany a doki! Engem epp tegnap engedtek haza a korhazbol, ket nap tomeny fekves es 2x 200 mg progeszteron volt a menu... De az 5mm vastag hematoma mar csak 2mm volt a tegnapi ultrahangon. Progit szednem kell es tovabbra is pihenes.
2018. júl. 2. 12:24

Köszi aranyosak vagytok 😊 Barna azóta sem volt, néha-néha egy kis görcs van. Fekszem azóta is. Most ágyban játszunk Picurral. Csak ha nagyon fontos akkor kelek fel.

Saját dokim csak szerdán tud megnézni.

336. Maba (válaszként erre: 334. - Chrissy77)
2018. júl. 2. 11:49
Nem mentél el orvoshoz? Inkább nézzen rád, hogy megnyugodhass. Jobbulást, szorítok hogy gyorsan jobban legyél. 🍀
335. ancsi85
2018. júl. 2. 11:14

(Válaszként erre: 334. -Chrissy77)

Szia.

Hogy érzed magad? Remélem már jobban vagy. Lehet hogy egy kicsit megerőltetted magad. Biztosan segít a pihenés. Tudom hogy nehéz.. (ezt elméletben tudjuk..) de azért próbálj meg nem idegeskedni és igyál sok vizet.

2018. júl. 2. 06:30

Kellett nekem elkiabálni, hogy semmi barna... tegnap volt egy kis barnázásom, azóta görcsölök is 😔

Reggel nagyon szédültem, meg levert a víz. Aztán kicsit jobban lettem, ebédet készítettem, desszertet...aztán azóta fekszem...

333. schann (válaszként erre: 323. - Chrissy77)
2018. júl. 1. 12:40

Nekem tobb dolgot is mondtak, mint lehetseges ok.

-hormonhiany

-nem kifejezett hiany csak ilyenkor gyakran ugralnak az ertekek es egy kis leesesre is reagalhat igy a szervezet

-hematoma (nekem azt mondtak ugy tunik el hogy kiurul, tehat annak a vernek, barnanak tavozni kell)

-a baba kozel tapadt meg a mehszajhoz, amit folyamatosan ingerel (ahogy no a meh majd szepen feljebb kerul onnan)

A progeszteron potlas nagyban segit a babanak, illetve a leheto legtobb pihenes.

332. ancsi85
2018. jún. 30. 18:35

(Válaszként erre: 307. -Silverfox91)


Mikor nagyon várunk valamit/valakit, akkor nem tűnik olyan gyorsnak az idő múlása. Sokszor én is türelmetlenkedek, pedig még jócskán az elején vagyunk..

Nektek is kitartást kívánok! :)

331. ancsi85
2018. jún. 30. 18:29

(Válaszként erre: 320. -Maba)


Szia! :)

Jobb is ha van az embernek fogadott orvosa. Nekem még nincs, de lassan szeretnék valakit választani. Mi Hajdú-Bihar megyében élünk. Mindig mas orvosnál voltunk eddig. Úgy gondolom ha választ orvost az ember, akkor remélhetőleg figyelmesebben állnak hozzá.


Talán később ha nő a babád, könnyebb lesz a szívhangot hallani. Türelem. :)


Visszatérve az előző témához; tényleg elég sok ultrogestant kell szedned. Kitartást neked! Remélhetőleg hamarosan lehet csökkenteni az adagot.

Arról már olvastam én is hogy van olyan akinek az egész terhességét vegigkíséri ez a vérzéses dolog. Azért bízunk benne hogy hamarosan elmúlik és nem kell ezen aggódnunk.

330. Silverfox91 (válaszként erre: 328. - Maba)
2018. jún. 30. 16:58
Azt ti tudjátok esetleg, hogy a hematóma az tulajdonképpen hogyan gyógyul meg? Tulajdonképpen ez is egy seb nem? Mi segítheti legjobban a gyógyulását (a pihenésen kívül persze)?
❮❮ ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook