Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯
449. picibh1
2018. júl. 14. 22:40

Én ugyan gyeden vagyok a kisfiammal de vele ahogy megtudtam már tp, mert gyerekklinikán dolgoztam mint ápolónő és olyan dolgokkal is ami állapotosan kizárt. (Kemó pl, éjszakázás stb) szóval így elég hamar otthon ragadtam.. most meg csak sodrodok az árral :D

Én az Uzsokiban szültem, most is szeretnék ott, de lehet közben arébb költözünk úgy 100kmt, akkor kiesik. De én csak ügyeletben, semmi flanccal fogadott akárkik nélkül tervezem. Az első is ígyvolt és nagyon pozitív volt az egész. Mind a hely mind a dolgozók.

448. Zerika (válaszként erre: 446. - Csakazertis2010)
2018. júl. 14. 22:30
Körülbelül 8 hónapos koráig tervezem. Most még napi 10órát dolgozom a nyár végéig, aztán felére csökkentem szeptembertől, de amég bírom csinálom. Kozmetikus vagyok és a legtöbb vendégemnél órákat görnyedek sajnos felettük, úgyhogy kezd teherré válni, de amég lehet hajtok :-)
2018. júl. 14. 22:17

Most olvasom csak milyen vita bontakozott ki az elmúlt napokban... Szerintem mindenki döntsön belátása szerint, egyik oldalt sem tudom elítélni. Egy dolog biztos: az elmúlt években abnormális szintre emelkedett a kismamák rendszer szintű paráztatása. 5 éve szültem az elsőt, akkor még csak a csíráját éreztem...

Most meg 4 helyen iratták alá velem hogy felelősségem tudatában, saját döntésből nem megyek a (fizetős) kombinált tesztre...aláiratták hogy a tájékoztatót átvettem, azt is 2 pldban...kb mintha életveszélyes hadműveletben vennék részt ?!?

Normálisnak gondolom magam, nem is első gyerekem várom, de egyik pillanatról a másikra bent volt a zabszem a ***. És a védőnő is erre rátett egy lapáttal. Alig vártam az 1. trim végét.


Nálunk jan. 7 a deadline (stílusosan :) Név szempontjából abban tudtunk megegyezni hogy akkor választunk mikor kiderül a neme :D Én fiút érzek, ezért csak abban gondolkodtam eddig, tetszik a Kolos, a Timót, a lényeg hogy ne legyen könnyen becézhető. Sok szép név van, de ha elkezdik becézni egy életre levakarhatatlan, ld: Bendzsi, Marci, Dani, Barni...na így egyik se tetszik, pedig milyen szép az eredetijük.

446. csakazertis2010 (válaszként erre: 444. - Picibh1)
2018. júl. 14. 21:47

Mi is januar 19 :) neme jovo heten kiderul a trisomy eredmennyel egyutt.


A genetikai szuresre visszaterve lehet h a megbizhatosag szazalekos aranyaban a kulonbseg csekely 3-4%, de inkabb gyujtok ra es fizetek tobbet egy igen/nemert mint egy aranyszamert. Vagy mondjuk h kockaztassak egy vetelest amit a koztes kockazat utan javasolt korionboholy mintavetel vagy magzatvizvetel rejt magaban.

Pl baratmomek 1:2 (!!!) aranyszamot kaptak downra. Magzatviz vetel soran pedig negativ eredmenyt kaptak. A fiuk egeszseges.


Hogy mit tettem volna pozitiv eredmeny birtokaban elso gyermekemnel? Patau es Edwards eseten egyertelmu. Downnal elgondolkodnek, de ennek is vannak fokozatai. Mindesetre ha a.tudomany ott tart, szeretnek tudni rola, hogy felkeszulhessek. Szamomra a lenyeg h onallo eletet tudjon elni, ha mi mar nem leszunk. Vannak olyan kromoszoma elteresek (pl Turner is) amivel normalis eletet elhetnek.


Nem tartom elso gyerekemet sem vitrinben es az ossejtjet sem rakattuk el. Mindentol persze nem ovhatjuk meg, ez vilagos.


Egyebkent nem mondanam magam oaras kismamanak sem. Elso terhessegemnel sem irattam ki magam, es most is tervezek dolgotni kb 7.5 honapos terhes koromig. Ki meddig tervez dolgozni, aki dolgozik/hat?


En egyebkent a Sote 2n tervezek szulni. Csaszar utan 5,5 evvel termeszetesen, de bocsi ha ez is kiveri valakinel a biztositekot 😘

2018. júl. 13. 21:26

Bocsánat, először szólok hozzá és utoljára, mivel megszólítottnak érzem magam.

Az én páromnak van kromoszóma rendellenessége. Chrissy, én is úgy gondoltam, ahogy te, 4%-kal magasabb bizonyosság nem ér ennyit, nemi kromoszóma eltérés esélye 1:7000hez. De nálunk anyós ragaszkodik hozzá és fizeti is.

Viszont a genetikai tanácsadás után megváltozott a véleményem. Ugyanis nem így kell nézni a 4%ot. Prena és társai közvetlenül a magzat DNSéből nyernek információt, nem pedig az anya értékéből számítógép által generált valószínűség számítást kapunk.

Egy fórumban olvastam is, hogy volt, akinek a sima teszt 1:kétszázvalahányhoz eredményt hozott, viszont a Prena negatív lett, bevállalták a babát, és ma van egy ötéves egészséges kislánya.

Szóval annyiban igaza van Chrissynek, hogy nem mindent mutat ki. De had döntse már el mindenki, hogy megér-e neki annyit, vagy az anyós nyugtassa a lelkét, hiába nem fed le minden rendellenességet.


Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen fórumon is egymásnak esnek az emberek :(


De hogy a témaelterelő felvetésre is reagáljak: január 20., fiú esetén Attila, lány névben pedig nagy egyetnemértés van.(Krisztina, Judit, Ágnes áll szemben az én Emmámmal és Adélommal)

444. picibh1
2018. júl. 13. 19:35
Valószínű január 19, név ha lány Léna ha fiú akkor nincsneve. :D
443. Zerika
2018. júl. 13. 19:33
Ja persze Crissy77nek írtam. És én a továbbiakban elengedem ezt a témát
442. Zerika
2018. júl. 13. 19:31

Ezt én már tényleg nem értem miért nem lehet elengedni ezt a témát miután már mindenki próbál túllendülni ezen. Én is többek között ezért próbáltam meg feldobni a napot nembejelentős témával, ahogy már más is próbálkozott, hogy hagyjuk ezt az egészet, de te csak nem szállsz le azokról

, akik a teszt melett döntöttek. Ez a te véleményed, amit el is fogadok, de miért erölteted tovább? Ráadásul az, hogy a reggeli posztodban burkoltan, illetve nem is annyira burkoltan lenemnormálisoztál minket, akik nem a te véleményeden vannak az szerintem felháborító. Ez a fórum azért van, hogy mindenki elmodja mi foglalkoztatja, mit csinál, ha épp baja van valami miatt vígaszt találjon, vagy valaki más tapasztalata segítsen a félelmeit eloszlatni, vagy, hogy,az örömünket megosszuk egymással. Többet nem fűzök hozzá, mert csak lehúzza a fórumot ez a téma és ahogy reagálsz rá.

2018. júl. 13. 17:06

Bocs még egyszer, de leragadtam a downkórnál...

...a válaszponthún találtam egy érdekes cikket, ahol gigabizniszként emlegetik a prenateszet az őssejt bankkal együtt.


Egyébként, január 8, ha fiú akkor András, lány nevünk még nincs.

2018. júl. 13. 16:47

Sziasztok, csatlakozom én is. :-)

14+2-nél járunk, Jan.9-re vagyunk kiírva.

Tényleg, van köztetek valaki aki a Szent Imrében fog szülni?

Egyébként tünet- és problémamentes első trimeszteren vagyunk túl, remélem így is marad. :-)

A 12 hetes uh.-n persze még nem látták a nemét, de a körzeti dokim a 9 hetes uh. kép alapján fiút tippelt amin jót nevettem, mert egy gumimaci formán kívül semmi nem látszott, de azt mondta eddig 100%-ban bejöttek a tippjei. Hát nem tudom... :-) én örülnék nagyon, de fiú névben nálunk sincs egyetértés.

439. Zerika (válaszként erre: 433. - Schann)
2018. júl. 13. 16:25
Január 8-ra vagyunk. Ha kisfiú akkor Marcell lesz, ha kislány, akkor eddig a Hannát találtuk ki, de még gondolkozunk a lánynevekben. A kis 7 éves unokaöcsém Babucimucicucinak hívja, úgyhogy ráragadt ez a becenév, és amég ki nem derül, hogy ki van úton, addig mi is így hívjuk :-D
438. Zerika (válaszként erre: 434. - Babocak000)
2018. júl. 13. 16:20
Nálam kellett hüvelyi is, mert úgy feküdt, hogy így tudták pontosabban megmérni, de amikor átváltottunk volna kiengedtek mosdóba ;-)
437. Maba (válaszként erre: 434. - Babocak000)
2018. júl. 13. 16:07

Hasi lesz (még én is előtte állok), mert előre kérték, hogy legyen tele a hólyag.

Amúgy lehet buta kérdés, de legyen tele a hólyag, aztán meg ott nyomkod az UH-val? Jó lesz az? 😃

436. schann (válaszként erre: 434. - Babocak000)
2018. júl. 13. 15:09
Igen, általában az már mindenhol hasi. :)
435. babocak000 (válaszként erre: 433. - Schann)
2018. júl. 13. 15:08

Jan.29.

Nemét nem tudom egyelőre :)

2018. júl. 13. 15:05
Van aki már túl van a 12 hetes uh-n?Hasi?Vagy tapintásos hüvelyi dolgok is vannak?Bocs de engem ez jobban érdekelne nem voltam még kismama,igy nem tudom mi,hogy műxik
433. schann (válaszként erre: 432. - Babocak000)
2018. júl. 13. 15:04

Én arra lennék kíváncsi, hogy ki mikorra van kiírva, tudja-e kisfiút vagy kislányt vár és ha nem titkos és tudják, akkor milyen nevet választottak. :)


Meg akkor el is kezdem.

Január 20 a dátum.

Nagyon úgy néz ki, hogy kisfiút várunk és fiú névben nálunk nagyon nincs egyetértés :D Egy talán Olivérig jutottunk :D

2018. júl. 13. 14:57
Nah jól van..a tesztes időszak lassan lecseng,más téma nincs senkinek?
2018. júl. 13. 14:44
Szimplán csak annyi a "bajom" hogy szeretném megnyugtatni azokat a kismamákat, akiknek a 25ezer forintos teszt kifizetése is komoly anyagi problémát jelent. Mert nem sok különbség van a 98% és a 95% között. Csak az ára.
430. schann (válaszként erre: 428. - Chrissy77)
2018. júl. 13. 14:40

Szerintem ne szóljon arról egy babaváró beszélgetős fórum, hogy számon kérjük egymást, hogy ki miért cselekszik úgy ahogy.

Ha valaki megteheti anyagilag és él a tudomány adta lehetőségekkel, éljen velük. Ha inkább másra költ, tegye azt. Mindannyian felnőttek vagyunk, mindenki maga döntse el, hogy mit hogyan csinál.

Belőlem egyik vélemény sem vált ki semmiféle reakciót, eszembe sem jutna kérdőre vonni vagy érvelgetni pro kontra, hogy miért költ erre meg arra bárki vagy más valaki miért nem.

(mondom ezt úgy, hogy végül én személy szerint nem kérem a tesztet)

429. Zerika (válaszként erre: 427. - Chrissy77)
2018. júl. 13. 13:17
Most bocs hogy 1:871-es aránnyal nem görcsölök egész nap ezen! Mi már megbeszéltük, hogy mi lesz ha baj van a párommal. Kicsit a negativitás és a kioktatást befejezhetnéd, mert ha valaki aggódik, akkor az a bajod, ha valaki meg nem tördeli a kezét, akkor meg az a bajod!
2018. júl. 13. 12:59

Elnézést kérek, bocs, ha megsértettem valakit.

Kicsit nehéz elfogadni hogy ekkora országban szinte nincs is "egészséges" terhes nő.

Mert mindegyikőtöknek nyomós oka van egy ilyen drága tesztet megcsináltatni.


Egyébként a prena teszt 98- 99%-os. A lényeg, hogy ez sem 100%, hiába fizettek többszörös árat. Ennek a tesztnek is van hátránya. Az egyik hogy 0.6%-ban nem tud eredményt adni. Pl nincs a vérben elegendő magzati dns. Pedig csak 4% kell. A másik, hogy a ritka kromoszóma rendellenedségeket sem szűri. Amit szűrnek, és ami sűrűbben fordul elő, az a down-szindróma.

Tegyük fel, rendben van a 21, 18, 13-as kromoszóma. Van egy rosz hírem. Nem csak ennyi kromoszómánk van. Ezt viszont szűrik 25ezetért is, és 95%-ban ad megbízható eredményt.

20 évvel ezelőtt még nem voltak ilyen tesztek. Csak nézz körbe, a környezetedben, esetleg a rokonaid közt... (tudom, van itt valaki, akinek a párjának kromoszóma rendellenessége van. Nem konkrétan neked célzom a kérdést!) Hány downkóros 20-30 éves embert látsz?

Én 5 idősebbet ismerek, (40 körüli a legfiatalabb a többi 50 és 60 év körüliek) de ott elég közeli rokoni kapcsolat van a két szülő között. Ezzel csak annyit szeretnék mondani, hogy a legsűrűbben előforduló szindrómának is legkissebb az előfordulása, normális esetben.

Egyébként ha megszületik már nem fogtok aggódni? Vagy viszitek minden évben mri vizsgálatra? Vagy beteszitek a vitrinbe?

Ha megszületik, százezer más baja is lehet. Nem tudjátok megakadájozni!

Az őssejt sem segít. Lehet hogy 20-30 évig elrakják a fagyóba, de milliókba kerül majd a műtét. És az is csak egyes esetekben... mert nem sok mindenre tudják alkalmazni! Utána néztetek már?


És egyébként érdekel hogy mit csináltok ha azt mondják, hogy valamilyen kromoszóma rendellenessége van a babának. Elgondolkodtatok ezen mélyebben?

427. Chrissy77 (válaszként erre: 426. - Zerika)
2018. júl. 13. 12:59

...ezen gondolkodsz? Érdekes! Én azt hittem azon gondolkodsz, hogy mit csinálsz ha pozitív lesz a teszt eredmény?


Remélem minden rendben lesz a babáddal!

426. Zerika
2018. júl. 13. 12:31
Van valakinek valami jópofa ötlete, hogy hogyan közöljük a baba nemét viccesen a családdal? Hamarosan nálunk kiderül, mert megcsináltattuk a prenát és ezen gondolkozom. Gondoltam héliumos lufira amit bedobozolok és becsomagolom pl, de hátha valamelyikőtök tud valami eredetibbet :-)
425. picibh1
2018. júl. 13. 08:39

Szerintem mindenkinek magánügye milyen vizsgálatot csináltat meg.

A tünetek nálam enyhültek, alig bírtam enni akkoris csak gyümit és sokat volt hányingerem. Már csak az álmosság van de ebben a fiam is elég nagy szerepet játszik :D

2018. júl. 13. 08:13
Mellfeszülés volt talán a legerősebb tünet :),10.hét után ez is elmúlt.
423. babocak000 (válaszként erre: 422. - Schann)
2018. júl. 13. 08:12

Szerencsére a hányingert teljesen megúsztam.Viszonylag tünetmentesnek mondom magam,de persze azért apróbb jelek nálam is vannak:).Közérzetem jó,étvágyam maradt olyan,amilyen eddig volt,max annyi hogy éjfél helyett 21-22-kor bealszom!

Néha szúrkál a pocim,de ez is szinte 3-4 mp és elmúlik,és nem minden napos.Szorulás és egyéb szintén elkerült eddig,éjszaka sem minden nap kell felkelnem pisilni.:)

422. schann (válaszként erre: 419. - Babocak000)
2018. júl. 13. 08:02

12+5-nél járok de még van hányinger, gyakori vizelés, és álomkór is. Talán egy hangyányit enyhülnek, de baromi lassan :D

Te tünetmentes vagy? De jó Neked! :)

421. schann (válaszként erre: 417. - Chrissy77)
2018. júl. 13. 07:41

Ami engem illet...

Szándékosan nem írtam le részletesen hogyan és miért veszítettem el tavaly a babámat, mert senkibe nem akartam félelmet ültetni.

Én azok után amin átmentem, minden erőmmel kell, hogy koncentráljak arra, hogy most minden rendben lesz.

Sokat segít egy nagyon jó orvos, aki el tudja hessegetni a felesleges aggodalmat. A végső döntés és főleg a felelősség viszont a tiéd.

Ha valaki megteheti, hogy elvégeztet egy drága vizsgálatot, mert valami eredmény nem megfelelő, vagy mert egyszerűen nem hagyja nyugodni a félelem, én ebben nem látok semmi kivetni valót. (de biztos, hogy én a történtek miatt máshogy állok az egészhez, mint az akinek szerencsére semmi gond nem adódott korábban)

Sajnálom ha Te emiatt rosszul érzed magad!

Boldog babavárós hónapokat kívánok! (bár remélem nem távozol emiatt)

420. Zerika (válaszként erre: 417. - Chrissy77)
2018. júl. 13. 07:36
Téged mit zavar, hogy ki mennyit fizet mire? Ha te nem fizetsz és feleslegesnek tartasz dolgokat az a te dolgod! Ez a fórum azért van, hogy bárki leírhassa mi történik vele, és tapasztalatot cserélhessen. Vagy tán arról kéne szólnia, hogy ki milyen babakocsit vesz? :-) Nem értem a kirohanásod, hisz ha visszaolvasom a fórum hozzászólásaidat te is kiírtad, hogy veled mi a helyzet! Itt mindenki örömmel várja a babáját. Néha az eredmények megijesztik az embert egy kicsit, de ez nem is csoda, hiszen sokan nagyon régóta próbálkoznak, de ez nem azt jelenti, hogy mindenki egyész nap otthon ül és tördeli a kezét. A többi fórumba is nyugodtan olvass bele, főleg a genetikai vizsgálatok idején, vagy amég nem érték el a 12 hetet és cseszd le őket is, mert pontosan hasonló gondolataik voltak/vannak! Neked is szép hónapokat!
❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook