Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... ❯❯
2018. júl. 17. 20:20
Sziasztok ! Ó, de örülök, nem tudtam erről a fórumról !! :) Lehet hogy csak olvasgatlak titeket inkább, vagy kérdezgetek . Jövő hónapban töltöm a 39. évemet, így nekem a kombinált teszt erősen javasolt volt. Szerencsére alacsony kockázat jött ki mindhárom vizsgált betegségre . Január végén születik a babánk , ez az ajándékunk a 20. házassági évfordzlónkra . :) 4. gyerkőc lesz , 19,18,15 évesek a többiek, 2 lány, 1fiú.
478. Zerika (válaszként erre: 476. - Radiation)
2018. júl. 17. 16:51

Én úgy tudom, hogy rh+os anyának mindegy, hogy milyen rh a gyermeke, mert csak a negatívos anyák termelnek ellenanyagot (olyat ami veszélyes). Mindenkinek csinálnak vércsoport meghatározást és ellenanyag szűrést attól függetlenül, hogy kinek mi lett mondva még régebben a vércsoportjára. Biztosra mennek terhesség esetén.

Mindenesetre kiváncsi leszek az újabb vérvételem eredményére. Lehet, hogy fals eredmény volt, vagy mégis jelen van ez az új ellenanyag, de már nem izgulok ezen :-)

477. Chrissy77 (válaszként erre: 476. - Radiation)
2018. júl. 17. 16:21
És mi ellen termelte az ellenagyagot az anyuka szervezete?
476. radiation (válaszként erre: 459. - Zerika)
2018. júl. 17. 16:09

Barátnőm járt úgy, hogy rh+ ként szülte első gyermekét akinek rh- vére volt, aki ellen termelte a szervezete az ellenanyagot. Szüléskor kapott anti d injekciót. A következő két gyereknél minden hónapban kellett mennie vérvételre és az utolsó eredmény függvényében döntöttek injekcióról.

Mindegy milyen vércsoportú és rh faktorú a véred, alapból kiírják beutalóra az ellenanyagyszűrést. Legalábbis még nem találkoztam olyannal akinek ne írták volna ki.

2018. júl. 17. 10:27
Sziasztok.kb én is február közepén fogok szülni az internetes kalkuláció szerint😊az orvosok még nem irták a papírjaimra a szülés várhato időpontját mert hematómám van.vérzéssel voltam is kórházban 4napot most pedig itthon fekszem.jelenleg 7+3 hetes vagyok.sokszor félek hogy elmegy a babám.10évvel ezelött volt egy missed ab-om 16hetesen.azóta csak most probálkoztunk és sikerült is elsöre.Sokszor aggódom.volt már valaki ilyen helyzetben?szívesen meghallgatnám
474. Chrissy77 (válaszként erre: 473. - Zerika)
2018. júl. 17. 09:38

Szerintem tedd félre a munkát és pihenj, aludj. Ez biztos nem árt a babának.


Készülj fel a vércukor szivatásra is, lehet azzal is bepróbálkoznak. Ez is "divat" mostanában.

473. Zerika (válaszként erre: 472. - Chrissy77)
2018. júl. 17. 09:19
Igen. Édesanyám is beszélt szülésznő ismerősével, aki mondta, hogy ezt az ellenanyagot nemrég fedezték fel, de rh+ vércsoport esetén semmilyen hatással nincs a babára, csupán biológiai kutatásként érdekes és pont csak megrémítik a kismamákat. A vérellátóban is aki levette a vért csak annyit mondott, hogy ezen nincs mit aggódnom. Úgyhogy egy pocsék éjszaka után , végre ahogy megnyugodtam, mindjárt elalszom, pedig sok munka vár rám. Ma zombi leszek :-) Köszönöm, hogy ti is nyugtattatok!
472. Chrissy77 (válaszként erre: 468. - Zerika)
2018. júl. 17. 08:07

Kicsit utána olvasgattam. Találtam egy orvosi forumot, egy 45éve praktizáló orvos válasza erre, hogy ez is csak a kismamák beparáztatásáról szól.

Mert ugye, mindent megteszünk gyermekünk egészségéért.... és ezt ki is használják a terhesség előtt, alatt és utána is...

Már nem csak A, B, AB és 0 vércsoport letezik, hanem egy kicsit több. De "félnivalója" csak az rh negatívoknak van.

471. schann (válaszként erre: 459. - Zerika)
2018. júl. 17. 07:16

Én csak annyit hallottam, hogy az rh-n kívül még van egy csomó ellenanyag, de azok nem is számítanak annyira.

Nem kaptál esetleg valamikor vérkészítményt? Az megmagyarázná hogyan került oda.

De sajnos, hogy van-e vele valami teendő, arról fogalmam sincs, de reméljük, hogy semmi! :)

470. Chrissy77 (válaszként erre: 468. - Zerika)
2018. júl. 16. 23:02
Akkor szorítok hogy minden rendben legyen. Kiváncsi vagyok mi ez az eredmény. Tényleg érdekes lenne....
2018. júl. 16. 23:01
Én ma voltam a második genetikai vérvételen. 120km kellett utaznom, hogy levegyék a vért. 5 perc...
468. Zerika (válaszként erre: 467. - Chrissy77)
2018. júl. 16. 22:54
Remélem a holnapi vérvétel ezt igazolja és akkor leesik egy nagy kő a szívemről
467. Chrissy77 (válaszként erre: 466. - Zerika)
2018. júl. 16. 22:49

Ellenanyag részt gondoltam, hogy elcserélhették... valahogy...

Mert tényleg mi ellen termelne ellenanyagot!?

466. Zerika (válaszként erre: 465. - Chrissy77)
2018. júl. 16. 22:43
A vércsoportot illetően biztosan nem cserélték össze. Nekem még babaként bekerült az oltási kiskönyvembe és most is ez lett az eredmény. Remélem, hogy az ellenanyagrészt kavarták esetleg össze. (Azt nem tudom, hogy hány kémcsővel vettek hozzá vért, úgyhogy nem tudom, hogy ez lehetséges-e, mert akkor vettek hepatitiszhez is vért)
465. Chrissy77 (válaszként erre: 459. - Zerika)
2018. júl. 16. 22:18

Biztos hogy te vagy pozitív? Csak mert pozitiv anyukáknak nem ellenőrzik.

Ha valakinek nincs a vérében rh, és olyan vérrel keveredik amelyikben van, akkor ellenanyagot termel, és kilöki.

Viszont ha van rh, és olyat kap amelyikben nincs, hát ott egyértelmű, hogy nincs mit kilökni.

Nem lehet hogy összekeverték a véredet. Fordult már elő ilyen...

464. nanosz (válaszként erre: 463. - Zerika)
2018. júl. 16. 21:55
Én is nagyon remélem hogy csak túl elővigyázatosak.
463. Zerika (válaszként erre: 461. - Chrissy77)
2018. júl. 16. 21:43
Igen én is ezt láttam csak. És csak fórumokon láttam hasonló eseteket, mint az enyém, de orvosi választ még nem találtam. Egyik oldalon láttam, hogy egy nő írta, hogy jól beparáztatták, majd annyira kicsi volt az ellenanyag nála, hogy nem is kellett semmilyen kezelés rá. Ebben reménykedek én is.
462. Zerika (válaszként erre: 460. - Nanosz)
2018. júl. 16. 21:39
Vércsoport azonosításnál nézik. Teljesen nyugodt voltam, mert rh+ként elvileg akkor sem lehet baj ha a párom negatív lenne, de még csak ez sem áll fent, mert mindketten B+ak vagyunk. Szóval értetlenül pislogott a doki is és én is. Nekem a 11. héten vettek vért hozzá
2018. júl. 16. 21:35

Ezt pont tegnap néztem, mert érintett vagyok. De én rh- és a párom +

Elvileg csak szüléskor keveredne a baba mama vére, ha van valami komplikáció. Meg a hasbaszúrós genetikai vizsgálatkor.

Viszont csak a negatív anyukákkal foglalkoznak minden weboldalon...

460. nanosz (válaszként erre: 459. - Zerika)
2018. júl. 16. 21:18
Sajnos segíteni nem tudok. Ezt mikor nézik?
459. Zerika
2018. júl. 16. 21:13

Sziasztok!

Volt már valakinek ellenanyag termelődése, úgy, hogy rh+ a vércsoportja? Nekem B+ a vércsoportom és papain liss I, II, III ellenanyagot termel a szervezetem. Holnap megyek a vérellátóba vérvételre, de nagyon betojattak, mert csak jujjogott a körzetim, de semmit nem tudott mondani, csak értetlenül nézett, hogy rh+ vagyok és elvileg nem kéne ellenanyagnak termelődnie. Úgyhogy mondta, hogy holnap azonnal irány a Péterfy nekem meg teli a pelus.

458. radiation (válaszként erre: 456. - Csakazertis2010)
2018. júl. 15. 18:34

4.5 éves

Egyiksem. Mérnök vagyok egy <10 fős irodában.

Az őszi szünetet azért mondtam csak mert nálunk az oviban is van (nem hivatalosan, csak senki nem viszi a gyerekét valószínű nem leszünk nyitva c. lelki terrort gyakorolnak)

Ez a dátum olyan kézzelfogható, a főnökömnek is :)

457. radiation (válaszként erre: 455. - Csakazertis2010)
2018. júl. 15. 18:30

Pont ez a lényeg, hogy alapjáraton tényleg nem tudunk annyit elkölteni de születési anyakönyvi kivonattal szülési támogatást lehet igénybevenni. Szóval aki x ideig halmozta ott a pénzt az max egymilliót a befizetéséből kivehet. Mi eddig csak annyi pénzt utaltunk amit nagyjából gyógyszerre, szemüvegre meg a gyerek ruházatára és cipőire költöttünk. ( Mert az is elszámolható )

Elég jól utána olvastam ennek a szülési támogatásnak, csak jó lenne olyanról is olvasni aki ki is próbálta :))) mielőtt félmilliót átutalok.

Majd beszámolok mire jutottunk ha vkit érdekel :)

456. csakazertis2010 (válaszként erre: 454. - Radiation)
2018. júl. 15. 18:15
Es az elso mennyi idos? Tanitasz vagy ovono vagy? :)
455. csakazertis2010 (válaszként erre: 453. - Radiation)
2018. júl. 15. 18:15
Ezzel csak az a baj h ha ossze is szedsz ennyi penzt, utana nem tudod levenni a 750 ezret es egeszsegugyi dolgokra tudod elkolteni ezt a nagy osszeget nem?
454. radiation (válaszként erre: 452. - Radiation)
2018. júl. 15. 07:27
Elsővel 35.hétig dolgoztam. Most az őszi szünet a lélektani határ, nagyon stresszes a munka, érzem hogy nem vagyok olyan türelmes és fitt :(
2018. júl. 15. 07:25

Van vki itt aki első gyerkőcnél az egészségpénztári szülési támogatást igénybe vette, vagy most tervezi?

A saját befizetéseinkből vissza lehet igényelni gyerekszületés után akár egymillió forintot ( nyilván annyit amennyit előre rátettünk)..ami azt jelenti hogyha 180 nappal a szülés előtt befizetek monsjuk 750eftot akkor ott parkol a pénz, szülés után visszaigénylem és köv adóévben jogosult vagyok az adóviszaigénylésre ami 150e talált forint. Így működik papíron, csak még olyannal nem találkoztam aki ezt meg is játszotta. :)

452. radiation (válaszként erre: 450. - Csakazertis2010)
2018. júl. 15. 07:19

31 vagyok. :) A mi családunkban szerencsére nem fordult elő ilyen rendellenesség. Volt persze más, nagyon ritka szívprobléma miatt halt meg születés után pár hónappal unokatesóm babája. Szívszorító. De az orvos szerint ha tudták volna a terhesség alatt akkor se tudtak volna segíteni. Ezek az élet legnehezebb dolgai :(


Én fogadott orvossal szültem természetes úton. Nekem kényelmesebb volt dokit fogadni mert tudtam munka után este járni hozzá gondozásra. Azt meg nem mertem volna megjátszani, hogy hozzá járok, de nem fogadom meg. Szülésznőt nem fogadtunk de férjem egy kedves ismerőse volt beosztva pont akkor. Nagyon szuper volt a családias hangulat. Szerintem ezúttal őt is megfogadom. De a dokit azért megkérdezem előre nehogy beletenyereljek valamibe amit nem tudok...

451. csakazertis2010 (válaszként erre: 449. - Picibh1)
2018. júl. 14. 22:51

Hova költöztök, ha fogtok?


Más is van, akinek nem az első gyerek érkezik januárban?

450. csakazertis2010 (válaszként erre: 447. - Radiation)
2018. júl. 14. 22:50

Lehet te csináltad jól, hogy meg sem csináltattad - igaz nem tudom mennyi idős vagy, én már 35 elmúltam. Mondjuk nekünk a családban van downos (nem vérszerinti rokon), és sajnos otthonban él, nem tudná ellátni magát, apja már nem él, anyukája már idős és beteg.

Egyetértek, hogy a paráztatás magas fokon megy, és a pénzlehúzás is.

Én csak amiatt nem mernék ügyeletesnél szülni, mert császárom volt (amit nem megrendeltem, hanem így alakult).

❮❮ ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook