Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... ❯❯
569. picibh1
2018. júl. 28. 21:52

Nálam a védőnő csak beírja az adatokat a kiskönyvbe, pisit és vérnyomást néz.

Minden beutalót a nődoki ad akihez az sztkbe járok és vagy ott vagy a területileg illetékes kórházban csinálják az aktuális dolgokat. Háziorvos pl abszolút nem kell.

568. Amberwaves (válaszként erre: 560. - Schann)
2018. júl. 28. 21:27

Ez annyira így van, mindenhol máshogy csinálják!

Nekem konkrétan a védőnő első nap adott egy gondozási tervet, és a tetején az első mondat dőlt aláhúzott kivastagított betűvel írva, hogy beutalót ő nem ad, azt csak háziorvos/nőgyógyász ír.

És ugyanígy a vérvételnél, csomó helyen olvasom, hogy elég a kiskönyv lobogtatás, én meg hiába hívtam fel a szülészetit 12 hetes UH előtt, azt mondták nem kell labor beutaló, ott derült ki, hogy mégis, viszont hiába találkoztam két orvossal is (UH és genetikai tanácsadás) egy se írt beutalót! Úgyhogy nekem sincs első trimeszteri eredményem...

Ja és a hab a tortán az volt, hogy csütörtökön elmentünk a lakhelyem szerinti rendelőhöz, aztán ott nem vették le a vért, mert a beutaló ugyan nem a szülészeti klinikára szólt, de a magándoki tett a kémcsövekre kódokat, ami a szülészetihez tartozik, csak épp nem tudtuk, hogy oda kell menni, mert senki nem mondta... eredményért menni nem lehet, három hét múlva, mikor visszamegyek a dokihoz, akkor fogom megtudni. 17 hetesen!

Szóval elképesztő ez a fejetlenség. De mindenki azt mondja, hogy még az elején vagyok, lesz ez még olyanabb is...

567. Chrissy77 (válaszként erre: 566. - Agci113)
2018. júl. 28. 20:11

Szia.

Akkor duplán gratulálok 🤗

Január hányadika? Én 5re vagyok kiirva... eddig 8. volt... csak nehogy aztán december legyen.

Pontosat majd akkor mondok ha megszültem 😊

Üdv a csapatban!

566. agci113
2018. júl. 28. 19:41

Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok, januárra várjuk iker babáinkat :)

Látom jó sokan vagytok és aktív a csoport, tök jó!!!

Én asszem majd inkább tanácsért jövök,mint adok, mert első babák :D de sokszor a tapasztalatcsere is nagyon sokat segít!!!

Szóval hájhelló mindenkinek!! ;)

565. Chrissy77 (válaszként erre: 563. - Silverfox91)
2018. júl. 27. 10:05

Nem persze.

És tényleg csak egy gombnyomás lenne. Mifelénk ez már régóta így megy. Nem értem mit tökölnek.

564. Silverfox91 (válaszként erre: 560. - Schann)
2018. júl. 27. 09:19
Könnyebb elküldeni a kismamát, hogy kutasson utána, mint venni a fáradságot, és rendesen utána nézni....
563. Silverfox91 (válaszként erre: 561. - Chrissy77)
2018. júl. 27. 09:18

Budapest, 6. Kerület.... igazából azt nem értem, miért nem megy már ez az egész automatikusan, e-mailen.

Mondjuk így már a vérkép nem lesz első trimeszteri, de ez van, szerintem ez nem az én saram.

562. Chrissy77 (válaszként erre: 561. - Chrissy77)
2018. júl. 27. 08:52

... mondom én, amikor az enyém is eltévedt 😎

Szóval Silverfox91 az előző üzi neked szól.

561. Chrissy77 (válaszként erre: 560. - Schann)
2018. júl. 27. 08:47

Jééézusom, te hol laksz? Már bocsánat a kérdésért.

Én egy kisebb faluban, de akár a védőnőhöz, akár a háziorvoshoz vagy esetleg a közeli városban a szülészetre bemegyek, mindenhol tudják a vérképemet.. meg az összes leletet... ki is nyomtatják nekem.

Komolyan, mintha te nem a 21szd.ban élnél. Pedig nem egy fejlett régióban lakom.


Nekem ez megdöbbentő.

Figyu, lehet kilőttèk a galambot, amelyik vitte a leleted. 😉

560. schann (válaszként erre: 559. - Silverfox91)
2018. júl. 27. 08:21

Gondolom az nem jutott eszükbe, hogy telefonon megkérdezzék ott van-e, vagy keressék tovább...

Valahogy ez az egész terhesgondozás rendszer lehetne sokkal gördülékenyebb és furcsa, hogy kb ahány város annyi szokás.

Nálunk például a védőnő adja az összes beutalót, azt irattasd alá a háziorvossal, leveszik a vért, aztán az eredmény egyik részét elküldik a háziorvosnak, másik részéért én megyek el, a harmadik részét meg a védőnőnek. Én meg megyek összevadászni őket. Tök logikátlan az egész.

2018. júl. 27. 08:08
Képzeljétek, a sima egyszerű vérvétellel jól megszívattak. Először is elmentem a leletért oda, meg akkor amikor mondták, nem találták, elküldtek a Péterfy kórházba, hogy biztos ott lesz. Na elmentem oda (eléggé meglepődtem, amikor láttam, higy azt, higy milyen minták érkeztek be és azokkal mi a helyzet, egy nyomorult füzetben vezették, számítógép sehol), onnan visszaküldtek, mondván, hogy mar elvitték a leletet onnan vagy öt napja. Vissza az eredeti helyre, ahol csodák, csodája, most már meglett a lelet (tuti ott volt akkor is mikor először jártam ott). Na de ez csak a vércsoportvizsgálat volt. Kérdeztem a háziorvost, hogy hát vérkép is kellett volna, nem? Mondta, hogy de igen, de arra nem kell külön beutalót írni, merz a kiskönyv alapján csinálják, amit én a vérvételkor bőszen lobogtattam is. Szóval most mehetek még egy kört a vérképért. Nem hiszem el, hogy ennek ennyire bonyolultnak kell lennie. Vagy csak én fogtam ki egy totál béna asszisztest.
558. Bikmakk30 (válaszként erre: 553. - Csakazertis2010)
2018. júl. 26. 21:00
A vasérték jó volt.
2018. júl. 26. 15:15
Nekem bevalt a hasamon nem lettek striak. A mellemen sem. A combomon lettek de azt nem igazan kentem az az igazsag.
556. ancsi85
2018. júl. 26. 14:36

(Válaszként erre: 551. -Maba)


Olvastam hogy a kókuszolajat és a shea vajat is ajánlják. De gondolom változó hogy kinek mi válik be a legjobban. :)

555. Chrissy77 (válaszként erre: 551. - Maba)
2018. júl. 26. 14:20
Nekem még nem kellett használnom krémet, de az E vitamin rugalmassá teszi a bőrt.
554. schann (válaszként erre: 552. - Csakazertis2010)
2018. júl. 26. 13:53

Én is azt használom, bár tapasztalatom nincs vele.

Ezek szerint Neked egyszer már bevált?

553. csakazertis2010 (válaszként erre: 549. - Bikmakk30)
2018. júl. 26. 13:41
Vasad milyen? Itt azt irjak, tibbek kozott alacsonyabb vas is okozhat magasabb verlemezke szamot.
2018. júl. 26. 13:38
Maba: en a Dm Mama kremet hasznaltam regen es most is.
551. Maba
2018. júl. 26. 13:14
Sziasztok! Ti milyen krémet/csodaszert használtok a pocakotokra (mellre, derékra, popsira, combra) stria, repedés ellen?
550. Titanilla1 (válaszként erre: 548. - Csakazertis2010)
2018. júl. 26. 09:52
Ez szeptembertől lesz így , mivel kevés az orvos , és még egy nyugdíjba is megy , egy másik pedig csak részmunkaidőt vállal mert övé a labor. Magánrendelések vannak, csak szüléshez fogadni nem lehet elvileg. Egy munkatársam kilenc hetes babás, neki is ezt mondta a védőnője , annyi plusz infóval, hogy megoldják a dokik maguk között a szüléseket a munkabeosztásokkal.
2018. júl. 26. 08:20

Sziasztok, látom sokan már túl vannak a 12. heti uh-n. Nekem 7-én lesz, tűkön ülök. Szóval most vagyok uh szerint 10 hetes. Nektek mennyire látszik már? Nekem már kiszúrható :) ami megnyugtat mert az azt jelenti gondolom hogy növöget:)

A fő ok amiért írok, hogy nemrég kaptam meg a vérképem és pár érték alacsonyabb de arról azt olvastam nem gáz terhesség alatt, de a trombocita számom kicsit magasabb lett. 400 a referencia nekem 420. Mitől lehet ez? Tudom majd a doki de persze szabin van.

2018. júl. 26. 07:09

Sziasztok! Reg jartam erre, meg is szaporodtak a hozzaszolasok, sokat tudtam olvasni. :)

Neunk is megvolt a genetikai uh, minden rendben volt, orrcsonttal is, nyaki redo 2 alatt volt. Megnyugdtunk, mert a bratyonal vastag volt a redo es koztes a kockazat.


Mindket babara eveket vartunk.


Trisomy vervetel megvolt. Kislanyunk lesz nekunk is :)

Van par toplistas nevunk, de egyelore nem dontottunk.


Lepenyem nekem is mellso fali, picit fedi a mehszajat. De nekem nem mondtak, hogy ne elhetnenk hazas eletet. Cipekedni meg alapbol nem cipekedem csak ha muszaj es akkor is inkabb tobb reszletben.


En januar 19re vagyok kiirva. 14+5 agyok ma.


A fejem nekem hidegront elott faj, volt hogy annyira, aludni se hagyott es masnap kiirattam magam egy napra. Pedig nem vagyok alapbol fejfajos. De talan a masodik trimeszterre ez is elmult.


Epp Keszthelyen udulunk, latom van itt keszthelyi tag is :) en meg olyat sose hallottam, hogy ne lehetne orvost fogadni. Ezt miert vezettek igy be? Hogy minden orvos foglalkoztatva legyen egyenlo aranyban?


Aki budapesti vagy kornyeki, hol tervez szulni?

547. amanda0521 (válaszként erre: 543. - Chrissy77)
2018. júl. 25. 18:03
Köszönöm mindenkinek a választ 😁. Remélem jövő szerdán a kezemben lesz az eredmény 😁
546. Zerika (válaszként erre: 537. - Amanda0521)
2018. júl. 25. 16:18
10 munkanapon belül küldik az eredményt. Nekem 4 munkanap alatt megvolt
545. Zerika (válaszként erre: 521. - Chrissy77)
2018. júl. 25. 16:12
Eddig párszor éreztem buborékokat, de tegnap 2 nyomást kaptam egymás után. Kicsit oldalasan feküdtem és szerintem nem tetszett neki, hogy hasalok egy kicsit rajta :)
2018. júl. 25. 11:39
Én görcsölgetést mostanában nem tapasztaltam, ellenben szurkáló érzést igen, arról meg azt olvastam, hogy a méh növekedése miatt nyúlnak a szalagok, az okozza ezt a kellemetlen szurkáló érzést. Bár szerintem nem vészes egyáltalán, plusz ha simogatom, elmúlik :)
543. Chrissy77 (válaszként erre: 539. - Amanda0521)
2018. júl. 25. 09:02
Nekem is egy hét plusz egy nap után jött az sms, de nekem nem kellett menni sehova. Kaptam egy 4 jegyű kódot, és megtudtam nézni a rendszerben.
542. Amberwaves (válaszként erre: 533. - Amanda0521)
2018. júl. 25. 08:45

Köszi :)


Szerdán vették le, következő hét csütörtök este jött az sms, hogy megvan, de csak hétfőn tudtunk bemenni. De én vidéki vagyok, az állítólag plusz két munkanap, mert szállítani is kell.


Nálam minden babona szerint fiú volt, de én valahogy mégis lányt éreztem.

541. Maba (válaszként erre: 538. - Schann)
2018. júl. 25. 08:10

Nekem nem tudtak az UH alapján jósolni, mert még a méréshez is alig bírtuk rávenni, hogy forduljon szépen irányba 😃


Mi fiúra készülünk az eleje óta megérzés alapján, de csak lánynevünk van. 😂

540. Maba (válaszként erre: 539. - Amanda0521)
2018. júl. 25. 08:08
Mi Nifty Pro-t csináltattunk, a központban vették le a vért múlt hét csütörtökön (vidéken lassabb) és most pénteket vagy jövő hétfőt mondtak.
❮❮ ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook