Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 decemberi babák fórum

2018 decemberi babák (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
710. Nancsi123 (válaszként erre: 706. - Szilvi é.g.)
2019. jan. 26. 08:46
Azért érzed magad rosszul, mert ügyesen elalszik magától a kiságyba? Sok anyuka erre vágyik és ezzel szenved, hogy megszoktassa a gyerkőcöt. Szerintem ezt élvezd inkább, bújtok így is eleget gondolom. De később jól fog jönni, hogy képes magától elaludni! 🙂
2019. jan. 26. 08:21
De jó, hog ezt írtad. Zalán is sokat bukik,mondjuk szépen gyarapszik amellett is, majd 4én megyünk gyerekorvoshoz, rákérdezek, hogy érdemes-e...
2019. jan. 26. 04:20
Nálunk rendeződtek a dolgok. Vettem elektromos mellszívót, azzal leszívom a tejcit és cumisüvegből kapja. Mivel nagyon bukós baba volt, védőnő javasolt anyatejsűrít port. Előtte nem is hallottam róla, viszont nekünk nagyon bejött. Előtte fele tejet kihányta szegényem, de ezzel szinte semmit nem bukik, vagy normális mennyiséget. Az alvás is rendeződött így, hogy tud enni amennyi jólesik és még ki se hányja. Általába 4 óránként eszik. Éjszaka egyszer eszik, deamúgy is fel kell kelnem lefejni a mellem. 🙂
2019. jan. 25. 23:04
Ohhh azt a szar anya dolgot lezárhatná mindenki. Még senkit nem hallottam aki azt mondta volna, hogy jó anya...szeretjük őket, féltjük őket, és ez bizonytalanná tesz minket legfőképpen magunkban. Mindannyian küzdünk a magunk kínjaival. Ez így normális!!! 😉
2019. jan. 25. 21:00

Nálunk sajnos nem így van. Jó is és rossz is, hogy napközben inkább egyedül szeret elaludni. Túl sok inger vagyok neki 😟 de a jó benne, hogy mindenre van időm.

Rengeteget mosolyog, gögicsél. Imádom. Rafkós kiscsaj.

Ma este sem akart elaludni. Cicizett én meg úgy csináltam, mintha aludnék. Néz fel, vigyorog és gögicsél, szólongat. Kinyitom a szemem, teli tátott száju vigyor 💖

Azt kell mondanom, hogy soha nem éreztem ilyen szeretetet, szerelmet.

Csodálatos, hogy ő itt van. Sokszor szar anyának érzem magam, félek, hogy rosszat teszek, hogy nem altatom, de Ő a fontos! Az Ő igényei.

2019. jan. 20. 04:51
Nekem most a legnagyobb gondom (értsétek jól!!!), hogy a fiam matrica lett. Jóformán napközben csak kézben. Vannak persze jobb napjai, meg aludni le tudom rakni többé kevésbé...Van, hogy alszik 2 órát os van, hogy 15 perc...Viszont ha ébren van akkor majdhogynem csak kézben, csak cici. Komfort cicizik...hiába a cumi, az nem mindig jó...már ott tartunk, hogy vettem hordozó kendőt és azzal cipelem a kis valagát😀😀😀
2019. jan. 19. 10:53

Haho!

Szerencsére az alvás dolog megoldódott. Csak a szeles idő és ha látom, h fárad azonnal leteszem aludni. El is alszik szinte azonnal magától. Az esti összebújásból viszont nem engedek. Az a mi időnk 😊

Most az elmúlt 4 nap már csak egyszer kelt fel enni. Baromi mázlisták vagyunk ☺️

Hétfőn kapja a 2 hónapos oltást aztán már kicsit bátrabban is kimozdulhatunk végre.

A cumisüveg is megoldódni látszik. Védőnőm mondta, h ne is csodálkozzak, h tőlem nem fogadja el ha tudja, h ott az igazi. Tegnap a férjemtől elfogadta. Így talán megkockáztathatok egy kis kimozdulást. Mondjuk nélküle... Kb mintha egy részemet elhagynám.

703. marismanka (válaszként erre: 701. - Bnusinna)
2019. jan. 18. 18:24

Biztos így van, mert érzem magamon, hogy pihentetőbb az az alvás, amikor védett helyen van (apan v. babaöböl) csak eddig ha megprobaltam oda rakni ejszaka egyből ébredt és kezdhettük az egész cicizes-bealvas reszt előlről, így ennél jobb megoldás volt magam mellett altatni a nem alvásnál. Nem tervezem hosszútávra, már csak azért se, mert elég libidó csökkentő ha a hitvesi ágyból nagycsaládi lesz :D


Tegnap próbaképp beraktam a babaöbölbe éjszaka és felébredt, de nem lett zaklatott, hanem visszagőgicsélte magát aludni. Gondolom, ahogy fejlődik az idegrendszere egyre jobb lesz. Meglátjuk, hogy ma mi lesz :)

2019. jan. 18. 11:40
Én lekopogom megciciztetem lefektetem az ágyába és alszik kb 2-3 órát,mostanában van az hogy este mellettem van megciciztetem és kb 1 óra múlva rakom át.
701. bnusinna (válaszként erre: 698. - Marismanka)
2019. jan. 17. 23:35
Nekem pont emiatt velem van ,de a kiságyban. Én is, ő is jobban alszunk. Első 2 hétben mi is együt aludtunk, de nyűgösebbek is voltunk. Így jobb. Most is felkelek minden nyikkanására, de ő is kevesebbet nyikog. Pedig hidd el nekem se akaródzott. Olyan jó volt mellette, de hosszútávon nem jó, hogy nem alszol olyan nyugodtan, értem arra, hogy mindig figyelsz akárcsak tudat alatt is, hogy rá ne feküdj, stb. Nem kapcsol úgy ki az agy.
2019. jan. 17. 19:16

(veletlenul elkudtem :) )


...a mentalis ugrasokat, es a hozzajuk tartozo nyűgös időszakokat. Jobb nem lesz tőle, de legalabb lehet mentalisan keszulni ra :)

2019. jan. 17. 19:13
Ajanlom amugy, ha nem ismeritek a wonder weeks alkalmazast/konyvet, magyarul A nyűgös baba néven fut, ami előre jelzi a m
698. marismanka (válaszként erre: 696. - Bnusinna)
2019. jan. 17. 19:11

Nálunk ugyanez van. Cicin elalszik, de utana még várni kell, hogy le lehessen rakni.

Éjszaka is mellettem alszik, kb. 3 hetes koraig eltelt 3-4 ora is 2 szoptatas kozt, de az utobbi napokban mintha mindig felebredne a tej illatra orankent. Azert gondolom, hogy arra mert az apjan meg aludt majdnem 5orat. Remelem, hogy ez is csak egy szakasz, mert egyelore nem akarom kulon szobaba rakni, kenyelmesebb igy felalomban szoptatni.

697. babika_ (válaszként erre: 695. - Szilvi é.g.)
2019. jan. 15. 13:16
Tegnap nekem sem aludt a lányom, csak 2 órát összesen (azt sem egyszerre, hanem beszundikált néha). Ez az idő megviseli őt.
2019. jan. 14. 22:38

Mi azt beszéltük meg védőnővel, hogy nem mérek csak nála vagy dokinál. Így nem idegeskedem ezen, nyílván, ha nem gyarapodna szépen azt látnám, de már kinőtte az első 56os ruháját😀😀😀

Zalán akkor alszik jól ha velem, rajtam, mellettem alszik el...minimum egy órát ott is maradok a közelében, utána már átrakhatom a kiságyába, vagy az adamos hintába, alszik tovább még minimum egy órát. De ha csak elaltatom várok 5 percet úgy rakom le, max 10 perc és sikítva ébred...úgyhogy túl sok mindent egyenlőre nem tudok mellette csinálni. De majd elmúlik ez a korszak is...😀

695. szilvi é.g. (válaszként erre: 694. - Bnusinna)
2019. jan. 14. 14:09

A mérés megszokás. Az is csalhat. Védőnő is mondta, h a heti elég lenne, de megszoktuk.

Pont most készítettem elő a hordozót. Hiába álmos nem akar aludni. 2 órája szenvedek vele. Általában egyedül alszik el, sőt az altatást nem is szereti. Vagy cici vagy semmi. Cicin elaludt, de amint letettem...

Most beraktam a kiságyba és magára hagytam. 5 perce nem gőgicsél, de nem mertem még megnézni, hogy elaludt e. A baj, h ha átesik a holtponton, az isten óvjon mindenkit. 2órás sikítva sírás 😟

2019. jan. 13. 22:31

Nekünk is most van egy növekedési ugrás...egész napos cicizés...jövőhétre már meg is rendeltem a hordozókendőt, mert egyszerűen olyan mint a matrica, csak rajtam...ezzel meg lesz oldva, hogy együt a gyerekkel, de mégis tudok tenni-venni.

Én nem mérem extra a hízását. Ha jókedvű és eszik akkor olyan mindegy, hogy 50 gramm vagy 300. Nem lehet mindig ugyan akkora a hízás...🙂

2019. jan. 13. 15:10

Én is igény szerint szoptatom. Most a héten csak 100g-ot hízott. Egyszerűen az elmúlt 2 napban alig akar enni. Többször kínálom, de valahogy nem. Viszont rengeteget fejlődött. Követi a tárgyakat a szemével, nyúl utánnuk, sokkal érdeklődőbb. Cicizés közben is elkalandozik... Sőt. Már annyira önálló akar lenni, hogy ha segíteni akarok neki, hogy jól be tudja kapni a bimbót, ordításba tör ki... Hagynom kell, h ő találja meg és magától tudjon vákumot csinálni.

A cumisüveg pedig nem bűn! Ezen ne aggódj ☺️ megadod neki, amire szüksége van!

Nekünk egyáltalán nem fogadja el, így ha esetleg kimozdulnék, akkor is rajtra készen kell lennem, hogy mennem kell. Most a héten pont így jártam...pedig max 20 percet vagyok távol tőle és előtte megetetem... Éha jól jönne ha elfogadná a cumisüveget, de hármat próbáltunk, plusz svédpohár stb...de csak a cici.

Növekedési ugrásnál vért izzadtunk.

692. babika_ (válaszként erre: 689. - Marismanka)
2019. jan. 11. 09:25
Én nem is tudnám nézni, hogy sír, mert éhes, hiába evett 30 perce. Mi sem időre éhezünk meg, akkor ők miért lennének így? :)
691. pandáné (válaszként erre: 684. - Nancsi123)
2019. jan. 10. 18:45
...masszírozás, evés közbeni büfiztetés mind segíthet. És közben lehet, hogy ő is ügyesedik. A lényeg, hogy emiatt egyáltalán nem szabad rosszul érezned magad, sőt, fejni sokkal macerásabb, a szememben hős vagy, én utálok fejni. ;)
690. pandáné (válaszként erre: 684. - Nancsi123)
2019. jan. 10. 18:42
Ne csüggedj, az nagyon jó, hogy saját tejet tudsz neki adni, de jókat írnak a lányok: az igény szerinti szoptatás, a mas
689. marismanka (válaszként erre: 688. - Babika_)
2019. jan. 10. 18:28
Nálunk is az igény szerinti vált be, pedig a védőnő második szava volt, hogy esetleg vegyünk tápszert, mert kis súllyal született, neki már nem kéne fogyni és amúgy is alkati kérdés, hogy van-e elég tejmirigyem. Azóta 3hét alatt már majdnem egy kilót hízott :) Lerakni én sem mindig tudom, az ölemben alszik a legjobbakat. Mondjuk nekünk egyszerű, mert nincs mellette tesó...úgy sokkal megterhelőbb lenne.
688. babika_ (válaszként erre: 686. - Kitti0704)
2019. jan. 10. 12:24
Nem akarod igény szerint szoptatni? Nem okoskodni akarok, és nem is akarok rábeszélni senkire semmit, de csak így tud beállni a kereslet-kínálat, ha a baba akkor szopizik, és addig ameddig akar. Nekem így is ráállt a 3 óránkénti evésre. Persze van, amikor félóra múlva is kér, hát ez van......... az eleje ilyen, főleg, ha növekedési ugrás is van, mint nálunk volt most, de ilyenkor növeli meg a tejet a baba. Éjjel is csak 3-4 óránként kel fel...
687. babika_ (válaszként erre: 682. - Nancsi123)
2019. jan. 10. 12:12
Büfiztesd cicizés közben, és akkor kijön a levegő, utána pedig folytassátok. Ha nem bírja kiszívni az egészet, nem baj. Legközelebb ugyanarra a mellre tedd vissza.... Én eleinte mindig váltott mellel csináltam, az eredménye az lett, hogy olyan zöldeket kakilt a babám + a sok tejcukor puffasztotta. Pár napja úgy csinálom, hogy akár 3 x is ugyanarra a mellre teszem vissza, így biztos kiszívja a zsírosabb részt is. Eredmény: sárga kaka, kevesebb puffadás. Amúgy a FBn van egy nagyon jó szopi csoport, én is ott olvastam sokat.
2019. jan. 9. 17:17

Nekem az elöző babánál volt hogy mindkét mellből adtam neki és épp hogy elég volt neki,hozzáteszem elég nagy sulyu baba volt.

Most megpróbálom a 3 órát betartani de valamikor nem megy csak a 2 óra,de lekopogom jó baba😊

685. Amina93 (válaszként erre: 684. - Nancsi123)
2019. jan. 9. 15:38
Es ha megprobalnad szoptatás előtt masszirozni a ciciket,hogy könnyebben meginduljon?könnyebben ki tudja szivni..
2019. jan. 9. 15:36
De igen, használjuk. Azzal kezdtük már az elejétől fogva. Amúgy nem cumizavaros, mert cumisüvegből csak azóta eszik, hogy rájöttünk éhes marad. Volt, hogy órákon át cicizett szegényem, annyiraküzdött minden cseppért. 😞 De egyszerűen szörnyen érzem magam, hogy cumiból etetem. 😞 Pedig a lényeg a baba, így gyönyörűen megeszi a tejet és alszik 3 órát. Azzal bíztatom magam, hogy így is anyatejet kap. Én meg kitartóan fejek és küzdök a tejért. 😞
683. Amina93 (válaszként erre: 682. - Nancsi123)
2019. jan. 9. 15:26
Bimbokiemelöt nem próbáltál?hátha arra jobban rakapna,es jobban tudná szivni ☺
2019. jan. 9. 15:21
Nálunk nem megya szopizás. 😞 Van elég tejem, de valahogy nem jön össze. Mert ha ciciből eszik, nagyon sokat bukik és rendesen kiszívni se tudja. Én meg mivel sajnáltam, hogy állandóan éhes és sír, ezért cumiból adtam beki lefejt tejet. Azóta egy álom az egész. Persze így is bukós, de nem hányja ki az egészet. Persze védőnő lecseszett, hogy mért adtam neki cumiból.. De már nem bírtuk elviselni, hogy így szenved. Bánt a dolog, de így nyugodtan van a picur. 😞 Esetleg valakinek tippje?
2019. jan. 9. 11:07
Nálunk most nehéz napok vannak. Csak cicin és kézben jó neki. Az az egy vígasztal,h mellette az esték jók. De reggelizni rendre dél után szoktam, elöbb nem megy....
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook