Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 decemberi babák fórum

2018 decemberi babák (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
770. szilvi é.g. (válaszként erre: 767. - Bnusinna)
2019. jún. 21. 18:16

Szia!

Hogy ment a dinnye? :)

769. Dorill (válaszként erre: 764. - Bnusinna)
2019. jún. 20. 14:39
Nem kell félve írni, mert nem kioktatásnak szántam. Életetekből csak egy morzsát hintettél, én pedig csak jószándékból írtam, amit. Mindenki azt csinál a gyerekével, amit akar. Én nem írom félve, hogy én a hagyományosabb vonalat képviselem. Mi is voltunk fürdőben és nyakig merültünk a babával. Élvezte.
2019. jún. 18. 16:14

Sziasztok!


Én már próbáltam neki babakekszet adni,tök ügyes vele.


A mi kajcinkból még nem adok neki majd egy kicsit később,de a gyümölcsöket nagyon szereti meg az édesebb babakajákat is.

Mi is szeretünk úszni kicsit még fél de hát itt van előttünk az egész nyár mindennap bele mehet most már a medencébe😄


Stabil ülés még nem megy de már csak pár hét kérdése.

767. bnusinna (válaszként erre: 765. - Szilvi é.g.)
2019. jún. 18. 14:05
Én is gondoltam már egy ilyen egészséges középút szerű dologra, hogy ha nem is váltok még ki étkezést falatkázással, de mondjuk ha mi eszünk pár szem kicsire vágott valamit oda tenni elé, hogy tényleg tanuljon "rendesen" enni. Na majd ma uzsira úgyis sárgadinnye lesz, lehet megpróbáljuk🙂
766. szilvi é.g. (válaszként erre: 764. - Bnusinna)
2019. jún. 18. 09:39
Jah! És Lina is medencézik szinte minden nap és imádja. A babauszi miatt nem is idegenkedik tőle
765. szilvi é.g. (válaszként erre: 764. - Bnusinna)
2019. jún. 18. 09:38

Bnusinna!


Szerencsére (le is kopogom) semmi baj nem volt. Még öklendezni sem nagyon szokott.

A legelején a szájába vette a dolgokat, és szopizta, mint a cicit.

Kb 3-4 nap alatt megtanulta, h rágással pépesíti magának.

A kanalat is szépen fogja. A levest sűrűre csinálom (önmagával sűrítem), de a zöldségek blw alapján megy neki. Azt előre töltve adom és hagyom próbálkozni.

Még sajnos nem ül egyedül stabilan, így ölben eszik, de nagyon élvezi és én is.

Nagyon hamar fejlődnek és annyira hozzászokott, h ha mi eszünk ő is, h a fagyizásnál elkezdett hisztizni ☺️ annyira édes volt ☺️

Azt kapja, amit mi is eszünk. Persze sózás előtt szedem ki neki vagy a sülthúst nem sózom. A csirkecomb nagyon csúszik neki szerencsére, de pl halat is evett már. Ma tojáskrém volt a reggeli.

Fbon van blws csoport. Habár ott brutálba nyomják és ha bármit nem darabosan adsz, fáklyán égetnek el. Én ennyire nem vagyok elvont. A borsót paszíroztam, de kanalat nem adok a szájába. Ő megoldja ügyesen.

Amúgy én is nagyon féltem. Egy barátnőm blwzik kislányával. Ő támogatott

764. bnusinna (válaszként erre: 761. - Dorill)
2019. jún. 17. 20:46

Nem, az alvásának semmi köze a hasához, mert ha meg kiveszem magam mellé, rögtön csend és alvás...akkor azt már csak félve írom, hogy mi rendszeresen strandolunk, nem csak a lábát, de az egész gyereket is merítem, mivel járunk babaúszni is. Imádja!!!


Szilvi!

Engem érdekel a blw is, de nekem az a bajom, hogy Zalán nem nagyon nyammog. Így félek neki nem püréset adni. Kenyérhéjjal is jártuk már meg... Nem volt még bajotok az egész daraboktól? Nyelés terén gondolom,nem akad meg soha?


Ja, és nem volt korai hozzátáplálás, az orvosával egyeztetve kezdtem el, mert elég bukós és nehezebben hízott már...ez a pürékkel megoldódott.

763. marismanka (válaszként erre: 762. - Szilvi é.g.)
2019. jún. 12. 11:50

Nálunk ugyanez volt, sokszor látszott rajta még a forgolódások elején, hogy nem érti + nagyon felületesen aludt. Mostmár nálunk erre nem sír fel, viszont pont ezért tegnap nagyon sokszor kb becsapódott a rácsba, mert feltérdel álmában és eldől...na ettől persze megébred.

Eddig a napközbeni alvások is rosszak voltak, ma lassan már 3 órája alszik...hónapok óta nem volt ilyen.

Elvileg az 5.ugrás miatt van, a héten nekünk vége, kiváncsi leszek, hogy rendeződnek-e az éjszakák.

[link]

Kitartást mindenkinek, nálunk újszülött kor óta ez a leghúzósabb időszak éjjelente.

762. szilvi é.g. (válaszként erre: 760. - Bnusinna)
2019. jún. 11. 19:53

Jó olvasni mindenkiről ☺️


6 hóig Karolina csak anyatejes volt (nagyrészt most is).

Mi BLW.-zünk 6 hó+ 2nap óta. Első, h apától ellopta a kenyeret. Azóta azt eszi, amit mi (sózás előtt szedek). Hidd el! Nem a hozzátáplálás és amiatt nem alszik éjjel, mert leterheled a gyomrát. Sőt... Én brutálabba nyomtam. Tojásrántotta, tejbegríz, eper. Lekopogom, semmi.

Gondolom te sem nyomod le a torkán, hanem kóstolgat. Pépesítessz? Jó lenne még egy BLW-s anyuka ☺️

Mi a napokban végignéztük többször, h nap közben alvás közben hasrafordul és megébred. Nem érti hol van és elkezd sírni. Szerintem éjjel is ez lehet a gond, mert 2 helyett hetek óta hatszor kel.

Elvileg ez is tanulási folyamat.

761. Dorill (válaszként erre: 760. - Bnusinna)
2019. jún. 11. 09:35

Szia! Sem beleszólni, sem bírálni nem számdékozom, nyilván Te ismered a csemetéd legjobban, de nem lehet, hogy ez a sok minden és a korábbi hozzátáplálás miatt nehéz a pocija és ezért nehézkes az alvás?

Lehet csak én vagyok óvatos és a babákat nem kell ennyire a fokozatosság elve szerint szoktatni az ízekhez és állagokhoz, de én inkább a terhelt emésztőrendszerre gondolnék. Kitartást kívánok az éjszakákhoz és ehhez a meleg nappalokhoz!

Apropó! Ki mikor gondolná kivinni a csemőcét fürdőbe? Nem arra gondolok, hogy már rögtön pancsolni, de árnyékban szundizni, lábfejét beledugni a vízbe?

2019. jún. 8. 07:31

Sziasztok!


Nálunk 5 hete katasztrófa az alvás, de én mondanám inkább szepának, mint fogzásnak...


Ht...Zalán 6 hónapos, egy hónapja eszik már. Én nem nagyon nézegetem a táblázatot, nyílván a tejtermékekkel meg a főbb alergénekkel vigyázok, de zöldség, gyümölcsből azt kap amit éppen szép, frissnek találok. Igazából elég sok mindent eszik már. Alma, körte, banán, mangó, avokádó, szilva, cseresznye, barack mindenféle, krumpli, édeskrumpli, brokkoli, cukkini, tök, cékla, répa, borsó( héja nélkül), spenót, rizs, tészta( tönkölylisztből, abba nincs tojás), quinoa, gersli, csirke. Azt hiszem ezeket sikerült eddig. Tehát elég sok mindent😀


Igazából egy fontos dolgot tartok, ha nem ízlik neki, nem erőltetem.

759. Dorill (válaszként erre: 758. - Marismanka)
2019. jún. 7. 15:14

Sziasztok! Köszi, jól vagyunk. Nálunk a forgás indult be, egész nap aludna és enne. Illetve elkezdtünk járni mondókás foglalkozásra, jól bírja!


Ebben a nagy melegben a derekáig kipöttyösödik a pelenka mentén. Tudtok valami bevált kencét rá? Akár sajátkészítésű recept is érdekel!

2019. jún. 6. 19:38

Sziasztok, hogy vagytok? :)


Mi még mindig szenvedünk éjszaka az ébredésekkel, de már kezdek beletörődni. Napközben sincs már nyugtunk, ezerrel kúszik mindenhez, ami nem játék...kedvence a papucs és a macskakaja :D

757. Kitti0704 (válaszként erre: 756. - Dorill)
2019. máj. 28. 14:55

Szia!


Megérezzük a frontot,alig akar aludni meg enni.

Nagyon nehezen tudom altatni.

Mindenre figyel csak rám nem.😅



Zöld tej

Sok zöld színű zöldség vagy tengeri hínár fogyasztása után jelentkezhet.Akkor is előfordulhat,ha ezeket tabletta vagy vitaminkoncentrátum formájában fogyasztjuk.A kék ételfesték tartalmú élelmiszerek is zöld árnyalatot okozhatnak.

756. Dorill
2019. máj. 28. 07:35
Sziasztok! Hogy van a caapat? Mindenki kiheverte a frontokat? Ma érdekes dologra lettem figyelmes. Zöldes árnyalatú a tejem, amit reggel fejtem. Szopival nincsen gond, a szokásos figyelem elterelődésen és a csapkodásokon túl. A mennyiség is változatlan, nem fáj a mellem sem amikor tele van, sem napközben, sem etetéskor. Már írtam laktációs szakembernek. Ti tapasztaltatok hasonlót?
755. Dorill (válaszként erre: 754. - Marismanka)
2019. máj. 26. 14:32
erről a svéd modellről még nem hallottam! de utána járok, mert elég okos népségnek tartom :D
754. marismanka (válaszként erre: 751. - Dorill)
2019. máj. 26. 10:14

Nekem is kicsit feketemágia ez az egész még, a sok szabály, meg táblázat. Egy barátnőm Svédországban él, ő mesélte, hogy náluk nem veszik ennyire véresen komolyan. Meg van, hogy 1éves korig miket ne adj, meg új dolgot hogy vezess be + glutént, de kb ennyi.

Elvileg legkésőbb a 26.héten kell elkezdeni, tehát amikor betölti a 6 hónapot.

753. marismanka (válaszként erre: 750. - Kitti0704)
2019. máj. 26. 10:10
Nálunk is kakik az éjszakák, de hogy épp mitől...fog, mozgasfejlődés,front vagy csak melege van? :/ Nekem ez rejtély... Kb 4 hónapos kora óta romlott el az alvása, most épp a könnyen elalszik, de gyakran kel verzió van, kb. 2 óránként.
752. Dorill (válaszként erre: 750. - Kitti0704)
2019. máj. 25. 13:06
Jajj mi negyedik napja nagyon rosszul alszunk...egész nap nyüszít, estére meg nem lehet altatni, 2-3 órába telik, mire elalszik úgy, hogy nem ébred fel, amikor lerakom :( de hátha most már vége ennek a hülye időnek :( nálunk már fog problémák is kezdődnek -.-
751. Dorill (válaszként erre: 749. - Marismanka)
2019. máj. 25. 13:04

Szia! Köszönöm szépen a fogadtatást ^_^


Köszönjük szépen, igen első baba :)


Kövezetek meg, de megmondom őszintén nekem már az is fejtörést okoz, hogy mikor "kell" elkezdeni a hozzátáplálást, mert nem egyértelmű, hogy a 6. hónap folyamán vagy a betöltött 6. hónaptól (tehát 7. hónapban) lehet már a babát hozzátáplálni...

750. Kitti0704 (válaszként erre: 749. - Marismanka)
2019. máj. 25. 08:15

Én is próbálkoztam már almával meg banánnal,meg pár kajcival,de nem nagyon ízlett neki.

Úgyhogy nem is próbalkozom tovább 6 hónapig az már csak 1hónap😊


Babák hogy viselik ezeket a frontokat???🙁

749. marismanka (válaszként erre: 745. - Dorill)
2019. máj. 25. 07:57

Szia Dorill,


Üdv a fórumom :)! Nagyon szép neve van a kislányodnak, első baba?


Ki kezdte el már a hozzátáplást? Én várok 6 hónapig, de azert 1-2x probanak kapott egy falatka banant vagy almat, egyelore kirazta a hideg :D

748. Kitti0704 (válaszként erre: 747. - Dorill)
2019. máj. 24. 16:53

Igen ezzel én is így vagyok.

Gyerekeknek azt mondtam hogy Jézuska hozza a kistesót(amúgy 20.-ra voltam kiírva)😘😍

Lekopogom nem nagyon féltékenyek,kisebb most kezd egy kicsit féltékenyebb lenni.

Tesók:8éves,2éves.

Mindketten lányok.

747. Dorill (válaszként erre: 746. - Kitti0704)
2019. máj. 24. 07:45

Szia Kitti! Olyan (legalábbis számomra) megható, amikor a baba ünnepnapon érkezik 😊 duplán más lesz az időszámítás és olyan szeretetteljes dolgokat lehet belevinni a kapcsolatba, amíg kicsi pl. "A mai napon Neked ragyog az összes tűzijáték"

Tesók mennyi idősek? Jól fogadták a kicsi érkezését?

746. Kitti0704 (válaszként erre: 745. - Dorill)
2019. máj. 23. 19:19

Szia Dorill!


Nekem Kornélkám karácsonyi baba volt.😘😍

Most leszünk majd 25-én 5 hónaposak már.

Tesókat nagyon szereti egyből mosolyog rájuk ha meglátja őket.😘


Legyen neked is szép napod!

745. Dorill
2019. máj. 23. 14:35

Sziasztok!


Rebeka 2018. december 31-én látta meg a napvilágot. Amióta "nagyobbacska", keresek fórumokat, ahol más anyukákkal tudok beszélgetni, mert sajnos hármasan vagyunk férjemmel és a babával.


Legyen nagyon szép napotok!

744. marismanka (válaszként erre: 742. - Kitti0704)
2019. máj. 10. 14:02

Tök jó az ilyen védőnő :) mondjuk a miénk is aranyos, csak kicsit régimódi így sokszor csöndben bólogatok, aztán csinálom, ahogy jónak látom.


Wow, szép nagy babád van:) 1kg hízásra azért nem mondanám, hogy megállt :D Elvileg miután duplázzák a születési súlyt, akkor kezd az üteme csökkenni.


Mi jövőhéten kapjuk a Bexserot. A kötelezőktől eddig csak bágyadt volt pár napig, de ettől félek, hogy jobban megviseli.


Én szoptatni már sötétített szobában szoktam, mert fülel, leskődik mindenre különben :D

743. marismanka (válaszként erre: 741. - Szilvi é.g.)
2019. máj. 10. 13:54
Hát ez az okoskodás elég bosszantó lehet, mondjuk én is kaptam már sok cifra megjegyzést, hogy miért nem adok neki már kis almát meg babakekszet...mintha tápértékben ezek vetekednének a tejjel + amit te is mondasz, hogy 1000x kényelmesebb megciciztetni éjszaka kb 10 perc alatt, aztán alszik mindenki, mint nekiállni trenírozni, h most csak víz, meg nem veszlek fel, stb. A felnőttek se egyformán éhesek mindig, egy szellemileg-testileg megterhelő időszakban nekünk is több kell.
742. Kitti0704 (válaszként erre: 741. - Szilvi é.g.)
2019. máj. 9. 21:41

Nekem pont az ellentetje a védőnő."Minél tovább szoptassam nem kell még hozzátáplálni meg vizzel itatni."


Tegnap kaptuk meg az oltást hát nem jól viselte😦

Pelenkázni már nagyon nehéz majdnem hogy elmászik😆

Hizásunk most megállt kb 1 kg-ot hizott csak kb 8300 gr,de eddig 10cm-t nőtt😊

Cicit valamikor nem akarja inkább elnézelődik mindenfele😊


Lekopogom jó baba alig lehet hallani a hangját😘

741. szilvi é.g. (válaszként erre: 740. - Marismanka)
2019. máj. 9. 20:10

Ne is mondd! A védőnőm ultra jófej, de a család....

'Már rég le kellett volna szoktatni az éjszakai evésről. Adj neki vizet.' 🤦‍♀️

Köszönöm, inkább 15 perc alatt letudom és alszik mindenki, mint csináljak magunknak egy 2 órás éjszakai csinadrattát... Főleg, h nem is tudnám miből megitatni, mert semmit nem fogad el...

De pont most premierben láttam mi lehet a gond. Kint elaludt cicin a kanapén. Felálltam inni. 2 mp alatt vágta hasra magát, megébredt és látszott a rémület az arcán, h most mi van. Sírásban tört ki. Visszafeküdtem mellé, cici és 2 perc múlva aludt tovább.

Lehet megszokta, h ilyenkor összebújunk és kéznél vagyok, bármikor ott a cici (ennyiszer soha nem írtam le ezt a szót 😂) és akkora elánnal fordul oldalra, h egyből hasra vágódik. De nem akarom elhagyni ezt az összebújást. Így is mindjárt 6 hónapos és kezdjük a hozzátáplálást. Igaz blw, szóval szopi marad még egy jó darabig. Habár szerintem hamar el fogja hagyni

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook