Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 decemberi babák fórum

2018 decemberi babák (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
740. marismanka (válaszként erre: 739. - Szilvi é.g.)
2019. máj. 7. 10:15

Szia Szilvi!


Nálunk ugyanez volt/van kb 4 hónapos kora óta. Rövideket alszik, nem lehet letenni, küzdelem az altatás...stb. Azt mondják az okosok, hogy ez az időszak rendkívül intenzív nekik: mentális ugrás, mozgásfejlődés, szepa, fogzás. Olyan 5-5.5 hónapra cseng le. Zsombi jövő héten lesz 5 hónapos és tényleg elkezdett javulni a helyzet. A védőnőnek nem is fogom mondani, hogy megint ennyiszer ébred, mert ő szerinte csak attól kel többször, mert éhes :P

2019. máj. 5. 17:19

Sziasztok!

Karolina is szépen forgolódik fejlődik ☺️ jobb rosszabb napok mindig vannak. Fogzás beindult. Babaúszást élvezi. Még mindig csak cicizik, de nem egy tipikus iszsz baba... Köszöni, ha éhes adjak, de ennyi 😂

Most estünk bele elég keményen a szeparációs szorongásba.

Az eddig egyedül eljátszó, elalvó tündérkéből 40!!! percenként ébredő és nappal 1.5 órát altató kis ördögfióka lett 🤪

Nappal alig-alig eszik, minden jobban érdekli, de ezzel egybekötve éjjel 450got is akár. Most aokszor az sem kell neki, de kézben altassam. Amint leteszem, üvölt 😟

Ha vannak tippek, ötleteitek, megoldási javaslatok, nagyon szívesen venném! 🙏😘

2019. ápr. 23. 18:28

Sziasztok!

Mi is nagyon jól vagyunk.

Hízással jól állunk majdnem 7,5 kg.

Forgolodás már nagyon megy neki😊

Alvás az már beállt egy jó ideje fél 10-től hajnali 2-ig alszik,cicizik egyet aztán 7 kor kelés.

Most a fogával vagyunk meglöve mert lassan 2 hete már úgy nyálzik mint az állat.

Csütörtökön leszünk 4 hónaposak.

2019. ápr. 23. 17:18

Sziasztok!


Mi is jól vagyunk. A hízással nálunk nincs probléma, mert még most is sokat van mellen, pedig azt olvastam, hogy ilyenkor annyira érdekes már minden, hogy néha enni is elfelejtenek...hát az én gyerekem úgy látszik beles :D a forgás nálunk is megy, szeretne kúszni is, de még nem jött rá hogy kell és csak bosszankodik. Kelni továbbra is egyszer kel, de az elég random mikor, utana pedig 7kor ébred.


Napközben továbbra is ritka, hogy hosszan aludjon, általában 30p-1ó. Nektek mennyit alszik?


Kitty ti hogy vagytok?

2019. ápr. 13. 22:15
Anna is szépen fejlődik, ebben a hónapban ő is csak 250 grammot hízott, de 4 cm-t nőtt. A kisasszony elég hisztis. Első gyerek szindróma. 😞 éjjel egyszer kel továbbra is és utána alszik reggelig. Ügyesen forgolódik pár hete hasról hàtra és fordítva. Nagyon akaratos a kisasszony, de ettől eltekintve minden rendbe van velünk.
2019. ápr. 12. 18:51

Sziasztok!


Nálunk vannak nyílván mint mindenhol, jobb és rosszabb napok. Múlthónapban nem nagyon akart Zalán hízni(180gramm). Most majd egy hónapja vasat kap, szép lassab hízogat, de vaskos gyerek sose lesz. Fejlődni viszont nagyon szépen fejlődik. Alszik este 8tól hajnal 4ig aztán eszik és fél7kor kelünk. Most már ezerrel megy a nyálzás meg a rágcsálás. Kíváncsi vagyok mikor lesz belőle fogacska.

2019. ápr. 12. 15:31

Sziasztok lányok!

Kivel mizujs?

Babák hogy vannak?

733. marismanka (válaszként erre: 732. - Bnusinna)
2019. márc. 19. 13:53

Ez tök jó, hogy már ilyen jól beállt :)


Azt tapasztaltátok, hogy az éjszakai alvásuk elromlott? 3-4 hónapos kor körül szokott lenni egy visszaesés, amikor átállnak felnőtt alvás mintázatra. Remélem, nem lesz durva.

2019. márc. 16. 21:37
Nálunk mintha lenne már valami napirend kibontakozóban. Olyan fél7kor kelünk. Akkor eszik majd 8-tól 9ig alszik mégegyet. Utána olyan 11-12ig fent van. Itt jön mindig egy hosszabb szunya, olyan 2 órás. Aztán ha idő engedi 2-3 között séta. Mostanában nem nagyon szokott séta közben aludni. Vagy ha igen akkor is max 10 perceket. Aztán olyan 5től szokott még 6ig egyet. És van, hogy még fürdés előtt alszik egy fél órát...fél8kor fürdik, aztán evés és alvás. Általában olyan hajnal 4kor kel elösszőr, de akkor csak eszik, aztán legközelebb reggel tali.
731. marismanka (válaszként erre: 730. - Nancsi123)
2019. márc. 15. 21:00
Nekünk teljesen random egyelőre. Kb 20perc-1órát alszik egyszerre, de inkább a rövidek a jellemzőek. Az előző alvás hosszához képest 45perc-2óra, amit ébren van utána. Így még a napirendtől távol vagyunk, kb a kelés és az esti altatás ideje fix + ha jó idő van, akkor 2-3fele séta.
2019. márc. 14. 22:51
Nálunk 10 után alszik csak el.😞 de a délutáni alvást nem akarom kihagyni. Nálatok napközbe, hogy alakul az alvás?
729. marismanka (válaszként erre: 727. - Szilvi é.g.)
2019. márc. 14. 12:57
Hú az szuper, hogy olyan korán, akkor marad jó sok felnőtt idő az estéből :) nálunk 19:30-20:30 körül alszik el este, volt hogy fél 6kor is elaltattam, mert már álmos volt nagyon, de azt még délutáni alvásnak értelmezte :D
728. marismanka (válaszként erre: 726. - Ágio8405)
2019. márc. 14. 12:50
Persze, ezért is tettem idézőjelbe a gondot :) nem élem meg megoldandó problémànak csak kíváncsi voltam, hogy a többieknek mi a tapasztalata.
727. szilvi é.g. (válaszként erre: 725. - Marismanka)
2019. márc. 14. 10:17

Nálunk is ez van. Éjszaka kétszer kel. Napközben viszont max 20-40 perc alvás. Jo kedve van, 2 óránként teszem le aludni. Este fél 7kor viszont kiüto magát.

Próbáltam húzni, h többet ébren legyen, hátha többet alszik... Soha többet! 😂 Tulpörgött és 2 órát altattam...

726. Ágio8405 (válaszként erre: 725. - Marismanka)
2019. márc. 13. 12:28
Tudod egy baj van, ö nem olvasta azt a nagykönyvet. :-) Minden baba más más alvási igénnyel. Sok anya örülne ennek amit leirtál föleg hogy éjszaka ilyen jol alszik meg hogy 5-10 perc alatt elalszik napközben is.... Semmi gond nincs az alvásával.
2019. márc. 12. 17:49
Sziasztok, nálatok hogy alakulnak a napközbeni alvások? Mi túl vagyunk azon, hogy csak rajtam hajlandó aludni, viszont kb félóra után felébred. Nem tűnik álmosnak, beszélget, gőgicsél, viszont így a "nagykönyvi" napi 3 alvás helyett 5-6 is van napközben. Nem fárad le eléggé? Akkor kezdem altatni, amikor már nyűgös és sehogy se jó, általában 5-10perc alatt el is alszik. Az éjszakákat szerencsére átalussza vagy max. 1 kelés így szerintem nem azzal van a "gond", hogy a felületesebb alvásból nem tud visszamenni mély alvásba.
2019. márc. 8. 12:40
Nálunk 2 hónapos kortól lehet vinni a babát úszni. De annyi minden volt, hogy végülis csak 3 hónaposan értünk oda.🙂 Amúgy szereti, végül is végig csinálja a fél órát. Most szerdán voltunk harmadszorra, kár kétszer víz alá is kellett meríteni. Hát nem mondom, elsőre elég félelmetes volt😀 De még csak nem is sírt. Inkább nézett nagyokat, hogy na ez meg mi volt.🙂 Viszont utána úgy alszik be a kocsiba, hogy szerintem 3ig nem kell számolni😉
723. szilvi é.g. (válaszként erre: 720. - Marismanka)
2019. márc. 5. 21:02

Hát, fura kiscsaj, de imádjuk. Sokat mosolyog,magyaráz és tényleg a legfontosabb, hogy ő mit szeretne. Most 2 napja csak akkor alszik jól pl ha mellette vagyok és a cici is 'kéznél' van :) kihasználom ezeket a napokat és annyit babusgatom, puszilgatom, amennyit lehet ☺️

Szerencsések vagyunk, de néha nem könnyű így érzelmileg, de aláírom! A maga módján ez a nagyobb szerencse. Én betudom annak, h biztonságba érzi magát és kiegyensúlyozott.


A babauszit mi is várjuk nagyon :) a tapasztalatokat osszátok meg kérlek! Nagyon kíváncsi vagyok :)

2019. márc. 5. 13:27

Én is szeretném vinni Annát babaúszásra, de nálunk 4 hónaposan ajanlják csak, de neten én is úgy olvastam, hogy 3 hónapos kortól. Sebaj, 1 hónapot várunk. 🙂


Nálunk is van napirend, de amint megszokom, változtat rajta, de igyekszem követni az igényeit. 🙂

2019. márc. 5. 10:59

Zalán 2-án múlt 3 hónapos. Eddig úgy néz ki tényleg új világ kezdődik a 3. hónap után.

Ő nagyon szeret kézben lenni, igazi anya kicsi fia😀

Elkezdtünk babaúszásra járni, nagyon élvezzük mind a ketten. Amúgy is nagyon erős kis krapek, próbálkozik már a kúszással is de a kezeivel még nem tudja mit csináljon🙂 így leginkább csak forog a tengelye körül😀😀😀

Ami a legfontosabb, lassan úgy néz ki kialakul valamilyen napirendünk!😊

720. marismanka (válaszként erre: 717. - Szilvi é.g.)
2019. márc. 2. 11:53
Tényleg nem megszokott, hogy már ilyen picinek ennyire önálló, de tök jó, hogy az ő igényei szerint gondozod ;) Csak a finom érintéseket nem szereti vagy semmilyet? Amúgy biztos, hogy fog változni, ahogy érik az idegrendszerük :)
719. marismanka (válaszként erre: 718. - Nancsi123)
2019. márc. 2. 11:47
Nálunk is pár hete lett sláger napközben a kézben alvás. Sajnos nem tudom mással kiváltani, 2 hordozót is kipróbáltunk, utálja, mert a vállamra szereti hajtani a fejét, utálja, ha nem lát ki. Ritkán sikerül lerakni, miután elaludt, de többnyire nem. Szerencsére a babakocsiban is jol alszik, de mivel még csak 1-1.5 orat bir ebren nem altathatom mindig ott. Kiváncsi vagyok, hogy ha letelik a 4.trimeszter, akkor ez fog-e valtozni vagy érettségi napjaig kitart :D
2019. febr. 28. 11:29

Anna két és fél hónapos. Sajnos mi már majdnem teljesen tápszeresek vagyunk. Ő most kezdi igényelni a tartogatást, a puszikat meg imádja szerencsére, mert én nagyon bújós vagyok. 🙂


Viszont az altatás mostanába nagyon nehéz. Éjszaka is fent van 1,5-2 órát és nézeget, amíg meg nem unja, onnantól kezdve meg csak ölbe van el, de úgy is csak akkor, ha sétálok. Félek, most rontom el, de képtelen vagyok elviselni, ha sír. 😥

Óriásikat mosolyog, huncutkodik napközben. Sétálni meg imád. Tegnap előtt lenértem, 9 km-t sétáltam vele. 😀

2019. febr. 27. 15:15

Sziasztok!

Lina 21én volt 3 hónapos. Túl vagyunk egy szopisztrájkon is. A helyzet továbbra is változatlan. Utál kézben lenni és nem igényli a társaságot. Ha a szüleink hozzáérnek is már megy a sírás. Pedig nem piszkálják sűrűn.

Ma reggel szopi közben meg mertem simogatni az arcát... El sem hittem, h ekkora hiszti fog belőle kerekedni. A következő akkor volt, mikor peluscsere után megpusziltam az arcát.

Ilyenkor mindig arra gondolok, h még változhat, az ő igényei a legfontosabbak, szerencse, hogy éjszaka alszik, nem kell altatni, ha nem éhes éjszaka vissza is alszik magától stb.

De valahol meg azért csak-csak összetörök. Főleg ahogy látom, h az iszsz babák mennyire kötődők meg nyugi cici stb. Hát...mi vagyunk a nagykönyv ellentettje 😂

2019. febr. 25. 18:32

Sziasztok!

Mi ma vagyunk 2 hónaposak.

Lekopogom nagyon jó baba,az elmúlt 2 hónapban alig hallottam sírni.Sokat mosolyog,gögicsél,figyel.Hason ugy ahogy szeret lenni de nem erőltetem.

Várom már a jobb időt hogy többet legyünk kint.

2019. febr. 14. 19:18
Sziasztok. Zsombi hétfőn lesz 2 hónapos. Belehúzott a gyarapodásba, majdnem 2.5 kilot hizott :D (2650al szuletett, igy volt hova hizni) Mi is kifelé megyünk az egesznapos nyűgösségből, pár napja tetőzött a ordítás. Tegnap vettem észre, hogy felnyúl a lógós játékokért. Hason nem szeret lenni, igy azt nem is eroltettem eddig. Kezd megerosodni a nyaka, igy majd hatha tobb turelme lesz hozza. Éjjel 5 max 6orat alszik első ébredésig, ami már tök jó, nem vagyok mosott kaka. Babakocsiban tök jókat alszik, ezért (is) nagyon várjuk a tavaszt :)
2019. febr. 13. 20:36
Mi túl vagyunk egy nehéz időszakon. Zalán igazi fiú, beszélni annyira nem szeret. Viszont hasról már hátra fordul. Már van, hogy nyúl dolgok után, tehát mozgásban nagyon ügyes. Egyre többet vigyorog. Nyit a világ felé. Vasárnap múlt 10 hetes.
2019. febr. 13. 12:16

Sziasztok lányok!

kivel miújság?

712. bnusinna (válaszként erre: 711. - Nancsi123)
2019. jan. 26. 17:16
Igen, megnéztem már neten😉 köszi!😘
711. Nancsi123 (válaszként erre: 709. - Bnusinna)
2019. jan. 26. 10:13
Anna is rengeteget bukott sajnos. Én ugye cumisüvegből etetem és így abba keverem. Aki szopizik, neki előtte kis lefejt anyatejbe kell bekeverni és kanállal odaadni. 🙂 Nutriton anyatejsűrítő por a neve.🙂
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook