Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 decemberi babák fórum

2018 decemberi babák (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. szept. 25. 17:44

Sziasztok!

Lina 10 hós múlt. 5 fog kint. Áll, kapaszkodva lépked (folyton ott vagyok, hátra ne essen). Tanuljuk, hogy 'csüccs', ha nem vagyunk ott és olyan helyen állna.

Mennyiséget eszik (főleg a spagettiből).

Mi az alvással küzdünk. És mindig arra gondolok, mikor itt nyávogtam, h egyedül alszik, nincs rám szüksége stb.

Nah, a múltbéli énemnek jár egy jó nagy pofon! 😂

Kritikán aluli. Éjjel már velem alszik. Kb fél 8kor elalszik. 11ig akár háromszor ébred. Onnantól nem is számolom.

Napközben 1.5 óra altatás után (ha nem adom fel és álmos!) 20 percet alszik.

Napirend van főleg reggel/délelőtt és este.

Fogalmam sincs mit csináljak. Semmire nincs időm, aggódom érte. Már nem tudom mi legyen. Védőnő el, orvossal, déényessel is konzultáltunk. Senkinek semmi ötlete.

Ha mellette vagyok nap közben, akár 2 órát is alszik. De ugyan ott leszek. Ha ébren van nem lehetek csak vele :(

Tippeket szívesen olvasnék.

2019. szept. 10. 22:23

Nálunk az evéssel nincs gond, igaz most sokszor elutasítja a rendes ételt, de ez csak a foga miatt van, gondolom fáj neki. Gyümölcsből megeszik akármit. A főtt ételeket is többnyire, kifejezetten nem volt olyan amit nagyon utált volna.

Elkezdtünk már darabossal is próbálkozni. Most már a reggelije többnyire kenyér, felvágott vagy virsli, vajas kalács, hasonlók. Felvágottakból van a Lidlnek az a minden adalékmentes termékcsaládja, azokat szoktam neki adni. Ebédre azért inkább még "főzeléket" kap. Uzsonnára valami gyümölcsöt, az elég változó, hogy egyben vagy darabban. Vacsira meg szintén főzelék.

Mindemellett még számtalanszor cicire kéredzkedik😆😆😆

2019. szept. 10. 10:25

Sziasztok!

A pápá nálunk is sikerül, bár van hogy fáziskéséssel, már nincs ott, akinek pápázik :D

Szavak még nincsenek, a cicát, ha meglátja mondja, hogy ccccci + ha engem hív van egy "ümma" hangsor, de ez lehet bármi: cici,éhes vagyok, álmos vagyok...


Mennyit eszik nálatok már rendes kaját? Nálunk gyümölcsből eszik mennyiséget, azt imadja, pl egy egész banant benyom, de mas kajakat csak nyalogat. A hust egyáltalán nem szereti (mondjuk mi se vagyunk húst hússal család, de érdekes, hogy ennyire nem jön be neki)

2019. szept. 9. 13:36

Sziasztok!

Nekünk most jön az első fog🙂

Elkeztünk pápàzni(mutogatja meg mondja is egyszerre)

Nővérével nagyon el van és gyorsan is tanul tőle.

BLWre váltottunk mi is,egyre ügyesebb.Tényleg nagyobb a kosz de megéri😂

Szerdán megyünk 8 hónapos státuszra.

2019. szept. 8. 16:47

Sziasztok!

Mi most a harmadik foggal szenvedünk, igazából szó szerint.

Amúgy minden rendben van. Várom a bizonyos első lépéseket😆

Vannak már nálatok szavak? Zalán még semmit nem mond. Persze gagyog sokat, de érthető még semmi nincs🙂

2019. szept. 2. 21:22

Sziasztok!

Hogy vagytok? Nálunk 8.5 hónaposan végre kibújt az első fog egy hete, a második még nem,lehet egyfogú marad :D

Mi is áttértünk a BLWre és bár jóval nagyobb a kosz, de csak ezt az egy negatívumot látom, Zsombi sokkal jobban élvezi az evést így és már rengeteget ügyesedett...azért cici megy még ezerrel.

Kb egy hete elkezdett brümmögni a szájával,miközben a játékait tologatja...durva, hogy már lassan nem is babák, hanem kisgyerekek..."pedigcsakmostszülettek":)

2019. aug. 21. 09:27

Sziasztok!

Jó olvasni rólatok.

Lina ma 9 hónapos. 12:49kor hivatalosan is többet lesz a világban, mint pocakban.

2 fog kibújt és szerintem a 3. is, de nem tudom eldönteni.

A mozgása szépen fejlődik. 7 hós kora óta kúszik. A mászás hoz mindennek birtokában van, de nem tette még össze. A biztonság kedvéért dévényes is segít. Nekem megnyugtató, h havonta követi a fejlődését. Főleg, hogy kb mindent tudna, csak az összekötése van gondja.

Hozzátáplálásban nem vagyok mérvadó. Imádja a tésztákat (főleg spagetti), húst. Főleg a csirkepaprikást. Apja lánya.

793. bnusinna (válaszként erre: 790. - Marismanka)
2019. aug. 16. 08:48

Nálunk most 2 játék van slágeren.

Az egyik a foglalkoztató kocka (vagy hogy hívják)


[link]


ilyen(csak mi a lidlben vettük), ezzel azért sokat elmatat, leküti, meg vannak fa építőkockák azokat szereti rágni, össze ütögetni,ha építek valamit szereti ledönteni. Kosara neki is van, amit vicces kipakolni.😀

De úgy igazán még egy órára nem ül le játszani. Ha egy óráig nem nyüglődik utánam akkor tuti, hogy vagy tálalt egy papucsot amit nyalogathat, vagy kipakolta a szekrényt. Tehát az marha gyanus! Bár most már azért egyre többet elvan egyedül a környezete felfedezésével.


Fogból Zalánnak már 2 van(két alsó metsző), de nagyon megszenvedtük. Szerintem amúgy már nincs sok az első felső metszőig, úgy látom mintha belenne dagadva az ínye és már mintha dudorodna alul is...aztán ez persze még mindig lehet hetek kérdése...🙁

792. Nancsi123 (válaszként erre: 790. - Marismanka)
2019. aug. 8. 22:00
Van sok játéka, de mi se vettünk, max 1-2-őt. Van egy játékos kosara és azt mindig kipakolja és azzal elég sokáig elvan. Hozzáteszem, hogy a játékok között megtalálható fél literes petpalack, tictacos doboz és a jàtékok csomagolása. Ezek is ugyanúgy lekötik. 😃 A kedvencünk a tanuló asztal, azzal sokat játszik, mert ácsoroghat mellette és van mibe kapaszkodnia. 🙂
791. marismanka (válaszként erre: 784. - Kisritu)
2019. aug. 8. 15:34

Szia Kisritu, üdv a csoportban :)

Mi Zsombival Délegyháziak vagyunk.

790. marismanka (válaszként erre: 788. - Nancsi123)
2019. aug. 8. 15:31

Nálunk ugyanez, bár én örültem volna, ha kicsit lassít, mert egesz nap csak rakosgatom azokról a helyekről, ahova ne menjen, de nyílván csak az érdekli. Lépeget kapaszkodva, de nem stabil...napi 1-2 borulás min. van :P


Nektek van játékotok, ami leköti? Mi nem sok játékot vettünk, de egyik se érdekli csak pár percig.

2019. aug. 8. 15:26
Dejó, hogy nem csak mi vagyunk fogatlanok 😄
2019. aug. 7. 20:38

Mi is ügyeskedünk a hozzátáplálással, meg már adok a kezébe ételt, hogy gyakoroljon. (Pl zsömlét megmajszolja)

Mozgásfejlődésben nagyon előre jár. Fél éves korában, felült, elkezdett mászni és fel is állt. Jövő héten lesz 8 hónapos és már a járássegítő mellett lépked. A mászást már tökéletesre fejlesztett, megy mint a golyó. 😃

2019. aug. 7. 13:39

Nekünk is 0 fog van még.

Mászást nem rég kezdtük el.

Lassan de biztosan halad😂

786. Kisritu (válaszként erre: 785. - Kitti0704)
2019. aug. 7. 13:08

Szia Kitti,köszi.

0 fog és nem maszik még!

Kuszik es forgolódik :)

Amugy még iszsz :)

785. Kitti0704 (válaszként erre: 784. - Kisritu)
2019. aug. 7. 11:40

Szia Kisritu!

Dehogy baj.

Mindenkit szeretettel várunk.

Hogy álltok a mászással?

Van már foga?

Mi most leszünk 25-én 8 hónaposak.🙂

784. Kisritu
2019. aug. 6. 13:42
Sziasztok. Remelem nem baj ha idepofatlankodok. Tag vagyok a novemberi babas csopiban de vegul Danim rahuzott egy hetet igy dec.4-en született. 3610 g 52 cm volt mikor meglatta a napvilagot. Sajnos sürgősségi csm lett. Mara mar 8 hos 75 cm 7800 g os kisfiu. :) Győriek vagyunk.
2019. aug. 2. 20:17

Sziasztok!


Nálunk a sárgadinnye annyira nem, de a görögdinnye bejött.

Amiket még evett gyümölcs: körte, banán, cseresznye, meggy, alma, barack (őszi, sárga, nektarin), mangó, avokádó, szilva. Ezeket úgy általában szerette is.

Igazából nem nagyon válogat semmilyen téren, eddig a spenót volt az ami annyira nem csúszott. Majd próbálkozunk vele később újra🙂

782. marismanka (válaszként erre: 781. - Kitti0704)
2019. aug. 2. 10:43

Szia,

Nálunk a barack és a banán a nyerő eddig. Dinnyéket is kóstolt, de az nem ízlett annyira.

Mi most delelott purezunk, delutan falatkazunk, hogy egyen is, de ugyesedjen is az onallo evesben.

Az alvassal mi meg mindig este kuzdunk, az utobbi 2 nap oke volt, de tok hektikus,nem jottem meg ra, hogy mitol fugg.

Napkozben beallt egy alvas napirend kbra, 3 alvassal. El se hiszem, igy 7 honap utan :D

2019. júl. 30. 15:30

Sziasztok!


Hogy álltok a gyümölcsökkel?

Már bő 2hete próbálkozunk a sárgadinnyével,görögdinnyével.

Lekopogom nagyon szereti🙂

Megpróbáltam neki kis falatokat adni és egyedül megenni.

Ügyike😘🙂


Mostanában már egyre kevesebbet alszik délután inkább csak gagyog mindennek meg mindenkinek😂

780. szilvi é.g. (válaszként erre: 775. - Pandáné)
2019. júl. 10. 14:19

Pandáné!

Az ég világon semmi baj a pürével. Én nem tartom sem jobbnak,sem rosszabbnak.

Mi a kislányom igényeit néztük. Ő választotta. Püré nem is érdekelte,bezzeg a kenyér, hús, tészta...

Én mondjuk azért készültem erre,mert ir-es vagyok és állítólag ezzel a módszerrel csökkenthetem a diababéteszt. Plusz nem láttam értelmét pürézni. 6ho + 2 naposan kezdtük. Ha jól tudom 8 hónapostól falatkázni kell. Akkor miért ne tanulná egyből így? De ezt mi gondoltuk így. Ahogy korábban írtam. Ha Lina nem lett volna nyitott...

Hozzáteszem,h ha olyan helyzet van, nincs lehetőség/idő, adok neki üvegeset. Kijelenthetem,h utálja...és elbizonytalanít az is,h a püréket (ha olyan lesz a ruhája) ki sem tudom szedni semmivel. Miért? Ha elvileg nincs benne semmi.

De én amúgy is 'elvont' vagyok.

2 évig vártunk rá. Vizsgálatok stb mire kiderült,h ires vagyok (éljen az eü, mindenkinek csak a pénz számít). Ezáltal az egészség tudatosságom még túlzottabb lett és a környezet tudatosság is. Most váltottunk pl mosipelusra, csak természetes kozmetikumok, aniben van pálma olaj,szóba sem jöhet stb.

2019. júl. 7. 22:15

Zalán most töltötte 2-án a 7. hónapot be. Kúszik, illetve már próbálkozik a mászással de még esetlen. Térdre húzza magát, szerintem jövőhéten meglesz az állás is ha így halad.

Enni nagyon szeret szerencsére.

Az éjszakáink most már jók(lekopogom). Cserébe most a napközbeni alvásokkal illetve az elalvással vannak gondolok. Napközben sajnos mostanában csak 20 perceket alszik, este meg valószínű túlpörög és nehezen altatható. Ugye a legnagyobb baj, hogy most már minden marha érdekes, illetve ha mondjuj délben lefekszem vele akkor alszik 1,5-2 órát, amennyiben nem, 20 perc...Csak hát ugye nem fekhetek mindig mellette, valamikor a házimunkát is meg kell csinálni. "Sajnos" ő az a fajta akit ébren folyamatosan szórakoztatni kell. Nyílván imádok minden vele töltött percet, csak pont az a déli 1,5 óra hiányozna amikor mindent gyorsan összetudnék kapni a házban. Így meg egyenlőre örülök ha délre neki meg nekünk megfőzök és mondjuk mosok egyet. Másra nem nagyon marad idő🤷‍♀️

778. Kitti0704 (válaszként erre: 777. - Marismanka)
2019. júl. 5. 17:59

Szia!


Nekem most éjszaka felkelt fél 2kor és kb 1 órát fent volt,de ez is a ritka alkalmak egyike.

Héten már többször adtam már neki fözeléket és szerencsére megeszi.

Tesókkal nagyon elvan fülig ér a szája ha látja őket☺️

Most azt kezdte el hogy majdnem mindenen nevet.

Jövőhét szerdán megyünk 6.hónapos státuszra múltkor kb 8700gr és 70 cm volt.

Szájpuki nálunk is van majdnem egésznap😂

2019. júl. 5. 14:16

Sziasztok, miújság?

Én nem akarom elkiabálni, de a majd egy hónapja tartó rossz alvás, 2 óránként ébredés kezd megjavulni, előző 2 éjszaka csak 1x kelt...kezdem újra embernek érezni magam:o

A mozgásra nagyon rákapcsolt, kb 2 hete felül, pár napja állásba húzza magát.

A gagyogás annyira nem érdekli, van pár elvétve, de inkább fóka hangon sikongat meg szájpukizik egész nap :D

2019. jún. 27. 22:55
Nálunk: Kolos ma 7 hós, 8,8 kg, 71 centi, 2 étkezést vezettem be eddig (tízóraira gyümölcs, ebédre főzelék), amúgy cici. Én nem vagyok olyan bátor az evés terén, szépen haladunk a táblázat szerint. Eddig csak a sütőtöktől fájt a hasa, meg a krumpliért nem rajong, egyébként nagy öröm az evés. :)
2019. jún. 27. 22:49
Sziasztok! Én egy dolgot nem értek: mi a baj a pürével? Miért jobb a csipegetés meg az önálló kanalazás ebben a korban?
774. szilvi é.g. (válaszként erre: 773. - Bnusinna)
2019. jún. 27. 22:14

Nem kell erőltetni ☺️

Ha Lina nem lett volna nyitott, akkor hagytam volna és püré. De adott volt minden. Ő vette el az apja tányérjából a kenyeret... Hagytuk ☺️

2019. jún. 27. 13:28
Próbálkoztunk, de nem igazán jön be neki a dolog. Majd késöbb🙂
772. szilvi é.g. (válaszként erre: 771. - Bnusinna)
2019. jún. 22. 21:30

Türelem! Napról napra ügyesebb lesz!

Pl püré esetén se te add a szájába! Hagyd próbálkozni. Rakd rá a pürét, hagyd, h rámarkoljon és kísérletezzen ☺️

Türelem, evés után fürdetés a mosdóba, de hamar rájön 🤗

Lina még 1 hónapja sem eszik, de szó szerint harap is már nem csak rágcsál, míg leválik a falat.

Már ő kanalazna (leves, főzelék), de míg nem ül egyedül a székbe, addig még várok.

Ha falatoztok mindig egyenes háttal, inkább ölbe ülve, semmiképp sem döntve.

Esetleg nézd meg a blw.hu oldalát vagy fb csoport.

Óvári Anna os szívesen segít

771. bnusinna (válaszként erre: 770. - Szilvi é.g.)
2019. jún. 21. 22:54

Nem túl jól, maga a megevéssel még darabkásan se volt gond, de látszik rajta, hogy még idegen neki, azért egész jól összerágta. Inkább a csipegetés ami nem megy, de gondolom azt is pár napon belül rájönne. A végére inkább lepürésítettem.

Viszont sokat bukott belőle vissza, tehát valami nem tetszett a pocinak belőle. Meg a nagy elragadtatást se láttam a fején, pedig finom édes volt. Így most a sárgadinnye félre van rakva😀

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook