Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 októberi babák fórum

2017 októberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2017. nov. 10. 11:06

Sziasztok!


Röviden jelentkezem: 24 óra vajúdás után sürgőssègi császárral jött a világra a mi kicsi kincsünk 3078 grammal ès 53 cm-rel. Jól vagyunk mindketten.

977. eperkelepke (válaszként erre: 976. - Főnix01)
2017. nov. 8. 13:57

Köszönöm szépen!

Drukkolok Nektek!!! Hát na, nagyon vagàny név... :)

976. főnix01 (válaszként erre: 975. - Eperkelepke)
2017. nov. 8. 13:01

Szia!

Gratulálok! Sok boldogságot és jó egészséget Nektek!

A mi kicsikénket is Dominiknak fogják hívni :)

Holnap reggel 8:30-ra van idöpontunk szülésindításra. Majd jelentkezem :)

2017. nov. 8. 12:58
Sziasztok. Igaz nem október, de ma megszületett a kiírt időponton a harmadik pici pocakunk, Dominik! 3550 g és 55 cm! <3
974. Pera0322 (válaszként erre: 972. - Amisu88)
2017. nov. 6. 08:51

Nekem 2 hétig volt utána vérzés, persze egyre kevesebb. Az első pár nap volt durva. Már nincs semmi.

Mi küzdünk az altatással, sajnos elég hasfájós a baba. Néha különösen hosszúak így az éjjelek. Csak az vigasztal, hogy egyszer vége lesz :)

Főnix, várjuk a jó híreket! :)

973. tobia3 (válaszként erre: 972. - Amisu88)
2017. nov. 6. 08:23
Nekem 5 hét után múlt el teljesen.
972. Amisu88 (válaszként erre: 969. - Főnix01)
2017. nov. 6. 02:38

Pont az eszembe jutottál, hogy mi lehet veled... gondoltam belépek és megnézem, hátha már a jó hírt találom. 😊

Mostmár tényleg csak napok kérdése és a karodban tarthatod végre te is a kicsikédet. 😉

Nekem Viki holnap már 1 hónapos lesz. 😊 Hihetetlen, hogy milyen gyorsan megy az idő. 😍


Ti hogy álltok a szülés utáni vérzéssel? Nekem még egy egész picit még mindig megvan, de aggódom, hogy nem kellene màr elmúlnia? Így még a 6 hetes kontrollra sem merek időpontot kérni, mert nem tudom, hogy addig elmúlik-e...

971. tobia3
2017. nov. 5. 21:44
az orvos. (Ez a végéről lemaradt :)
970. tobia3
2017. nov. 5. 21:42

Sziasztok!

főnix01: úgy látszik a babád nagyon jól érzi még magát odabent :) drukkolok hogy mihamarabb Te is a kezedben tarthasd a picit.

Mi jól vagyunk, időm nem sok ezért nem is irtam mostanában csak néha olvasgattalak titeket. Holnap lesz 6 hetes a kicsi, pénteken voltam en is a 6 hetes kontrollon, szerencsére mindent rendben talált.

2017. nov. 5. 15:48

Sziasztok!

Jelentem, még mindig egyben vagyok/unk :D Ma vagyok 40+6. napon :D Holnap megint ctg és ultrahang. Köszönöm a véleményeket. A császárnál maradok, de nagyon remélem, hogy csütörtökig beindul magától. Kósza fájásom sincsen.

Ti hogy vagytok és a babáitok?

968. Kriszti 86 (válaszként erre: 962. - Főnix01)
2017. nov. 1. 15:14
Én eddig 3x szültem, mind a 3 inditassal, és egyiknek sem lett császár a vége. Az első ráadásul 4kg volt, de kifert. :) most meg kifejezetten jó élmény volt a szülés, mert semmi repedés, szakadas, semmi nem lett. Varrni sem kellett a végén. Kibujt, a doki gratulált és el is ment. :) szóval nyugi, túl leszel rajta hamarosan te is!!
967. Amisu88 (válaszként erre: 966. - Pera0322)
2017. nov. 1. 10:20
Igen, nálunk is a párom még a szülőszobán feltette a kérdést, hogy akkor jöhet a második? Mondtam hogy soha az életbe... de már valahogy elmúlt ez az érzés vár nagyon élvezem hogy végre nem vagyok terhes és újra könnyű a mozgás. 😀 Meg sajnálom, hogy ilyen gyorsan telik az idő a picikémmel. 😊😍
966. Pera0322 (válaszként erre: 965. - Amisu88)
2017. nov. 1. 08:32

Èn a szülés másnapján mondtam a férjemnek, h soha többet vissza nem jövök ide :)) Most viszont 2 hét után azt mondtam, h bármikor újra és nem érdekel mennyire fájt;)

Nekem amúgy 4500grammra becsülték és végül 3830gramm lett, szóval erre nem lehet alapozni.

965. Amisu88 (válaszként erre: 962. - Főnix01)
2017. nov. 1. 04:17

Szia!

A súlya miatt ne aggódj, az csak egy becslés. Nekem a lányom pont 3600g-al született, hidd el természetes úton is meg lehet szülni, pedig én viszonylag vékony testalkatú vagyok. Na azért nem a csont sovány kategóriára gondoljatok. 😉

Majd mindjárt meg is próbálok képet feltölteni. 😀

Ne rettegj ennyire a szüléstől, bár megértem hogy félsz, de gondolj arra hogy hány nő esik àt ezen, miért pont Te lennél akinek ne sikerülne? Légy pozitív 😊

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de most hogy eltelt közel 4 hét a szülés óta, màr "megszépültek" az emlékek. Valószínűleg azért mert már elmúlt minden fájdalmam és aminek külön örülök, hogy vissza is fogytam a kiinduló súlyomra.😀 74 kg voltam mikor terhes lettem és most 75,1 kg vagyok, 84 kg-al mentem szülni, sok volt a víz is rajtam.

964. dpetrus90 (válaszként erre: 962. - Főnix01)
2017. okt. 31. 08:38

Az indítást én sem csinálnám még egyszer, megértem, hogy azt nem akarod. Mi MINDEN praktikát kipróbáltunk, hogy induljon magától és semmi. Nem akartam császárt, ezért hagytam, hogy indítsák... Viszont állítólag azért volt ennyire dúrva a szülés. Utólag jó volt, mert másnap már simán el tudtam látni a babát és magamat, viszont ha valaha még egyszer szülnék akkor az elsö fájással rakatnám az epidurált, sose lehet tudni, még egyszer minden nélkül ezt nem bírom ki.

Az a kevés elötej tényleg elég normál esetben. Nálam mondjuk gond volt a babával, ezért fontos volt, hogy több folyadékhoz jusson, így nekem pumpálnom kellett 3 óránként amég beindult a tejtermelés és a baba mellé lett táplálva. Egy hétig még mellé kellett táplálnunk, de nagyon gyorsan visszaszokott a szopizásra. :)

Nagyon szorítok, könnyü szülést kívánok!!! :)

963. Pera0322 (válaszként erre: 962. - Főnix01)
2017. okt. 30. 21:56
Addig a kolosztrumot eszi, amiből pár csepp is elég, hiszen az újszülött gyomra nagyon picike :)
2017. okt. 30. 17:24

Sziasztok!

De jó, Ti már otthon babáztok :)

Ma léptem a 40. hétbe. Voltam kórházban ultrahangon és ctg-n. Minden rendben van, viszont a súlya miatt megint ráparáztam a szülésre, megint a sírás kerülget :( 3600 grammra saccolják. Hála az égnek minden rendben van vele, de semmi jele, hogy ki szeretne jönni.

A doki mondta, hogy 10 napot várnak, utána indítják, de azt még le kell boxoljam, hogy nekem nehogy indítsák, akkor császár. Hányszor császár a vége... No, legközelebb 3-án kell menni a kórházba. Nem idegeskedik el, az biztos.

Jó Titeket olvasni :)

Most azt úgy nem értem, hogyha egyböl ráteszik a babát a cicire, akkor mßeg nem jön tej belöle, mert kell 1-2-3 nap, mire beindul. Akkor addig éhezik szegénykém?

961. Kormi1985 (válaszként erre: 952. - Főnix01)
2017. okt. 30. 14:54

Luca már 17 napos, kicsit hasfájós, de adjuk neki a Biogaiat meg minden szopi előtt az Espumisant. Nagyjából 2,5-3 óranként eszik és nagyon jó baba, már amikor nem fáj a hasa... Szerencsére pár nap szünettel tegnap volt csak megint nagy sírás, viszont utána éjszaka majd 5 órát aludt egyben!

Szépen fejődik, már 260 grammot hízott.

A köldökével adódott gondunk csak, mert nem akar begyógyulni, vérzik neki kicsit, de most beadtuk neki a Konakiont, remélem az segít rajta...

Nagyon érdeklődő baba, imádja a fényeket és irtó erősen tud rúgni! ;-)

Kicsit szenvedtünk az elején a saját ágyban alvással, de lassacskán az is rendeződni látszik, bár többször kell még odamenni, simogatni, hogy elaludjon!

De imádom! Kicsi tündér! :-)

960. Fniki88 (válaszként erre: 958. - Főnix01)
2017. okt. 29. 13:03
Császár után nekem is a 2. nap volt a legnehezebb. De a fájdalom elmúlt amint a karjaimban tartottam a kicsikénket. Egyébként most már mondhatom hogy teljesen jól vagyok. De azért ezt keményen ki kell pihenni. Úgyhogy nálunk is megy a segítség. Biztos meglesz neked is a napokban főleg ilyen frontos időben. :)
959. Pera0322 (válaszként erre: 958. - Főnix01)
2017. okt. 29. 10:27
Nekem a császár utáni kb 2 nap nehezebb volt, de igazából a baba miatt úgysem veszed észre és nincs is időd magadra :) Az alapszabály itthon pedig az, h Aludj amíg a baba alszik és fogadd el a segítséget - főleg a háztartási munkákban :)
2017. okt. 29. 08:31

Olyan jó, hogy jelentkeztetek! :) Mindenki ismerkedik mèg a Babájával 😊 ezek a napok is olyan csodásak lehetnek, hisz sosem tèr vissza ez az időszak :)

Holnap lèpek a 40. hètbe. Semmi jele nincsen, a kicsikèm vígan fickándozik :) már szeretnèm lassan ès is fogni a karjaimban.

Szülès után hogy vagytok fizikailag?

957. dpetrus90 (válaszként erre: 952. - Főnix01)
2017. okt. 29. 07:45
főnix01 Te hogy vagy? Van bármi jele, hogy jönne a baba?
956. Pera0322 (válaszként erre: 952. - Főnix01)
2017. okt. 29. 07:29

Nálunk most kezd beállni a tejtermelés. Elég sokat szenvedtem vele, semmiképp nem akartam tápszerezni a babát. Párszor igy is kellett pótolni, de most talán elég neki a tejcsi is. Igaz, a homeós bogyótól elkezdve, a teán át a Karamalz sörig mindent iszok :))

Napirend nincs nálunk sem. Nekem nem jött be ez a szigorú 3 óránkénti szoptatás, inkább figyelem a baba igényeit. Egyelőre még fárasztóak a napok, de most ez a dolgom :)

955. 33902c592c (válaszként erre: 952. - Főnix01)
2017. okt. 29. 05:07

Koszi jol csak almosan. Mar nem faj annyira a sebem, igy konnyebb a Picikemmel foglalkozni.

Ejjel nem nagyon akar aludni, sokat van cicin. Elalszik de ahogy berakom a kisagyba felebred. Nehez vele. Nagyon faradt vagyok. De ahanyszor ranezek minden gondom elszall. Mar 1 hetes 2 napos. Hihetetlen. Imadjuk a kis csoppsegunket, teljesen oda vagyunk meg vissza!❤😊

954. Fniki88
2017. okt. 27. 20:35
Sziasztok! El sem hiszem hogy már egy hetes 1 napos a kisbabánk. Hála az égnek nagyon tündéri baba. Az elején volt nehezebb kialakítani a napi ritmusát. Kicsit pocakfájós volt ezért adjuk neki minden szopi előtt az espumisan cseppeket. Nálunk bevált. Azóta nem sír csak ha éhes. Ami meg természetes. :) Rengeteg tejcsim van. Főnix neked kitartást és könnyű szülést. Majd ha túlleszel rajta írd meg milyen volt. Jó babázást mindenkinek. ;)
953. dpetrus90 (válaszként erre: 952. - Főnix01)
2017. okt. 27. 19:34
Köszi, mi jól vagyunk, rengeteget eszik a kicsi, szerencsére végre van elég tejem is, hogy jóllakjon, a tápszert nem igazán akarja elfogadni. Már 4570g volt a baba (szerdán mérte a védőnőm)és a ruháknál is már a 62-eseket kezdem ráadni. Nálunk az esti elalvás problémás, nagy nehezen általában 11-re sikerül elaltatnunk. Èjjel viszont legtöbbször már csak 1x kelünk. :) Napközben sokat van fent, olyankor nagyon jó a kedve és imádja ha öltöztetem . :D Nagyon nagy a szerelem, úgy lelassítanám az időt... :)
2017. okt. 27. 16:03
Hahó friss Anyukák! Hogy vagytok?
951. Amisu88
2017. okt. 25. 09:15
Köszönjük, mi jól vagyunk, bár sajnos azt veszem észre hogy nincs annyi tejcsi amennyi kellene, nagyon keveset hízik. Valószínűleg tápszerrel kell pótolnom neki. Egyébként nagyon jó itthon,már voltunk sétálni is. 😀
950. főnix01 (válaszként erre: 949. - Amisu88)
2017. okt. 25. 08:16

Köszi 😊 remèlem hamarosan èn is beszámolhatok róla 😊 nekem is kisfiam lesz :) de tènyleg mennyi kislány lett :) èdesek 😍

Ti hogy vagytok? Milyen otthon?

949. Amisu88 (válaszként erre: 948. - Főnix01)
2017. okt. 25. 02:07

Hàt főnix01 ahogy nézem már csak Te maradtál akinek drukkolhatunk. 😀

Kitartást erre a pár napra! Ügyes leszel.

Milyen egy lányos "banda" jött itt össze. 😊😀 Egy szem kisfiúval. 😊

Neked kisfiú vagy kislány lesz?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook