Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2016-ra babát várók! fórum

2016-ra babát várók! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
278. Epri (válaszként erre: 277. - Tapka)
2015. máj. 16. 12:42
Kedves Tapka :) persze, hogy csatlakozhatsz :) Gratulálok a babához és minden jót kívánok :) Kitartás :)
277. tapka
2015. máj. 16. 12:31

Sziasztok, lehet csatlakozni? Még "csak" pozitív tesztem van, csütörtökön kell visszamennem UH-ra, utoljára április 17-én jött meg, kb 4 hetes lehetek.

35 éves leszek a nyáron, van egy 7,5 éves fiam, cukorbeteg vagyok és szülészetileg sem egyszerű eset... :(

276. Epri (válaszként erre: 275. - Bobita0212)
2015. máj. 16. 10:05

Jó ötlet a kis felmérés :D Ha már így írok akkor kezdem is : 25éves vagyok, első babámat várom és, ha jól számolok 6+2 vagyok :)


Érdekes én még nem vagyok kívánós vagy még nem vettem észre, hogy mi az amit nagyon kívánnék :D Bár már nagyon várom az ilyen késztetést :) Igaz olvastam, hogy fűszeres kaják nem jók ilyenkor bár én bepróbálkoztam a csípős kajával...mondanom sem kell fájt is a gyomrom tőle rendesen...így tehát pápá csípős étel :( :)

2015. máj. 16. 09:43

Köszi lányok! :)


Arra gondoltam mi lenne ha csinálnánk egy közvélemény kutatást ki hány éves,hanyadik babáját várja,hány hetes stb? Benne vagytok?


Nekem most ami új,h barackmagot kívánok :D Tudjátok az az édeségg. nem is kimondottan az hanem a mandulakrémre vagyok rá állva. Pedig alapjáraton alig eszem ilyet,sőt barackmagot kb 2-3 éve ettem utoljára :D

274. Epri (válaszként erre: 270. - Bobita0212)
2015. máj. 16. 07:27
Gratulálok a hat hetesedhez és fő az optimizmus a maszat csak maszat :) Igen igen Magnesiumot szedek néha segít néha fáj, de sokszor inkább örülök, ha fájdogál, mert akkor tudom, hogy ott van :) megnyugtató fájdalom :D Nálatok is minden nap jön valami új tünet? Eddig nálam minden napra valami új jutott :D kindermeglepetés :P Szép napot mindenkinek :)
273. Cifoka (válaszként erre: 272. - Bobita0212)
2015. máj. 15. 21:23
helyes csak pozitívan ;)
272. bobita0212 (válaszként erre: 271. - Cifoka)
2015. máj. 15. 21:12
pedig képes vagyok :D amúgy is mindig mindent túl aggódok. de azért igyekszem csak pozitivan hozzá állni
271. Cifoka (válaszként erre: 269. - Bobita0212)
2015. máj. 15. 21:08
Nagyon örülök hogy minden rendben volt! Tényleg érdekes hogy mit láthatott a doki a petefészkedben.. de nehogy most 1hétig ezen stresszelj!
270. bobita0212 (válaszként erre: 267. - Epri)
2015. máj. 15. 21:04
Epri,szerintem magnéziumot szedhetsz nyugodtan,h megszűnjön a hasszúrka. Mikor pozitiv lett a tesztem egyből hívtam a dokit és ő javasolta nekem is. Amúgy nekem is szúr,fáj stb.Most is,de próbálok nem aggódni ezen,doki szerint a méh készül föl.
2015. máj. 15. 21:02

Sziasztok!


Szűk 6 hetes embrió csomót látott a dr tehát méhenbeluli terhesség bizonyított :)

Viszont van valami a petefészkemben ami aggasztja a dokit (és engem is) nehogy méhenkivul is legyen egy, bár keringést nem mért benne így a dr szerint inkább a kilokodott pete után maradt maszat.Jövöhéten kell ujra mennem,remélem addigra kiderül h mi ez illetve azt is remélem h nincs méhenkívül semmi.


Epri,gratulálok! :)

268. Cifoka (válaszként erre: 267. - Epri)
2015. máj. 15. 18:13

Jujj az tényleg nem jó 12órát egy helyben ülni...

Ez is teljesen természetes hogy a baba körül forognak a gondolataid főleg ha már ilyen régóta vágytatok rá :)

Hidd el nekem is pedig nem az első baba lesz :))

267. Epri (válaszként erre: 266. - Cifoka)
2015. máj. 15. 17:24
Az szuper :) Izgalmas dolog nagyon, de alig bírom kivárni :) Nagyon türelmetlen vagyok :D Egész nap jól voltam, de sajna irodai munkát végzek... 12óra ülés...eléggé megvisel, most már fáj a pocak is :( próbálok sétálgatni meg ilyenek, de nem egyszerű :/ Egész nap a picin elmélkedek jó tudni, hogy itt van velem, de nem tudok lekattanni erről :) nem is tudom le lehet e ilyenkor :D
266. Cifoka (válaszként erre: 265. - Epri)
2015. máj. 15. 17:12

Gratulálok! :)

Biztos nem lesz semmi baj, hasszúrkálás természetes hidd el :) De jó, egy napon megyünk dokihoz először :)

265. Epri
2015. máj. 15. 14:47

Sziasztok :) először is gratulálok mindenkinek aki babás :)

Még új vagyok itt bár régen olvasgattam sokat, 4 éve várunk egy kis jövevényre a párommal. Hétfőn fél perc alatt pozitív lett a tesztem aminek nagyon örülünk és következő hétfőn megyek először dokihoz. Sokféle tünetem van, viszont ez a bal oldali hasszurka...nem tudom eldönteni, hogy ez jó vagy nem jó :) Lehet sokat aggódom, de gondolom ezzel mások is főleg első babások is így vannak :) Ha jól számolok 6 hetes vagyok és januárban végre anyuka lehetek :) Mindenkinek szép napot és jó babavárást :)

2015. máj. 15. 12:29

Sziasztok!


16:00-ra megyek dokihoz,már nagyon izgulok :)

263. Cifoka (válaszként erre: 260. - Bobita0212)
2015. máj. 15. 08:38

Vigyázz azért,meg ne emeld magadat! :)

Mindenképpen írd meg mi volt a mai vizsgálaton, kíváncsian várjuk :)

262. Cifoka
2015. máj. 15. 08:32

SZiasztok!


Én Bp-i vagyok és a Honvéd kórházban fogok ismét szülni ahogy előzőleg is. Csak jót tudok róla mondani. Szerintem érdemes személyesen bemenni és érdeklődni hogy tudsz-e járni terhesgondozásra a kiszemelt kórházban az adott lakcím kártya mellett. A kérdés jó, mert miután szültem pont utána hoztak egy olyan rendeletet hogy csak azok szülhetnek ott akik vagy helyi lakosok vagy vmilyen alakulathoz tartoznak. Pl. rendőrség, tűzoltóság stb. De hogy azóta mi történt nem tudom.

A magánorvossal kapcsolatban, persze van igazság abban amit írsz Betti (remélem jól írom) de szerintem egy nagyon összetett dolog amiért az ember azt választja. Nekem is van és számomra az az egyik legnagyobb előnye ha lehet így mndani a bizalom!!! Én totálisan megbízom benne és szerintem ez nagyon fontos. Nem egy kis műtétről van ugye szó hanem életekről is akár és engem megnyugtat hogy ha bármi van ő ott lesz mellettem. A másik dologgal kapcsolatban viszont nem értek egyet hogy bárki megnézhet ultrahangon mert ahhoz nem kell orvosi diploma! Hát pedig szerintem nagyon nem mindegy ki néz meg mondjuk egy 12-ik UH-nál. Szerintem senki nem örülne annak ha egy rezidens nézné meg ezt a fontos vizsgálatot vagy egy olyan orvos akinek nincs benne rutinja vagy szaktekintélye.Szerintem még lehetne sorolni az érveket (pozitív/negatív)ezzel kapcsolatban mindenkinek magának kell eldöntenie melyik a szimpatikusabb illetve a pénztárcája hogy engedi.

261. Dottata
2015. máj. 14. 21:25
Nem akarok maganhoz járni, csak így az elején egyszer, kétszer. A 13. Kerületben tudna ajánlani vki vmi kórházat? . A Honvéd kórház ott van közel, de nem tudom foglalkoznak - e terhesgondozassal.
2015. máj. 14. 21:25

Sziasztok!


Bocsika,h ilyen későn értem ide és nem vagyok valami aktív tag,de pár napja meszeltünk ki és van bőven takarítani és pakolni valóm.


Holnap délután megyek uh-ra,gondoljatok rám :) Remélem már többet is lát a dr a petezsákon kívül.

2015. máj. 14. 19:12
Biztosan. Én győri vagyok, de Pesten tanultam, közben a Rókus kórházba jártam nőgyógyászatra (nem is keveset, mert heti 3-szor úsztam és sokszor elkaptam valami kellemes dolgot). Nem tudom, van-e már kiszemelt kórházad, de ott nagyon elégedett voltam. Nem kellett várni szinte semmit, mindent profin végeztek. Halmos doktor úrhoz jártam (bár volt ott olyan doki is, akinem volt szimpatikus, tehát őt javaslom, meg kell kérdezni, mely napokon rendel.) Nem tudom, a terhes gondozó ugyanott van-e egyébként. A vérvételesek is profik voltak, nem is éreztem. A Blaha közelében van ez. Amúgy uh-t is csinálnak. Minek fizetsz a magándokinak, ha a vérvételt nem csinálja meg? Akkor mit csinál? Megnézi uh-n a babát? Ehhez nem kell orvos diploma, egy szonográfus is megcsinálja ingyen a kórházban. Vagy mosolyog és udvarias? 10 000 forintért (feketén)? Aztán beindítja a szülést, amikor épp ügyeletben van a kórházban? Érdekelne, miért döntesz a magán orvos mellett. A többiek véleménye is érdekel magán kontra állami terhesgondozás és szülés témában
258. Dottata
2015. máj. 14. 18:05

Szép estét!


Lenne egy kérdésem, nem tudom pontosan hogy működik.

A problémám az, hogy Pesten dolgozom egy általános iskolában, viszont a bejelentett lakcímem Nyíregyházán van.Június végén fogok tudni haza költözni. De addig ugye néhány vizsgálaton túl kell majd esnem. Nem az ultrahangra értem, emrt azt magén dokinál meg tudom csinálni bárhol, viszont vérvételek, védőnöi látogatások hétköznap vannak, én pedig csak péntek esténként járok haza. A kórházakban fogadnak így engem?

257. Cifoka (válaszként erre: 256. - Betti.csoka)
2015. máj. 13. 19:53

Hát ne is hagyd el a fórumot, jaj nem ezért mondtam!

Szegénykém akkor jól nyomod, tavaly február óta..

Én is sokszor vagyok álmos napközben. :)

2015. máj. 13. 19:11

Ja, én is azt számolgatom, hogy akkor karácsony környékén meg kell születnie. Azért fórumot már nem váltok :)

Én is nagyon örülök az új csatlakozóknak.

Várok minden tippet rosszullét ellen! Nálam is főleg a fáradtság a vezető tünet. De ilyenkor megmozdulni sem tudok, csak fekszem, mint egy elgázolt béka. Tegnap mondjuk reggel és délután is ittam egy-egy laza kávét, és tegnap nem is igen volt bajom. Nap közben aludtam egy órát a kisfiammal, de egyébként teljesen használható voltam.

Egyébként én is imádok hason aludni, de pont azt számolgattam, hogy Kisfiam kb 3. magzati hónapja óta, azaz tavaly február óta nem aludtam hason. Akkor a nagy pocakom miatt, most meg éjszakánként a cicimen lóg a bébi, vagy feszül a mellem a tejtől, így oldalt kell feküdnöm. Most meg újra hasnövekedés várható. De majd nagymama koromban :)

255. Cifoka (válaszként erre: 254. - Betti.csoka)
2015. máj. 13. 18:15

De szuper!!! Én is már úgy várom a hétfőt!

Viszont akkor neked sanszos hogy még az idén meglesz a tesó, nem?

2015. máj. 13. 16:52

Képzeljétek, ma voltam dokinál, 1 cm-es baba van a a hasamban, 7 hetesre (fogantatástól számított 5 hetesre) tippelték a korát. Dobogott a kis szíve. :)

Csak hát olyan rosszul vagyok, hogy mindjárt kidobom a taccsot... a férjem meg kiabál a konyhából, hogy répa-alma-banán pürét készített nekem meg a kilenchónaposunknak... meglátjuk :)

253. betti.csoka (válaszként erre: 252. - Bobita0212)
2015. máj. 13. 16:49
Ne aggódj, akár a lassult bélműködés miatt is lehetett. Főleg, ha mára elmúlt, nincs okod félni.
2015. máj. 13. 14:41
Tegnap eléggé fájt a hasam,nem görcsölt csak fájt.Ma viszont mintha egy csapásra elmúlt volna.Szerintetek?Van okom aggódni?
251. Cifoka (válaszként erre: 248. - Dottata)
2015. máj. 13. 13:08
Na nekem a fekvés volt talán az első jel amiből rögtön tudtam hogy baba van a dologban...ugyanis kislányomnál sem esett jól a hason fekvés már a terhesség elejétől és most sem pedig imádok úgy aludni!
250. Cifoka (válaszként erre: 249. - Bobita0212)
2015. máj. 13. 13:06
Igen, értem.
249. bobita0212 (válaszként erre: 244. - Cifoka)
2015. máj. 13. 12:54
Az elején ilyen sűrűn kell menni,de később ritkázódik
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook