Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015-ben külföldön született/születendő babák anyukái fórum

2015-ben külföldön született/születendő babák anyukái (beszélgetős fórum)


2015. máj. 18. 13:05

Szaisztok, anyukák, kismamik,

mi Spanyolországban élünk immár négy éve. Van esetleg közületek valaki,aki itt él? Sajnos magyarok a köleünkben nincsenek. Mi júniusra várjuk elsőszülöttünket, és az igazság az, hogy az itteni egészségügy szolgáltatásaival nagyon meg vagyunk elégedve.

26. Ledzsike (válaszként erre: 19. - Mzsuka)
2015. máj. 18. 08:07

Elég nehézkesen indult sajnos. Ő csak pár szót tudott amit itthon játékosan megtanìtottam neki. Aztán fél év ovi után sem fejlődött semmit, mert az ovónők hagyták egész nap egyedül játszani, mondván hogy sok a gyerek nincs rá kapacit

ásuk (a fiam elég eleven : D ) oviváltás után már minden szépen ment. Most szeptember óta jár folyamatosan, szìvesen megy. Vannak barátai foly

ékonyan beszél és megért mindent. Logopédushoz is jár R betűvel nem boldogul, de az is sokat segìtett neki hogy haladjon a nyelvvel. Meg mi is próbálunk itthon németül beszélni, mert szerencsére én is folyékonyan beszélek. Lassan én tanulhatok a fiamtól :D

25. Ledzsike (válaszként erre: 13. - Pk86)
2015. máj. 18. 07:55
Végig a nőgyógyászhoz jártam a vizsgálatokra,az utolsó hónapban már nem csinált ultrahangot. mivel túlhordtam már kétnaponta kellett mennem. Az egyik vizsgálat szombatra esett, amikor a kórházba kellett mennem. ( ez volt a szerencsénk) 8-9 ctg volt 9.30kor ultrahang és akkor látták hogy nagyon rosszul fekszik. 10kor aláìrtam a papìrokat, és sürgösségivel 11.51 perckor a picurkám meglátta a napvilágot. Ha időközben elfolyik a magzatvìz akkor nagyon komplikált lett volna. De a választás lehetőségét meghagyták, persze közölték hogy milyen következményekkel járhat, várhattam volna még hogy megfordul (bár a doki a korházban mondta h úgy fekszik hogy nincs helye forogni) de ha beindul a szülés akkor a babámmal baj is történhetett volna.
24. Mzsuka
2015. máj. 17. 22:47

Ha értettétek,az úgy jó. Én angolul és németül is beszélek valamennyire,de azért a finn nehezebb. Mikor a kislányom húsvétkor nagyon beteg volt,az kórházi ügyeleten a férjem értette félig mit mond a doki,én nem sokat. Még jó,hogy a hugom folyékonyan beszél finnül és telefonon tudott segíteni,ő már 5éve itt él,igaz,450km van köztünk.

Viszont a klubban ahova járunk keddenként,hamar befogadtak minket szerencsére.

23. csibész25 (válaszként erre: 11. - Ledzsike)
2015. máj. 17. 22:27
Nekem is van 2 magyar barátnőm. Igaz az egyik messzebb lakik a 2 pici lányával, a másik szinte a szomszédban a fiamnál 3 hónappal idősebb kislányával. Meg mi járunk hetente 2-szer baba-mama klubokba, ott meg sok helyi anyukával tudok ismerkedni, beszélgetni. Így tök jó :-)
2015. máj. 17. 21:43
A nyelvvel nekem sincs gondom 8 ev utan, a korhazzal meg szerencsem van, mert ott szulok ahol dolgozom.
21. csibész25 (válaszként erre: 20. - Mzsuka)
2015. máj. 17. 21:28
Nekem mondjuk a nyelvvel nincs gondom, de a német azért nem olyan bonyolult nyelv, meg már 7,5 éve élünk itt.
20. Mzsuka
2015. máj. 17. 21:15

Ahogy olvasom a hozzászólásokat,azért szinte mindenhol van gond az egészségüggyel. A terhesgondozást itt nem dicsérik,pl ultrahang alig van.

Amúgy mindent értettetek amit a doki mondott pl a szülésnél?

19. Mzsuka (válaszként erre: 3. - Ledzsike)
2015. máj. 17. 21:09

Mi januárban jöttünk ki,a férjem előtte évben májusban,ugye le kellett tenni az alapokat. 2012-ben már voltunk finnben fél évet,most azért tovább tervezzük. Most lettek meg a papírjaink,így most kezdheti az ovit majd. Van egy magyar óvónő,de ugye ő nem mindig lesz ott,kicsit félek,hogy boldogul majd.Járunk összejövetelekre,ott simán eljátszik a gyerekekkel.

Nálatok milyen volt az ovikezdés?

18. pk86 (válaszként erre: 17. - Csibész25)
2015. máj. 17. 20:28
Nekem annyi fájdalmam volt alul a szülés után(így gátmetszés nélkül), mint amikor a 10 éves Ladával hosszút utaztunk és jól elültem a fenekem.. Ez tartott kb 2 napig utána szinte semmi :)
17. csibész25 (válaszként erre: 13. - Pk86)
2015. máj. 17. 20:12

Igen itt is ez a nagy különbség a rendszerben. Én örültem, hogy nem akartak gátat metszeni és nem is kellett, így baromi hamar felépültem. 2 héttel szülés után már bringáztam.


Nem lehet hogy a végén fordult vissza a baba??

2015. máj. 17. 20:10
Sziasztok! Én Ausztriában Klagenfurtban élek a férjemmel és a 22 hónapos kisfiammal. Egy hét múlva születik a második kisfiam (legalábbis kiírás szerint - aztán majd kiderül :-)). Én itt teljesen elégedett vagyok az egészségügyi ellátással. Az első fiam is itt született. Voltak hibák a kórházban, de mindenhol vannak. Alapvetően jobban tetszik az egészségügyi rendszer, mint otthon. 7,5 éve élünk itt
15. gotoau (válaszként erre: 13. - Pk86)
2015. máj. 17. 17:38
Több mint két éve vagyunk Skóciában. Egyébként pont ilyesmiktől félek én is hogy nem veszik észre hogy rosszul fekszik, vagy ilyesmi, mint a lengyel kolléganőmnél akinek forceps lett a vége, nem tudom rá a magyar szót, lényeg hogy meg kellett fordítani a babáját. De ő is már nagyon könyörgött hogy ultrahangozzák meg. Nem is értem egyébként. Nem nagyon bízom az itteni orvosokban, véleményem szerint analfabéták a szakmájukhoz, a magyar orvosokhoz képest, összetenném a kezem egy magyar orvosért itt. Egy barátnőm nemrég szült itt, ugyanabban a kórházban, ahol én is fogok, neki elég jók a tapasztalatai, de mindennapos pl hogy elfolyt magzatvízzel még simán hazaküldenek, ha nem halad a szülés. Szóval nem tudom mit gondoljak.
14. pk86 (válaszként erre: 11. - Ledzsike)
2015. máj. 17. 17:12
Fél órányi autózásra vannak tőlünk barátok, a közelebbi ismerkedés ügyén már rajta vagyok:)
13. pk86 (válaszként erre: 8. - Ledzsike)
2015. máj. 17. 17:11
Nekem lehet szerencsém is volt, minden nagyon flottul ment. Ami a legfontosabb különbség szerintem a magyar és a német szülés között, hogy egy normál ültemben haladó komplikációmentes szülésbe nem akarnak minden áron belenyúlni oxitocinnal, első gyereknél rutin gátmetszéssel. Szóval velem kb. nem csináltak semmit, csak felügyelték a szülést. Elnézték, hogy fejvégű-e a babád? Ez tényleg elég nagy hiba volt, nem ultrahangoztak meg szülés előtt? Mert azon azért látszik.
12. arrival (válaszként erre: 11. - Ledzsike)
2015. máj. 17. 16:31
Nekem szerencsere van par baratnom, meg az elejen mikor kijottem ismerkedtunk ossze, es vagy pici babajuk van, vagy terhesek. Igaz utazni kell, hogy talalkozzunk, de nem sokat, nem veszes.
2015. máj. 17. 16:06
Nektek vannak a közeletekben anyukák akikkel találkoztok néha, beszélgetni egy kicsit? Sikerült beilleszkednetek? Nekem a hugom van itt, neki 1 éves a fia. Rajta kivül nincs más anyuka.
10. Ledzsike (válaszként erre: 6. - Arrival)
2015. máj. 17. 16:02
Nekem az utolso hetek teltek a leglassabban. Alig vártam hogy láthassam a kicsikém :D
9. Ledzsike (válaszként erre: 7. - Pk86)
2015. máj. 17. 16:00
A korhazi ellatas tetszett, nagyon aranyosak voltak. Neked milyen élményeid vannak?
8. Ledzsike (válaszként erre: 7. - Pk86)
2015. máj. 17. 15:54
Vechtaban élünk, ott is szültem. Hát a terhesgondozással meg voltam elégedve az elején. De aztán túlhordtam a kisfiam, császármetszés lett a vége orvosom nem vette észre hogy rosszul fekszik a kisfiam végig azt mondta hogy fejjel lefelé van :/ Most a háziorvoshoz jarunk. Vele meg vagyunk elégedve.
7. pk86 (válaszként erre: 1. - Ledzsike)
2015. máj. 17. 15:44
Szia, én Dortmundban szültem tavaly október végén. Melyik városban élsz? Meg voltál elégedve a terhesgondozással, szüléssel, kórházi ellátással?
2015. máj. 17. 15:10
Sziasztok, en 3 het mulva szulok, elso baba, Angliaban elek 8 eve.
5. Ledzsike (válaszként erre: 4. - Gotoau)
2015. máj. 17. 14:59
Szia! Akkor hamarosan megérkezik a babód :D Te mióta élsz kint?
2015. máj. 17. 14:32
Sziasztok, hét hónapos terhes vagyok, Skóciában. Első baba lesz. Nincs kint család aki segítene majd, egyedül anyum jön majd ki kb két hétre, de azon kívül semmi. Kicsit be is vagyok tojva hogy hogy fogunk boldogulni :)
3. Ledzsike (válaszként erre: 2. - Mzsuka)
2015. máj. 17. 13:46
"Még csak" 2 éve. Nagyobbik fiam már itt kezdte az ovit. Ti mióta vagytok kint? Kislányodnak tetszik az ovi? Könnyen beilleszkedett?
2015. máj. 17. 13:33
Szia!Nekem egy 4,5éves lányom van,Finnországban lakunk. Gondolkozunk kistesón,de még nem döntöttük el,mi lesz. Régóta éltek kint?
2015. máj. 17. 13:12
Sziasztok! Szìvesen beszélgetnék anyukákkal akiknek külföldön született a gyermekük. Külföldi kismamákat, anyukákat is szìvesen várok. Én Németországban élek egy 5 éves és egy 4 hónapos babucival.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook