Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2013 nyarára jó pár kilótól megszabadulok fórum

2013 nyarára jó pár kilótól megszabadulok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯
261. c8ec504c40 (válaszként erre: 256. - Kata7555)
2012. okt. 27. 09:00
Hát hallod! Te ritka ember vagy, hogy nem szereted a csokit!:)
260. mahal
2012. okt. 26. 22:13
Még valami beugrott.Nem tudom honnan jön,de mostanság borzasztóan kívánom a kutyulós kávét(3az egyben).Eleinte csak reggelente ittam,de mostmár tudnám egész nap azt szürcsölgetni.Persze nem szoktam,de van,hogy 2,és volt már hogy 3 is lecsúszott egy nap.De úgy gondolom inkább az,mint a kakaó.
259. mahal (válaszként erre: 232. - Cullinan)
2012. okt. 26. 22:09

Én "hivatalosan" hetente péntekenként mérlegelek,de egyébként mindennap ráugrok a mérlegemre.

Május óta figyelek az étkezéseimre,és kb 1 hónapra rá kezdtem neki a mozgásnak.118,2-ről indultam,most 92,7 vagyok,tehát 25,5kg mínuszom van eddig.A végcélom még nem igazán merem leírni,mert az még nagyon mesebelinek tűnik.Mindig kis célokat tűzök ki,és mikor az már meg van,akkor jöhet az újabb kiscélom.

258. mahal
2012. okt. 26. 21:47
Ja és ami még a fura,hogy szokták mondani mozgás után az ismerősök,hogy húúúúúúúú most ....eszek.Én,ha mozgok,akkor utánna nem eszek.Olyan jóleső érzésem van mozgás után,hogy a kaja az utolsó ami eszembe jut.
257. mahal
2012. okt. 26. 21:43

Nálunk is van itthon mindig lilabocis csoki.Eddig,vagyis májusig ha rágondoltam a nasira,már mentem is és ettem.Május óta tegnapelőtt ettem meg 2kocka lilabocis csokit,mert olyan jól esett,de nem is akartam többet belőle,mert élveztem az ízét és elég volt.A sportos szelettel már jobban bajba kerülök,de már azt is talán 2hete körül ehettem..

Ha mostanság nasizni szeretnék előkapok a hűtőből egy up1-es csokis pudingot,vagy natúr joghurtot keverek ki gyümölccsel.Sőt!Mostmár fini grapefruitot is tudtam venni.Ma este azt nasiztam.

Ja!Ha én is sütök,és még 2-3óra körül van,akkor üsse kavics megkóstolom,ha szeretném,de csak egy,max. kettő kis szeletet.De inkább másnap reggel szoktam belőle enni,de akkor is csak 1,vagy 2 szeletet.

2012. okt. 26. 15:40

Úgy látom Brigodás gépközelben volt ma:)

Nem is válaszolok mindene, mert úgy látom egy rúgóra jár az agyunk:)


Azért én nem száműzök otthonról minden finomságot, de magamnak való engedélyezett finomságból keveset vagy egyáltalán nem tartok otthon, mert ami nagyon jó az általában szénhidrát (természetesen a jó szénhidrát), de azzal is vigyázni kell:)

Nálunk általában csoki mindig van otthon a férjem imádja, én pedig nem eszek m...lka csokit es tarsait, mert nem szeretem:) egy jó étcsoki inkább lázba hozna vagy egy kis Rit.... sport a diabetikus, magas kakaótartalmú változat:)


Az egészség a legfontosabb az egyszer biztos :)


Én most eljutottam arra a szintre, hogy ha csinálok a férjemnek sütit, akkor nem okoz nagy problémát, hogy ne egyek belőle és ez tök jó :)

Az elején azért kicsit nehezebb volt, de kibírja az ember:)

255. c8ec504c40 (válaszként erre: 239. - Kata7555)
2012. okt. 26. 11:30

A legkönnyebb, ha nem tartunk otthon olyan kajákat, amik hízlalnak. Tehát pl. én nem tartok otthon tésztát, pedig imádom:)

Most már csokit sem, pedig imádom.)

Tejet csak a gyerkőc miatt, én már nem bírom meginni, néha csinálok tejbegrízt, mert azt meg a lányom imádja.

S igazad van, tényleg ciki beleírni a naplóba, ha bűnöztünk.)

254. c8ec504c40 (válaszként erre: 236. - Cullinan)
2012. okt. 26. 11:26
A héten munka után mindig kerítést festettem, ami sötétedésig eltartott... :)
253. c8ec504c40 (válaszként erre: 235. - Kata7555)
2012. okt. 26. 11:25
Ez nem jó, ez szuper!!!!!!!!!!!!! Nagy gratula!
252. c8ec504c40 (válaszként erre: 229. - Kata7555)
2012. okt. 26. 11:23

Ez így van. Magunk miatt legyünk fittebbek, nem másért, elvégre a saját egészségünkről van szó!

Nekem 3 cél lobog a szemem előtt, mióta belevágtam a projektbe:

1. Egészséges maradjak (még nem vagyok cukros és nem rossz a vérnyomásom sem. Visszereim viszont jelentkeztek, mióta terhes voltam)

2. Van egy 7 éves lányom, akivel minél több időt szeretnék tölteni (értem ezalatt, hogy talán még az unokáimat-dédunokáimat is láthatom majd és örülhetek velük együtt az életnek)

3. Tetszeni akarok - flörtölni - kacérkodni (természetesen a férjemnek, de az sem baj, ha másnak is megakad rajtam a szeme, s most nem kell rosszra gondolni, egyszerűen csak azért, hogy növeljem az önbizalmam:)))

251. c8ec504c40 (válaszként erre: 225. - Mahal)
2012. okt. 26. 11:19
Hát, persze, lelkileg gyötri, kihasználja az ilyen a másikat, tipikus egyoldalú kapcsolat. Sikerült lefogynia, de ez még nem jelenti azt, hogy az egészsége nem fog rámenni, hiszen nap mint nap ki van akkor téve a párja szurka-piszkájának, ami lelkileg nagyon romboló és előbb-utóbb betegséghez vezet. A fiúnak bezzeg szabad meghíznia, mi? Na, ettől vagyok a plafonon:)
250. c8ec504c40 (válaszként erre: 224. - Kata7555)
2012. okt. 26. 11:12

Egyébként én sem szülés miatt híztam meg:)

Ahogy már írtam, ez egyfajta - a múltamra adott - védőbástya és szeretethéség, amit nehéz levetkőzni.

Terhességem alatt össz-vissz 9 kilót híztam és kb. 70 voltam már előtte. Az évek során jött még rám 20 kiló, ez tény, mire feleszméltem, már kövér lettem. Mire feleszméltem, hogy miért is nem akarom leadni. Hiába edzettem cullinan, nem ment le. Mert nem akartam elengedni a védőbástyám. Hosszú évek kellettek, amíg letisztáztam magamban a múltat.

249. c8ec504c40 (válaszként erre: 223. - Cullinan)
2012. okt. 26. 11:09

Valamilyen szinten igaz, de én még mindig azt mondom, hogy az egészsége szempontjából. Ráadásul a kövérség nem azonos az ápolatlansággal.


Aki volt már kövér, tudja, hogy nem olyan könnyű megszabadulni a túlsúlytól, s ha ezt állandóan az orra alá dörzsölik... attól lehet, hogy csak még többet fog enni, mert hidd el, egy túlsúlyos ember kapja a negatívumokat lépten-nyomon a külvilágból is, holott ugyanolyan ember, mint a többi, s ha még az is kritizálni kezdi, aki a legfontosabb számára... akkor kerül csak igazán ördögi körbe, s nem hogy fogyna, de még jobban hízni kezd, mert lehet, hogy zugevő lesz, vagy mert érzi, hogy nem szeretik igazán, s ezért a még több evéssel fogja kompenzálni. De ez nem jelenti azt, hogy nem mosakszik, nem mos, nem tisztálkodik, stb.

S nem értek egyet azzal sem, hogy a férfi meg kifele kacsingat. Neki is van olyan testrésze, ami miatt a nő kifele kacsingathatna... Ez amúgy is elvi kérdés. Ha szeretem a párom, meg sem fordul a fejemben, hogy mással ágyba bújjak, ennyi az egész. Ha meg nem, akkor nem kell ahhoz elhízni, hogy megcsaljanak.

248. c8ec504c40 (válaszként erre: 221. - Cullinan)
2012. okt. 26. 11:02

Én is a kislányommal együtt járok el edzésre, jobban mondva viszem magammal, mert a genetikánkat örökölve ő is hajlamos a hízásra. Nem kövér, de nem is sovány:)

Szóval ahogy csak tehetem, jön velem tae-bo-ra, zumbára. Meg beírattam karatéra, mert a mai világban meg kell tudja védeni is magát.

247. c8ec504c40 (válaszként erre: 220. - Kata7555)
2012. okt. 26. 11:01

Én is így gondolkodom. Mondhatja neki persze, hogy próbáljon meg kicsit fogyózni, de nem azért, mert úgy nem szép, vagy már nem tetszik neki, hanem hogy ne betegedjen meg.

Ha szeretünk valakit, szerintem kövéren is szeretjük, vagy nagy fülűen, vagy nagy orrúan, vagy mit tudom én, nem bántjuk meg szándékosan és nem adunk neki ultimátumot, hogy csak akkor maradok veled, ha lefogysz. A lány is mondhatta volna, hogy én meg csak akkor maradok veled, ha nagyobb lesz a micsodád!

S nem csak azért háborít fel a dolog, mert most ducin élek (voltam én is egyszálbél, hogy majd elfújt a szél), de ez tényleg a bunkóságok netovábbja, főleg, hogy az említett fiú lett utána elhízott...

246. c8ec504c40 (válaszként erre: 219. - Kata7555)
2012. okt. 26. 10:57

Régen a rossz idő sem tudott eltántorítani a futástól, futottam hóban-esőben, fagyban, még amikor csúszott, akkor is:) de most már nem vagyok olyan fiatal, hogy ezt bátran megtegyem, meg most már gyermekem van, akiért felelős vagyok.


Lényeg a lényeg, sajnos a rossz idő (értem ezalatt a Bermuda-ködöt reggel és esténként, a sötétséget, a csúszós utakat) el tud tántorítani attól, hogy beautózzak a közeli kisvárosba tae-bora és zumbára:(

245. c8ec504c40 (válaszként erre: 218. - Kata7555)
2012. okt. 26. 10:55
Köszi:_)
244. c8ec504c40 (válaszként erre: 217. - Kata7555)
2012. okt. 26. 10:55
Még nagyon az elején, de egyik lépés hozza a másikat, s rájöttem, hogy mindig a célom kell a szemem előtt lebegjen, nem baj, ha mindig itt motoszkál a fejemben, mert még könnyű elcsúszni. Mint ahogy a minap majdnem meg is történt, mert az egyik betegünk beállított egy tálca péksütivel... ettem belőle, de máskor ezt nem engedném meg magamnak.
243. c8ec504c40 (válaszként erre: 215. - Cullinan)
2012. okt. 26. 10:53

Szerintem a tökmag nem oszt, nem szoroz. Inkább a mozgás. Bárki bármit is mondjon, anélkül nem megy és direkt nem írom, hogy sajnos, mert ha találsz egy olyan mozgásformát, amit szeretsz és meg is tudod fizetni, akkor alig várod, hogy mehess és ezzel bizonyosan hozzájárulsz a kilók leolvadásához.

Én most az általam már szeretett tae-bo és zumba mellé találtam még valamit, tegnap láttam meg, hogy a kórházban, ahol dolgozom, spinning edzések indulnak! Olyan régóta szeretnék már spinningelni, s ezek pont keddenként és csütörtökön vannak, amikor amúgyis sokáig dolgozom. Tehát, leteszem a lantot, sportruhát húzok és átsétálok a spinning terembe, ahol egy órát vígan lekerekezem... :)

242. cullinan (válaszként erre: 240. - 880331b0ba)
2012. okt. 26. 09:49

Jó volt olvasni, tele vagy energiával és jókedvvel:)

Akkor te 77 kg-al kezdted:

Mennyi a magasságod?

Kitartás neked is!

241. Kata7555 (válaszként erre: 240. - 880331b0ba)
2012. okt. 26. 09:48

DE JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ...

Gyerkőc pedig aranyos, hogy elkísért :D

Első lépések :D

2012. okt. 26. 09:46

Sziasztok!

Ma 76,3 voltam reggel:)

Fogytam több mint 1 kilót! :D

Tegnap végre eljutottam futni, igaz csak nagyon lazán, mert a 6 éves kicsikém is akart velem jönni:) Meglepően jól bírta-hiába, no, tele vannak energiával:)

Ma már nélküle megyek, mert ahogy Ő mondta: anya, ez olyan unalmas!! XD

De legalább mozgás volt, jah, és napközben sok bicajozás:D

Látom, ti is ügyeskedtek!

Ma megint tele vagyok energiával, a rossz idő ellenére.

Lassan lépek melózni, sok sikert mindenkinek!!!

Jah, a futás mellett én is tervezem a callanetics tornát, sztem, a kettő elég lesz:)

239. Kata7555 (válaszként erre: 237. - Cullinan)
2012. okt. 26. 09:35

Igen 7 kiló.. Még szeretnék azért pár kilót, de kezdek kibékülni a tükörképemmel :D


Én anno úgy fogytam le, hogy egyáltalán nem ettem "rossz" szénhidrátot. A kenyeret, tésztát és társait száműztem teljesen. Persze aztán egy idő után visszaálltam a majdnem normál(nak gondolt) táplálkozásra és visszjöttek a kilók.


MOST próbálok egyáltalán nem enni kenyérféléket, tésztát (imádom, de már nem is emlékszem, hogy mikor ettem), cukros ételeket.

Ez azért nem ennyire durva vagy már nekem nem tűnik annak :)

Próbálom mindig azokat az ételeket választani, amik nem épülnek be zsír formájába a szervezetembe. Tehát sok tojást eszek, virslit, sajtot, a tejet nem hagytam el. Sok fehérjét eszek, az ananászt imádom, abból is elég sokat eszek. Próbálok minél több zöldséget enni, a nyári időszak erre pont tökéletes volt, hiszen anyukámtól állandóan kaptam a parit, uborkát és minden finomságot. Az esti evést nem nagyon tudom elhagyni, mert szeretek a férjemmel vacsizni, de változó, hogy az mikor van.. Most a sav.káposztát kezdtem el nagyobb mennyiségben enni.. imádom párolva. A karfiolból is csodákat lehet csinálni. Sokszor van, hogy a férjemnek megcsinálom a normál vacsit, magamnak pedig valami alternatívát találok ki. Szokta is mondani, hogy néha jobb kajákat eszek, mint ő.. Ő is szereti egyébként az én fogyis kajcsijaimat :D Pl.: neki megcsináltam a fini pörit nokedlivel én pedig egy nagy tányér salátát csináltam magamnak jégsalival, o.bogyóval, esetleg tojással, paradicsommal kapros nat.joghurttal.. Én mondjuk akkor pont az ő pörijét ettem volna inkább :D bár szeretem a salikat is :D

Az édesség nálam nem létkérdés, legalábbis ezt gondoltam, aztán rájöttem, hogy azért igényli a szerveztem, így, ha megkívánok valamit nem falom fel amit otthon találok, hanem bemegyek a bioboltba és ott keresek valami xilites, tönkölyös finomságot (szó szerint finom :D).


Nálam, ami sokat dobott a fogyáson az a mozgás. Napi 40 km-t tekertem (kb másfél hete nem tudok bicajjal járni), futottam mellette alkalmanként vagy otthon tornáztam. Nálam úgy tűnik, hogy a napi mozgás hozza meg az eredményt a kajcsik megválogatása mellett..


Jah és ami még engem motívált, az a hoxás napló! Naponta leírni, hogy mit ettem, mennyit mozogtam és ezzel ösztönöztem magam, hiszen milyen gáz lenne beleírni a naplóba, hogy ezt vagy azt bűnöztem :D


Ha megnézed a naplóm, azért láthatod, hogy sok minden belefér és a sushit pl imádom, nyáron volt a férjem szülinapja akkor pl torillát ettem.. Jah, szerintem ezeken kívül nincs is más, amit úgy "bűnöztem" :)

238. Kata7555 (válaszként erre: 236. - Cullinan)
2012. okt. 26. 09:17

:) 2. edzés, ügyi vagy:D


Az a jó, ha már a járás is nehezedre esik :DDDDD CSak így tovább, még néhány ilyen edzés és meg se kottyan :D

Én így voltam a Réka 3xfél órás edzéssel, hiába vagyok edzett más mozgás, amit rég csináltam.. most így kb 2 hét után már nincs izomláz és bírom :D

237. cullinan (válaszként erre: 235. - Kata7555)
2012. okt. 26. 09:04

7 kiló junius óta? ez igen!

ez azt jelentette, hogy junius óta állandóan figyeltél a kajára, este nem ettél, és soha édesség, kenyér?

És rendszeres, napi szinten torna?

Jaj, részletesen irj le mindent:))

2012. okt. 26. 09:03

Ez igen, nagyon ügyes vagy.

Na megvolt nekem is tegnap este a második réka tornám, most már szabályosan menni sem tudok, de nem adom fel!

a kaját meg próbálom csökkenteni, hátha beindul!

Lányok, hol vagytok , Brigodás, Mahal, ne hagyjatok magunkra:)

2012. okt. 26. 08:14

Sziasztok!


Nekem ez az igazi mérlegelős napom:)

56,2 kilót mértem reggel:) A júniusi 63 kilóhoz képest ez már tök jó :) Rég mértem ennyit... :)

Ezért éri meg még este 9kor is elkezdeni kezdeni tornázni:)

2012. okt. 25. 20:19

Én 158 cm vagyok és jelen pillanatban 56,6 kg-ot mértem reggel.

Én pénteken szoktam hivatalosan mérlegelni.

233. Kata7555 (válaszként erre: 232. - Cullinan)
2012. okt. 25. 20:19
Valaki azt mondja, hogy nem szabad enni a magvakat, valaki pedig azt, hogy erre is szüksége van a szervezetnek :D Az én egyéni diétámba belefér, bár most a bőröm miatt, inkább újra hanyagolom :S
232. cullinan (válaszként erre: 231. - Kata7555)
2012. okt. 25. 19:00

Igen, a sok mag nem jó a börre

azt hiszem a fogyókurának sincs hasznára.

Hmm lányok mi lenne ha ide irnánk a mostani sulyunkat, és mondjukegy hónap mulva megint kiirnánk.

Engem pl ösztönözne, hogy legalább ez miatt is visszafognám magam.

Nem kell szégyenkezni, hiszen itt magunkért vagyunk, és tök mindegy ki mennyi kilo, a lényeg, hogy adjunk le belőle, és büszkék legyünk minden leadott kilóért.

Nehéz mindig visszaolvasni, ki mennyi és honnan indult, igy egy helyen tisztába vagyunk vele.

Cullinan: 166 cm és 74 kilogramm

❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook