Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 februári babák fórum

2013 februári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6619. Anna9999
2013. okt. 31. 09:08
Mi már eszünk darabosat. Kapott már almaszeletet a kezébe, babakekszet, bulátát, zsömlét. Az almával küzd rendesen, nagy darabokat harap le, de a többivel már ügyesen bánik, szépen eszi, a zsömlét rendesen harapja is :), két fogunk van alul. A főzeléket sem mindig pépesítem teljesen, de azt nem szereti annyira, ha darabos marad. Akkor kevesebbet eszik belőle.
6618. kiskanal77 (válaszként erre: 6609. - Meababa)
2013. okt. 28. 12:45

otthon én is megnézettem Dét egy dévényessel, mert nem akart a hátáról a hasára fordulni. megnézte, kinevetett :) de azt is mondta, hogy teljesen igazam van, mert jobb félni, mint megijedni.


az otthoni doki egyébként két tornát engedélyezett, mármint max. két alkalmat, azt mondta, hogy szerinte már az is túlzás, de az én megnyugtatásomra csináljam :) ő adta meg a gyógytornász telefonszámát is.

6617. kiskanal77 (válaszként erre: 6616. - Mazsolandi)
2013. okt. 28. 12:39

szia, új vagyok itt, de engedd meg, hogy leírjam, hogy mi hogy csináljuk. Dé február 12-n született, már régen eszik darabos kaját is.


gyümölccsel kezdte, a banánt vígan eszi egyedül (bár nem kaphat sűrűn, mert megfogja a hasát, az almát is kis szeletekbe vágom és egyedül eszi, ezek puhák. babakekszet is kap (szerintem otthon a babapiskóta ilyen - mi külföldön lakunk).


kenyeret is eszik, a belével kezdtük, de már a héját is megkapja, igaz ezt inkább én adagolom neki.

husi, tészta, sajt - mind mind megy kicsi, nekik faló falatba tépve, vágva.

Dé így szereti, vagy turmixolva, a boltban lehet kapni félig turmixolt, kicsit darabos babakajákat, na ő azt nem eszi meg, inkább éhezik :)


sajna már nem ehetek kedvemre, mert az én kajámból mindig kér, így babakompatibilisen kell étkeznem :) a múltkor nélküle ebédeltem, de automatikusan olyan ételt rendeltem, amit ő is megehet :)


nem kell félni a fulladástól. amikor túl nagy falatot harap le, akkor felköhögi. persze ott kell lenni vele és ha kell kikapni az etetőszékből és megütögetni a hátát, de nálunk ilyenre még nem került sor.


imádja evés után egyedül elmajszolni a kekszet és a gyümölcsöt, nagyon büszke olyankor magára :)

6616. Mazsolandi (válaszként erre: 6615. - 84Lina84)
2013. okt. 28. 12:09
Én ugyanígy vagyok,ezért kérdeztem.Mondtam az apjának,hogy ő is legyen itthon az első darabos kajánál.:-))Viszont azt találtam ki,hogy veszek neki olyat mint a kölesgolyó csak hosszúkás mint a puki és sótlan (nem tudom mi a neve)és azzal kezdem.Azt el tudja áztatni.
6615. 84Lina84 (válaszként erre: 6614. - Mazsolandi)
2013. okt. 28. 10:33
De jó kérdés, az én gyerekem enné de én rettegek attól hogy félre nyel!
2013. okt. 28. 08:49
Ti elkezdtetek már darabosat adni a babátoknak?
6613. Anna9999
2013. okt. 22. 09:24

Nagyon el vagyok tévedve... Most derült ki számomra, hogy nem szimpla gyógytornára járunk, hanem dévényre... Na most biztos hülyének néztek, de nem tudtam. Beutalóval mentünk gyógytornára, és kiderült, hogy a gyógytornász a dévény módszerrel dolgozik.

Julcsi is aszimmetrikusan kúszik, még nem mászik. A gyógytornász azt mondta, hogy ez nem baj, majd a mászással rendbe jön az aszimmetria. Persze Julcsi tegnap is végig ordította, szegénykém. Mára meg tiszta takony lett. :(

6612. 84Lina84 (válaszként erre: 6610. - Panini)
2013. okt. 21. 21:23
én is ugyanezt csinálom :D pont most töprengek azon, mikor voltam ennyire elfáradva :DDD ez a követés, féltés attól hogy hanyatt esik...de egy percre nem pihen!
6611. Meababa
2013. okt. 21. 11:02
panini köszi az infót... én csak attól tartottam h kimarad a mászás... pl van olyan h támaszkodik kutyába egyik kezén, másikkal tépi a növényt, de valahogy arra még nem jött rá, hogy tudna mászni :D
6610. panini
2013. okt. 21. 10:15

Nálunk úgy volt, hogy nagyon hamar elkezdett Dani kúszni, de a hernyómozgással. Viszont mikor elkezdett mászni, és használta a váltottkezes technikát, onnantól a kúszása is megváltozott és nem hernyózott többet, hanem szabályosan kúszik.

Csak azért írom, mert mindenhol azt olvasom, hogy a szabályos kúszás az alapja a mászásnak, de ez nálunk nem így volt. A mászás után lett szabályos a kúszása.

Most még felváltva használja a kúszást és a mászást, ha ráérős, akkor inkább mászik, ha sietős neki akkor kúszik :)

De már lépeget is oldalazva. Rám meg a frász jön, mert mindig mindenhol feláll, a sarkában kell lenni egész nap.

6609. Meababa
2013. okt. 21. 10:11
Köszi csajok, én amúgy is mindent túl aggódom, férj meg hülyének néz. Szépen hasznàlja mindkét kezét, villámgyorsan halad, a lábait szépen használja, csak néha a kezeit egyszerre teszi le, ami aggasztott. amúgy felkapaszkodik, dobozra mászik... térdel... Köszi a dévényfüzetkét, ismerem, egyértelmű jelet nem vettem észre ez alapján, csak h néha páros kézzel halad. van itt Dévényes a közelbe lehet megkérdezem. Dokinál is voltunk státuszon, szerinte minden jó, és örüljek h ekkora súlyú, és egyáltalán ennyi mindent csinál. de ahogy írtátok,én is hasznosnak találom. ártani nem árt.
6608. Mazsolandi (válaszként erre: 6605. - Meababa)
2013. okt. 21. 08:38

Szia.Csatlakoznék az előttem szólóhoz.Nem árt megnézetni,ha szabálytalanul kúszik.Ha nincs vele baj,úgyis mondják.Abban nem hiszek,hogy ha rosszul kúszik ilyen meg olyan nehézségei leznek,mert mászni biztos szabályosan fog (ellentétes végtagokkal)és sztem az elég.Bár nekem azt mondta a Dévényes gyógytornász,hogy a kúszás a számokért a mászás az írás-olvasásért lesz felelős.Nyilván neki van igaza.Nórinak a második alkalom után teljesen elmúlt az asszimetria és kétkézzel kalimpál mint régen,és ő is elkezdett pár napja mászni!:)))A védőnő nekem sem mondta,hogy ez nem jó ahogy kúszik csak utána mikor én megjegyeztem neki akkor mondta,hogy hát ők akkor szoktak szólni amikor 6-8 hónapos korig nem fejlődik a baba mozgása.Ja,meg még annyit,hogy a helyes kúszás a mászás alapja.Bár az én kislányom erre is rácáfolt,mert a rossz kúszás után egyből mászni kezdett.Esze ágában nincs már a kúszást gyakorolni:))

Szóval én megmutatnám egy Dévényesnek :)

6607. 84Lina84 (válaszként erre: 6606. - 84Lina84)
2013. okt. 20. 23:10
kétszer 1 óra, nem kettő..
6606. 84Lina84 (válaszként erre: 6605. - Meababa)
2013. okt. 20. 23:07
Szia! Bocsi, nem engem kérdeztél de mivel mi is járunk, eléggé beleástam magam a témába, szóval leírom a véleményem, majd te mérlegelsz. Szóval ha nem szépen váltott kézzel kúszik érdemes elvinni! Egyrészt bár nem ismerem a védőnőd, nem szakemberek a témában, nem is értem miért alkot véleményt...na mindegy, a mi esetünk: Réka asszimetrikusan kúszott, 2-szer 2 óra torna, most felhúzza magát bárhol, lépeget és szombat óta mászik 1-2 métert. Biztos vagyok benne hogy a torna nélkül is ment volna előbb-utóbb csak kicsik lazák voltak az izmai, megmaszírozta, gyakorolták a helyes mászást és most itt tartunk. Két alkalom!! Mondta is hogy semmi gond nincs vele, csak ha nem viszem, lehet nem lett volna szép a tartása felnőtt korára. linkeltem neked a dévény füzetét, remélem tudtam segíteni :) [link]
6605. Meababa (válaszként erre: 6599. - Mazsolandi)
2013. okt. 20. 19:40

Szia Andi, egy kérdés, a páros kézzel hernyózás miatt is kellett a torna, vagy az asszimetrikus kéztartás miatt?

Alexem változó, de inkább hernyóba közlekedik még, hol páros kézzel hol nem, de nem igazán kezd el mászni. Védőnő szerint minden ok...

6604. 84Lina84
2013. okt. 19. 22:13
Réka éjjel egyszer még kel, napközben 5-ször eszik. Reggel tápszer meg gyümölcs vagy joghurt, délben főzelék, uzsonna gyümölcs piskótával, rizzsel vagy zabkorpával, vacsora meg tejpép. Kétszer alszik, ezek egyenként 1/2 órától 2 2/1 óráig épp olyan hosszú lesz, amilyen napja van. Most tanult meg felállni meg gyakorolja a mászást, elfárad így ma többet aludt.
6603. Anna9999
2013. okt. 19. 14:53
Mennyit alszik a babótok? Nap közben/éjszaka...? Julcsi egyre kevesebbet alszik nap közben. Volt olyan, hogy összesen 75 percet, két részletben.
6602. Anna9999 (válaszként erre: 6590. - Lepke99)
2013. okt. 19. 14:50
Ti hogy álltok a hozzátáplálással? Hányszor szopik még naponta? Éjszaka ébred?
6601. 84Lina84 (válaszként erre: 6599. - Mazsolandi)
2013. okt. 16. 22:30
Ma mi is túl voltunk a második kezelésen, most várom a hatást! Azt mondta szerinte jól haladunk, ha mászna akkor nem kell többet vinnem csak ha a járással is gondok lennének! Én is határozottan látom a fejlődést, gyorsabban kúszik ha nem is szabályosan, sokkal többet "kutyázik", meg belém kapaszkodva feláll, bár ezt előtte is csinálta. Már nem sírt olyan kétségbeesetten. Örülök hogy haladtok, nekem is erőt adott! Néha írd meg mi a helyzet!!!
6600. Mazsolandi (válaszként erre: 6598. - 84Lina84)
2013. okt. 16. 15:11
84Lina84,az előzőt is neked írtam csak rossz helyre nyomtam :-)
2013. okt. 16. 15:08
Nóri meg páros kézzel és lábbal hernyómozgással dobálta magát előre.7 hónapos volt amikor asszimetrikus lett a kéztartása.Mikor örült az egyik kezét kinyújtotta,a másikat meg maga mellett tartotta.Ja,és másfél hónapig hintázott négykézláb,de nem tudott elindulni,mert kilökte a lábait hátra és kiterült.Elvittem és mi is csak kéttszer voltunk,mert nincs időpont,de sok gyakorlatot csinálunk itthon amit a gyógytornász mutatott.Az első alkalom után,szabálytalanul,de 3x olyan messzire is elkúszott és javult a támasza.A második után elkezdett mászni,nem sokat de 1-1 méter.kb 2-3 alkalommal egy nap és ránk mászik ellentétes a végtag mozgás,és megpróbál felállni.Biztos vagyok benne,hogy a Dévénynek köszönhető ez a gyors változás.Ő is végigordítja és minden gyerek,de ez nekik nem fáj csak még nem tudnak beszélni.:-)Gondolj arra,hogy neki teszel jót,ártani nem ártassz vele.Nekem azt mondták ügyes vagyok,hogy kiszúrtam és elvittem.:-)Ja,amit nem mondtam,hogy az derült ki,hogy nem nőtte ki a csecsemőreflexet amit 6 hónapig ki szoktak és ez akadályozza a mozgásban.Szerintem mostmár sínen vagyunk.Neked kell otthon tornáztatni?Én találtam a neten egy videót ahol azok a gyakorlatok vannak amiket nekünk kell végezni itthon.Eleinte arról lestem.Remélem a héten mi is megyünk újra,mert én lelkes vagyok,látom az örömét,hogy sikerülnek neki a dolgok amik eddig nem.
6598. 84Lina84 (válaszként erre: 6597. - Mazsolandi)
2013. okt. 15. 10:37
Veletek mi volt a gond? Réka asszimetrikusan kúszott, azért vittem. Holnap lesz a második alkalom. Nagyon sír, eléggé rosszul viselem, persze viszem mert szüksége van rá. Hány kezelésen voltatok? Milyen ütemben fejlődött ezalatt?
6597. Mazsolandi (válaszként erre: 6583. - 84Lina84)
2013. okt. 15. 09:59
Szia!Mi járunk Dévényre és szerintem nagyon jó.Rengeteget változott a mozgása azóta.
6596. panini (válaszként erre: 6583. - 84Lina84)
2013. okt. 11. 17:42

igen, Dani már mászik.

meg már mindenhol feláll, a lépegetéssel is próbálkozik az ülőgarnitúra mentén, oldalazva.

6595. panini (válaszként erre: 6584. - Biológus)
2013. okt. 11. 17:40

szójalapú tápszert sem?

Danit is ekcámás lesz a HA-s tápszerektől is, de még a speciális tejallergiásoknak való Pregomintól is. csak a szója az, ami jó neki.

6594. panini (válaszként erre: 6581. - 84Lina84)
2013. okt. 11. 17:35

szia!


Dani sem ehet min. 1 éves koráig, tekintve hogy a nővére tejallergiás.

semmiről nem maradnak le :)

6593. Anna9999 (válaszként erre: 6590. - Lepke99)
2013. okt. 11. 15:04
Mi csak 23-án leszünk 8 hónaposak. 6 hóig kizárólag anyatejes volt, azóta is nagyrészt a szoptatás teszi ki. Szereti a kanalas kaját, még nem mindig tudunk kiváltani egy étkezést sem. Ebédre kap főzeléket (zöldség, valamikor hússal, valamikor gyümölccsel). Legtöbbször szopik még ebéd után is. Pár napig du. kapott gyümölcsöt, de utána rosszul aludt este, így átteszem de-re a gyümölcsöt,de ez még nem állandósult. Ebédre eddig 140 gr volt a maximum, amit megevett.
6592. Anna9999 (válaszként erre: 6591. - 84Lina84)
2013. okt. 11. 14:54
Én is ezekre a dolgokra gondoltam :), szerintem mindhárom benne van :(. Készül az alsó kettes fogacska, látszik a körív, ahol bújni fog. A viburcol kúp azonban nem segített egyenlőre. Szerintem a mozgásfejlődési ugrás a legfőbb ok az ébredésre. Most kezdett el négykézláb rugózni, de még nem tud előre haladni és ez zavarja. :) A szeparációs szorongás is elkezdődött szerintem. Úgy alszik el, hogy fogja az ujjam és ha elhúzom felkel és nyafog.
6591. 84Lina84 (válaszként erre: 6587. - Anna9999)
2013. okt. 11. 11:49
Neeem, kel minden éjjel egyszer enni. Neki is voltak időszakai mikor akár óránként is kelt, nyűgösködött, ivott. Volt olyan is hogy 2 órán keresztül nem tudott visszaaludni. Vida Ági mondja, szerintem teljesen igaz hogy egy gyerek sosem kel ok nélkül, ha sűrűbben kel, meg kell keresni az okát. Én elkezdtem neki adni a viburcol homeopátiás kúpot, és a 3.-4. éjjelre megszűnt a kelegetés. Nála a foga volt egyértelműen. Barátnőm babája is kelt, náluk kiderült h mivel a mozgásfejlődésben ugrás készülődött, éjjel forgolódott, beverte magát a kiságyba, ők otthon is a puha utazóágyra váltottak, azóta éjjel nyugi van. (nyugisabb babáknál lehet hálózsák is megteszi.) Ami még eszembe jut ha ezeket kizárod a szeparációs szorongás.
6590. lepke99
2013. okt. 10. 20:19
Van még rajtunk kívül olyan, ahol 8 hónapos a baba és csak a 6. hónaptól kezdték a hozzátáplálást? Ha igen akkor Ti, hogy haladtok vele? mennyire szereti, fogadja el a baba? naponta hányszor? kiváltott-e már étkezést? Előd 6 hónapos koráig csak tejet és teát kapott.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook