Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 februári babák fórum

2013 februári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6709. 84Lina84 (válaszként erre: 6708. - Kiskanal77)
2014. márc. 14. 12:20
Szia! Ne haragudj ha okoskodásnak tűnik, csak a környezetemben lévő példámból tanultam, gondoltam leírom neked is Ne lógj el a gyerek háta mögött mert azzal arra tanítod hogy ha egy percre is szem elől téveszt téged akkor eltűnsz. Ahogy ez tudatosodik majd benne, rettegni fog hogy otthagyod így nem fog önfeledten játszani, csak téged les, rosszabb esetben a nadrágodba kapaszkodik. Inkább integessetek mindenkinek jókedvűen mikor elmegy, majd ha te mész, apa kezében integessen neked! Maradj jókedvű, ne húzd a búcsúzkodást el, ha sír, akkor is menj! Lényeg h lazán, ne érezze hogy rossz dolog az elköszönés! :)
2014. márc. 12. 13:35

Dé-t mostanában itthon is nehéz itthonhagyni, annyira anyafüggő lett. Szóval lógok, ha nélküle megyek valahova :) de legalább nagyon örül ha hazajövök (és nagyon hamar abbahagyja a sírást is)


otthon bölcsibe nem tudnám berakni, magam miatt sem. itt ugye augusztustól jár majd oviba, de két éves koráig heti kétszer másfél órára és azt is velem, szóval annyira nagy törés nem lesz.


amúgy itt a rendes ovi is (három éves kora után) csak napi 3 óra. 4 éves kor után (a mi ovinkban) még 3 órát rá lehet húzni.


(ja igen, ez mind magán ovi, itt csak hat éves kortól támogatja az állam az iskolázást)

6707. Anna9999 (válaszként erre: 6706. - 84Lina84)
2014. márc. 11. 10:54
Egyetértek! Én sem, de azt hiszem Julcsi sincs felkészülve, hogy beadjam. Nem sokat van nélkülem! :) Én itthon szeretnék maradni minimum két éves koráig, de mi kis korkülönbséggel szeretnénk a második babát, így valószínű addig nem megyek vissza dolgozni.
6706. 84Lina84 (válaszként erre: 6705. - Telepocak)
2014. márc. 7. 21:19
Minden tiszteletem, én még nem vagyok rá felkészülve hogy beadjam, pedig látom Rékán hogy már nem lenne gond...szerintem! Nekem is menni kell ha 2 éves lesz, nem akarok bölcsi előtt bőgő anya lenni, össze kell szednem magam :)))
6705. telepocak (válaszként erre: 6701. - 84Lina84)
2014. márc. 4. 14:50
Szeptemberben amúgy is ment volna,ezért beirattam.Korlátozott a férőhely,így szóltak,hogy kezdjük is meg a bölit,mert sokan vannak úgy a listán, hogy azonnal kezdenének,valószínű szeptemberben nem lesz férőhely.A bölihez munkáltatói kell,így én is kezdem a szabit májusban.
6704. Lytta
2014. febr. 27. 07:34
bocsi, nem ide akartam!
6703. Lytta
2014. febr. 27. 07:34

ezt láttátok? 1. helyen vagyunk! :)


[link]

6702. Anna9999 (válaszként erre: 6697. - Kiskanal77)
2014. febr. 25. 16:51

Szia!


Nagyon köszönöm az ötleteket, állathangos könyv megtetszett és kapott is :). Vasárnap megköszöntöttük a kis Egyévest! :)

6701. 84Lina84 (válaszként erre: 6700. - Telepocak)
2014. febr. 24. 22:17
Mihez kell munkáltatói? Bölcsihez? Csak akkor muszáj menned ha beíratod, nem? Vagy én vagyok értetlen?! :)
6700. telepocak
2014. febr. 24. 10:39
Màr a tuti,hogy màjus 5-èn kezdjük a beszoktatàst.Muszáj visszamennem dolgozni,mert munkàltatòi igazolàs kell.
6699. 84Lina84 (válaszként erre: 6698. - Telepocak)
2014. febr. 21. 12:59
Szia! Mi is szeptemberben kezdjük a beszokást. Azt nem döntöttem el, hogy 2 éves korig csak délig legyen, vagy visszamenjek ha beszokott.
6698. telepocak
2014. febr. 19. 11:18
Sziasztok!Gondolkodott már valamelyikőtök a munkába való visszatérésen?A kicsi bölibe menne.Én nagyon vacilálok,kb. május körül.Apa nem örül,szerinte inkább csak szeptemberben,mert akkor a 6 évesünknek nem kéne nyáron oviba mennie.
6697. kiskanal77 (válaszként erre: 6696. - Anna9999)
2014. febr. 19. 06:23

Boldog születésnapot mindenkinek aki már túl van rajta és aki még most következik :)


Dé 12-n volt egy éves. már kb. másfél hónapja gyakorolunk fújni és 12-n döbbentem rá, hogy lángot még nem fújt :))) szóval hiába fúj jól a gyerek a gyertyát nem sikerült neki elfújni :))


nálunk könnyű volt neki ajándékot venni, mert ő már tud járni, szóval a mozgásos játékok is bejátszanak.


keresztapjától szirénázó rendőrautót kapott és filcet :) jobban örültem volna zsírkrétának és ujjfestéknek, de ez jutott. imádja, szép vonalakat rajzol vele :))

keresztanyjától puzzlét kapott és könyvet, szüleimtől könyvet (nekünk a magyar nyelvű könyv ajándék, itt ugye csak külföldit tudok venni. boltokban jobbára angol, használtan franciát és németet is tudnék szerezni, de izé.. :)

keresztanyámtól fa gyöngyöket kapott, ugye fűzni még nem tud, de a fagolyókkal jót játszik nagyon. és imádja ha én fűzök, segít ezerrel.

tőlünk könyvet kapott, angolt :) állatos könyv, 60 állathangot tud kiadni magából. szereti nyomogattatni :) (még nem tudja rendesen megnyomni)


ja és a szülinapján kicsomagoltuk a költözéskor kapott fa építőkockákat, szortíroztam szín szerint, én jókat építek vele, ő legjobban a nagy natúr hasábokat szereti. rágni :)


férjem szülei most jöttek látogatóba a héten, ők is egy csomó dolgot hoztak (igazából nem tudom, hogy mi az ő ajándékuk, én leadtam egy rendelést, hogy mit hozzanak, a férjemmel tisztázzák az anyagiakat :)) szóval kapott kismotort (van már neki, csak az még magas - ezt rendeltük), ezt most már tudja hajtani és imádja. kapott csattogós lepkét, amit leginkább sétabotnak használ :) kapott hangos dudát, amit nem tud még megnyomni, de szorgalmasan adogatja mindenkinek, hogy dudáljon.


a legjobban természetesen a csomagolásoknak örült. szóval mondd meg mindenkinek, hogy szép hangos csomagolást mellékeljen az ajándékhoz :)) még jobb a doboz, amiből kipakolhat. bár lehet, hogy csak az én fiam doboz-őrült és ez a többi babára nem jellemző :)

(itt a vásárlás úgy megy, hogy elmegyek a boltba, megveszem, kifizetem a cuccot és ők hazahozzák. dobozokban. szóval Dé minden héten sikongat egy nagyot, hogy dobozokat kapott :D)


ha rászánom magam mostanában veszek neki ujjfestéket és zsírkrétát, mert a rajzolásra szeretném rávenni.


a szülinapján elmentünk meglátogatni a leendő oviját is. augusztustól oda jár a nagyfiú :)

persze ezt úgy kell érteni, hogy 18-24 hónapos kora között választásunk szerint heti 2 vagy 3 alkalommal megy velem másfél órára. 2-3 éves kor között választásunk szerint heti 2-3-5 alkalommal másfél óra egyedül (ugyanabban a csoportban, csak az anyukák maradnak el). három éves korából pedig ovi, ami 5X3 óra.


nagyon imádta, szépen végigsétált minden termen, kb. minden játékot levett és megnézett és kipróbált :))

6696. Anna9999
2014. febr. 18. 10:48

Sziasztok!


Sokatok már túl van az első születésnapi bulin! ;-) Mi vasárnap ünnepeljük a kis Drágát! :) Kérdésem: Mit kaptak a babák? Mi az, ami egy évesnek már aktuális ajándék? Nagyon sok rokon kérdezgeti, hogy mit tud adni. Persze vannak ötletek, de nagyon kíváncsi lennék, hogy Nálatok mit kapott az Ünnepelt!

Köszi!

6695. Anna9999
2014. febr. 5. 13:56

Megtaláltam a 36 hetes adatokat. BPD: 91mm, Fl:68mm, AC:310mm. Becsült súly: 2700 gr.

Mondjuk Julcsi 3810 gr-mal született, kiírt időponthoz képest három nap késéssel.

6694. Anna9999 (válaszként erre: 6693. - 12e28010cf)
2014. febr. 5. 13:11
Szia! Biztosan erre a fórumra akartál írni? Itt már lassan egy évesek a babák. :) De majd megnézem, hogy Julcsi mekkora volt 35 hetesen.
2014. febr. 5. 10:55

Sziasztok!


Kérnék egy kis segítséget. Azt mondta a doki,hogy kicsit kisebb a baba,de nincs semmi gond.

Az adatok: kedden töltöttem a 35.hetet


A magzat fekvése: koponya végű

BPD:87mm

TAD:84mm

Kalkulált súly 2300-2400 gr

Magzatvíz: Kp.mennyiségű

Lepény: hátsó falon

BF: AURI: 0.48 AORI:0,69

Diastoles áramlás: Norm.


Szerintetek is kicsi a baba?

6692. kiskanal77 (válaszként erre: 6691. - Kiskanal77)
2014. febr. 5. 08:57

mondjuk ez most úgy hangzott, mintha mindig édességgel töltődne el, de amúgy nem. pl. ma nem főztem, hanem elmentünk ebédelni vásárlás előtt. hogy ne kelljen lerakni rohangálni ezért etetőszéket kértem (habár itthon ebédelt előtte) és adtam neki egy kekszet. persze nem ette.

aztán megjött a salátám, abból gyakorlatilag ha elé teszem akkor megette volna az összeset :)) de végül nem annyit kapott, mint amennyit kért, mert nekem ez ma a reggelim volt és én is éhes voltam(kicsit elúsztam evés ügyileg:D)

kárpótlásul adtam neki répás kukit, de nem kérte, ő a csirkés cézár salátára volt ráindulva épp :)

2014. febr. 4. 04:26

Dé amúgy már általában azt eszi, amit mi. és rengeteget...


reggelire (ezt egyedül eszi, én nem tudok hajnali 8kor enni:D) pirítóst kap, tejpépet és gyümölcsöt.


ezután elmegyünk kutyát sétáltatni, ahol néha kér egy kis kekszet, nehogy már csak a kutya kapjon jutit :)


amikor hazaérünk 11-kor reggelizik velem, bundáskenyér vagy melegszendvics, pirítós általában a menü, természetesen paradicsommal, paprikával, uborkával (ezeket is eszi). mondjuk ha sok kekszet evett, akkor ezt azért kihagyja, csak pár falatot eszik belőle :)


ebédre (2 körül) ha olyan az étel, hogy nem adnék neki (a múltkor nagyon fűszeresre sikerült a csirkepörkölt), vagy még nem vagyok éhes, ezért én nem eszem, akkor gyorsan előkapok egy adag babakaját, ilyenkor megeszi, mert éhes :) (mivel én csak fehér húst eszem, ezért ilyenkor eszik ő marhát hétköznap)


ezután amikor mi ebédelünk eszik ő is valamit a mienkből :) a múltkor a fish and chipsem nyammogta el, aztán az apja sörös-marha-pörkölt szerűségéből kért. a fish and chips mellé adott zöldségeket is eszegette, ezzel nincs gond.

szerette a csevapcsicsicsát is, a svéd húsgolyókat, a jiaozit (ezek itthon készültek). szóval tényleg mindent megeszik :)


uzsonnára gyümölcsöt kap, sokat :) kéri is, imádja :)


vacsira pedig pirítós, pulyka vagy csirke sonka és joghurt.


minden étkezés után kap desszertet, ez aszalt gyümölcs, szárított gyümölcs, ízesített kuki (itt csak ilyen van, szereti a spenótosat, a paradicsomosat és a répásat is), natúr popcorn.


és aztán éjszaka még megiszik egy adag tápszert.


nagyon sokat eszik...

6690. kiskanal77 (válaszként erre: 6683. - Mazsolandi)
2014. febr. 4. 04:15

képzeljétek el, itt a babajoghurtokat már fél éves kórtól ajánlják.. ezen azért ledöbbentem..

(Dé nem eszi meg a natúr joghurtot, még gyümölccsel sem, banános/vaníliás/barackos babajoghurtot szokott enni)


ja és itt az eper is adható már elég korán, én azért még várok vele, egyszer véletlenül vettem neki epres gyümölcspépet, el is raktam szépen :)

6689. kiskanal77 (válaszként erre: 6687. - Anna9999)
2014. febr. 4. 04:12

Dé már eszik tojásfehérjét is. csinálok neki piskótát, tölteléknek meg barackos tejkrémet kókusztejből.


szombaton csináltunk kókusztejes palacsintát, jajj, nagyon finom volt, alig érezni rajta a kókusztejet. épp csak kicsit megédesíti. tölteléket nem kapott bele, csak magában ette :)

6688. 84Lina84 (válaszként erre: 6687. - Anna9999)
2014. febr. 1. 13:13

Jajj egy még tetszik!!

1 cs főzés nélküli pudingport hozzáadunk 500 ml junior italhoz/gyerekitalhoz, sok finom gyümölcsre (befőttre)vagy babapiskótára ráönteni, kész is a desszert, vagy krémként is működhet a szülinapi tortához!!

6687. Anna9999 (válaszként erre: 6683. - Mazsolandi)
2014. febr. 1. 12:04

Sárgáját már Julcsi is eszik jó ideje, a fehérjével megvárom az egy éves kort!

Köszönjük a recepteket! :)


Könnyen elkészíthető, mindenki számára fogyasztható torta receptek 1 éves születésnapra? :)

6686. Mazsolandi (válaszként erre: 6684. - 84Lina84)
2014. febr. 1. 10:33
Úúú,ez is nagyon jó!A tojáskrém is bevált tegnap.Ma jön a májkrém :-) Köszi a sok fini receptet.
6685. panini
2014. jan. 31. 11:55
de jó recepteket írtatok, köszi :)
6684. 84Lina84 (válaszként erre: 6682. - Mazsolandi)
2014. jan. 31. 10:28

Biztos vagy benne hogy összeáll :) Hallottam még egy nasi receptet, bár még nem próbáltam:

2 tojás(sárgája)

2 kanál porcukor

10 kanál gríz

Összekever, ki kell szaggatnia kanállal és megsütni!

6683. Mazsolandi (válaszként erre: 6681. - Anna9999)
2014. jan. 30. 23:29
Én kb 2 hónapja adom a sárgáját és nem volt vele semmi gond.A fehérjével várok amíg beáll biztosra a tejtermék.Mióta adod neki a tejterméket?Ha a savanyítottal kezded nem lesz baj nagyobb mennyiségnél sem szerintem.én 3 napig kóstoltattam a natúr bifiduszos joghurtot,4.5.nap.+túró,6.nap normál adag banános túrókrémet csináltam.pedig a kislányomnak 9 hósan még ment a hasa a tejpéptől.azért javasolta a dokinéni,h várjak 1 éves koráig.kicsit hamarabb megpróbáltam:-)
6682. Mazsolandi (válaszként erre: 6680. - 84Lina84)
2014. jan. 30. 23:17
Köszi,köszi :-) ma már adtam is neki bundáskenyeret,de csak sárgájából,mert most a tejtermékekkel kisérletezünk.a mai uzsi körözöttes kenyér volt amit én csináltam,és hát nem hazudok ha azt mondom zabált a kislányom.Tele szájjal követelte a következő falatot.Holnap tojáskrémet csinálok.Az a zöldséges felfújt tényleg jó,de szerinted ha kihagyoma tojásfehérjét ugyanúgy összeáll?
6681. Anna9999 (válaszként erre: 6679. - Mazsolandi)
2014. jan. 30. 12:10
Én is pont ezt a kérdést akartam ma feltenni! :) Ötletek tízóraira és uzsonnára! :) Ti már adtok a babának tojást? Tejterméket már eszeget Julcsi is, de nem nagy mennyiséget merek belőlük.
6680. 84Lina84 (válaszként erre: 6679. - Mazsolandi)
2014. jan. 30. 10:58

Szia!Ami nekünk uzsonnára bejöttek:

- Tojáskrém: Tojás kicsi vajjal habosra keverve

- Joghurtba zabkorpa

- Az verhetetlen csirkemell sonka (az Orsi márkájú 90 % hús)

- Házi tartósítószer-mentes lekváros kenyér

- Amit nem próbáltam de tuti megcsinálom: fél kg zöldséget megfőzöm (bármilyet), bele két tojás, 2 kanál liszt, összekever, mehet muffinformába, megsüt!

- Bundáskenyér (már nem csak sárgájával)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook