Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 februári babák fórum

2013 februári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
6499. Anna9999
2013. júl. 23. 11:58
Julcsi szépen gyarapszik, volt nálunk a védőnő. Azt mondta ne siessek a hozzátáplálással, ha nem akarom még elkezdeni, mert jól hízik a babuci. :) A hétvégén már tényleg kóstolunk, megvárjuk vele apát, aki most ment külföldre péntekig. Egyébként már szinte kinézi a számból a falatot, kíváncsi vagyok, hogy tényleg ízleni is fog-e neki.
6498. Anna9999 (válaszként erre: 6495. - Kimora)
2013. júl. 23. 11:55
:) Na ez az, amit én sose csináltam! :)
6497. Zsanna_85 (válaszként erre: 6496. - Kimora)
2013. júl. 21. 22:51

Mi csak most fogjuk a zöldségeket kóstolni-úgy 1 hét múlva,akkor lesz 5,5 hós. édesburgonya azzal kezdjük. 4 hós kora óta adok neki mást-kóstoltatom azóta gyümölcsel-mikor 5 hós lett, addigra jutottam el odáig,hogy kb. 100 ml-t meg tud enni délelőtt.Max picit többet.. De ilyen melegbe nem vált ez ki étkezést,tízórait,mert utána ugyanúgy szoptatnom kell. Cumsisüveget csak rágogatja,nem issza a vizet,ezért cicizik szinte másfél óránként rajtvan. Aludni is össze vissza szokott,úgyérzem,amíg az étkezések is így alakulnak,a napirendje sem annyira fix,kivéve az esti fürdetés..Amikor nem volt ilyen meleg, nagyjából megvolt 5-6 alkalom,h, kb.mikor szopizik. Most meg meleg van,jönnek vendégek,hiába szopizott előtte,ölembe van,ráfordul a cicire. 4 hós kora óta kiveszi a kanalat a kezemből,és most kezdte el,hogy a kezét is a szááájba teszi mikor etetem,maszatol. Erre van tippetek?:)

Nektek is rángatja a cicit,meg máshova figyel szopi közben? Nekem mindig elfordul,vagy apát lesi,vagy a tv-t,rájöttem,jobb,ha nem lát semmit,mert elvonja a figyelmét.

Bébiétel,szilvásat kapott,körtéset is fog,van amit nem tudok zöldségesnél venni. Alma,barack,banán ezet is már megvoltak.

6496. Kimora (válaszként erre: 6488. - Zsanna_85)
2013. júl. 21. 08:34
A hippnek van eprese, azt ugye nem lehet neki adni.De a bébihamikból kivonják az allergizáló anyagokat. Igaz én így sem merném adni de aztán sztem semmi bajuk nem lenne tőle. Én adok neki üvegest is, de most még kotyvasztok is neki. Zselyke nem gyümölcsös, ő jobban szereti a főzeléket, édesburgonyát, sütőtököt, paszternákot, vegyes főzeléket, répát, burgonyát, csirkemellet stb :)
6495. Kimora (válaszként erre: 6487. - Tigrisné)
2013. júl. 21. 08:32
Én hetente egyszer Chicco sterilizálóval fertőtlenítem neki ki a dolgait. Vasalni vasalok mindent, de nem Zselyke miatt. Én mindig vasaltam mindent :/ Alsóneműket is :/ (nem nevetni :)) )
6494. Vlona
2013. júl. 19. 23:34
Ja azt nem is mondtam, hogy a kedvenc poziciója za állás:-), ahogy tartjuk egyszerűen kirugja magát álló pozicióba. Természetesen hangos kacajok közepette:-))), a lábacskája isteni finom, na meg az ökle is. Folyik a nyála, fehér az ínye, de fog még sehol...
6493. Vlona
2013. júl. 19. 23:31
Sziasztok! Végre újra itt:-)! Annyit sétálunk Ádámmal, hogy napközben sosincs időm írni-olvasni, estére meg elfáradok, de most végre van egy kis időm! Szerencsére nagyon jól vagyunk...Ádám 5 hónapos és 14 napos 7790 gramm 70 centi:-))), hihetetlenül hatalmasat nőtt. Mi már nagyon sokmindent eszünk, kap házit is és bébikaját is. Olyan sok íz van amit én nem tudnék megcsinálni, ezért azt bébikajába adom neki, imádja őket. A répával hadilábon állunk, de a nagy kedvenc az alma, azt ha bármihez is hozzáadom megeszi:-)! Egyébként én 4 hósan kezdtem a hozzátáplálást. 3 hónapig szopizott csak, aztán napi 5ször evett tápit. Mivel a 4 hós vizsgálat előtt fogyott 70 grammot ezért akkor oltást sem kaptunk és a doki néni mondta hogy kezdjem neki adni az almát és az almát krumplival. Reggeli-vacsi régi tápi, tízórai gyümi, ebéd gyümi meg valami és uzsira a Milumil sinemilt esszük, Panini nem tudom a Nestle milyen, de ez tényleg fincsi, még nekem is tetszik:-)! Egyébként rengeteget mosolyog, kacag, már forog, de a kezecskéjét még nem mindig tudja hová tegye...Ja és félelmetes hogy milyen szépen eljut az ágy egyik végéből a másikba:-)nem lehet már egyedül hagyni egy pillanatra sem. Bár megmondom őszintén és ragaszkodtam egy etetőszékhez, úgyhogy vettünk neki és abban biztonságba tudhatom. Bocsánat hogy ilyen hosszú voltam... és még annyi mindent tudnék írni:-)! Örülök hogy Mindenki jól van:-)))!
6492. panini (válaszként erre: 6488. - Zsanna_85)
2013. júl. 19. 22:54

Én még nem adtam, de már be van pár készítve :)

Jobban szeretem magam csinálni, de sokszor jól jön ha nincs időm rá, vagy ha valami olyasmit tudok neki adni, amit én nem tudok készíteni.

6491. panini
2013. júl. 19. 22:51
Én sterilizálok még. Cumisüveget, etetőcumit, játszócumit minden használat előtt, kanalat mondjuk nem. A ruháit is vasalom még, de azt még a majdnem 3 évesemnek is :) Jobban szeretem úgy :)
6490. 84Lina84
2013. júl. 19. 21:59
Én naponta egyszer sterilizálok mindent, mert szájpenésszel küzdünk, most jött ki, bár előtte is sterilizáltam legalább kétnaponta. Vasalok sokmindent, de pl. játékokat nem fertőtlenítettem csak most a szájpenész miatt. Amúgy is minden a szájában van, kutyánk van, nincs burokban nevelve :)
6489. lepke99 (válaszként erre: 6486. - Anna9999)
2013. júl. 19. 21:18
én folyton sterilizálok mindent, vasalni viszont semmit sem, korábban sem
6488. Zsanna_85 (válaszként erre: 6486. - Anna9999)
2013. júl. 19. 20:15

Egyszer sterilizáltunk miután a kórházból hazajöttünk talán cumisüveget,azóta mindent a csap alatt mosok el.Kanalat csak elmostam első haszn.előtt.

Úgyis minden a szájába van, a kutyánk meg nyalogatja,jár-kel a lakásban. Ruhát,csak ha megyünk valahova,és nagyon gyűrött akkor vasalunk.

Az én kérdésem: bébiételt adtatok már neki? Én szívesen csinálok neki alma,barack,,pépet,de egyszer kapott banán baracot Hippet most meg szilvásat vettem neki Univert,talán körtéset is kap. Van olyan gyümi amit még nem lehet kapni.

6487. tigrisné (válaszként erre: 6486. - Anna9999)
2013. júl. 19. 20:10
Ez engem is érdekelne. Én pl az itatópoharát/ cumiját márcsak jól kinosom, de amiből etetek azt még sterilizálom. És a ruhákat pelusokat is vasalom meg...
6486. Anna9999
2013. júl. 19. 15:42
Hogy álltok a vasalással, sterilizálással? Kiskanalat/cumisüveget stb sterilizáljátok még? És a ruhákat vasaljátok? Én már csak a textilpelenkát vasalom.
6485. panini (válaszként erre: 6482. - Kimora)
2013. júl. 18. 14:37

Nálunk most a cékla a menő :)

Gyümölcsből meg az őszi.

6484. Kimora (válaszként erre: 6481. - Mazsolandi)
2013. júl. 18. 12:20
Majd apránként lesz fogadóképes az újra :) Azután meg egyre nagyobb lesz az igénye :)
6483. Kimora (válaszként erre: 6480. - Panini)
2013. júl. 18. 12:19
Hja, aham hogy nálatok Te eszed :D :D Köszi, felírtam :) Rendezem :)
6482. Kimora (válaszként erre: 6479. - Lepke99)
2013. júl. 18. 12:19
Én is tettem el a fagyóba neki édesburgonyát sütőtökkel :) Nah az a tuti :) Bár Zselyke mindent megeszik :)
6481. Mazsolandi (válaszként erre: 6474. - Kimora)
2013. júl. 17. 08:58
Köszönöm a válaszod,próbálkozom.Gondolom majd eljön az az idő amikor magától akar több gyümölcsöt enni és kevesebb tápszert.Addig is követem az igényeit.
6480. panini (válaszként erre: 6475. - Kimora)
2013. júl. 15. 14:40
Sinlac helyett egyszer írass fel Milupa sinemilt. sokkal finomabb! ;)
6479. lepke99
2013. júl. 15. 11:47
én még nem kezdtem el a hozzátáplálást, de az édeskrumplit 1x már megkóstolta Elődke. tiszta cuki volt fintogott aztán kiköpte :D
6478. 84Lina84
2013. júl. 15. 11:17
Én nem voltam ilyen óvatos a hozzátáplálással. Nem mondom hogy követendő példa, csináljátok ahogy az orvos, védőnő mondja! Én is almával kezdtem, 1-2 nap elutasítás, egy hét szünet. Megint alma, minimálisat fogadott el, így nem erőltettem, helyette őszibarack: elfogadta, először 3-4 kanál, aztán 10-12 kanál, megint 10-12 kanál majd amennyit kért. Minden kóstoltatást tízóraira csinálom, uzsira a már bevezetett gyümölcsöt kapja. Három és két napja uzsira gyümölcs helyett tejpépet kapott 4-5 kanállal, tegnap egy egész adagot, ma már délelőtt kapta a gyümölcsöt, uzsonnára tejpépet fog. Így maradok jó darabig, reggeli-ebéd-vacsi marad tej ill tápszer.
6477. 84Lina84 (válaszként erre: 6475. - Kimora)
2013. júl. 15. 11:08
Igen, kb. egy evésre való van sajna :) Nekem nem kel éjjel nagyon régóta 5-6-7 felé kel. Míg kelt addig etetés után mindig lefejtem, amiatt viszont tényleg nem keltem de szerintem a szoptatós anyukák sem nagyon kelnek fejni. Na mindegy, míg van akármennyi addig fejek!
6476. Kimora (válaszként erre: 6472. - Anna9999)
2013. júl. 15. 10:47
Nyár van :) Én is kevesebbet jövök mert a fiúk itthon vannak nincs suli és a kertben is több a tennivaló :( 3 gyerek stb mellett lassabb vagyok :)De vagyok figyelek, ha időm engedi írok :)
6475. Kimora (válaszként erre: 6466. - 84Lina84)
2013. júl. 15. 10:45
Amíg egy evésre való van fejd én azt mondom. Utána elkezdheted az alma, sárgabarack stb kóstolást. Almácskát lereszeled és lehet kapni pici kis szűrőkanalat kb 100 ft. Abban átpaszírozod a levét és megkósoltatod. Nekem nem igen szerette az almát. A barackot, banánt igen. De inkább főzelék és tejpép jön be. A sárgabarackot felfőzöm neki, leturmixolom és úgy teszem bele a tejpépbe. A doki ilyenkor már ír fel sinlac tejpépet 295ft :)
6474. Kimora (válaszként erre: 6471. - Mazsolandi)
2013. júl. 15. 10:43

Szia

Az én lányom tegnap volt 5 hónapos és 3 hónapos kora óta tápszeres, azóta óvatosan tápláltam is hozzá. Én már 4 hós kora után kiváltottam egy étkezést, ebédet szilárddal. Főzelék stb. Délelőtt és délután egy étkezést tízórai és uzsi tejpépet kap.

Egy idő után rááll a kis szája, csak kitartónak kell lenni.Többszőr keveset kínáld.

6473. Anna9999 (válaszként erre: 6466. - 84Lina84)
2013. júl. 15. 10:02
Mi még mindig nem kezdtük el a hozzátáplálást, még anyatejesek vagyunk, Julcsi szépen szopik. Az a baj a fejéssel, hogy az éjszakai szopi nagyon sokat segít abban, hogy sok legyen a tej. Éjszaka meg fejés miatt kelni, az jó nagy macera, fáradtság. De amíg van tejed, fejd szerintem! Pár nap múlva, 5 hósan kezdem majd a kóstoltatást, almával. Nekünk azt mondta a doki, hogy először 2 kiskanál a lereszelt, gézlapon átnyomott alma levéből, majd másnap 4, aztán 6 stb. Jussunk el 15 kanálig, majd ugyanígy jöhet a húsával. Így váltson ki egy étkezést: Tízórait vagy uzsonnát. Majd kezdhetjük a főzeléket a krumplival.
6472. Anna9999
2013. júl. 15. 09:56
Sajnálom, hogy haldoklik a fórumunk :(, de azért én lelkesen írok :)! Most töltöttünk 9 napot a Balcsinál Julcsival. Kettesben egy napot sem voltunk, apa lent volt, amikor tudott, meg az elején anyósék, a közepén anyukám. Nagyon jól éreztük magunkat, bár Julcsi nem mindig tudott aludni. Az első éjszaka mondjuk fel sem kelt, pedig itthon mostanában van, hogy 4x ébred. De aztán volt, hogy 4-kor kelt és vissza sem akart aludni, na akkor egész nap ment a nyafi.
2013. júl. 15. 08:34
Sziasztok!Szombaton volt 5 hónapos a kislányom és a hozzátáplálással kapcsolatos dolgok érdekelnének.Tápszeres,és a védőnő tanácsára elkezdtem hozzátáplálni3-4 hete.Mikor kéne kiváltson egy egész étkezést pl a gyümölcs?Ő eszik pár kanállal és utána megunja és kéri a cumisüveget.Egyébként szépen eszik,hümmög hozzá,izlik neki.Naponta hányszor kell megkínálni ill. megetetni bébiétellel?Mindenfélét olvasok és hallok,már teljesen összezavarodtam.Előre is köszi ha valaki válaszol.
6470. 84Lina84
2013. júl. 12. 10:07
Úgy látom haldoklik a forum. Kár.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook