Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 februári babák fórum

2013 februári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6649. panini (válaszként erre: 6647. - Kiskanal77)
2013. dec. 14. 15:41

nem láttam még, de nagyon jó :D


Lina, Daninak is az a kedvence. komolyan, már titokban kell kinyitnom a mosogatógép ajtaját, mert amint meghallja rohan oda hozzá :)

6648. 84Lina84 (válaszként erre: 6647. - Kiskanal77)
2013. dec. 14. 09:20
Láttam :) Tökéletesen igaz!! Réka kedvence az amikor pakolok ki a mosogatógépből, Ő odakotor és egyesével szanaszét dobálja a tiszta kanalakat :))
2013. dec. 14. 05:36

mi könyvet veszünk, mert kb. minden más játéka van már :) költözés előtt mindenkitől játékokat kapott kb. 2 éves korig bezárólag.


nagyon szeret a dömperrel játszani, tologatja ide-oda, a mociját is tologatná, de sajnos nem egy stabil (ráadásul nagyobbaknak való, nem ér le a lába) verziót kapott, így azzal csak akkor játszhat ha rajta ül és toljuk (hajtja már azért fél lábbal). van ilyen kis piros négykerekű autója, azt is szereti tologatni, illetve az is jó, ha ül rajta és mi toljuk, húzzuk.

a szerszámpad nagyon bejön neki, bár vannak rajta kisebb részek, amiket elzártam előle, csavarokkal nem játszhat (ezt használtan kapta már itt kint)


a tornyokat már pakolja szépen vissza, a fából készült kör alakú formákat már be tudja rakni a zsákba, a többit pedig megoldja úgy, hogy a tetején rakja vissza.


a könyveket imádja, hoztunk otthon egy csomót, de azok nagyobbaknak valók már. persze azokkal is játszik, nézegeti a képeket, de vastag lapú könyveket csak most kezdtünk el venni neki.


gondolkodtam a kisautó (aminek kényelmes, felnőtt méretű tolója van) és a könyvet között, de a könyvek győztek :) imádja őket nézegetni és autója amúgy is van mindenféle méretből ezer. mint ahogy labda se kell több, az is van elég :) (és van még a szekrényben, csak azok már nagy méretek, még nem adnám oda, így is elég mindenhol labdákat kerülgetni)


ezt láttátok? [link]


Dé akár simán írhatta volna, ha tudna írni :))

6646. panini (válaszként erre: 6644. - Mazsolandi)
2013. dec. 13. 21:50

fisher price brüm brüm autópálya :) Dani szülinapjára kapja majd, de már alig várom mit fog hozzá szólni :)


karácsonyra tanuló szerszámpadot meg tanuló focilabdát kap. nagyon okos lesz a végén :DD

6645. 84Lina84 (válaszként erre: 6644. - Mazsolandi)
2013. dec. 13. 21:14
Fisher-Price tanulóasztal! Tuti siker. Nekem ami nagyon tetszik az a Meg Bloksnak van ilyen huzogaytós kiskocsija, a platója dönthető és van hozzá nagy építőkocka, építhetsz a platóra és húzhatod magad után! Rékának még nagyon tetszik a járás segítő, egy ismerősnél játszott vele. Nem rendeltetésszerűen, csak tolta-húzta-vonta, püfölte lökdöste :)
6644. Mazsolandi (válaszként erre: 6642. - 84Lina84)
2013. dec. 13. 09:51
Én tésztát még nem adtam,nem is tudom miért.Valahogy kimaradt,pedig van tojás nélküli.A héten bevezettem neki a tojássárgáját,nem volt vele gond.Tejterméket nem adok neki egy éves koráig,mert az összes tejpéptől ment a hasa és a dokinénivel megbeszéltük,hogy megvárjuk az egy éves kort és utána lassan elkezdjük a savanyított tejtermékeket és meglátjuk mi lesz.Remélem addigra bírni fogja.Megjegyzem a nagynéném laktózérzékeny.Ti mit vesztek nekik karácsonyra?:-D Ha van valami jó ötlet,szívesen veszem.Kéne valami ami gurul,zenél,villog,lehet húzni és tolni :-)))
2013. dec. 13. 03:19

ugye? :)


volt amikor én is azt mondtam, hogy a sajtos kenyér is finom kaja, igaz kicsit unalmas egy idő után :)


Dé már evett tésztát, durum tésztát eszünk mi is, abból kapott. elvileg tojás nélkülit ajánlanak ilyenkor nekik, illetve itt lehet kapni kb. ezer formájú babatésztát.

6642. 84Lina84 (válaszként erre: 6641. - Mazsolandi)
2013. dec. 12. 13:28
Igazad lett, normalizálódik a helyzet :) hozzáteszem csirkemell sonkás kenyéren fel lehetne nevelni ha rajta múlna! Ti adtok már neki tésztát? Olyan főzeléket amit tejföllel habartok be?
6641. Mazsolandi (válaszként erre: 6640. - 84Lina84)
2013. dec. 11. 09:39
Nálunk is volt már ilyen,hogy pár napig semmi nem kellett neki és mindenből a felét ette mint szokott.Nem kell sztem aggódni,elmúlik.Nekem azt mondták fogzáskor gyakran van ilyen.
6640. 84Lina84
2013. dec. 9. 21:23

Nem csodálom hogy éhes, leírom ma mit küzdöttem vele:

Reggel: 160 ml tápszer, kínáltam gyümölcsel utánna, nagyon keveset fogadott el.

Ebéd: húslevesből mindenféle, jóízűen ette, aztán kb adagja felénél (sz.tem 100 g) nem kellett. Bontottam a kedvenc üvegeséből, abból is csak pár kanál.

Uzsonna: csináltam kekszből, gyümölcsből pépet, nem kellett. Kb. 6-8 falat kenyeret elfogadott pulykasonkával.

Vacsora: Tejpépet csináltam, nem kellett, bontottam bebevita üvegeset, fele kellett, kíynáltam megint kenyérrel hátha, kb. 5-6 falat. Jaa tápszert is csináltam, nem kellett.

Napközben valamikor elfogadott egy Humana csokipudingot meg mandarint.

Komolyan kb. 1000 Ft-ot dobtam ma ki.

6639. 84Lina84 (válaszként erre: 6637. - Mazsolandi)
2013. dec. 9. 21:17
Sajnos én sem tudom, Réka sem szopott soha, én is fejtem, úgy kapott anyatejet. Abból gondolom hogy éhes hogy felkel sokat éjjel, van hogy 1-2 óránként de 11-kor 12-kor cumi vissza, esetleg víz és alszik. Kettőkor viszont cumit kiköpi, vizet iszik, de nem elég, nyafog, ha nem kap enni, feláll és hangosan nyafog. Sosem aludtam vele, próbáltam mikor beteg volt, csak az ágyában hajlandó aludni. Ha enni adok neki, utána alszik.
6638. Anna9999 (válaszként erre: 6636. - Mazsolandi)
2013. dec. 9. 10:45
Köszönöm, kipróbálom! Bár nem tudom mikor veszem rá magam, mert a hajmosást is nehezen iktatom be a napirendbe, nemhogy egy ilyet, de majd ha itthon lesz Apa az ünnepek miatt :)!
6637. Mazsolandi (válaszként erre: 6632. - 84Lina84)
2013. dec. 9. 09:37

Lehet,hogy hülyeséget kérdezek de mentségemre szolgáljon,hogy Nóri 3 hónapos kora óta tápszeres ezért nem tudom sajnos milyenek az éjszakai szopik.Honnan tudod,hogy az éhség miatt kell fel?Nórika is felébred rendszeresen mostanában,de ő tuti nem enni akar és én meg sem kínálom éjjel kajával.Ebben a korban sokminden miatt felébredhet a baba külön-külön is,de együtt is.Lehet fogzás,szeparációs szorongás,mozgásfejlődési ugrás és ennek az együttese.Szerintem elég táplálót eszik,nem erről lehet szó.

Nálunk a mai éjjel:hajnal kettőkor arra ébredtem,hogy drága gyermekem a hálózsákkal küzdve felállva beszélget a kiságyba és engem figyel mikor kelek fel:-)Kivettem,magunk közé tettem és a szokásos forgolódás és anya leszorítása az ágyról következett.Valamikor egyből vissza alszik,ma éjjel elég sokáig forgolódott.hajnal ötkor arra keltem,hogy már mélyen alszik és visszatettem a kiságyba:-)Ő nem sír ha felébred éjjel hanem beszélget,tapsol,az arcunkat piszkálja,hogy mi se aludjunk:-)

6636. Mazsolandi (válaszként erre: 6631. - Anna9999)
2013. dec. 9. 09:23
Egy barna üveggel veszek a gyógyszertárban,azt 4 fele osztom.Összekeverem más olajjal,h ne legyen sűrű (oliva,napraforgó).Kicsit megmikrózom langyosra és belemaszírozom a fejbőrömbe (hajtövekre).Rámelegítik hajszárítóval,majd folpack-kal betekerem a fejem,ráhúzok egy sapkát és borzasztóan szenvedek 3-4 órát :-)))Utána lemosom kétszer és kész.Azt olvastam,hogy hideg vízzel kell befejezni,hogy ne zsírosodjon a haj tőle.Szemöldökre és szempillára is jó:-)
6635. kiskanal77 (válaszként erre: 6632. - 84Lina84)
2013. dec. 9. 03:41
nem lehet a foga? Dé a foga miatt ébredt kétszer enni.
6634. kiskanal77 (válaszként erre: 6627. - 84Lina84)
2013. dec. 9. 03:40

Dé nagyon gyorsan fejlődik.. ez nem tudom, hogy jó-e vagy nem, de ez van. Szombaton már járni is elkezdett, eddig is sétálgatott, de most már megállíthatatlanul megy.


amúgy azt írtam volna, hogy nem szenvedett sokat a fogzással? hát most igen.. de végre kint van a nyolcadik is :)


evés: Dé a fogzás miatt hülyén evett, de a fogzás előtti étkezései (illetve most próbálunk megint visszaállni erre)


reggeli 8 körül porridge (zab vagy gabona vagy gríz)gyümölcsös bébi kajával(ez kása, de igazából olyasmi, mint otthon a tejpép szerintem, én annak hívom). ha még éhes kap egy kekszet.


ebéd: 12-1 körül, általában csirkét kap, főve, vagy sülve, hozzá zöldségeket, krumpli, édeskrumpli, alma, sütőtök, stb. ezt ő már darabosan eszi és néha egyedül. van, amikor nincs idő főzni, vagy pedig a fogzás alatt nem akart semmi itthonit enni, ilyenkor előkapok egy bébiételt és azt eszi meg bébirizzsel. ebéd után spenótos kuki szerű cuccot szokott ropogtatni. ezt nagyon imádja.

ebédhez szoktam 100 ml tápszert is bekeverni neki, néha megissza mind, néha nem.


uzsonna: 5-6 körül, egy kis kiflit kapott sajttal, némi zöldséggel, joghurtot gyümölcsökkel, de a fogzás miatt most visszaálltunk porridge-re, banános ízesítésű, jóéjt porridge-t kap, persze nem lesz tőle jóéjt :)


vacsora: 10-11 körül éjszaka, ekkor 240 ml tápszert kap (vagyis follow on milk 6-12 month) (ehhez már ébred, mert f8-8 körül alszik el)


fogzás miatt múlt héten plusz egy étkezést beiktatott éjszakára (táp), de ugye napközben elég gyatrán evett.


közben persze szokott enni gyümölcsöt (imádja a körtét, persze csak egészben, most kipróbáltuk az ananászt, az annyira nem jött be neki, almát is jó ízűen eszi, az őszibarackot is szereti, vagyis szeretné, de itt nem igazán lehet kapni, szilva sincs már, pedig azt is imádta), meg állandó kedvenc a spenótos kuki.


inni kb. fél liter teát iszik meg egy nap, babamosoly teát kap (otthoni:D) és rooibost (szintén leginkább otthoni, mert az itteniek mind ízesítettek). szokott vizet is kapni, de a teát is mindenféle ízesítés nélkül issza.

6633. Anna9999 (válaszként erre: 6632. - 84Lina84)
2013. dec. 8. 13:58

Ezen én is tanakodok, mert Julcsi is kétszer kel általában! :( Fárasztó! Szopiztok még? Mi még igen. Amúgy nap közben 3-4x szopik, ezen kívül tízóraira gyümölcspépet kap gabonapéppel, uzsonnára is gyümölcsöt Sinlac-kal, vagy gabonával, ebédre főzeléket és szopik utána. Amikor vacsizunk még kap ő is zsömlét, hogy lekössük, abból is megeszik pár nagy falatot. Lefekvés előtt szopik, meg reggel is. Így is minimum egyszer, de általában kétszer felkel szopizni. :(

Én is azon gondolkozok, hogy nap közben esetleg nem adok neki elég kalóriát, habár sokat nasizik babakekszet vagy bulátát.

Többiek?

6632. 84Lina84
2013. dec. 8. 11:22
Ááááá nem hiszem el, megint kétszer kel enni éjjel. Valaki írja le mit eszik az övé...lehet hogy nem elég táplálót adok neki?!
6631. Anna9999
2013. dec. 7. 10:17
Köszi :), lehet kipróbálom valamelyik méregdrágát :), de a ricinus olajat hogyan használod?
6630. Mazsolandi (válaszként erre: 6628. - Anna9999)
2013. dec. 6. 16:22
Nekem is hullik.Mindenhol a hajam van.Én próbáltam a Babe hajhullás elleni sampont ami nagyon jó de nagyon drága.Ezután jött a ricinus olaj amitől elkezdtek végre nőni az új hajszálaim.:-)
6629. 84Lina84 (válaszként erre: 6628. - Anna9999)
2013. dec. 6. 15:52
Nekem is hullik. A revalid sokat segít, bár méreg drága :(
6628. Anna9999 (válaszként erre: 6627. - 84Lina84)
2013. dec. 5. 20:58

Julcsinak is két foga van csak! :) Már sok mindent megrág ezzel a kettővel is! A zsömlét is! :) De azért leginkább a pépeset, darabos pépeset kapja persze! :)


Más: Kinek hullik rajtam kívül a haja? Kb. 4 hós korától hullik, de eddig nem zavart, gondoltam majd abbahagyja, ha újra beáll a hormonháztartásom, de azért már lehetne, hogy nem mindenhol a saját hajamba botlok! Valami vitamint érdemes lenne szednem?

6627. 84Lina84 (válaszként erre: 6626. - Kiskanal77)
2013. dec. 4. 19:44
Jóó ég, Rékának 2 foga van :) Mit eszik a picitek? Mit adtok neki?
6626. kiskanal77 (válaszként erre: 6625. - Mazsolandi)
2013. nov. 29. 14:09

szia, az orrszívást Dé se igazán szerette :) bár első alkalommal simán ült az ölemben, de aztán valamiért szörnyűséggé nyilvánította :)


A fogzást szerencsére jól viseli, mármint kevésbé alszik jól, fel-felriad, de nem kell cipelni, vissza tudom altatni felkelés nélkül. Napközben pedig nagyon bújós ilyenkor. Most jön a 7-8., foga, illetve már csak a 8. a 7. áttört.

6625. Mazsolandi (válaszként erre: 6623. - Kiskanal77)
2013. nov. 28. 10:26
Szia.Az édeskrumplit még nem,bár tervben volt de valahogy kimaradt.A sütőtököt,céklát és a zsengerépát megeszi.Most a felső fogak készülnek kibújni és lebetegedett szegénykém.Be van dugulva az orra és taknyos.Állandóan szívom+orrcsepp,ha hagyná.Ha meglátja,hogy közelítek a porszívóval már sír és kiabál,hogy nenenene és ajajajaja :-((( Neked,hogy viseli a fogzást?
6624. 84Lina84
2013. nov. 27. 20:28
Sziasztok! Akik párjának van gyereke, hogy boldogultok?? Testvérek hogy viszonyulnak egymáshoz? Volt feleség?
6623. kiskanal77 (válaszként erre: 6621. - Mazsolandi)
2013. nov. 23. 05:49

szia, szerintem sem kell még extra cipő amíg nem megy.


mi kaptunk egy bőrtalpút, abban kezdett el járni, a kertben a füvön abban is jár még mindig. illetve kaptunk pár mamuszt is, amit igazából nem tudom hol fog hordani, mert bentre most még tökéletesen elég a zokni (itt meleg van szerencsére).

ha kimegyünk sétálni, akkor az új cipőjét veszi fel, szerintem minden gyerekcipő boltban tudnak segíteni, ha elmondod majd, hogy első cipőt keresel. mondjuk amikor kaptuk a mamuszt akkor még nem tudtuk, hogy meghazudtolja fiú voltát és 9 hónaposan már inkább kétlábon közlekedik (kb. 10 lépést már egyedül is megy)


Dének lemérték a lábát és a második boltban találtunk is olyan cipőt, ami méretben is jó volt rá.

az első boltban azt gondolták, hogy minimum 21es lábú babák sétálnak, míg Dé lába 19,5es. mivel széles, ezért nem volt mindegy, hogy milyen cipőt kap, így nem a kinézett rakétásat vettük meg, hanem az egyetlent, ami ráment a lábacskájára :) (szerencsére nem rózsaszín:D)


amúgy ahogy olvastam a dokik véleménye is megoszlik, szerintem érdemes megkérdezni a saját gyerekorvosod (itt nincs), illetve ha van gyógytornászt, hogy ők mit ajánlanak. (már ha bízol bennük)


fűre és egyenetlen talajra a bőrtalpúakat szokták ajánlani, vagyis leginkább a mezitlábazást, mert az állítólag jót tesz a láb kialakulásának. nálunk kő van, erre habtapit vettünk, illetve viszonylag sok tapadós szőnyeget raktunk le, hogy ne legyen túl egyenes bent a talaj, mert az nem jó. és sokat kell a fűben sétálnia szegénynek :)


utcára mi egy olyan cipőt vettünk, aminek hajlítható a talpa, nem merev és kicsit magas a szára is. (erről is olvastam, hogy egyesek szerint nem kell magas szárúnak lenni).


szépen totyog benne, nem kényelmetlen neki. (volt olyan cipő is, amiben kifordította a lábát, valamiért nem tudott benne menni)


édeskrumplit próbáltad? az is finom édes, szokták szeretni a gyümölcsös babák. nálunk a sütőtök is nagy kedvenc, hiszen az is édes. de szerencsére mindenevő a szentem, legszívesebben a nem neki való dolgokat is megenné :)

6622. Anna9999 (válaszként erre: 6620. - 84Lina84)
2013. nov. 22. 15:15

Megállt bizony! :(

Julcsi még nem mászik, de már majdnem. Kúszik. Térdre áll a járókába kapaszkodva. Nekünk is két fogunk van augusztus 15. óta! Azóta nem jött új. ?! Julcsi is állandóan papírt akar enni, meg persze MINDEN-t, ami a keze ügyébe kerül. A főzelékkel egy kicsit most megrekedtünk. Mindig új íz kell neki, akkor eszik belőle kicsit többet. A gyümölcs jól csúszik, de az sem bármikor. Nem mindig értem, hogy miért. A gyógytornász még mindig nyúzza szegénykémet, akkor hagyja abba, ha már mászik. Már nagyon várom, hogy ne kelljen többet mennünk, mert fáj az anyai szívem, hogy mennyire ordít ott. :(

6621. Mazsolandi (válaszként erre: 6620. - 84Lina84)
2013. nov. 20. 22:15
Nálunk is hasonló a helyzet.Nóri mászik,ül,áll.Hónapok óta van 2 foga alul és most készülődnek a felsők is.Nála is a gyümölcsös főzelék a favorit,de a cékla,sütőtök és zsengerépa is bejön.A napokban sikerült bővítenünk a zöldség repertoárt a brokkolival.Sült alma+brokkoli és csirke.Mondanom sem kell,hogy brokkoli színű és alma ízű az egész.:-)A cipőt eddig én úgy oldottam meg,mert sztem anélkül már hideg van,hogy egy tépőzáras házicipőt vettünk neki.Gumi a talpa és ha már kintre nem jó, akkor hordja majd a lakásban,legalább nem csúszik el a padlón.Amíg nem fog önállóan járni mi nem veszünk neki komolyabb cipőt,mert azt sem tudom melyik lesz jó.Olvastam,hogy nem mindegy a kialakítása,de ebbe nem megyek bele,mert nem értek hozzá.
6620. 84Lina84
2013. nov. 20. 11:31
Megállt itt az élet! Réka mászik, mindenhol feláll, állandóan papírt eszik, tulajdonképpen mindent a szájába vesz. Éjszakánként sokat felsír, igyekszem homeopátiával kezelni, 1-2 hetente becsúszik egy adag nurofen.Két foga van. Csak a gyümölcsös főzeléket eszi meg. Éppen az adjunk cipőt vagy ne dilemmámmal küzdök.Veletek?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook