Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013-ban babára vágyók! fórum

2013-ban babára vágyók! (beszélgetős fórum)


280. Zebra25 (válaszként erre: 271. - Nadáné)
2013. jan. 2. 13:37

ja és persze, hogy azért még teherbe eshetsz előtte is

hisz folyamatosan javul az inzud

spontán peteérésed van?

279. pidiko (válaszként erre: 262. - Evici85)
2013. jan. 2. 13:37
egyenlőre semmi jele hogy meg akarna jönni. ami furcsa az az hogy olyasmi nyákom van mint pé-kor? ne de megint pé-m lenne vagy mi van már? ja tegnap óta estére fájnak a cickóim is aludni meg 1 hete nem tudok rendesen éjjel viszont nappal menne.ja és arról meg már ne is beszéljünk hogy vagy 2 hete nem lehet hozzám szólni mert rögtön harapok nem tom ez mért van tuti hormonok.
278. Zebra25 (válaszként erre: 272. - Ffda657edd)
2013. jan. 2. 13:36

erre mind a kettőre fogsz kapni gyógyszert

a tsh-d elég sok, annak a teherbeeséshez 1,5 és 2 körül kell lennie

de ne aggódj, ezt lehet orvosolni

és a prolaktint is be fogják állítani

így nem tudom, hogy bele fér e az április

reméljük igen

277. Zebra25
2013. jan. 2. 13:35
kecskeruta
276. Zebra25 (válaszként erre: 271. - Nadáné)
2013. jan. 2. 13:34

áhhhh, a 120 gr ch az nagyon kevés

mivel Neked nincs sok súlyfelesleged, nekem kell a 160 g ch

az nyugodtan mehet, annyinak meg is kell lennie

egyesleg a barátcserje?

Nekem van 20 kg súlyfeleslegem és Nekem kell a 160 g-os ch diéta

málnalevél tea is jó peteérés serkentő és a kacskeruta, ami ráadásul az IR-re is pozi hatással van

275. pidiko (válaszként erre: 261. - 84a8b059a1)
2013. jan. 2. 13:34

üdv a csapatban:)

Mielőbbi babásodást neked is:)

ennek a sok mindennek most már eredményének kell lenni.

egyébként dokinál voltatok hogy minden oké-e veletek?

274. pidiko (válaszként erre: 259. - Pixi84)
2013. jan. 2. 13:33
szorítok azért még szerintem nincs minden veszve
273. Reci83
2013. jan. 2. 13:24

Sziasztok Csajok!


Beköszönök Én is. Ma úgy ahogy megjött egy kis pecsételés van csak, pedig már ez a ciklus 33. napja vagy az első ezt még nem tudom hogy alakul a délután.. a héten várom a szövettan eredményét remélem meglesz és akkor hívhatom is Sipos dokit a Forgácsba.

272. ffda657edd (válaszként erre: 269. - Zebra25)
2013. jan. 2. 13:06
Igen, amiatt kell. Csak ugye azért április végén már nem ártana beszélni a munkahelyel, hogy mennék vissza vagy sem. Attól félek nagyon, hogy addig nem fogják engedni a stimulációt, amíg a hormonok nem állnak helyre teljesen. A prolaktinom meg a tsh-m magas egy kicsit. Még nem kaptam rá gyógyszert, az még most jön. Nem egyszerű a dolog. A jövő héten lesz a nődoki, aki műtött. Akkor tudok hozzá menni. Korábban azt mondta,hogy a műtét után megbeszéljük a gyógyszerket. A tsh-ra tuti, hogy nem fog felírni semmit, csak az endo doki szerintem. A prolaktint meg nem tudom. Vérvételre akarok kérni beutalókat, hogy legyen egy frisebb hormonosom. Azzal meg mennék a magán endo dokihoz, hogy írjon fel valamit. De a ciklus miatt az ugye február eleje-közepe lenne. Nem vészesen magas talán (prolaktin 500 valamennyi helyett 700 valamennyi, a tsh-m meg 4.160 a 4 helyett, most nincsennek kéznél a papírjaim, csak sok helyen ovastam, hogy babához 2 alatti tsh kell). Attól függ, hogy mit fognak mondani a konzin.
271. Nadáné (válaszként erre: 267. - Zebra25)
2013. jan. 2. 13:06

Hát elvileg sztem és a doki szerint sem vagyok elhízva, de azért érzem én is, hogy van pár kiló rajtam. Elég nehéz rávennem magam a mozgásra.

A diétával meg úgy vagyok, h amikor tehetem, akkor azért mérem a dolgokat.

Pl. reggelire általában 2 szelet tk tönkölybúza kenyeret szoktam enni, ebédre meg norbis kaját rendelek. És a maradékot vacsira. Elvileg a doki azt mondta, h 120 g ch diéta, a papíromra azt írta, h 120-140 g ch, viszont a belgyógyász rokonom meg azt mondta, h mivel felnőtt nő vagyok, simán mehet 160 g ch is. Így azt csinálom, h a 120-ra törekszem, és ha netán több lenne, akkor sem esek kétségbe! :)

Nekem 3 hónap múlva kéne visszamenni kontrollra. Ha 1 hónapon belül (jan. 5-én telik le) nem jön meg, akkor nem 3 hónap múlva van kontroll, hanem 2. De elég gyanús, hogy nem fog megjönni. Habár most 1-2 órája fájdogál a hasam lent...szóval nem lehet tudni, hátha megjön. :)

Akkor azt mondod, h simán teherbe eshetek hamarabb is? Még azon agyalok, hogy mit kéne szednem, hogy a petesejtek is szép nagyra megérjenek...A clostit kéne, de az endo doki azt mondta, h nem szabad. :/

Te arra mit szedtél? Elvileg a cickafark teát nem ihatom a pco miatt.

270. Zebra25
2013. jan. 2. 13:06
pixike és most ilyenkor mi van: utrót vagy duphastont meddig kell szedned?
269. Zebra25 (válaszként erre: 263. - Ffda657edd)
2013. jan. 2. 12:51

jaja értem

májusig?

szerintem addig belefér 1 lombik

Neked ugye elzáródott petevezeték miatt kell a lombik?

268. Zebra25 (válaszként erre: 259. - Pixi84)
2013. jan. 2. 12:50

jaj pixi

nagyon drukkolok továbbra is

hátha mégis

267. Zebra25 (válaszként erre: 260. - Nadáné)
2013. jan. 2. 12:49

2x850mg-ot szedtem

akkor Neked nem nagyon kell fogyni

de a diétát szigorúan tartsd be és próbálj mosogni, sikerülni fog az

most nem tudom, hogy mikorra rendeződött az inzum pontosan, de mikor fél év múlva vissza mentem kontrollra akkor már jó volt

de ez nem azt jelenti, hogy akkor nem eshetsz hamarabb teherbe


mondjuk az, hogy Nekem az inzum jó lett fél év múlva az nem jelenti azt, hogy teherbe is esteműmert sajnos nem így lett, akkor már az endó miatt nem estem teherbe

266. ffda657edd (válaszként erre: 262. - Evici85)
2013. jan. 2. 10:09

Szia!

Elég oda egy alkalom is! :-)) Reméljük hamarosan zebrás teszted lesz és nem mensi! :-)

265. ffda657edd (válaszként erre: 259. - Pixi84)
2013. jan. 2. 10:08
Azért ne add fel! Amíg nem jön meg, addig van remény! Szorítok neked!
2013. jan. 2. 10:07
Üdv az újaknak! :-) Mielőbbi babásodást kívánok! :-)
263. ffda657edd (válaszként erre: 241. - Zebra25)
2013. jan. 2. 10:05

Májusra gondoltam. Május 20.-án lejár a 3 évem és mennem kell vissza dolgozni. Addig bele kéne férnie. Sokan mondták, hogy ne foglalkozzak a munkahelyel. Csak hát könnyű azt mondani. A mai vilában nem érdemes kockáztatni a biztos helyet.

Szorítok neked, hogy ne legyen szükség rá. Addigra már babás legyél!

262. Evici85
2013. jan. 2. 09:39

Sziasztok!


Az ünnepekre elutaztunk látom sokat írtatok:)


Üdv az újjaknak és Boldog Új Évet kívánok mindenkinek.

Nekem elviekben pont szilveszterkor volt pé-em. amit éreztem is még tegnap is. viszont apával nem nagyon tudtunk kettesben lenni...:( Bár szerintem ez nem ettől függ.


Ildikó hogy állsz? :) remélem nem jött meg.

2013. jan. 2. 08:41

Sziasztok!

Mi már tavaly május óta próbálkozunk, de még nem akart bekopogni a gólya...:( Nagyon bízunk a 2013-as évben. Minden reggel púpozott kiskanál méhpempőt eszünk, majd én ginsenget vitaminokat ásványi anyagot, cickafarkfű teát. Nagyon bízunk benne hogy meg lesz az eredménye :-)! Sok sikert mindenkinek!!!

260. Nadáné (válaszként erre: 258. - Zebra25)
2013. jan. 2. 07:59

Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!

Petra a keresztnevem. :)

Ilyesmi inzud volt és fél év?????? Jaaaaj az nagyon sok idő. :((((

És mennyi gyógyszert szedtél rá? Nekem 500 mg meforalt írt fel a doki. Azt szedem esténként vacsi közben. 1. este kicsit rosszul voltam tőle, de azóta semmi bajom. Sztem már simán mehetne 2X500 mg is. Na de majd a doki bácsi megmondja. :)

És a diétát meg a mozgást betartod? Mennyire?

A mozgással én hadilábon állok sajnos. :(

Igazából 156 cm magassághoz 58 kg vagyok. Tudom, h sok, de vannak olyanok, akiknek több van. Habár a doki azt írta a papíromra, hogy 8 év alatt 16 kg-ot szedtem fel. Ami tulajdonképpen igaz is, mert a fősulira 42 kilósan kerültem be. :)

259. pixi84
2013. jan. 2. 07:34
27.ciklusnap, negatív teszt... Nem sok esélyt látok már rá, hogy ez sikerült!
258. Zebra25
2013. jan. 1. 23:02

Nadáné(mi a keresztneved?)

ez az inzu nem annyira szörnyű, Nekem is ilyesmi volt, de fél év alatt rendeződött

most szülés óta persze nem tudom, hogy milyen lehet, majd jövőhéten kiderül

szal visszatérve hozzád, szerintem se szedd be egyenlőre a clostit, npdokik előszeretettel kezelik a pcos-t clostival, csak ugye hiába érlelik meg a tüszőt, az IR miatt meg van vastagpdva a petefészek fala és könnyen lehet, hogy a megnőtt tüszp sem repedne meg

ráadásul a már meglévők is nphetnek tőle:S

tudod, hogy mi még a baj? Nekem a nődokim magyarázott olyasmit, hogy a clostinak van egy olyan tulajdonsága, hogy ahelyett, hogy vastagítaná a méhnyálkahártyát, inkább csak vékonyítja

ezért kell mellé az utró vagy a duphaston

257. Nadáné (válaszként erre: 252. - Zebra25)
2013. jan. 1. 22:54

Egyébként nekem is a 25. nap tűnik "gyanúsnak"!

Méhnyálkahártyát nem tudom.

A nődokitól sose kaptam semmiféle papírt a vizsgálatok után. :/

Gondolom a gépébe azért beírta, h mikor mizujs volt...vagy legalábbis remélem. :)

2013. jan. 1. 22:52

Hát nem tudom, h mennyire súlyos az ir.

Éhgyomri inzum 10,08 volt, a 120 perces meg 17,72.

A progim alacsony volt. Mielőtt felírta a nődoki a clostit, előtte volt teljeskörű vv. Az alapján írta fel. Amikor el kezdtem szedni, akkor a 12. napon nézett uh-on, és akkor derült ki (legalábbis számomra), hogy pco-s vagyok.

Ezért is mentem el endo dokihoz. Mert uh-n azt látta a doki, h sok pici tüsző van, egyik sem tudott megérni szép nagyra. 2X1-et szedtem. Így azt mondta, h ha legközelebb megjön, akkor 3X1-et szedjek, és ha az sem segít, akkor jön a szuri.

De miután elmentem endo dokihoz, ő meg azt mondta, h véletlenül se szedjem be a clostit.

De nem is tudtam volna, mert ugye nem jött meg, csak barnáztam. :(

255. pidiko (válaszként erre: 253. - Zebra25)
2013. jan. 1. 22:40

halihó:)

Boldog szülit Kendének:)

Nálunk semmi különös csak amit leírtam.

254. pidiko (válaszként erre: 251. - Nadáné)
2013. jan. 1. 22:39

őszintén?

lövésem sincs:( így nagyon nehéz megmondani. Azt nagyon furcsállom hogy csak úgy vérzés meghozás nélkül kaptál clostyt nekem mindig úgy írta fel a doki eddig hogy előtte bogyóval meghoztuk a vérzésem. na meg nálad a meforal elkezdése is bezavarhat szerintem. legjobb az lenne ha keresnél új dokit aki megnézné mi újság.

253. Zebra25
2013. jan. 1. 22:37

szia Ildikó

mizujs?

252. Zebra25 (válaszként erre: 248. - Nadáné)
2013. jan. 1. 22:37

huha

és mennyire súlyos az IR?

progid jó?

méhnyálkahártyád mekkora volt az utcsó uh-n?

majd a meforal fog segíteni

mosz így a leírtak alapján, nekem a 25. nap a gyanús

mármint, hogy ott tartasz

251. Nadáné (válaszként erre: 250. - Pidiko)
2013. jan. 1. 22:21

Igen, pont azt néztem, hogy Neked is írok, mert a Te neved is ismerős. :)

Szerinted hanyadik napomon lehetek? :O

Egyébként azt várom, hogy hátha jövő héten megjön, vagy legkésőbb utána való héten.

Ha semmi, elmegyek újabb vv-re és cukorterhelésre, és az eredményekkel vissza az endo dokihoz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook