Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 hetes terhes vagyok és van egy cisztám a bal petefészkemben . Jelenthet ez veszélyt a babára vagy mamára a későbbiekben? fórum

9 hetes terhes vagyok és van egy cisztám a bal petefészkemben . Jelenthet ez veszélyt a babára vagy mamára a későbbiekben? (tudásbázis kérdés)


2017. jún. 7. 13:38

Azt mondták, azért várnak a 12. hétig, mert addig hormonálisan támogatja a terhességet.

Gyakran nézték ultrahangon, nem nőtt a terhesség alatt. Utána már igen, de akkor már nem nézték, csak majdnem egy évvel később, amikor azt hittem, terhes vagyok megint. Kiderült hogy nem, csak a ciszta lett nagy, és azért nem menstruálok.

14. Guruljka (válaszként erre: 11. - Erika1977)
2017. jún. 7. 13:36
Engem 12 hetesen műteni akartak ilyennel, de nem hagytam. És nem szívódott fel, később hasi műtétre lett szükség. Panaszt nem okozott, csak vigyázni kellett, ne emeljek, ne hajolgassak. Nehogy kifakadjon.
2010. febr. 24. 14:05
egy ismerősömnek is volt cisztája a petefészkén. Körülbelül a 20ik hét tájt kihasadt. Pár napig antibiotikummal kezelték a kórházban.
2009. aug. 14. 10:49
Érdekelne hogy volt e valaki akit esetleg műteni kellett vele terhesség alatt?
2009. ápr. 21. 07:56
szia nekem is volt amikor terhes voltam.A 12 hétig döntik el hogy mi legyen vele,de álltalában a szülés után magától felszívódik
2009. ápr. 16. 10:54
Nekem is volt a terhességem alatt, de felszívódott. Ne aggódj, nem lesz gond.
9. danama (válaszként erre: 7. - Chiquita)
2009. ápr. 16. 09:22
igen én is így tudom a progeszteron hormontól felszívódik,
2009. ápr. 16. 07:52
Én úgy tudom hogy a terhesség alkalmával szokott ciszta lenni. Nekem is volt terhességem alkalmával.
2009. ápr. 16. 07:49

Nekem egy 59x48 mm-es cisztám volt a terhesség 5. hetében vették észre, nagyon betojtam, mondta a doki, hogy semmi baj, sokszor van ilyen, általában felszívódik, majd a 16. hét körül meglátjuk.

Ha addig nem múlik el, visszatérünk rá.

Elmúlt (mint ahogy általában szokott) és nem volt semmi gáz.

Kívánom, hogy Neked sem legyen!

:)

2009. ápr. 16. 07:47
Sziasztok! Nekem is van egy cisztám, a 12 hetes ultrahangon mondta meg a doki, de már előző alkalommal is láttam, hogy nézeget, figyel valamit, ami nem a baba, de mivel nem értek hozzá, nem tudtam mi az. Hozzáteszem, a két uh-t két különböző orvos csinálta. Da aki közölte, hogy van cisztám, azt mondta, hogy ne aggódjak, mert terhes nőknél előfordulhat, és nem kell, hogy miatta fájjon a fejem. Most 15 hetes terhes vagyok, és mivel tegnap a saját dokim nem nézett meg uh-gal, ezért a jövő héten elmegyek magándokihoz, hogy megnézessem minden rendben van-e vele. De szerintem az a fontos, hogy Neked mit mondott róla a dokid!!!
2009. ápr. 16. 07:40
nekem is volt amikor terhes voltam és a terhességi hormonoktól magától felszívódott
2009. ápr. 16. 07:38
Felszívódhat, ha jól tudom, de érdemleges választ majd a nőgyógyászod tud adni
2009. ápr. 16. 07:37
szia, az attól függ mekkora, hol helyezkedik el, de szerintem is a nőgyógyászodtól kérdezz!! Nekem is volt egy 2,5cm cisztám szintén a bal petefészkemen, és nem okozott semmi gondot. azóta megműtötték. és semmi gond.
2009. ápr. 16. 07:34
Szia! A nőgyógyász mit mondott? Szerintem őt kérdezd!
1. Ganz
2009. ápr. 16. 07:32
Sziasztok! 9 hetes terhes vagyok és van egy cisztám a bal petefészkemben . Jelenthet ez veszélyt a babára vagy mamára a későbbiekben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook