Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) fórum

2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
204. mandy (válaszként erre: 203. - Sicike)
2010. jún. 18. 07:43
Sajnálom, hogy beteg vagy, persze ilyen áron nem szeretnék sovány lenni. De amúgy nem lenne rossz...
203. Sicike (válaszként erre: 202. - Mandy)
2010. jún. 17. 16:01

Nyugi!

A fiam is annyira rossz evő,hogy 10 éves lesz de még majd minden vacsinál műsorozik-bár mostanában nem.Volt,hogy Peritolt irattam neki.

A csajom is válogat,de ő ált. nem csinál ügyet.

Ő apja alkat azért sem aggódom,hogy elfogy....

Én pedig beteg vagyok,de ez hosszú.Sajna igazán túlsúlyos sosem leszek.

Az én kilómat ne irigyeld,most szedegetem tavasz óta.

Szülés után annyira beteg lettem hogy 2-4 nap alatt le is dobtam a terhesség alatt felszedett súlyt.Ez van.

Szép napot mindenkinek!

202. mandy
2010. jún. 17. 14:04

Pocak, Tündér köszi :)

Ma nem mentünk a játszócsoportba, mert időpontom volt az okmányirodába. Két hónapja kértem időpontot, és mára kaptunk csak! Személyi igazolványt csináltattam a két kicsinek.

Képzeljéten a neten azt olvastam, hogy elfogadnak fotót is, ha viszek. Erre vittem, és nem fogadták el, ott csinálnak. Csakhogy Lili még mindig tiszta pötty a bárányhimlőtől. Nem akartam még két hónapot várni egy újabb időpontra, úgyhogy megcsináltattuk. Remélem azon a pici kb 1x1 cm-es képen nem látszik majd nagyon a pötty....


Sicike, irigylem a kilóitokat. A lányodét is, meg a Tiédet is :)

Rám ez a két terhesség +10 kilót rakott, amit nem igazán tudok azóta se ledolgozni :-/

Bálint meg olyan rossz evő, az elmúlt egy évben nem hízott egy grammot sem.

201. trapiti
2010. jún. 17. 13:34

Nálunk ma volt az első egész délelőttös pelusmentes kimozdulás!!! És sikerült, egyetlen pici balesettel megősztuk, de tényleg csak néháyn csepp volt. A vasúttörténeti parkban voltunk, a parkolóban pisi-kaki a fűbe, után összeszedtem, mint a kiskutyák után (kellene), bent pedig többször a nyilávnosba. Hát nem egyszerű de én is fölé tartottam, szintén 18 kiló... Itthon wc-bili váltakozva, de csak a bölcsi óta érdekli a bili, mert ott van az is...


A wc ügy az oviban szerintem egyszerűbb, kis wc-k vannak és gondolom tiszták is általában. Meg ott mindenki wc-re jár, úgy hogy ha más nem hát a csordaszellem majd megoldja :)

200. Sicike
2010. jún. 17. 11:35

Sziasztok.

Nálunk napról napra változnak a dolgok,lassacskán.

Tegnap 1 db. pelus fogyott el,a du. alváshoz és a nagydologhoz ami utánna következett.

Éjjel bilizik,érzi,szól,mondom neki üljön a bilire.Azért nem várom el éjjel oltogassa a villanyt a wc-n,ahhoz még pici,bár napközben ezeket elvégzi,mindent ő egyedül.Szól és én csak bólogatok.Ha egyszer nem enged oda?Ma leveszem du. is a pelust,jobban mondva nem adok rá.Egy titka van,előtte menjen el vécére vagy bilire.Bár az oviban bili sincs,de úgy gondolom onnan már csak 1 lépés.

Egyébként igaz,hogy a mai gyerkek már későbben szoknak le.Anno a fiam már két és fél évesen szobatiszta volt,7 éve,az volt a "divat" ?

De nála egyszerűbb is volt,csak odaállt és kész.

A lányommal a nyilvános wc is gond.De csak számomra volt eleinte.Ugye,hogy ne üljön rá.

Ezt úgy oldom meg,hogy felemelem és mintha a fűbe pisiltetném,fölé emelem.Lehet hülye megoldás,nehogy megszokja és az oviban.....de ott ugye takarítják a wc-t.

És sokáig ezt sem alkalmazhatom,mert 18 kg.

Az én 55-60 kg-mal nehezen tartom meg már....

De én az időre bízom,de azért finoman,játékosan lehet ezeket csiszolni.....

199. Pocak0515 (válaszként erre: 197. - Mandy)
2010. jún. 16. 20:43

na jó, hát ez a pelus kérdés még nálunk is függő ügy! Napközben már el van pelus nélkül (kivéve, ha kakilnia kell, mert azt nem mindig hajlandó a bilibe végezni :( )

Ilyen téren nekem is el kell majd hozni délbe, ha tetszik, ha nem, ha nem lesz addig szobatiszta alvásnál is... De bízom benne, hogy menni fog! Nem erőltetem, mert az sem jó!


Szerintem is vidd újra a csoportba. Valamikor meg kell tanulniuk, hogy ez egy közösség, ahova nem akkor megyünk, amikor kedvünk van, hanem hétfőtől péntekig. Ezt azért nem árt időbe elkezdeni, mert nehogy az legyen, hogy később a suliból fognak lógni, mert nem szoktak meg adott dolgot.

Aztán ez csak az ÉN véleményem!

198. tündér74 (válaszként erre: 197. - Mandy)
2010. jún. 16. 18:05
Szerintem ha elkezdted vele, akkor nyugodtan vidd tovább játszócsoportba. Az oviban is lesz majd, amikor betegség miatt hiányozni fog 1-2 hetet, de utána muszáj lesz megint vinni.
197. mandy
2010. jún. 16. 15:45

Pocak nekem is van egy kisebb gyerkőcöm (15 hónapos), de ez nem befolyásol majd abban, hogy mikor hozom el Bálintot. Ha addig nem haladunk a szobatisztasággal, vagyis az ebéd utáni alváshoz kell a pelus, akkor el KELL hoznom ebéd után, mert nyilván nem fogják bepelenkázni az alváshoz a kedvemért. Ha viszont addigra már nem kell az alváshoz (sem a kakához!) a pelus, akkor marad 4-ig.


Trapiti szerintem ne aggódj. Az én nagylányomat is korán vittem oviba, Ő is az ügyeletes csoportban volt 8-ig, akkorra értek be az óvónénik, és vittek minden korán érkezőt a saját csoportba. Ha ezt szokja meg a gyerek, akkor nem lesz gond!


Tudjátok én mitől tartok most?

Márciustól direkt azért vittem Bálintot heti kétszer a játszócsoportba (otthagyós, tehát 8-ra vittem, és fél 1-re mentem érte), hogy kicsit szokja, hogy nélkülem lesz majd az oviban is.

Minden rendben ment, úgy örültem.

Aztán bárányhimlő miatt itthon volt 3 hétig, és most nem akar menni. Elszokott a dologtól, és most nem tudom mit csináljak.

Erőltessem? Nem szívesen :-/

Vagy hagyjam rá, és ne vigyem többet? Akkor meg mi lesz velem szeptemberben?

196. trapiti
2010. jún. 16. 14:50
nem 32 hanem 2 évesen :)
195. trapiti
2010. jún. 16. 14:50

Szerintem ez nagyon gyerekfüggő... Az én lányom már a bölcsiben is rögtön ott akart ebédelni, másnap meg már ott is akart aludni. Igaz 32 évesen épp jó periódusában ment bölcsibe, amikor nagy volt a gyerektársaság utáni igénye. Mostanában gyakran odaérnék érte 3-ra, de akkor még uzyonnáznak és uzyonna után játszanak mindenféle olyan játékkal, amivel déltlőtt nem, pl. gyönygöt fűznek, gyurmáznak, festenek stb. Kifejezetten nem szeret 3-kor lelépni, mert akkor ezekből kimarad. Ha fél4-4 között érek, már örül, ha 4 után akkor már várni szokott :) Én is azt gondoltam, majd olyan korán hozom el, amennyire csak lehet, de ő másképp gondolja. Szereti ezeket a délutáni foglalkozásokat :)


Amúgy szerintem jobb az elején rászoktatni az ottalvásra, mert később gond lesz belőle, amikor már muszály ott lenni, de nem szokta meg... Én is szabin voltam az első egy hónapban amikor a bölcsit kezdte, de hagytam ott aludni, sokkal nyugodtabb volt így a napja.


Nekem az a dilemmám most, hogy fél7-re kell vinnem mert különben nem érek be dolgozni. A bölcsiben semmi gond nem volt ezzel, nyitott a bölcsi, bement a csoportba, kesz. Az oviban viszont 1/2 7-7-ig nyitócsoport van, minden korai gyerek egy csoportban egy óvónénivel, 7-kor mennek át a saját csoportjukba. Ez nem is gond később, de az elején nem tudom mit fog szólni hozzá, hogy olyan óvónénivel marad ott, akit nem ismer... Nálunk nem nagyon lesz beszoktatás, mivel intézményen belül marad, a bölcsis gondozónéni és az óvónéni együtt szoktatják át...

2010. jún. 16. 12:46

Én egyenlőre csak fél napra viszem, nem szeretném egyszerre "beledobni a mély vízbe" és novemberig szabin leszek, úgyhogy addig talán megszokja a közösséget is.

Úgy gondolom, ha egy kisgyerek egy teljesen új környezetbe kerül, akkor a legjobb a fokozatosság.

Persze aki nem tudja megoldani, annál más a helyzet, meg gyerekfüggő is a dolog:)

193. pemete
2010. jún. 16. 10:59
Megyek, legalábbis remélem:)
2010. jún. 16. 10:07
jaj, hát persze! Ennyire még azért nem mélyedtem bele, csak addig jutott el az agyam, hogy egyből reggeltől délutánig hagyjam ott :))
191. rexona (válaszként erre: 186. - Pocak0515)
2010. jún. 16. 10:05
esetleg péntekenként lehetne egy kis kedvezmény a gyermeknek, hogy akkor hazajárhat ebéd után.
190. Pocak0515 (válaszként erre: 188. - Pemete)
2010. jún. 16. 10:02

én is így gondolom, hogy tök fölösleges lenne 2* átesni a tórtúrán neki is, nekem is. Szokja meg rögtön, hogy "8-16-ig" van ovi és kész.

Bizti, hogy az eleje nekem is nehéz lesz, mert üres lesz a ház nélküle, de itt lesz a kicsi :)


Te mész melózni?

189. pemete
2010. jún. 16. 09:54
Meg hátha ott eszik majd normálisan, ha látja, hogy a többiek is esznek:p
188. pemete
2010. jún. 16. 09:54
Én a beszoktatás után egyből meg fogom próbálni. Minek húzzam az időt? Szerintem jó lesz így, elboldogul majd:)
2010. jún. 16. 09:53

Amúgy nálunk sincs már napközbe pelus, csak a nagy dolgát végzi abba. :(

Van, hogy ha kakil, akkor is ráül a bilire, de inkább a pelusba mennek ezek a dolgok még nálunk is.

Szerintem, mire oda kerül a sor, hogy oviba menjenek, le fognak szokni a pelusról.

2010. jún. 16. 09:52

Sziasztok!


Ti rögtön beadjátok a lurkókat egész napra az oviba (persze a beszoktatás utáni időre gondoltam!), vagy ebéd után hazaviszitek őket?


Nekem itt a kicsi lány (egy éves lesz, mire a fiammal kezdjük az ovit), de én nem tervezem úgy, hogy ebéd után hazahozom. Valahogy tartok attól, hogy fogom újra ahhoz szoktatni, hogy egész nap bent legyen, ha megszokja azt, hogy 12 után hazahozom. Szerintetek?

185. tündér74 (válaszként erre: 184. - Mandy)
2010. jún. 15. 22:32

Úgy különösebben nem érdekel, csak már kb. 1 éve ezt hallgatom:(

Egyébként biztos van abban valami, hogy a mai pelenkákban tényleg jól érzik magukat a gyerkőcök.

184. mandy (válaszként erre: 181. - Tündér74)
2010. jún. 15. 21:35

Tojd le!

Tudom, könnyű ezt mondani....de attól nem lesz jobb, hogy a szívedre veszed. Nekem amúgy azt mondta a gyerekorvosunk, hogy egyre inkább kitolódik a gyerekek szobatisztasága, köszönhetően a szuper-száraz pelenkáknak. A gyerkőcöknek nincs meg az a motiváció, hogy kellemesebb pelus nélkül, mert ezekkel a pelusokkal már kényelmes, ha belepisil is, száraz marad.

183. 31b7b5919f (válaszként erre: 182. - Sicike)
2010. jún. 15. 21:31
Én is keverem néha a neveket.Vivi egyszer mondta is hogy anya tetováld a homlokunkra hogy hívnak minket.:))))
182. Sicike (válaszként erre: 179. - Pemete)
2010. jún. 15. 20:13

Nekem a fiam Dániel (Dani), a lányom Dominika (Domi).

Sokszor összetévesztem,és Damit mondok......vagy Donit.....

2010. jún. 15. 19:53

Egyik nagyon közeli hozzátartozóm megint nyaggat a szobatisztasággal kapcsolatban. Már ezerszer megmondtam neki, hogy ne a gyerek előtt beszéljük meg ezeket a dolgokat. De hiába minden, megint veszekedés lett a vége. A fókuszban látta azt a műsort, amiről veletek beszélgettünk, és előhozta a témát. Meg hogy régebben sokkal előbb szoktak le a gyerekek a pelusról, stb.stb.

Régebben még azt is mondta, hogy ez az én hibám, hogy még mindig nem szobatiszta a gyerek.

Nem elég az embernek a baja, itt az ovikezdés, a pelusról leszoktatás, stb. az embert meg még csesztetik is.

Pedig már sokszor mondtam, hogy ez a kisfiamra, a férjemre és rám tartozik.

180. tündér74 (válaszként erre: 178. - Mandy)
2010. jún. 15. 19:43

Azt gondoltam, hogy még alváshoz kell a pelus, az nem megy csak úgy egyik napról a másikra.

Akkor is nagyon ügyesek vagytok, mert a lényeg, hogy nappalra már egyáltalán nem kell pelenkát ráadnod.

179. pemete
2010. jún. 15. 19:26
Dana a beceneve, amúgy Daniella:)
178. mandy
2010. jún. 15. 15:15

Pemete, az számít, amit az óvónéni mond, nem az amit a vezetőnő. A vezetőnőnek azért 'kell' ezt mondani, mert a hivatalos szabályzat beszél belőle. De a gondozónő meg - ha igazán aranyos és a gyerekek érdekeit nézi - tudja, hogy épp elég stressz lesz hirtelen a gyerekeknek az új környezet, szerintem nem ez a legalkalmasabb időpont arra, hogy még a cumiról is le kelljen modnania.

Dana? Jaj de aranyos név :)


Tündér nem teljesen mondtunk azért búcsút a pelusnak. A délutáni és az éjszakai alváshoz még kell. És csak a pisi megy a bilibe/wc-be.

Képzeljétek a kakit képes visszatartani ebéd utánig, vagy estig. Akkor tudja, hogy megkapja a pelenkát, és sokszor ahogy ráadjuk, már kakál is.

Na majdcsak...


Trapiti mi választhattunk óvónénit, szóval tudjuk, kihez kerülünk :)

Szülői nálunk is csak augusztus végén lesz.

177. nyecsus
2010. jún. 15. 15:02
nálunk most volt nem rég szülői....már úgy várom az ovikezdést:)
176. trapiti
2010. jún. 15. 15:01

Gondolom vagy a szabadságolások előtt, vagy utána tartják... Nálunk jövő héttől már összevont csoportok vannak, de az oviszünet csak augusztusban van 2 hét.


Az óvónénit már tudjátok, ki lesz?

Nálunk ma derül ki a csoportbeosztás, igaz egyiket sem ismerem igazán, csak futólag. Nem óvónénit választottunk, hanem ugyanoda jár a lánykám bölcsibe, ami nagyon bevált, és jó híre van az ovinak is, úgyhogy nem kerestünk mást :)

175. tündér74 (válaszként erre: 173. - Trapiti)
2010. jún. 15. 14:54

Szia!


Az nagyon jó, hogy a kislányod nem akarja már felvenni a pelust. Nagyon ügyes!

Mindenkinél elég korán van látom a szülői értekezlet. Nálunk csak augusztus 25-én lesz, nem értem, hogy miért ilyen későre tették.

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook