Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hörghurutos gyerekek anyukái, gyertek, beszélgessünk! fórum

Hörghurutos gyerekek anyukái, gyertek, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. Pgabesz (válaszként erre: 1. - D78161f793)
2010. aug. 4. 09:35

Sziasztok!


Kisfiamat az elmúlt években rengetegszer hordtam orvotól orvosig az állandó hörghurutjával, és tüszösmandula gyulladással. Ráadásul még kruppos is 8 hónapos kora óta. Szegénykém annyi antibiotikumot kapott az első pár évében, hogy 1,5 évvel ezelőtt azt mondtam hogy itt elég!!!!! Nem vagyok hajlandó tömni a gyerekemet ezzel a sok szarral!


Azóta átálltam a homeopátiás szerekre és a Schüssler sókra. Prospán köptetőt használunk ami nálunk szinte csodákat művel egy-egy homeós bogyóval kombinálva. Augusztus vége felé elkezdem erősíteni az immurendszerét, hogy a téli hónapokra már stramm legyen!

Nekünk nagyon jót tesz a sóbarlang! Nekem is, mert én meg allergiás vagyok.... úgyhogy karöltve királyfival 1 órát ücsörgünk a sószobában, és jót játszunk :)))))


Autodidakta módon tapasztaltam ki hogy nekünk melyik szer a leghatásosabb, mit mivel kombinálhatok hogy még jobb legyen! Azóta Királyfi alig volt beteg!!!!!! Max egy kis megfázás. A tej tényleg hurutot képez, minket figyelmeztetett a doki néni még annak idején.


Pesze sokan vannak akik egyáltalán nem hisznek a homeopátiában, ez mindenkinek szíve-joga. Én senkit nem akarok rábeszélni, mindenki döntse el, hogy neki mi a legjobb. Én megpróbáltam valami olyasmit keresni, amivel nem árthatok a gyerekemnek.

60. f64f0d9a69 (válaszként erre: 59. - A0c1361e44)
2010. júl. 30. 21:46

Én is ezeket használtam valaha.

A homeo szertől egy idő után végleg elmúlhat az allergia.

Nagyon erős tüneteim voltak és nagyon vacakul éreztem magam.

Én is használok kalcium-magnéziumot, C vitamint ezek is allergia ellenesek. (antihisztamin hatásuk is van)

59. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - F64f0d9a69)
2010. júl. 30. 21:26
Nekem a claritin és a zirtek is bevált. És a kalcium is. Igaz én csak akkor szedem, ha viszkedek, arra tökéletes:)
58. a0c1361e44 (válaszként erre: 54. - Buschne)
2010. júl. 30. 21:24

Én nem vagyok tej ellenes és manapság sok tejet fogyasztok. Igaz kávéba, és édességnek, de fogy.

Én ezt nem tudtam, csak akkor döbbentem le a daganatos betegséggel kapcsolatban, amikor nekünk mondták, hogy ne. És akkor be kell vallanom nem is értettem, hogy miért. Nem tudom mikor értettem meg a lényeget. És igen, manapság annyi vackot eszünk, hogy nem tudjuk melyik mit okoz. Én nem is eszek felvágottat csak nagyon ritkán párizsit, vagy szalonnát, vagy kolbászt, mert már a felvágottak is tele vannak mindennel.

A tej vitte a sirba? Én nem olvastam ilyet, de vannak helyzetek, amikor el tudom képzelni, de ezt már irtam, egyéb esetet nem hiszem....

57. f64f0d9a69 (válaszként erre: 56. - Buschne)
2010. júl. 30. 20:24

Tudod az allergia ellenes szerek nem igazán segítettek nekem és már évek óta homeopátiás szereket használok. Az allergológián már nem is vagyok nyilvántartva.

Már csak valamennyire a parlagfű érzékenység maradt meg.

A homeopátiában nem kell hinni,mert látványos is tud lenni a hatása. Nekem többféle is van.Nagyon jó tapasztalataim vannak sebgyógyulás és kozmetika terén is.

56. buschne (válaszként erre: 52. - F64f0d9a69)
2010. júl. 30. 18:54

A hörghurut-tejérzékenységen mi is átmentünk és kigyógyultunk. ( A kislányom.)


A homeopátiás szerekben nem hiszek.


A vércsoportomnak máris utánanézek:-)

2010. júl. 30. 18:52

Ja és még sokninden elősegíti a rákos sejtek burjánzását, mindent nem tudunk kivédeni.

Minden tápláléknak megvan a szerepe, hogy mi melyik vitamint segít felszívódni, stb, szerinrem ezért kell változatosan étkezni.

De ez csak laikus vélemény, nem vagyok táplálkozástudós.


Mindenki mást mond, hogy ezt ne egyek, azt ne egyek, végül már nem marad semmi, csak a víz.

Persze azt sem a csapból, hanem legyen lúgos víz...

Szóval lehetne ezen stresszelni....

54. buschne (válaszként erre: 53. - A0c1361e44)
2010. júl. 30. 18:48

Köszönöm.

Tudom és amikor a gyerkőcök felsőlégúti betegségeken estek át, ösztönösen nem adtam nekik napokig egy kortyot sem.


Én magam nagyon szeretem a tejet és abszolut szkeptikus vagyok mindenféle tejellenes cikkel kapcsolatban.


Pl majdnem elcsodélkoztam azon is, hogy tényleg, az ember az egyetlen emlős, aki tejet iszik felnőtt korában, méghozzá más emlősnek a tejét.


Aztán mások egyből mondták, hogy hiszen más emlősök honnan is szerezhetnének tejet...?


Na mindegy, hogy a hörghurutban szerepe van, az biztos, azt a részét teljesen elfogadom.


de azt durvának találom, hogy a tej vitte a sírba, meg hasonló kijelentések.


Szerintem ésszel fogyasztva egészséges.

53. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - Buschne)
2010. júl. 30. 16:26

Nem a tej nem rákkeltő, de sajnos a benne lévő természetes baktériumok miatt a daganatos sejtek fejlődését elő segítik. Ezért van az, hogy a daganatos betegeket eltiltják a tejtől.

Egyébként pl. foghúzás után sem javasolt a tej/tejtermék fogyasztása. Ugyanezen okok miatt. Friss/nyilt seb, ahol az élő flóra a saját építő mechanizmusával nem biztos, hogy a jó dolgokat serkenti növekedésre.

52. f64f0d9a69 (válaszként erre: 50. - Buschne)
2010. júl. 30. 14:23

Nem akartam erőszakoskodni, nem is gondolom annak.

Azt már több helyen tapasztaltam viszont, hogy sokan tesznek be nagyon érdekes és segítő linket és senki nem nézi meg.

Nem értem akkor csak panaszkodni akarnak?

Mert így áll a helyzet.

Tettem be több helyre letölthető homeopátiás kiskönyveket. 1 azaz 1 ember örült neki.

Itt a gyerekeket sajnálom inkább, mert ők a szenvedő alanyok. Persze nekem már könnyű csak úgy leírni, hiszen én már rendbejöttem. Ráadásul már az évek alatt kénytelen voltam sok "szakirodalmat" elolvasni.

Nem akartam riogatni senkit, ezért nem írtam le, hogy a felnőtteknek is árthat a tej. De bizony én csak felnőttként tudtam ezt meg. Nálunk a családban többeknek nem tesz jót. Nem hinném, hogy rákkeltő, egyszerűen nem az embernek való. A Föld nagyobb részén nem isznak tejet.

Azért azt még le írom, az "A" és "AB" vércsoportú emberek szoktak tőle leginkább megbetegedni, mert ők alapból több nyálkát választanak ki.

Ezt egyszerűen meg lehet figyelni.

51. buschne (válaszként erre: 49. - F64f0d9a69)
2010. júl. 29. 18:20
Tényleg érdekes a cikk, egyenlőre csak beleolvastam, de érdemes elgondolkodni rajta, azt hiszem...
50. buschne (válaszként erre: 49. - F64f0d9a69)
2010. júl. 29. 18:12

Ez így igaz, csak olyan erőszakosan akartad mindenkire tukmálni.


Egyébként majd megnézem, de látatlanban azt gondolom, hogy lehet, hogy a kisgyerekek valóban nem tudják a tejterméket rendesen feldolgozni, de nem akartam olyan cikkeket olvasni, ami azt hozza ki, hogy a tej káros(esetleg rákkeltő?!)mondom, felnőttekre nézve.

49. f64f0d9a69 (válaszként erre: 48. - Buschne)
2010. júl. 29. 17:48

Ugye mindenki magából indul ki!

Én azért gyógyultam ki több betegségből, mert megoldást kerestem és nem azt, mennyi és milyen gyógyszereket szedjek.

A gyógyszerek fontosak,(rövid távon lehetőleg) de a megoldás az életmódban rejlik. Kivételek sajnos vannak.

Az ismeret mindenkinek hasznos.

48. buschne (válaszként erre: 47. - F64f0d9a69)
2010. júl. 29. 14:55
Kinek mi a hasznos...
2010. júl. 29. 14:18

Egyáltalán nem biztos, hogy allergiás a tejre, csak az emésztőrendszere nem tudja feldolgozni.Ezt intoleranciának hívják.

Érdemes a többi hasonló topikot is elovasni, azért írtam be még az elején.

A tej sajnos nagyon sok gondot tud okozni a kicsi gyerekeknél főleg. Én egyáltalán nem iszom tejet és tényleg megszűnt a hurutosság. Csak úgy látom hiába tettem be egy hasznos linket, senki sem vette a fáradságot, hogy el is olvassa. Márpedig a tej egyáltalán nem egészséges, hiába is kötelező gyerek ital. Teljesen elnyálkásítja a beleket és a légzőrendszert. "Egyszerű" letesztelni.(ez nem igaz...mert nehéz megvonni egy kicsi gyerektől ha már eddig soxor kapta)

46. d78161f793 (válaszként erre: 44. - 48aad0a7c4)
2010. júl. 29. 13:37
Akkor nagyon úgy tűnik kéne neki egy allergiavizsgálat?
2010. júl. 29. 13:20

tej

A hurutos betegségek, ekcémák, asztma, Véres, nyálkás széklet,puffadás csak annak a mutatója, hogy a szervezet nagyon gyorsan meg akar szabadulni ettől az anyagtól, mert káros!

Szendi Gábor után szabadon: Mérgező italunk a tej.

[link]

2010. júl. 29. 13:16

[link]

15. Bri*

Anno a nagy fiamnak úgy derült ki a tej-, tojásfehére allergiája, hogy állandóan felső-légúti megbetegedései voltak. Nem volt se hasmenés, se hányás, se kiütés, ami elvileg tipikus tejallergiás tünet.

43. d78161f793 (válaszként erre: 42. - Corby)
2010. júl. 28. 21:07
Igen a gyógyszert vagyis a receptet a kórházban kaptuk,mivel nem pulmunológus állította ki,agy majd 5ezer volt!
42. corby (válaszként erre: 41. - D78161f793)
2010. júl. 28. 20:27

Szia!


Nekünk a pulmonológus írta fel,és így kedvezményesen kaptuk meg.Lehet venni,de amit én néztem a legolcsóbb volt 40 ezer.:S

Nekünk így 5 ezerbe került.SZtem nem mindegy.Ja és a gyógyszert is az orvosnak kell felírnia,mert mi nem azt a vizet használjuk ha befullad.

41. d78161f793 (válaszként erre: 33. - Corby)
2010. júl. 27. 22:33
Olyan porlasztót én is tervezek venni! Vényköteles? Pulmunológus adja ki? Mennyibe kerül?
40. d78161f793 (válaszként erre: 31. - Fb61c0dfcc)
2010. júl. 27. 22:32
Hja és az én fiam meg novemberben lesz 3éves ;D
39. d78161f793 (válaszként erre: 31. - Fb61c0dfcc)
2010. júl. 27. 22:31

Sziasztok újra! (délután eltűntem)


Ez szteroidos kúp?? Kisfiam is kapta már egyszer a kórházban,de akkor éjszaka ott rögtö helyben,gyorsan,mert állítólag a rakja leggyorsabban helyre a tüdejüket. Szóval azt állítólag csak nagyon ritkán és indokolt esetben adják. Amúgy zöld színű a kúp? Mert akkor egyről beszélünk :)


Nekünk Flixotide spraynk van itthon,az elején még hatott is neki,de szerintem már immunis lett,mert minden egyes köhögős nap után lefekvés előtt fújok neki kettőt.

38. buschne (válaszként erre: 33. - Corby)
2010. júl. 27. 15:05
Hörgőtágítót vagy ilyesmit nem adtak?
37. buschne (válaszként erre: 31. - Fb61c0dfcc)
2010. júl. 27. 15:03
Pulmológus felírhatja neki olcsóbban.
36. buschne (válaszként erre: 30. - C95c921ae7)
2010. júl. 27. 15:01

Most már egyre könnyebb lesz, ahogy nőnek!

Jobban is fújják majd az orrukat, az sem mindegy.


Nálunk is salvus víz volt benne már csak.

35. fb61c0dfcc (válaszként erre: 32. - C95c921ae7)
2010. júl. 27. 14:49

Szia!


Igen tüneti kezelés, de a maszk és a kup segít abban hogy kórházba kerüljünk. Egyszer voltunk helyettesítő dokinál, mert a miénk Erdélyben volt, és rögtön antibiotikumot írt fel neki. Persze, hogy nem adtam be a gyereknek.

2010. júl. 27. 14:46
Végül is mindegy , hogy kinövést mondunk vagy enyhülést. A lányomnak elmúlt. És nekem is vagy 27 éve. Nekem pedig kiskoromban átment már asztmába. Állítólag azt sem lehet kinőni. De nem köhögök csak max egy évben 1 hetet.
33. corby
2010. júl. 27. 14:42

Nálunk hörgőgyulladásos mind a két gyerek.Igaz a kissebbik kruppos is,de nekem azt mondták a kórházban is és akörzeti dokinénink hogy a hörgyűgyulladást sosem fogják kinőni,csak enyhülni fog.Később lehet allergiás.Igaz a nagynak nem lett allergia teszt csinálva, a kicsi nem allergiás.Ha megbetegszenek akkor mindenféleképpen a hörgőjükre megy.Kivédeni nem tudjuk.Van egy porlasztónk azzal szoktam porlasztani őket.

Főleg a kicsit,mert ez az idő,mármint párás nyálkás hideg időben befullad.

32. c95c921ae7 (válaszként erre: 31. - Fb61c0dfcc)
2010. júl. 27. 14:41
A kúp-az a baj-csak tüneti kezelés. Nem oldja meg az alapproblémát. Az inhalálás a nyerő. Tisztítja, oldja, fertőtleníti a hörgőket, a bennük levő váladékot.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook