Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) fórum

2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) (beszélgetős fórum)


24. Tina87 (válaszként erre: 12. - 31b7b5919f)
2010. ápr. 29. 20:21

Bölcsisek vagyunk, de annyir imádja a bölcsis néniket, hogy nehogy trauma legyen neki az elválás tőlük :(

Az igaz hogy vannak vegyes csoportok is?Ez nekem elég furi...

2010. ápr. 29. 19:55

Én is tudnék mesélni...

Vivi 3 évig egy nagyon car csoportba járt.Mindennap hasfájssal mentünk oviba.És a legrosszabb az volt hogy az ovónők meg voltak győződve róla hogy a gyerek értelmileg beteg és ez az én hibám.Utolsó évben sikerült csoportot váltnunk és érdekes módon akkorát lendült a fejlődésben még az ovoda vezető is beismerte hogy előbb kellett volna váltani.

22. tündér74 (válaszként erre: 20. - Pemete)
2010. ápr. 29. 19:31
Én is tartok attól, hogy nem fognak figyelni eléggé az óvónők, hallottam történeteket. De persze nem lehet általánosítani, biztos vannak nagyon figyelmes óvónők.
21. mandy (válaszként erre: 20. - Pemete)
2010. ápr. 29. 19:11

Szerintem emiatt ne aggódj, figyelni fognak Rá :)

Ez a dolguk.

20. pemete
2010. ápr. 29. 18:56
Mi közben megjártuk a játszóteret. Én egyébként az óvónők miatt aggódom. Mert ismerem a gyerekemet, és tudom, hogy mindenre felmászik, ha alkalma adódik rá meglép, sokszor erőszakos. Aggódom, hogy nem figyelnek majd rá eléggé, és összetöri magát, összeverekszik valakivel, neadjisten megszökik:S
19. 31b7b5919f (válaszként erre: 18. - Mandy)
2010. ápr. 29. 18:10
Mikor kezdtük a bölcsit még dolgoztam.Ezért bevették és amikor terhes lettem nem kellett kivenni.Ha nem teszik ki akkor nem muszáj ott hagyni a bölcsit.
18. mandy (válaszként erre: 17. - 31b7b5919f)
2010. ápr. 29. 16:00

Igen, a gondozónők is ezt mondták.

Bennem legelső alkalommal felmerült, hogy akkor nem viszem, ha sír....de nem akarom, hogy azt tanulja meg a dologból, hogy ha sír, akkor nem kell menni. Mert akkor mindig ezt csinálná :)


Most látom, hogy Neked is van egy picikéd.

Hogyhogy bevették a tesót bölcsibe? Nálatok nem úgy van, hogy nem veszik be, ha anyuka otthon van (a kistesóval)?

17. 31b7b5919f (válaszként erre: 16. - Mandy)
2010. ápr. 29. 15:48

Nállunk Tomikám már igazi bölcsisnek számít 2 éve járunk 5 napot ott is alszik.De a mai napig van olyan hogy sír reggel.Sajnos ez elkerülhetetlen.Szerintem az oviban is lesz ilyen hiába ismeri már a környezetet.

Tudom nem könnyű de ilyenkor az a legjobb ha minnél előbb ott hagyod,mert akkor hamar abba hadja a sírást.

16. mandy (válaszként erre: 12. - 31b7b5919f)
2010. ápr. 29. 15:44

Valamennyire azért szerintem a bölcsiseknek is törés, bár persze kisebb.

De mégiscsak új hely, új gondozónők (illetve óvónénik), új gyerekek. És sajnos a mi ovinkban a vezetőnő mondta is, hogy van olyan gyerek, aki sírni fog. Erre fel kell lélekben készülni, majd elmúlik. Remélem mi leszünk a ritka kivétel, mert a bölcsinél előfordult, és hát baromira nem jó érzés. Még akkor se, ha hallottam, hogy ahogy nem látott, már abba is hagyta a sírást.

15. mandy
2010. ápr. 29. 15:41

Sziasztok :)


Mi is oviba megyünk szeptembertől.

Már márciusban betöltötte a kisfiam a 3 évet, de itt csak akkor veszik be azonnal, ha anyuka visszamegy dolgozni. És mivel én itthon vagyok (a hugival), minket csak most szeptembertől vesznek be.

Meglepődve olvastam, hogy sok helyen már régen megvolt a beíratás, már vissza is írtak, hogy felvették-e a gyerkőcöt. Nálunk csak jövő héten lesz beíratás.


Bálintomat március óta heti kétszer négy órában (fizetős) bölcsibe viszem, így már nem fogja olyan váratlanul érni, hogy lassan leválunk egymásról. Bár egyik nap gondoltam csak bele, milyen fura lesz, hogy nem csak heti 2 délelőttöt leszünk egymástól távol, hanem 5-öt :-/

14. 31b7b5919f (válaszként erre: 13. - Tündér74)
2010. ápr. 29. 15:38
Járjatok sokat gyerekek közé hogy szokja a nyüzsit.Akkor talán könyebb lesz.:)
13. tündér74 (válaszként erre: 11. - 31b7b5919f)
2010. ápr. 29. 15:34

Remélem, hogy úgy lesz, ahogy mondod/írod:). Az az igazság, hogy én már régóta mondogatom neki az ovit, van egy olyan meséskönyve is, ami az oviról szól. Abból is szoktam mesélni.

Persze még van 4 hónap, addig még sokminden változhat.

12. 31b7b5919f (válaszként erre: 9. - Tina87)
2010. ápr. 29. 15:33
Van beszoktatás 2 hét.Legalábbis nállunk így van.Amikor a kislányomat szoktattam be nem is gondoltam volna hogy elég lesz.Mire letelt a két hét már bent aludt.Ha bölcsis akkor könyebb.A kis fiam most szeptemberben meg oviba,ugyan abba a csoportba mint a kislányom,ő meg ballag.Úgy jár már oda hogy küld haza.Ő mindig maradni akar.:)
11. 31b7b5919f (válaszként erre: 6. - Tündér74)
2010. ápr. 29. 15:30
Nyugí.még messze van szeptember.Addig is mondogasd Neki mi vár rá.A végén már olyan természetes lesz hogy ő fog elküldeni.:)
10. tündér74 (válaszként erre: 7. - Dee)
2010. ápr. 29. 15:30
Ha volt bölcsis, akkor azért könnyeb lesz neki a beilleszkedés. Meg ismerős gyerkőcökkel lesz, biztos nem lesz gond:)
2010. ápr. 29. 15:28

Sziasztok!

Mi jövő héten megyünk megnézni az ovit.Attól félek csak hogy az új eberek új környezet megnehezíti újra a dolgokat.Szeptemberben kezdünk.

Van az oviban beszoktatás?

8. 31b7b5919f (válaszként erre: 7. - Dee)
2010. ápr. 29. 15:28

Ez egy jó ötlet!!

A gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni.:(

De ha egyből barátok veszik körül sz tök jó!!

7. dee
2010. ápr. 29. 15:27

Sziasztok!

Az én kisfiam is szeptemberben kezdi az ovit.

Valamivel könnyebb lesz remélem, hisz Ő most bölcsis.

Nem óvodát és óvónénit választottam, hanem a legjobb barátaival írattam be az oviba. Szerintem ez a legfontosabb, hogy legyen ismerős gyerek.


Így is új hely, új emberek. De legalább a pajtásai a megszokottak.


Remélem jól döntöttem. :)

2010. ápr. 29. 15:25

Sziasztok! Nálunk is aktuális a téma.

Mi tegnap voltunk nyílt napon az oviban. Kisfiam még a játékokat sem nézte meg, húzott kifelé, hogy menjünk már haza, a végén már sírt.

Jaj, már előre félek, hogy mi lesz szeptemberben. Jövő héten lesz a beiratás.

5. 31b7b5919f (válaszként erre: 4. - Pemete)
2010. ápr. 29. 15:24
Sajnos sok mindenen át fog menni az oviba.Olyanokon is amikről te nem tudsz.Én már másodszor csinálom végig.És sok mindent utólag tudtam meg de ezt elkerülni nem lehet.
2010. ápr. 29. 15:23
Persze, április elején volt a beiratkozás. De annyi hülyeséget hall az ember, remélem nekünk nem kell megtapasztalni.
3. 31b7b5919f (válaszként erre: 2. - Pemete)
2010. ápr. 29. 15:21
Jajj tudom min mész át.Nem egyszerű az biztos.De nagyon jó lesz Neki majd meglátod.:)Be irattad már?
2010. ápr. 29. 15:20

Szia!

Bár mi csak októberben kezdünk, én már előre parázok. Tiszta rosszul vagyok tőle, hogy idegenekre kell bízzam a Kicsikémet:S

2010. ápr. 29. 15:19

Szerintem mindenki kiváncsi a tapasztalatokra,felmerülhetnek kérdések,hisz nagy dolog történik szeptemberben,oviba megy a kicsikénk.:)

Osszuk meg a gondolatainkat.:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook