Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 őszétől indulunk a bölcsibe fórum

2009 őszétől indulunk a bölcsibe (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
384. kathlee (válaszként erre: 383. - Dorka29)
2009. nov. 5. 16:24

Sziasztok!


Nagyon sajnálom, hogy jelen pillanatban így áltok a bölcsivel. Remélhetőleg hamar megnyugszik majd! Szurkolunk!


Mi ma 3. napja járunk. Az első nap 2 bepisilését leszámítva problémamentes a visszaszokásunk.

Ja, úgy néz ki, hogy Zita vmi miatt szándékosan próbálgatja a határokat. Most ő a délutános és alvás után nem veszi le Lucáról a pelust. Lehet, hogy arra kíváncsi, mikor teszem szóvá?

383. Dorka29
2009. nov. 5. 15:26

Sziasztok!


Őrült sok a meló, de gyorsan írok.:)


A héten már egyedül vagyok Blankával, Apa Bp-en továbbképzésen, és ahogy az várható volt, mindennap egyre nyűgösebb, hisztisebb.

Ma volt az első reggel, hogy csak kis nyafi volt, hiszti nem.

Kész vagyok tisztára, mindennap sír, mikor otthagyom, nem akar menni.

Remélem, csak az a baj, hogy Apa hiányzik neki.:(

382. böbe83
2009. nov. 5. 13:52
Sziasztok, mi nov 25 től megyünk :)
381. trapiti
2009. nov. 3. 16:23

Sziasztok!


AZért írok most, mert segítségre lenne szükség. Egy régi jó barátunk és örökbefogadott kislánya nagy bajban van. Egy másik fórum örökbefogadós topikján már 10-12 család összefogott hogy segítsünk rajtuk, de minden apró segítségre szükség lenne. Bővebbet privátban írnék azoknak, akik úgy gondolják van lehetőségük néhány ezer forinttal, élelmiszerrel, vagy bármilyen módon segíteni.

Köszönjük mindenkinek előre is, ha gondol ránk!


Blanka beszólása egyszerűen CSÚCS!!!! Be kell tojni rajta :) :) :)

380. panna77 (válaszként erre: 379. - Dorka29)
2009. nov. 3. 13:11
Hát ez óriási egy 2 és fél éves szájából!
379. Dorka29 (válaszként erre: 371. - 064abada22)
2009. nov. 3. 11:36

Szia!


Nálunk is ez van.:(

Mondjuk Blanka alapból is tud, ha épp olyanja van, de a bölcsi óta az a helyzet, hogy abban a kevés együtt töltött időben "kell" kitombolnia magát.Egyszerűen igénye van rá.:) Ez persze nem vicces, nagyon fárasztó, és meglehetősen idegesítő, viszont igyekszem tolerálni, hogy a fáradtsága ilyen formában és otthon jön ki.


Amúgy valamelyik nap kiakadtam azon, amit mondott... Mondtam neki, hogy ne hisztizzen már ennyit itthon, erre közölte, hogy a bölcsiben nem lehet, mert a gondozónő azt mondta, hogy otthon lehet hisztizni, de a bölcsiben nem..

Még mindig agyalok azon, hogy elbeszélgetek velük, mert ez nem megoldás, hogy feszültséget gerjesztenek egy gyerekben a hülye beszólásaikkal.

378. kathlee
2009. nov. 3. 10:57

Panna!


Nálunk a bölcsiben vannak állandó helyettesek. Így könnyedén meg tudják oldani, ha vki szabin van. Szerintem is lehetetlen lenne egy gondozónak 10-12 gyerekre figyelni, ellátni.

A beszokatást is úgy intézik, hogy azon a héten kezdik, amikor a beszokatós gondozó délutános. (Nálunk ez azt jelenti, hogy 9:30-ra megy dolgozni) Ennél fogva viszont, a következő héten, amikor korábban kell vinni a gyereket, már reggel ott van. Így azért a könnyebb!

377. kathlee
2009. nov. 3. 10:48

Sziasztok!


Ma ment 2 hét kihagyás után először Luca bölcsibe. Szegénykém, nagyon elszokott tőle. Igen csak sírt amikor ott hagytam. De hamar megnyugodott.

Most éppen attka mentesítek, mert kiderült, hogy allergiás a lányka. Több mint két óra volt, mire a szobáját "kipucoltam"... És még hol van a többi???

376. cukifalat (válaszként erre: 375. - 064abada22)
2009. nov. 2. 16:48
igen én is ezt vettem észre, de ha hazajövet után foglalkozom vele egy fél-egy orát, és ilyenkor csak vele, akkor helyre billen ;)
375. 064abada22 (válaszként erre: 374. - Adb20ce52a)
2009. nov. 2. 16:03

sajnálom:-(

cukifalat köszi a választ, nálunk is bölcsi után, itthon van hiszti, a bölcsiben jól viselkedik. így mutatja ki hogy foglalkozzak vele, így hívja fel magára a figyelmet.

2009. nov. 2. 11:59
:) Ez kész... a mi kezdésünket meg megint eltolták egy héttel. :) Úgyhogy nem szerdán, hanem hétfőn kezdjük a beszoktatást. :D
2009. nov. 2. 08:24

sziasztok!

már egy ideje olvasgatok...

A kislányom is szeptemberben kezdte a bölcsit, nappalra teljesen szobatiszta, a bölcsiben se esett vissza, nagyon szuper bölcsit és gondozonőt sikerült kifognunk .

Nálunk van a bölcsi óta hiszti, de csak bölcsi után, nálunk egyre kisebb mértékben jön elő, elkopik :) eleinte probáltam a réggi "trükkel" h pl.: ha eldobott valamit ráütöttem a kezére-nem jött be. aztán ha elkezdte kikisértem az adott helyiségből simán mintha csak sétálnánk egy másik szobába és otthagytam, de mondtam neki ha befejezte átjöhet (ajtót nem csuktam rá!) fél perc mulva vagy még annyi se csend volt és jött át. nem szidtam le, de nem is dícsértem amikor átjött - folytattuk ott ahol abbahagytuk a hiszti miatt.

amikor ez már elég jool bevált de volt még hiszti lebetegedett és itthon volt majd 2 hetet, ebbben a 2 hétben sokkal közelebb kerültünk egymáshoz (jobban értékel?) azóta nincs hiszti csak egy kis nyüglődés ha hidegfront jön.

bocsi ha hosszú voltam.

2009. nov. 2. 08:21

Sziasztok!

Ma nekünk is be kell menni a bölcsibe. Egyenlőre csak papírok miatt, de egy órára szivesen látnak minket a csoportban is azt mondják... De az időjárás most épp az én javamra romlik, mert szerintem így könnyebb lesz, szivesebben megyünk a bölcsibe, mint napos időben...

Majd mesélek én is....

2009. nov. 1. 11:08

Mi is boldog születésnapot kívánunk!

Trapiti nálunk jobb volt hogy összesen 7 nap volt a beszoktatás, de ez gyerekfüggő!

Kathlee nálunk is kimaradt 1 hét, az első nap nyűgösebb volt, de másnap már megdícsérte a gondozónő.

van valaki akiken a bölcsibe szokás után otthon hisztisebb lett a gyereke? ezt hogy lehet kezelni?

370. trapiti
2009. nov. 1. 10:44

Sziasztok!


Köszönjük a jókívánságokat, nagyon aranyosak vagytok, hogy gondoltatok ránk!!! :)


Panna, drukkolok, hogy ne legyen komolyabb gond Pannival a jövő héten...


Nekem is azt mondták, hogy 3 hét a beszoktatás, és egy picit tartok tőle, hogy ez túl hosszú... talán tényleg nem jó az sem, ha túlágosan elhúzódik... persze még mindig csak találgtok, mert közelebbit nem tudok. Amikor beszéltem a vezetőnővel, akkor nem ngyon volt lehetőség kérdezni, annyira határozottan mondta, hogy majd ha első np megyünk, akkor mindent lesz idő megbeszélni... Nyilván igaza van, hogy telefonban hetekkel előre nincs értelme ezzel húzni az időt, így is mindent időben megtudunk, de így persze több aggódásra van lehetőség :)

369. panna77 (válaszként erre: 368. - Dorka29)
2009. nov. 1. 08:12

Jó reggelt!


Lucának mi is boldog szülinapot kívánunk!


Megmondom őszintén azt hittem, hogy Panni könnyebben veszi majd az akadályt. Most nem látom olyan pozitívan a dolgokat, mint múlt héten ilyenkor. :-(

368. Dorka29
2009. nov. 1. 00:31

Sziasztok!



Most olvastam vissza mindenkit, mert csütörtök óta nem volt időm.


Panna, Panni eddig nagyon ügyes volt, talán nem lesz probléma, hogy szabin lesz Éva néni.



Trapiti Lucájának itt is boldog szülinapot kívánok!

367. vikasz
2009. okt. 31. 08:52

Sziasztok!


Trapiti, Boldog születésnapot kívánunk Lucának! :-)

366. Dorka29 (válaszként erre: 361. - Kathlee)
2009. okt. 29. 08:12
:))
365. kathlee
2009. okt. 29. 08:05

Sziasztok!


Olyan jó olvasni, hogy mindenkinél milyen jó (hosszú) a beszokatás! Sajnos nálunk ez tényleg nem így volt. Első nap 1 óra együtt és után már mindig egyedül maradt ott. Szerintem, ha nálunk is ilyen ütemben zajlott volna a dolog, akkor Luca is könnyedebben menne bölcsibe. Sajnos, kedd délután kellett rájönnöm, hogy még mindig nem az igazi a dolog. Be kellett mennünk, egy paírt vittünk be... Nagyon megörült nekünk Ildikó néni, hisz már több mint egy hete nem látta Lucát. Mondta, hogy maradjuk játszani. Luca meg el sem pozdult mellőlem, pedig hívták a gyerekek játszani.

Most készítjük lelkileg, hogy hétfőn újra bölcsi. Nem ellenkezik, de ez egyenlőre még semmit nem jelent nála.

364. vikasz
2009. okt. 28. 21:37

Lilienéknél is vannak hasonló agresszív gyerekek. Sőt az egyik lány, és ha elkapja a gépszíj akkor bárkivel összeakaszkodik.

Amúgy tök vicces mert náluk a legkisebb növésű kisfiú ilyen verekedős. Lehet így kompenzálja a testi hátrányát.

Nekem is nap mint nap eszembe jut, hogy nehogy Lilient találja meg egy ilyen gyerek.


Egyébként a kisasszony is kezd durvulni. Tegnap elkezdett két kézzel löködni engem, mint amikor a piások kötekednek és az erejüket fitogtatják. Én meg csak lestem, hogy ezt hol látta. Lilien közben nézett a szemembe, hogy mit reagálok, mikor szólok rá. De hiába szóltam rá csak csinálta tovább. Végül elraktam a ceruzáit és aznap már nem rajzolhatott büntiből. Volt egy kis sírás, de hamar lecsillapodott. Nem tudom jól csináltam-e ezt a bűntetést, de valamit ki kellett találni, elvégre nem löködhetem vissza a gyereket. Tuti a bölcsiben tanulta, mert eddig soha nem csinált ilyet.

363. vikasz (válaszként erre: 357. - Kathlee)
2009. okt. 28. 21:28

Nincs ezzel semmi baj. A legfontosabb, hogy van lehetőséged dolgozni és szeressed amit csinálsz. Sőt ezzel másokon segítesz, ahogy olvasom :-)


Én sem a végzettségem szerinti szakmában dolgozom :-)

362. panna77 (válaszként erre: 359. - Dorka29)
2009. okt. 28. 21:17
Egyetértek. :-)))
361. kathlee (válaszként erre: 359. - Dorka29)
2009. okt. 28. 18:03
Köszi, nagyon jól esett amit írtál! :)
360. Dorka29
2009. okt. 28. 08:34
Panna, én is olvastalak. Sajnos, ilyen kisgyerek minden oviban akad.:( Elég baj ez a szüleinek, de persze én is elsősorban Blankáért aggódnék.
359. Dorka29 (válaszként erre: 357. - Kathlee)
2009. okt. 28. 08:29
Nincs ezzel a munkával semmi baj. Én is a szociális szférában dolgozom, a mh-emen vannak kollégák, aki szintén azzal foglalkoznak, amit írsz. Nagyon nehéz munka emberekkel "dolgozni", különösen idősekkel, akik lehet, hogy egész nap nem szólnak máshoz rajtad kívül. Szóval, légy csak büszke magadra, hogy olyan munkád van, amit sokan nem tudnának csinálni, mert nincs elég türelmük hozzá, hogy századszorra is végighallgassák Pista bácsi háborús élményeit.:) Tudom, hogy nem lesz könnyű, kitartást!
358. kathlee
2009. okt. 28. 07:48

Panna!


Olvastam a tegnapi napotokat a bölcsiben... Luca csoportjában is van egy ilyen fiú. Pont tegnap panaszkodott a gondozónk, hogy Marci milyen eleven. De ő nem csak a kissebbeket bántja, hanem a nála nagyobbakat is. Lucát néhány hete szabályosan össze harapdálta. De, nem ám a kezét, hanem az arcát. Majdnem elsírtam magam, amikor megláttam, borzalmasan nézett ki szegénykém!

Reméljük, Panni nem esik majd áldozatul neki!


Várjuk a mai naplóbejegyzést! :)

357. kathlee
2009. okt. 27. 16:50
Igazából nem egy nagyszám meló... Szociális ápoló leszek. Ki kell menni idős eberekhez, gyógyszeriratás, kiváltás, esetleg egy kis takarítás, beszélgetés. Lényeg hogy van! Sajnos a mai világban én nem válogathatok. Ez is nehezen sikeredett. Szóval, erről van szó!
356. Dorka29 (válaszként erre: 354. - Vikasz)
2009. okt. 27. 15:16
Én is olvasom, olvasom, de nem írod, hogy mit fogsz csinálni.:)
355. Dorka29 (válaszként erre: 349. - Agitamas)
2009. okt. 27. 15:15

hát, ha nem bánod, ezt most nem részletezném. A naplómba megtalálod:), szeptember 21-én kezdtük.


Röviden annyi, hogy mostanra már minden oké. (kopkopkop)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook