Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 őszétől indulunk a bölcsibe fórum

2009 őszétől indulunk a bölcsibe (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
504. Dorka29 (válaszként erre: 500. - Kathlee)
2009. nov. 20. 20:14

De jó!:))


Én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy telnek a mindennapjai, de hiába kérdezem, csak annyit mondanak, hogy minden rendben volt.

503. böbe83
2009. nov. 20. 13:19

Gratulálok a belerázódáshoz:) Mi 7főn kezdünk...csak a papírok... annyira lassú a munkahelyemen ez a levelezéses ügyintézés, hogy csak:S


Lucának jobbulást !!

2009. nov. 20. 13:17
Sziaztok! Úgy néz ki, hogy alakulgatunk mi is a bölcsivel. Mint púpos gyerek a prés alatt. :) Ma már nem durcizott a kisasszony, hanem szépen játszott egész nap a többiekkel. Csak az evéssel van gondunk, nem akar enni egyáltalán, csak az italt fogadja el. Hétfő már ott is fog aludni (vagy nem) :)
501. trapiti
2009. nov. 20. 07:33

Sziasztok!

Nálunk tombol a betegség, már nem hiszem, hogy hétfőn tudunk bölcsibe menni :(

Remélem mások jobban vannak... :)

500. kathlee (válaszként erre: 499. - Dorka29)
2009. nov. 19. 10:41

Sziasztok!


Köszönjük Nektek is! Blankának jobbulást kívánunk!


Tegnap volt az első szülői értekezlet a bölcsiben. Olyan jó volt nagyobb betekintést nyerni (igaz csak elbeszélés alapján) a lányom mindenapjaiba. Kiderült, hogy az én kis zárkózott Libán valójában egy nagy kofa. :)

499. Dorka29
2009. nov. 19. 08:15

Sziasztok!


Kicsit lemaradtam a naplókkal, de ha felugrok a Hoxára ide azért bekukkantok.


Kathlee, boldog szülinapot Lucának!


Blanka beteg, bár szerencsére eddig úgy tűnik komolynak.

Kedden, szerdán én voltam vele táppénzen, mától pedig Apával van itthon, mert nekem muszáj mennem.:(


Remélem, minden csemete jól van. Amint lehet, jövök és olvasgatok.

498. kathlee
2009. nov. 18. 10:23

Sziasztok!


böbe83! Neked is köszönjük a köszöntést!


trapiti! Remélem nem lesz semmi baja Lucának! Szegénykém, pedig, hogy szeret bölcsibe járni.

497. trapiti
2009. nov. 18. 09:33
Lucának láza volt reggelre, nem vészes de nem mentünk bölcsibe :( Más baja egyelőre nincs, de gondolom a héten már nem megyünk...
496. böbe83
2009. nov. 18. 07:55

Sziasztok

Lucának én is boldog szülinapot kívánok utólag :)

A másik Lucának meg gratulálok az alkalmazkodóképességéhez, hogy ilyen jól érzi magát a bölcsiben. Berci meg Bori ma kapja meg az oltást elvileg, mert eddig nem volt oltóanyag :) Holnap mindenféle bürokratikus helyre megyek papírokat intézni, úgyhogy apósék vigyáznak majd a gyerekekre. Jövőhéttől meg mi is kezdünk.

495. kathlee
2009. nov. 17. 21:23
Köszönjük szépen a köszöntéseket! :)
494. kathlee (válaszként erre: 489. - Panna77)
2009. nov. 17. 21:22

Igen, Lucának is egy felet adtak!


Ja, és igaz ez a nyűgös hisztis dolog... Amit most lefekvés előtt művelt, hát nem volt épp egyszerű! Azt hiszem holnap bocsánatot kérek a szomszédoktól! :S

493. vikasz (válaszként erre: 482. - Trapiti)
2009. nov. 17. 21:21
Örülök, hogy az első napotok jól sikerült. csak így folytatódjon.
492. vikasz (válaszként erre: 490. - Trapiti)
2009. nov. 17. 21:20
Mi is BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk!!!!!!!!!!!!!
491. panna77 (válaszként erre: 490. - Trapiti)
2009. nov. 17. 15:20
Igenigenigen! mi is! :-)
490. trapiti
2009. nov. 17. 15:18
Kathlee Lucájának NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk!!! :))))))))))))))))))))))))))))
489. panna77 (válaszként erre: 486. - Kathlee)
2009. nov. 17. 15:16

Beszéltem ma a László kórházzal. Egyértelműen ajánlják, fél ampullával.

Ugyanazt mondták, mint amit tegnap leírtam a naplómban. Nekünk várni kell, mert Panni nem 100-as még. :-)

488. trapiti (válaszként erre: 486. - Kathlee)
2009. nov. 17. 14:42

Remélem Nálatok sem lesz semmi gond az oltással!

Azért egy nyűgös estére ill, holnapi napra számítsatok!


Jövő héten mi is megyünk Lucával a szezonálisra.

487. trapiti
2009. nov. 17. 14:41

Sziasztok!

Ma is jó napunk volt :)

Luca már reggel nagyon örült, amikor mondtam, higy megint bölcsibe megyünk és hogy ma már a tornaszobába is mehet a többiekkel.

Amikor odaértünk, átöltöztettem, és mialatt én vettem le a cipőmet+beraktam a pelusait a szekrénybe+váltottam pár szót két másik anyukával, Luca egyszerűen besétált a csoportszobába :) Csak arra lettem figyelmes, amikor hallottam bentről, hogy a gondozónénik üdvözlik :) Gondoltam kivárok, de nem jött vissza értem, pár perc múlva jött ki Zsuzsa, hogy akkor szerintük már be se menjek, Luca rögtön leült az asztalhoz és kért reggelit. Evett lekvároskenyeret, ivott teát :) Majdnem két órát volt bent, az almát is szépen ette és tornázni is ment a többiekkel. Egyáltalán nem hiányolt, jól érezte magát. A torna után hozta ki Zsuzsa, mert szerintük kezdett türelmetlen lenni (szerintem egyszerűen fáradt volt). Így aztán hazaküldtek ma is, bár Luca ismét maradni akart, sőt amikor Zsuzsa elbúcsúzott, indult vele vissza... :) Indulás előtt még kicseréltem a pelusát, és pisilt is a kis wc-be :) Jó ideje most először kezdi újra foglalkoztatni a dolog, remélem ebből már lassan tényleg szobatisztaság lesz.


Ma megvolt Zsuzsával a virtuális családlátogatás, elmondtam neki amikre kíváncsi volt, főleg a lakásra ill. Luca szobájára, játékaira,napirendjére, mit szeret csinálni, miket eszik, hogyan alszik el... Végülis egy bő fél órát beszélgettünk, ehhez tényleg kár lett volna kijönniük :) Még kell írnom a füzetbe is pár dolgot.


Böbe: nekem ez a névazonosság elég fejtörést okoz, próbálom vhogy megkülönböztetni a két Zsuzsát, de lehet hogy inkább én is Lucára bízom majd, hogy melyik melyik :)

486. kathlee
2009. nov. 17. 09:49

Sziasztok!


Panna! Hogy döntöttetek a H1N1 oltással kapcsolatban? Luca ma kapta meg... Reméljük a legjobbakat!

485. böbe83
2009. nov. 17. 07:51

Sziasztok:)

trapiti, jó, hogy az első akadályt ilyen jól vette Luca:) Nálatok is ugyanúgy hívják a gondozónőket ? Nálunk a két csoportban 3 Kata van és egy Éva , hogy megjegyezhessem. Ha túl sokféle név lenne, akkor Bercire kéne hagyatkoznom, mert ő minden nevet megjegyez:)

Tegnap itt voltak a gondozónők, kicsit beszélgettünk, meg körülnéztek :)

Ja Berci csoportjában nálunk is 14-en vannak, Boriéba 9-10en, de ők kissebbek.

484. panna77
2009. nov. 16. 22:42

Sziasztok!


Örömmel olvasom a jó híreket. :-)

Panni ma nem volt még, mert bár a doki engedné, én még itthon tartom, de elég nehéz, mert nagyon menne, többször emlegette ma őket..

483. kathlee (válaszként erre: 482. - Trapiti)
2009. nov. 16. 14:08

Sziasztok!


Örülök, hogy rendben lezajlott a mai "napotok" is a bölcsiben! Remélem, minden oké lesz ész hamar beleszokik Luca az új környezetbe!

482. trapiti
2009. nov. 16. 14:01

Sziasztok!


Túl vagyunk az első napon :)

A múlt hétfői "előzetes" után ma is kellemes élmény volt a bölcsi nekem és Lucának is. 9-re mentünk, a szigorúbb(nak tűnő) Zsuzsa néni volt a reggeles, de fél 10-kor befutott a mi Zsuzsa nénink is. Luca azonnal eltűnt a gyerekek és a játékok forgatagában én meg leültem Zsuzsa mellé egy kisszékre. Nyugodt és békés délelőtt volt :) Amikor a mi Zsuzsa nénink megjött, rögtön 6-7 gyerek repült hozzá, annyira szeretik. Luca egyelőre tartózkodó a gondozónénikkel, szót fogad, válaszol ha kérdezik, sőt ma kiment a szigorú Zsuzsával kezetmosni nélkülem. Viszont még nem engedte közel magához őket, nem szaladt üdvözölni Zsuzsát, nem ül az ölükbe stb. (Tudom hogy ez így a jó, de egy szívszerinti gyereknél az ember különösen figyel erre... :)

Szóval sima nap volt, Luca játszott végig, aztán 10 körül kaptak almát, akkor is szépen leült a többiekkel a szőnyegre és kb. négy gerezdet falt be :) Utána a csoport indult a tornaszobába, láttam Lucán, hogy ő is ment volna, de nagyon határozottan hazaküldtek minket (pedig azt is hellották, amikor mondtam Lucának, hogy indulunk, ő határozottan kijelentette, hogy menni akar a gyerekekkel tornázni...) Szerintem simán maradhattunk volna, de nem akartam felborítani a szokásos menetrendet, végülis nem rohanunk sehova. (+úgy gondolom, ennél nagyobb gondunk sose legyen a gondozónőkkel...)

Végül úgy jöttünk el, hogy Luca alig várja a holnapot, hogy mehessen. Holnap már talán tornázhat is, szerdán mindenképp korábban el kell jönnünk, mert viszem a HRG Alapítványhoz állapotfelmérésre, aztán csütörtökön lehet hogy ott is ebédelhet.

Zsuzsa elmesélte, miket szoktak adni ebédre :) Én is elfogadnám, olyan jó a menü. Saját konyha van, az ovira és a bölcsire közösen főznek. A bölcsisek nem nagyon kapnak levest, hogy ne kínlódjanak hogy nem tudják megenni. Főételt kapnak, sokféle főzeléket (3x hetente vmi fasirttal hússal virslivel, egyszer tészta, egyszer krumpli vagy rizs hússal) Leves helyette a kicsik ivólevet kapnak pohárból. Ha az oviban olyasmi van ami a kicsiknek még nem jó pl. mákosguba, akko nekik külön főznek. Gyümölcs van miinden délelőtt, alapól alma, ill. ha valaki visz mást, akkor az (nem kötelező vinni, azt mondta Zsuzsa, hog ha van rá módunk, havonta 1x vigyünk valamit, de nem kötelező, inkább csak azért hogy legyen egy kis változatosság).


Ma ott volt mindenki, 14-en voltunk, még egy szad hely van a csoportba, de nem hallottam hogy mostanában kezdene még valaki. Aminek nagyon örülök, hogy egyelőre úgy látom, nincs a csoportban kifejezetten problémás, verekedős vagy agresszív gyerek. Persze előforul, hogy valakit fellöknek, de komolyabb konfliktus eddig nem láttunk, és nincs egy olyan sem, akivel mindig gond lenne. Amennyire látom ez köszönhető annak is, hogy nagyon türelmesen, szeretettel de elég szigorúan bánnak velük. Örülök neki, mert gyakorlatilag uganazokkal a szabálokkal és elvárásokkal találkozott Luca mint itthon, így könnyen vette az "akadályokat", ami a másik beszokós kisfiúról (aki pedig már egy hetet járt) nem mondható el...

481. Dorka29 (válaszként erre: 478. - Vikasz)
2009. nov. 16. 08:14

Köszi!


Délután ki is próbáljuk, csak kell vennem cukrot.

480. weberkitti (válaszként erre: 478. - Vikasz)
2009. nov. 15. 15:13
De kipróbálom az együtt karamellizálást is! Ha lesz rá szükség, remélem sok-sok hónap múlva egy enyhe megfázás miatt kell majd!
479. weberkitti (válaszként erre: 478. - Vikasz)
2009. nov. 15. 15:12

Szia!


Én a hagymateát szoktam úgy csinálni, mint te a pörköltcukrost, és én miután felengedtem vízzel teszem bele a hagymát negyedekbe vágva! És főzöm míg üveges nem lesz. Ha lanygyos akkor facsarok bele citromot, mert különben kimegy a c vitamin belőle.


Tényleg használ!!! És nagyon finom!!!

478. vikasz (válaszként erre: 477. - Dorka29)
2009. nov. 15. 15:07

Ez egy ősi népi gyógymód. Nálunk anyáról lányára száll. Ha lerakódik a slejm ez a ta segít a felszakításban.


Annyi az egész, hogy cukrot kell karamellizálni egy edényben, és mikor már megbarnult fel kell engedni vízzel és addig főzni, amíg a cukor fel nem oldódik a vízben. Mintha karamellt készítenél, csak tej nem kell bele. Szoktunk még citromot facsarni bele, ha már kihűlt, hogy ne legyen annyira cukormáz íze.


A hagymatea is így készül csak a cukorral együtt kell a felkarikázott hagymát karamellizálni. Ezt a teát persze le kell szűrni ivás előtt.


Gyerekkoromban sokszor ittam ilyen teákat, ha beteg voltam. Tényleg jó hatásuk van.

477. Dorka29 (válaszként erre: 475. - Vikasz)
2009. nov. 14. 20:47
De érdekes, még sosem hallottam ilyen pörköltcukros teáról! Miért jó? Elvileg cukor cukor, nem?
476. vikasz
2009. nov. 14. 14:31

Sziasztok!

Jobbulást a betegeknek. Mi is szerdáig itthon maradunk, Lilien még elég nyúzott.


Kellemes hétvégét mindenkinek:)

475. vikasz (válaszként erre: 472. - Panna77)
2009. nov. 14. 14:30

Nagyon jó még a pörköltcukros tea és a hagymatea az ilyesmire. Hétvégén Lilien is kapott, mert állandóan öklendezett és köhögött a slejmtől.


Jobbulást Panninak is!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook