Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 őszétől indulunk a bölcsibe fórum

2009 őszétől indulunk a bölcsibe (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
444. kathlee
2009. nov. 11. 20:33

Kicsit el vagyok keseredve, mert Lucára nem csak a jó dolgok ragadnak a bölcsiben, hanem a hülyeség is. Ma délután végig ezt a "dalocskát" énekelte: "Baj, jobb, baj, jobb, jönnek a majmok! Butapesten megájnak, Majci fején dudájnak! Bíp!"

Hogy kitől hallotta fogalman sincs! Hogy ezzel a névvel hallotta e, arról sincs! Lehet, hogy ő költötte át, mert Marcit nem szereti, amióta össze harapdálta. De majd rákérdezek a gondozótól.


Ja, ma amikor énekelte nekik a gondozó a Télapó itt van c. dalt, Luca elkezdte vele énekelni. Kérdezte Ildikó néni, hogy mi tanítottuk e neki. Persze, hogy mi, ki más? Lányunk elég fogékony az ilyesmire, vagy 15-20 mondókát, éneket stb. tud egyedül. Csak eddig nem bontakozott ki a bölcsiben.

443. adb20ce52a (válaszként erre: 442. - Kathlee)
2009. nov. 11. 20:29
Ha ez lenne az értelme, akkor engem sem zavarna. De már elkezdtük a beszoktatást. És amúgy ezzel kapcsolatban meg olyan kérdéseket tettek fel, hogy hány szobás a lakás, külön alszik-e a gyerek, mekkora a szobája meg ilyenek... Na ez az, amihez szerintem nincs közük...
442. kathlee (válaszként erre: 434. - Adb20ce52a)
2009. nov. 11. 20:24

Sziasztok!


Nálunk úgy volt a családlátogatás, hogy bölcsis beszokatás előtt jött ki Ildikó néni. Én örültem neki, mert szerintem nagyon jó dolog, hogy a saját környezetében ismerkedik meg a gondozóval a gyerek. Meg ugye az is jó, hogy legalább 1 ember lesz, akit ismer ott.

Luca is nagyon élvezte a dolgot, produkálta magát ezerrel. Nagyon tetszett, hogy beült a gyerek szobájába és eljátszottak. Egyáltalán nem arról szólt, hogy akkor ő körbe nézte a lakást.

441. panna77
2009. nov. 11. 16:26

Helló lányok!


Gyors helyzetjelentés.

Nálunk minden okés a bölcsiben,Panni minden reggel rohan be. Imádja, így nekem is sokkal könnyebb.

440. adb20ce52a (válaszként erre: 438. - Vikasz)
2009. nov. 11. 15:49
Remélem, mi nem leszünk betegesek... eddig még rendben vagyunk... remélhetőleg így is marad mert a betegség már végigsöpört a bölcsin ősszel és már mindenki meggyógyult. :)
439. vikasz (válaszként erre: 435. - Trapiti)
2009. nov. 11. 15:42
Én is ott születtem :-))
438. vikasz
2009. nov. 11. 15:41

Sziasztok!

Rég jártam erre, de azért mindenkit figyelemmel kísérek.


I'mthelost, örülök, hogy jól alakul a bölcsi. Családlátogatás nálunk is volt, de még bölcsi előtt. Arra irányult, hogy lássák, hogy viselkedik Lilien otthoni környezetben, kb. mire számíthatnak nála. Mondjuk nem tudom, hogy az a fél óra, amíg nálunk voltak mire volt elég?


Lilien ma megint nem ment bölcsibe. Éjjel belázasodott, délelőtt többszört hányt. Amióta bölcsis állandóan van valami baja. Eddig azt hittem erős az immunrendszere, de mégis elkap minden nyavaját, vagy meg sem gyógyul rendesen.

437. böbe83 (válaszként erre: 435. - Trapiti)
2009. nov. 11. 15:26
Ez megnyugtató. Mert az embernek olyan furcsa, hogy valaki lemond a gyerekéről, pedig ezzel egy másik családot boldoggá tehet.
436. böbe83 (válaszként erre: 434. - Adb20ce52a)
2009. nov. 11. 15:24
Akkor ez ilyen nyuszika, hol a sapkád helyzet az érkezéssel :) Remélem holnap nem zokog majd annyira :)
435. trapiti (válaszként erre: 433. - Böbe83)
2009. nov. 11. 15:00

:) Ezért írtam, múltkor, hogy nekem Szekszárd a világ legszebb városa. Luca is ott született, a koraszülöttön volt.

Zita mindent megtesz, hogy ezek a babák jó helyre kerüljenek, és az biztos, hogy mindegyiket nagyon-nagyon várják és szeretik :)

434. adb20ce52a (válaszként erre: 432. - Trapiti)
2009. nov. 11. 14:31

Engem is jól megfenyegettek, hogy kijönnek családlátogatóba. De minek? Jön a védődő rendszeresesn, mi köze a bölcsődei gondozónőnek ahhoz, hogy milyen helyen lakunk??? Na, mindegy.

Ma is megvolt a bölcsi. 10-re mentünk, fél 11-kor engem elküldtek, délre kellett mennem. Az elválással nem volt gond, mert kisasszony nagy játszásban volt. Ahogy Marika nénivel megbeszéltük, délre mentem is, pont harangoztak, amikor befutottam. Persze Judit néni nem hagyhatta szó nélkül, mert szerinte előbbre szokták hívni a szülőket. Komolyan mondom... egyszer az a baj, hogy korán megyek, egyszer az, ha pontos vagyok... :D

De mire mentem az én kicsi lányom zokogva jött kifelé. Állítólag akkor tört el a mécses, amikor elkezdtek ebédezni és le kellett ülni az asztalhoz a többiekkel. A kajától öklendezett... nem evett semmit, csak ivott pár korty innivalót. De nem kelt fel... csak ült az asztalnál, azt mondják, sírdogált és nézte a többieket ahogy esznek.

Megértem megvígasztalni. Kíváncsi vagyok eek után holnap mi lesz. Holnap már nem is mehetek be egyáltalán vele...

433. böbe83 (válaszként erre: 432. - Trapiti)
2009. nov. 11. 14:29
Néztem az adatlapodat, és olyan jó érzés látni, hogy jó helyre kerül egy kisbaba. Ez a Bölcső Alapítvány szekszárdi, és én mindig csak azt látom ki mond le a gyerekéről, és az meg olyan rossz érzés, de így, hogy ennyivel jobb helye van :)
432. trapiti (válaszként erre: 431. - Böbe83)
2009. nov. 11. 14:24

Nálunk nem jönnek... Pontosabban megkérdezték, nem gond-e ha nem jönnek ki. Nekem nem hiányzik, úgyhogy megbeszéltük, hogy majd elmesélem, milyen a lakás :) mert beszámolót azért kell írniuk.

Egyébként egyetértettem a gondozónővel, felesleges energiapazarlásnak érzem, hogy megint jöjjön valaki (az örökbefogadás kapcsán is egymásnak adták a kilincset) és leltárt készítsen a lakásunkról - főleg hogy gondolom, látszott rajtam és a gyereken ius hogy nem egy putriból szalajtottak... :)

431. böbe83
2009. nov. 11. 11:32
Mi csak ma délután, vagy holnap délelőtt megyünk megbeszélni mikor jönnek családlátogatni, de azért olvasgatlak titeket :)
430. böbe83 (válaszként erre: 428. - Dorka29)
2009. nov. 11. 11:31
Ó, ezeket a gondozónőket nem tanítják arra, hogy ez veszélyes:(, a férjem gyerekorvos, és tök sokszor hoznak olyan gyereket hozzá, aki napokig nem tud kakilni és úgy kell kiszedni a kakit kézzel... Reméljük nem lesz ilyen veletek végül:)
429. Dorka29 (válaszként erre: 427. - Kathlee)
2009. nov. 11. 10:56
Na, pont ilyen kis apróságokra gondoltam, hogy ne csak úgy "fújja őket a szél"... De ugye, mint kiderült, hiába.:(
428. Dorka29 (válaszként erre: 426. - Kathlee)
2009. nov. 11. 10:56

De jó!


Mi még mindig ott tartunk, hogy hiába kérem a gondozókat, hogy kérdezgessék, azt a választ kapom, hogy mondják neki, hogy ha kell neki, szóljon.

Blanka nem szól, és inkább nem wc-zik egész nap.:( Tegnap este már fájt a hasa, nem kakilt egész nap, és otthon sem.:()

427. kathlee
2009. nov. 11. 08:41

Dorka!


Azt hiszem, te voltál, aki megkérdezte anno a bölcsitekben, hogy vannak e foglalkozások. Ugye? Na, mi ebből a szempontból nagyon szerencsés csoportot fogtunk ki! Tegnap pl, lencse csibét csinált Luca. Épp száradtak, amikor mentem. Ma reggel meg épp a parafa dugókat szeletelte Zita néni, amikor mentünk, biztos abból is vmi hasonló dolog készül majd.

Nagyon örülök, hogy ilyen esős időben is próbálják hasznos dolgokkal lekötni a gyerekek érdeklődését. Főleg, hogy Luca imádja ezeket a szöszmötölős dolgokat.

426. kathlee
2009. nov. 11. 08:36

Sziasztok!


I'mthelost! Örülök, hogy a tegnapi napotok már sokkal jobban alakult! :) Reméljük, így is marad!


Nálunk vmi nagy váltzás lehetett tegnap, ugyanis 2 hónap után most kezdett el tegnap szólni, hogy WC-re kell mennije. Eddig csak akkor ment, ha kérdezték. Nagyon örültem, amikor mondta délután a gondozónk, hogy Luca többször is szólt "Íjdikó, pisíjnem kell!"

Ma reggel, meg az én pityergős lányom, kiugrott a kezemből és szaladt játszani. Előtte úgy kellett lehámoznom magamról, mert nem akart elengedni.

2009. nov. 10. 21:23
Én is így gondolom. :)
424. trapiti (válaszként erre: 423. - Adb20ce52a)
2009. nov. 10. 20:54
Szerintem teljesen rendben van, amit leírtál :) A hiba NEM a Te készülékedben van!!!
423. adb20ce52a (válaszként erre: 422. - Trapiti)
2009. nov. 10. 16:27
Hát hogy nagyon eleven és nem félénk, de barátságos. Minden számára szinpatikus kispajtást megsimogatott, megölelgetett. Néha rájön a szaladgálhatnék, meg a sikitozhatnék, de ugye ezt bent nem szabad, amúgy ezen kívűl semmi gond nincs vele. Nem veszi el más gyerekektől a játékot, ha kedve van még helyre is teszi amit elvett a polcról. Ma rajzolt meg olvasott, tologatott egy babakocsit. Jah és ami nagyon nem tetszett a Judit néninek, hogy van kiskádjuk, babának való, de ugye az én kislányom olyat még nem látott, úgyhogy beleült és szúltak neki, hogy szálljon ki, és nem ugrott azonnal. Nekem sem ugrik azonnal, ők meg idegenek, de én meg nem szóltam, mert ismerem a lányomat, megértette hogy mit kértek tőle, csak méregeti a határokat. Szerintem ez is zavarta őket, hogy nem szóltam rá mindenért, hiszen bent nekik kell a határokat kiszabni és szabályokat "írni". Meg a másik anyuka folyamatosan játszott a kislányával én meg nem csak ha odajött hozzám... végülis a lényeg hogy elszokjon tőlem és ne legyen neki rossz ha nem leszek ott. Nem?
422. trapiti
2009. nov. 10. 16:18

Miért, mit mondott? Milyen a kislány???

Ezektől falnak megyek... az ő dolga, szakmája, hogy tudjon bánni a gyerekkel nem??? grrrrrrrr

421. adb20ce52a (válaszként erre: 420. - Panna77)
2009. nov. 10. 16:10

Na ja... sikerült is egyből belefutni... :S

De végülis így csak kellemes csalódás ért. :)

Annyira jól esett, hogy a másik gondozónő, Judit, elkezdte mondani, hogy ilyen a kislány meg olyan, Marika néni meg rávágta, hogy hát igen, ő ilyen, akkoris ilyen volt, amikor legelőször ott jártunk és kint voltak az udvaron.

420. panna77
2009. nov. 10. 15:46

Helló lányok!


Ildi, örülök a mai napotoknak! Szerintem egyre jobb lesz...

És azt is látom, hogy egy problémásabb gondozónő mindenhol van. :-)))))

419. trapiti
2009. nov. 10. 15:30
ja... és vicces volt, mert a bölcsi honlapján van egy csoportkép a dolgozókról. Este megmutattam Apának, és megkértem válassza ki, ki a legszimpatikusabb neki (addig direkt nem monstam neki semmit a gondozónénik külsejéről) Hát, ő is a fehér hajú Zsuzsa nénit választotta :)
418. trapiti (válaszként erre: 417. - Adb20ce52a)
2009. nov. 10. 15:29

Ez nagyon jó :)))))) Éljen Marika néni!!!!


Nálunk is fehér hajú Zsuzsa néninél versengtek a gyerekek, hogy ki ülhet az ölébe, ki mellé... Én is nagyon megörültem, amikor kiderült, hogy ő lesz Luca saját gondozónénije, bár a feketehajú Zsuzsa néni is nagyon szimpi volt :)

417. adb20ce52a (válaszként erre: 415. - Trapiti)
2009. nov. 10. 15:03
Igen, megnyugodtam. :) Főleg az nyugtatott meg, hogy láttam, mennyire örülnek a gyerekek Marika néninek... sorbanálltak nála pusziért. :)
416. Dorka29 (válaszként erre: 414. - Adb20ce52a)
2009. nov. 10. 14:41
Éljen Marika néni!:) Sok szerencsét a holnapi naphoz is.
415. trapiti (válaszként erre: 414. - Adb20ce52a)
2009. nov. 10. 14:30

Szia!

Ez nagyon jól hangzik!!! Örülök, hogy ma Te is megnyugodtál kicsit!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook