Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2006. október 23.-tól harc a kilókkal fórum

2006. október 23.-tól harc a kilókkal (beszélgetős fórum)


2008. jan. 10. 07:40

Jóreggelt!

A mai utam reggel már nem volt viszontagságos. Azért nagyon kell figyelni, mert akad még tükörjég is itt-ott.

A keksznél nekem az a csöves szerkezet, illetve a technikája a kekszek kinyomásának érdekelne, ha van valakinek ilyen tapasztalata, vagy egy ismerősének. Angyal az anyudnak nincs ilyen?

A + munkának még csak a harmadánál tartok, szombaton is itt lesz a helyem, a férjem bánatára. Ő viszont megy minden nap kutyasétára. Igaz nekem ma tornám lesz.

No minden jót!!!!!!!!!

Itt nincs hangulatjel.

2008. jan. 10. 03:16

Szerencsére kialudtam a rudivágyam:) Tudtam hogy így lesz, mivel nem voltam éhes, csak a hormonok és a hold játszik a kis agyammal, ezért akartam távoltartani magam tőle.

Ébredtem mert mindjárt indítom Róbertem ma ismét egésznapozik, úgyhogy csak 10fele fogom látni:(


A hold növő fázisában van, pontosan nem tudom, de megnézem ha akarod, jövő héten lesz vhogy telihold.


Visszatérve a sütire, olyan jó hogy felhoztátok, eszembe jutott amikor még mamám sütögetett nekünk ilyeneket.


Délelőtt sógorjelölttel kiviszem Robi újságjait, aztán beindulok állásnézőbe. Egy vmit találtam a héten ami megér egy érdeklődést de nem hinném hogy engem keresnek erre az állásra, más viszont nincs, így megérdeklődöm, veszteni nem vesztek semmit, legalább megismerek pár embert:) újra, na és sétálok, mert a város másik végén van.


Ma jókislány leszek és gyümizgetni fogok. Legalábbis ez a terv, barnulnak a banánok, feláldozom magam.


Na majd jövök, most megyek kávétfőzni férfiállatnak:)

38. ujlany
2008. jan. 9. 21:49

Andinak kuldtem a linket emailben, mert o nem talalt ide.

Remelem reggelre mar ot is itt latom. :-)

na huzok aludni, mert faradt vagyok.

Mi ujsag az XXL-es turo rudikkal, Schybie?:-) Miattam nyugodtan benyomhatsz am egyet ;-)

37. ujlany
2008. jan. 9. 20:41

koszi Schybie, hetvegen ki is probalom. Penteken osszegyurom es akkor szombaton delutan ki is sutom.

Hogy all a hold? Ettol a mai zabalasomtol azert en sem vagyok olyan boldog, foleg, hogy hetfon olyan jol visszazokkentem.

Na mindegy, Csernus mondana, vonjuk le a kovetkezteteseket, aztan mehetunk tovabb, elobb nem, mert akkor nem tanulunk a hibankbol.

Megyek, atdugom a netet a ceges gepbe, azert lehet hogy meg majd idenezek.

Jo ejszakat mindenkinek!

2008. jan. 9. 20:34

Őrületes vágyat érzek hogy lemenjek és kivegyek a hűtőből két xxl-es rudit, de nem teszem, inkább leírom nektek a darálós keksz receptjét, ez tuti, jó sütögetést:)

(ja én nem tudom mi ez a rudimánia a héten, igaz meg fog jönni, de hogy pont ezt kívánjam?! biztos mert nincs más édesség itthon, de erős leszek( na szóval


Darálós vagy gépi keksz


Hozzávalók:

70 dkg liszt

25 dkg margarin

25 dkg cukor

4 egész tojás

2 vaníliás cukor

1 és 1/2 sütőpor (gyengébbeknek, másfél, mondjuk nekem:))


A margarint a cukorral habosra kavarjuk, egyenként hozzáadjuk az egész tojásokat, a vaníliás cukrot és végül belegyúrjuk a lisztet, amibe sütőport elegyítettünk. A tésztát sütés előtt pár órával előbb gyúrjuk össze, de még jobb, ha előző este készítjük és egy éjjelen át pihentetjük. Jó kemény tésztát kapunk. Ha a tészta nem elég kemény, a kekszvágó csillagos formái nem domborodnak ki. A húsdaláróra felszereljük a kekszformát és tetszés szerinti formákat nyomunk ki belőle. A kinyomott rudakat 8-10 cm- hosszúra vágjuk, esetleg koszorúkat, kifliket, S vagy Z betűket (szerintem bármilyen lehet:)) formálunk, amiket a gyengén zsírozott sütőlemezre helyezünk, s közepes tűznél világos rózsaszínűre sütjük.


A mama úgy csinálta régen, hogy a fele tésztát külön szedte, s az egyikhez adott még kakaót, s akkor mindjárt kétféle süti lett.


Jó étvágyat, tényleg eltűnök

35. ujlany
2008. jan. 9. 20:03

Szabi, majd ha megszultel utolag elarulod, hogy mennyi vagy ;-)

de ne izgasd magad rajta.

Ha akarod szolidaritast vallalok veled, es en sem fogyok :-) Mar ugyis tok jol erzem magam.


Magdi, mi ujsag a helyzet feletek? Mar elolvadt a jeg, vagy meg most is nehez kozlekedni?

34. sabyne
2008. jan. 9. 19:59

sajnos az utóbbi hetekben jobban rámragadtak a kilók :( iába, nem tudok annyit mozogni, enni meg kell, nem ;) ?


jó éjt!!

2008. jan. 9. 19:11

No itthon is rátaláltam. Olyan izgi, kaptunk magunknak ajándékot.

A Körmendyt mi is szerettük. Főleg a férjem, egyszer Pesten egy társaságban beszélgettek, azóta, ha róla volt szó, mindig a közvetlenségét emlegette.

Hiányzók merre vagytok?

32. ujlany
2008. jan. 9. 18:57

igen, en is ezt gondoltam, hogy szep kort megert. Par honapja mondtak, hogy mar olyan beteg, hogy senkit sem lat szivesen az otthonaban.

Biztos jobb igy mar neki.

Nagyon szerettem A harom nover parodiaban is, azt a szamovaros jelenetet nem felejtem el amig elek.


jo ejt Schybie, en meg kesobb biztos benezek.

2008. jan. 9. 18:55

Akkor majd együtt bőgünk:) De most örömünkben!!!


Na én mára elköszönök, eszek vmit vacsorára, így is elég késő van már hozzá, előkészülök holnapra és beveszem az ágyat. Most hallom meghalt a Körmendy, Istenem pedig mekkora színész volt, én nagyon szerettem:(

Ilyen az élet, igaz szép kort megélt...


Az újakat tényleg várjuk és az infókat is:)))


Jó éjt!

30. ujlany
2008. jan. 9. 18:42

en birom, hogy ennyi jo tema van itt, sokat lehet tanulni.

Szabi, olyan sokat nem ehettel, meg egy picit biztosan ehetsz. Ebben a honapban ugyis sokat fogsz fogyni. :-)

Mar nagyon varom am, hogy azt mond, ott van a pici a kezedben.

Ha megtudom, hogy megszuletett, en pityeregni fogok, barhol is leszek, nem tehetek rola, ilyen vagyok, majd rafogom a hormonokra. :-)

2008. jan. 9. 18:25

Valószínű menni fog, de még fix időpont nincs, a pénteken mennek fel Pestre a barátja anyjához, ő vasárnap jön vissza, Ferike meg 15-én repül.


Nem baj Sabyne, nemsokára "lefogysz" :))) Neked felmentésed van, és nem is híztál sokat a terhesség alatt, szóval ügyi vagy.


Ne fényezzétek az új lakást, de tényleg tök jó hogy elmennek a gondolataim.

28. sabyne
2008. jan. 9. 18:11
most vacsiztam, de ahogy végigolvastam miket ettetek, megint megéheztem. már tiszta bálna vagyok.. megyek eszek egy mandarint :)
27. sabyne
2008. jan. 9. 18:08
klassz kis lakást újítottál schybie :)) próba2
26. ujlany
2008. jan. 9. 17:55

tenyleg, hugod hogy dontott? megy? a baratja mikor indul vissza?

ah, semmi kulonlegeset nem ettem, egy korpas sajtos sonkat szendvicset, egy mazsolas zsemlet, 2 dl tej, 1 kis pohar jogjurt, es egy mars csoki :-(

ezt adtak az ebedes zacskoban, plusz egy sima lisztbol sutott zsemlet, de azt kidobtam.

na mindegy majd este tekerek.

meg tenyleg meg kellett unnepelni, hogy vegre jo helyre koltoztunk :-)

lassan elvanszorgok haza....

2008. jan. 9. 17:51

Megjöttem:) Azt inkább nem árulom el mennyit fizetnek, mert ha belegondolok eldobom az agyam:( Sajna egyenlőre más lehetőség nincs ami beépíthető lenne mindennapjainkba (jelenleg még hugomnak kell úgye elsősorban hogy vmit tudjon a suli mellett csinálni, de ha elhagyja kishazánkat, én pedig találok vmi értelmes melót akkor hagyjuk a fenébe. De nekem tornának is első osztályú, főleg a netes meló mellett mert sokat ülök gép előtt. Nem is gondoltátok, mi?! :))))


Újlány, nem osztod meg velünk mit ettél? Hagy csorogjon a nyálunk... Bár szerencsére most nem vagyok éhes, Robi még sehol:(

24. ujlany
2008. jan. 9. 15:57

Schybie, az elobb rajottem, olyan erzesem van mintha vettel volna nekunk egy uj lakast.

Andi is tutira orulni fog. :-)

Jo ujsagkihordast. Egyszer elarulhatnad mennyit fizetnek ezert. (na jo, nem kivancsiskodom, de remelem azert megfizetik, hogy ennyit trappolsz)

2008. jan. 9. 15:39

Na tessék most jött meg az újság, pedig ilyen későn nem szokta hozni, úgyhogy elindulok hogy jót aludjak este:) Esti sétának megfelel. Főleg hogy hozta a múlt havi lóvét is így szívesebben megyek:)


Nekem is bejött ez az "átköltözés", olyan mintha újraalakultunk volna, azért ne aggódjatok nem mutatkozok be, azt hiszem már ismertek:)


Jók legyetek és az ÚJAK is jelentkezzenek már végre be, mert kíváncsi vagyok CSibike!!!

22. ujlany
2008. jan. 9. 15:31

hu, Schybie,az a merleg jo otlet lehet, mar en is szemezgetek egy olyannal regota, de mindig lebeszelem magamat. Lassan mar ki kell pakolnom par dolgot a konyhabol, ha be akarok oda menni.

Pedig egy merleg az tenyleg hasznos dolog.

Nem irom le mit ettem delben, szornyu vagyok ma...

de hat meg kell unnepelni, hogy atkoltoztunk.

Nem elbujdokoltunk mint aki rosszalt csinalt, hanem elkoltoztunk.

tok jo erzes :-)

2008. jan. 9. 15:09

Nekem rántotta volt, csemege ubival:) Csináltam túrófánkot a többieknek, kicsit sötét lett, remélem azért ehető és elég édes. Anyumnak a hó végén lesz a szülinapja tudom már hogy mit fog kapni, egy digitális konyhai mérleget mert megöl ez a mostani, még én sem látom rajta normálisan a beosztást, pedig az én szemem jó.


Megvan a recept csak lent hagytam, ha arra járok felhozom és beírom.


Nemsokára Robi megjön, én meg elhalkulok. Nem hoztak újságot, ami jó mert így nem kell kimennem a hidegbe csatangolni, viszont ebben a hónapban igen kevés lesz a fizu, ha így folytatjuk:(



Újlány, látod, ezért jó nőnek lenni, egy férfi se tudná ezt a kommunikációs-kapcsolatrendszet fenntartani amit TE vagy mi megcsinálunk. Ők csak egy dologra tudnak egyszerre koncentrálni vagy még arra se...

20. ujlany
2008. jan. 9. 14:48
tok jo, hogy elmegy azonnal, es nem kell meggondolnom, hogy mindent beleirtam-e egy hsz-be :-)
19. ujlany
2008. jan. 9. 14:47

Sziasztok! itt vagyok am, vegre egy kis idom is lenne, de elontott a maganelet :-)

Az ex nyomja msn-en, egy kollega a belso chaten, en meg kozbe ide irogatok.

Magdi, igen, en hurkakat fogok kinyomni, majd remelem eleg hosszu lesz a talca amire kinyomja, es nem kell fel percenkent leallitani a gepet :-)

Mar alig varom,h ogy hetvegen nekialljak.

18. sabyne
2008. jan. 9. 13:22
sz@rakszik a netünk. 3 percenként bontja a kapcsolatot.. elég dühítő..
2008. jan. 9. 12:16

Na majd megnézem mamám receptes füzetét, mert az ő receptje az tuti volt! Tényleg, most hogy mondod Magdi, nekünk is van olyan nyomónk, méghozzá aranyszínű a cső és ezüst a lezáró része, múltkor a kezem közé került, lehet a két világháború közötti időről maradt ránk, de mamám mivel mesterszakács volt, így mindent tartott itthon, mi meg nem dobáltuk ki, hisz jó lesz az még vmire! :)


Abban bízom, hogy itt nem lesz problémánk valóban, mert olyan jó hogy írok és megjeleníti:)


Köszönjük a kedves üdvözlést, valóban ez egy jó kis eredményes csapat. VAjon a többiek?!


Csibike mit mondtak az orvosok?


Andi, woodo?!


LÉpek vmi ebédet gyártani a "kis" pocakomnak


Jó étvágyat

2008. jan. 9. 12:11

A kekszformákról akartam mondani valamit. A húsdarálóra szerelt esetében hosszú "hurkákat" nyomsz ki géppel v. kézzel attól függően milyen a masinád, amit utána darabolsz, esetleg meghajlítod valamennyire. kb 4-6 féle minta van.

Van egy másik keksz-formázó is, ami egy lezárható cső, a végébe különféle mintájú nyomómintákat lehet tenni, majd egy karral kinyomkodni a kekszeket egyenként. Ilyent természetesen egyszer nekem is kellett venni. Bevallom soha nem sikerült szép kekszeket gyártanom vele. Még nem dobtam ki a szerkentyűt, ha valakinek van ehhez ötlete, vagy spéci receptje írja meg.

Hú de jó itt.

2008. jan. 9. 12:02

Nem bírtam ki estig, talán sikerült is.

Magdi.

14. ujlany
2008. jan. 9. 11:49

egesz meghatodtam, a mindmegetten meg a vendegkonyves megjegyzesekre sem igen valaszoltak.


most sem tudok sokaig maradni, rohanas ez a nap is, meg az ebedidoben is ertekezlet. de majd kesobb benezek.

Szabi, Andi, Csibike, remelem ti is ide talaltok!

13. ujlany
2008. jan. 9. 11:48
szia Hoxa, koszi :-) azt hiszem itt nalatok sokkal jobb lesz nekunk ;-)
12. Hoxa
2008. jan. 9. 11:12

Sziasztok! Úgy látom egy újabb összeszokott csapat költözik hozzánk. Köszöntelek titeket, ha valami problémátok van, forduljatok hozzám bizalommal.

Hoxa

2008. jan. 9. 11:01

Próbán kívül másra nem futja?! :)


Magdi írt a nana-ra este jön ide, remélem a többiek is megtalálnak minket.


Még nem jött újság, viszont megkaptam a maradék netest, így megcsinálom az m1 műsorát és kész a heti adag. Ma nagyon hideg van:( Ja és éhes vagyok, ki kéne találnom mit egyek ebédre

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook