Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2006 Októberi babák fórum

2006 Októberi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. jan. 9. 21:03
Sziasztok! Ha van még itt valaki, akkor én is csatlakozom. Míra 2006.október 2-án született, 3550 g-mal, 56 cm. Most már bölcsis nagylány:-)Imád enni, aludni, sokat mozogni, beszélni, játszani, és persze hisztizni...
96. luszi75 (válaszként erre: 95. - Dj.cica)
2008. jún. 18. 00:30
Az se sokkal jobb.:( Ma csak 11-ig bírta a lányom.A bőrdokihoz bérletet váltottunk,2 hét múlva megint menni kell.Mentek valahova nyaralni?
95. dj.cica (válaszként erre: 94. - Luszi75)
2008. jún. 17. 23:49
nekünk az elalvással nincs gond de vannak olyan éjszakák amikor felkel többször:(
94. luszi75 (válaszként erre: 92. - Dj.cica)
2008. jún. 17. 13:22
De jó nektek hogy elmúlt.Nekünk folyamatosan vannak kiütések.:( Ma is megyünk bőrdokihoz,úgy unom már.Ti hogy álltok az esti alvással?Az én lányom tegnap éjfélkor aludt el,nem tudom mi lehetett vele.Amúgy 10 körül szokott elaludni de hiába kel reggel 7körül,este sosem álmos.Elég kicsi az alvásigénye.
93. dj.cica (válaszként erre: 91. - Kriszrom)
2008. jún. 14. 23:24

szerintem megfog jönni ha folyásod van a teszt csak a beágyazodást követöen 2 héttel mutat eredményt.Ha netán nem jönne meg akkor csinálhatsz tesztet az már valoszínü kimutatja.

én is ebbe a cipöbe jártam 3-napot késett semmi jele nem volt a menszinek egyszercsak megjött pedig már reménykedtem:(

92. dj.cica (válaszként erre: 90. - Luszi75)
2008. jún. 14. 23:18
nekünk is volt a nyakán ilyen atópiás dermatitisz de elmult a kenőcsre.én se nagyon bízok a dokikban.nekünk is 16 elég régóta bár nem engedi megnézni a hátsó fogait yígy nem tudom van e több:)
2008. jún. 14. 16:22

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni, ma reggel csináltam egy terhességi tesztet de negatív lett. A menszim késik bár még csak két napja.Ma délelőtt világos barnás folyásom volt/van.

Lehet még esélyem?Érdes csinálnom jövő héten tesztet?

90. luszi75 (válaszként erre: 89. - Dj.cica)
2008. jún. 14. 16:17
Azt mondja a gyerekdoki,hogy majd 2évesen elküldi vérvizsgálatra.A bőrgyógyász szerint ez nem allergia hanem atópiás dermatitisz.Mondjuk én úgy tudom hogy az allergiás bőrgyulladást jelent.Azt mondta majd kinövi.Hát nagyon remélem.Ja meg még azt is mondta,hogy hiperaktív/a bőrgyógyász!/Remélem csak viccnek szánta.Bár tény,hogy elég pörgős kiscsaj.:)Én is rosszul vagyok már az orvosoktól,az a baj hogy egyikbe sem tudok megbízni.Nektek hány fogacskátok van már?Nekünk 16.
89. dj.cica (válaszként erre: 88. - Luszi75)
2008. jún. 14. 15:52

Itt ami van a szemészeten is nem volt gyerekszemészet és azt mondták rá talán másnap lesz erre én mondtam nekik hogy be van gyulladva a szeme és nem használ a szemcsepp akkor küldtek a felnött szemészetre,de ott a sorszámosokat szarba se nézik hiába gyerek az idöpontosok mentek be másfél óra múlva kerültünk sorra és az a legszebb hogy volt olyan aki reggel 7-töl várt a sorszámával és fél 12-kor hívták be na mindegy.Hát fertözés van a szeében bizti a piszkos kezével nyult hozzá írt szemcseppet és azzal sokat javul rögtön ezt írhatták volna fel rá pénzt és idöt is sporolhattunk volna vele.

Hát itt se küldik allergia vizsgálatra :(de ugy néz ki akkor nem allergia :)

hát ti se jártok jobban úgy látom miért nem kérded meg a dokidat nem e lehet csinálni egy allergia tesztet?

és nem mondták meg mitöl kiütéses?

88. luszi75 (válaszként erre: 87. - Dj.cica)
2008. jún. 14. 14:35
Mi meg a bőrgyógyászatra járkálunk.Titeket elküldtek allergiavizsgálatra?A kislányomnak meg tiszta pötty az arca de csak egyik krémet írják a másik után.Pedig szerintem ő is allergiás valamire.De még egy vérvételre se küldik el.
87. dj.cica (válaszként erre: 86. - Luszi75)
2008. jún. 10. 22:59

szia

A többiek is úgy eltüntek .Biztos ők is kinn vannak énm jelenleg a jogsit csinálom kevés atz időm sokat netezni.A kisfiam szeme ráadásul be van gyulladva allergia gyanús:(

meg mi is kinn vagyunk általában.Viszem vissza a szemészetre is

86. luszi75 (válaszként erre: 85. - Dj.cica)
2008. jún. 10. 15:27
Szia!Én itt vagyok,bár mostanában kevesebbet hoxázok,a lányom nem bírja a bentlétet.
2008. jún. 4. 21:39

lányok hová tüntetek hogy így kihalt ez a topik?

annyi mindenről tudnánk beszélni szerintem.

2008. máj. 20. 23:52
nekem még párosult most avval a dolog ghogy félös korszaka is elöjött fél a hajmosástol hajvágástól a dörgö égtől stb.. eddig semmi probléma nem volt,na meg minden játékát földhöz vágja dobálja nem tudom leállítani sehogy nektek nem csinálja mit csináltok ilyenkor már sokmindent probáltam
2008. máj. 19. 15:08
Sziasztok!A hiszti nálunk is megy ezerrel.Az én lánykám még csak babanyelven beszél.Anya,apa,hoppá,nem.Ez az összes szókincse egyelőre.A többi kínai.Amúgy ő most 86cm és 16!kg.Kis dagi:-(
2008. máj. 18. 23:06
szia ne is mondd az én fiam a dackorszakát éli nekem is nagy baba 12-13 kilo között van és kb 88 centi ö is mindenre nemet mond hiszti is van de nekem rengeteget beszél és mondatokban is
2008. máj. 17. 20:15

Sziasztok!

Én is csatlakozok hozzátok. Anna lányom 2006. okt. 21-én született, 4 kg-mal és 56 cm-rel, császárral. Most is nagy baba, 12 kg és kb. 88 cm (ezt én mértem, mert tanácsadáson sosem mérik a hosszát).

Igazi rosszcsont, 10 fiú veszett el benne. Most kezdődik nálunk a dackorszak, iszonyat akaratos és már hisztis is. Még nem beszél semmit, a baba és mama szavakat használja mindenre, úgyhogy aktivitizünk még, ő mutogat, én meg kitalálom, hogy mit akar.

Jah, és újabban villámgyorsan levetkőzik, mint most is. :) Még nem volt időm visszaolvasni, de ahogy nyugi lesz, megteszem.

2008. ápr. 4. 00:25

szia nálunk nagy várolista van a bölcsibe azt hiszem kell róla igazolás de nem tudom nem vagyok jártas benne

már egy hete nagyon betegek vagyunk köhögés orrfolyás láz torok fájás :(

79. Delina
2008. márc. 27. 09:50

Sziasztok!

Látom az ünnepek alatt nem igazán pörgött a fórum. Nekem nem volt egy perc időm sem, készülődés stb.

Ti szeretnétek majd bölcsibe adni a gyerkőcöket? Én még nem döntöttem el, de nem is igazán tudom, hogy mik a teendők. Pl. Kell -e igazolás arról, hogy dolgozol és csak akkor veszik majd be a gyereket? Nem tudom, hogy működik. Szóval, ha tudjátok, légyszi írjátok meg. Szép napot mindenkinek!

2008. márc. 18. 14:24
kb.3 év korkülönbséget szeretnénk,aztán hogy összejön-e...
77. bb52f751dd (válaszként erre: 76. - Luszi75)
2008. márc. 18. 14:10

Az jó,hogy legalább a férjed is vigyáz a kislányra,ha ketten nem is,de legalább egyedül egy kicsit ki tudsz kapcsolódni.Ezt én is alkalmazom,de nekem anyukám ér rá napközben.

Hány év korkülönbséget szeretnétek?

76. luszi75 (válaszként erre: 75. - Bb52f751dd)
2008. márc. 18. 11:07
Dehogynem!Jó lenne egy kicsit kikapcsolódni.Pedig nekem csak egy gyerek van,de néha úgy érzem,hogy kikészülök tőle.Amúgy a férjemmel szerencsém van,lehet rá számítani mindenben.Úgyhogy orvoshoz,fodrászhoz stb. azért el tudok menni.De hogy kettesben mikor jutunk el valahova?Hát ez jó kérdés.Lassan szeretnénk kistesót is.
75. bb52f751dd (válaszként erre: 74. - Luszi75)
2008. márc. 18. 10:48
És te nem szoktad azt érezni,hogy úgy elmennél már valahova,mindegy csak gyerek nélkül,kicsit kikapcsolódni,távol a gyerekricsajtól...Akár csak egy estére vagy napra?Én mostanában egyre jobban érzem...pedig imádok velük lenni.
74. luszi75 (válaszként erre: 73. - Bb52f751dd)
2008. márc. 18. 10:45
Eddig még nem volt rá alkalom.Neki csak egy mamája van,anyósom.Kb kéthavonta szokta látni,pedig egy városban lakunk.Nővéremnek nincs gyereke,úgyhogy eddig még nem nagyon vállalta,hogy vigyáz Jázminra.Más meg nem jut eszembe akire rábízhatnám.
73. bb52f751dd (válaszként erre: 72. - Luszi75)
2008. márc. 18. 10:33

Szia!


Itt még nem esik,de nagyon borús idő van :((

Mi sem mentünk ki,majd délután hátha sikerül.

Én tegnap jártam úgy,hogy felöltöztettem Petrát,de aztán csak maradt a nagyobb lányommal,de jó is,mert mire hazaértünk a kisfiammal,elég jól esett.


Húsvét vasárnap mi Petra mamájához megyünk,hétfőig ott marad most mamánál ünnepelni,mi meg kicsit pihenünk gyerek nélkül,lehet hogy elmegyünk valamerre mi is,ha jó idő lesz.

Ti szoktatok gyerek nélkül lenni,vagy elmenni vhova,esetleg szórakozni,vacsorázni?

2008. márc. 18. 10:18

Sziasztok!Nálatok esik már?Itt már csepereg.Jázmin már odakészítette a cipőjét a bejárati ajtóhoz.Nem tudom mit akar vele.:)Mi délután mindenképpen kimegyünk mert mennem kell a gyógyszertárba.Húsvétko

r mit csináltok?Mi Egerbe szerettünk volna menni,de szerintem elmossa az eső a kirándulást.

71. dj.cica (válaszként erre: 68. - Delina)
2008. márc. 17. 22:00

szia

nekem felforgatja ilyenkor a lakást alig lehet vele bírni

remélem nem fog szakadni az eső:(

70. luszi75 (válaszként erre: 68. - Delina)
2008. márc. 17. 15:06
De irigyellek,enyém még 9 után se megy aludni magától.Szerintem ha nem fektetném le este,hajnalig simán fent lenne.Hiába álmos,nem akar aludni.Délután meg egy másodperc alatt elalszik általában.
2008. márc. 17. 15:02
Tegnap már 9.30-kor elaludt!Igaz délután nem sokat aludt,kb.40percet.Nálunk már vége a jó időnek.Délután elvittem dokihoz a kincsemet,mert kiütéses az arca már napok óta.Hazafele kaptunk egy kis jégesőt.:( Pedig mikor mentünk még ragyogó napsütés volt.Remélem nem fázott meg,mert csak egy vékony széldzsekit adtam rá.
68. Delina
2008. márc. 17. 12:54

Sziasztok!

Luszi75: a hinta majd biztosan jól kifárasztja napközben a picikédet,hátha hamarabb elalszik este. Nálunk előfordul, hogy 40 percig bent vagyok vele a sötét szobában, néha kell neki ennyi idő, hogy lenyugodjon. Régebben ő is szeretett sokáig bandázni este, aztán megpróbáltam hamarabb bevonulni vele aludni és megszokta, hogy 8 körül van takarodó, már magától megy, hogy pá-pá ... és vonul a szobába. Szóval ez is egy módszer, de persze minden gyerek más. Néha szeretnék én is reggel egy kicsit pihenni, de nem hagy, kel a madarakkal...


Ma nagyon szép idő lett, bár azt mondják a héten jön vissza a rossz idő. Nektek hogy bírják a babák az esős napokat? Olyankor nem lehet sétálni menni, a lakást szedi szét inkább.Már szinte minden fiókot, szekrényt beragasztottunk, de képes még így is kinyitni őket.

Szép napot mindenkinek!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook