Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. januári Babák :-) fórum

2005. januári Babák :-) (beszélgetős fórum)


155. misz (válaszként erre: 154. - Skate77)
2010. jan. 14. 18:33

Mi lenne, ha nem direktbe csinálnád, hanem bábokkal. Tapasztalataim alapján sokkal jobban megnyílnak a gyerekek, ha egy bábbal azonosíthatják magukat, vagy a problémáikat.

Mondjuk foghatnátok egy-egy bábot, vagy babát, vagy plüssállatot, és ők beszélgessenek.

"Szia! Én Morzsa vagyok. Te kivagy?" Ilyenekkel kezdeni. Aztán mikor már látod, hogy teljesen feloldódott, rátérhetnél a lényegre. " Képzeld, most kicsit szomorú vagyok, mert az óvónéni megszidott. Veled is történt már ilyen?" És így lassan magától mondja el, anélkül, hogy feszengene, vagy félne.


Egy próbát megér szerintem. :)

154. skate77 (válaszként erre: 153. - Misz)
2010. jan. 14. 15:31
Nyomozok. Kiderítem mi a baj. Nem akarok azonnal ugrálni, mert így is én vagyok az a szülő biztos az ő szemükben akinek elkényeztetett a gyereke, mert én szólok ha bajom van, míg a szülők nagy részének ugyanígy van baja, csak az utcán beszéli ki a dolgokat. Pedig én csak a legjobbat akarom a gyerekemnek, és azt gondolom attól nem oldódik meg a bajom, ha za utcán beszélem meg. Szóval ennyi. Nagy beszélgetésnek nézek elébe, remélem Bogi hajlandó is lesz rá, mert erőltetni nem akarom, mert akkor azt hiszi nagyobb a baj.
153. misz (válaszként erre: 150. - Skate77)
2010. jan. 14. 14:13

Ez nagyon durva. Én lehet megpróbálnám a vezetőnőnél kérelmezni, hogy visszakerüljön a Kicsi a régi csoportjába.

Nálunk a suliban volt egy kislány, akit a háziorvosa orvosi javaslatára vettek ki az osztályból, és tették át új osztályban. Mert nem tudott beilleszkedni, és pszichoszomatikus tünetek tömkelegét produkálta.


Semmiképp ne hagyd így, mert utálni fogja az egészet, és azért még sok időt kell eltöltenie az oviban.

152. skate77
2010. jan. 14. 14:10

Másik ovi gondolata nekem is megfordult a fejemben, de lehet jobban megviselné.


Kicsi kora óta? Relatív, nem volt Bogi két éves még amikor apukája megköszönte az eddigi lehetőséget. Azóta én vagyok vele.

151. jooeva (válaszként erre: 150. - Skate77)
2010. jan. 14. 13:40

Szia!


Remélem, hogy meg tudjátok majd beszélni, hogy mi is a baj!

Ez durva, hogy ennyire kivételeznek gyerekekkel!

Oké, hogy emberből vannak és vannak gyerekek, akik szimpibbek, de ezt nem szabadna éreztetniük!

Az, hogy pletykálnak, minősíthetetlen!

Én is bementem volna a helyedben!


Esetleg másik ovi?


Kicsi korától egyedül neveled?

150. skate77 (válaszként erre: 149. - Jooeva)
2010. jan. 14. 12:48

Szia!

Lehet, hogy idegi alapon volt az is. nem tudom, nagy beszélgetésünk lesz este. Az előző csoportját imádta, és ott is imádták, a gyerekek is. Itt az ovónéninek megvannak a kedvencei, a többi meg le van ejtve.


Mama? hát az az igazság, hogy ő fizikailag nem bírná, és csak az én anyukámra lehet számítani. Így az a lehetőség kiesett. De nem gobndolom, hogy az esetlegesen megoldás lehetne, azt hiszem tényleg kifitetem mi a baj, és megoldjuk. volt már olyan hogy be kellett mennem az oviba, mert az ovónéni azt terjesztette év elején amikor a csajszikám bekerült a csoportjába, hogy kétszer annyi baj van vele, mert egy kicsit túlsúlyos. Ekkora ... nem akarok csúnyán fogalmazni. na nekem sem kelett több, első indulatból mentem be az oviba, volt is ijedtség az arcán a csajnak, aztán meg jött a nyálazás. Útálom az ilyet. egy gyerek sem tökéletes, de emberek vagyunk, meg lehet beszélni mindent, az anyjával, de neem a hátamögött, sé amikor pletyka szinten jött vissza, azt hittem felrobbanok.

149. jooeva (válaszként erre: 148. - Skate77)
2010. jan. 14. 10:42

Szia Kata!


Örülök, hogy elmúlt a hsafájás!

Lehet, hogy az is lelki eredetű volt, nem?

Hogy hátha nem kell oviba menni.....

Sajnálom, hogy ennyire nem érzi jól magát....Nem is értem, hogy minek bolygatják a már szépen összecsiszolódott csoportokat?!


Nekünk szerencsénk van, jó csoportot és jó gondozókat kaptunk, Tomi örömmel jár oviba, sosem sírt. Ha összebalhézik valakivel, akkor nem akar csak menni, de mindíg rábeszélem :).

Persze neki is könnyű, nem kell bennaludnia!

De jövőre már ő is bennalvós lesz....


Esetleg mamára nem tudod bízni délután, amíg te dolgozol?

148. skate77
2010. jan. 14. 07:52

Sziasztok!


Hát nekem meg már megint más bajom van. A hasi kérdés megoldódott, nem fáj már neki, azonban ma reggel sírva hagytam az oviba. Ősztől márs csoportba került az átszervezések miatt, és egyszerűen azt veszem észre rajta, hogy nem érzi ott jól magát. Ha viszont kérdezem, hogy milyen volt az ovi, akkor mindíg az a válasz, hogy jó. De valami baj az alvás körül lehet, mert azon könyörög már egy ideje, hogy ebéd után menjek érte, de ezt egyedülűálló anyaként, meg dogozok is képtelenség megoldani, de nem hiszem hogy ez lenne a megoldás, hogy megyek érte. XCsak valahogy a tudat, hogy nem jó ott neki megőrjít.Meg ez a sírás, talán akkor sírt utoljára amikor beszokattam. ÁÁÁÁ

147. jooeva (válaszként erre: 146. - Misz)
2010. jan. 14. 06:34

Jó reggelt!


Ja, de nagyon élvezem ám a kirakózást én is :))!


Tomi az oviban is sokat van a babakonyhában, ezt a neten vettem (szintén használtan), jó magas, 2 oldalas, egyik fele bolt, másik fele konyha.

Szeretem az olyan játékokat, amivel mindketten tudnak játszani és szokják együttműködést.

Majd nálatok is 1 év múlva teljesen más lesz a felállás ebből a szempontból :).


Hú, megnéztem a képeket, nagyon profi hely, ahol tartottátok a zsúrt!

Jók a játékok is, tetszett, hogy minden a hercegnők körül forgott :).


Eddig nálunk is úgy volt, hogy család és barátok is voltak, de tavaly, már közel 20-an voltunk a 2 szobás lakásban.....Így idén csak tesómék és anyukámék lesznek meghíva, Tominak nem is tetszett....Azért terveztem szép meghívót!

Majd ha lesz saját baráti köre, akkor csinálunk neki saját bulit.



Jól vagytok?

Egészség?

146. misz (válaszként erre: 145. - Jooeva)
2010. jan. 13. 19:35

220! Azt a mindenit! Na, ez családi ajándék lett. :DDD

A babakonyha nagyon jó ajándék, biztos, hogy mindkét Gyerkőc talál játszanivalót rajta. :)

Tök jó, hogy egybe tudjátok tartani a zsúrt. Hát nálunk ez nem valószínű. (január, július)

2 évben tartottunk itthon zsúrt Ágikának, de idén a Kicsi miatt nem mertem bevállalni. Találtam egy alapítványt, ahol tartanak ilyen rendezvényeket. Egy óvónéni csinálja. Egy csomó érdekes játékot talál ki, és van torta, meg tánc, meg ami kell. idén ott volt. Az alapítvány fotózott is. Ha érdekel a trendfoto.hu-n megnézheted a képeket. A naplómban meg leírtam a játékokat.

145. jooeva (válaszként erre: 144. - Misz)
2010. jan. 13. 19:24

Örülök, hogy segített a gyümi :).


Nem az számít, hogy nekünk tetszik-e a jelmez, hanem hogy a gyereknek tetszen!

Tomi kisbarátnője Piroska lesz és ráakarta beszélni, hogy ő megy legyen a farkas. De Tomi nem akarta, mert a farkas gonosz....

A kislányok zömében pillangók, angyalkák és hercegnők :).


Mi szoktunk zsúrt tartani, mivel 1 hó van a 2 gyerek között, közös buli lesz jan. 30-án és akkor lesz ajándékozás is.

Egy játékkonyhát fognak kapni közösen, hozzávaló játékkajákkal.

Tegnap a kisbarátnője felköszöntötte, kapott egy 220db-os kirakót, megszenvedtünk vele, de kész lett ma este :).

144. misz (válaszként erre: 143. - Jooeva)
2010. jan. 13. 17:16

Megoldódott hála Istennek! 1dl barack volt a megoldás. :)


Idén mindenáron hercegnő akar lenni. Kaptunk egy koszorúslányruhát, és az lesz rajta. Ez most nem túl ötletes, de Ő így szeretné. És hát az a lényeg, Ő jól érezze magát.


Anyukám a fő varró, én csak "kiskukta" vagyok. :D


Miket kapott szülinapra a Legény?

143. jooeva (válaszként erre: 141. - Misz)
2010. jan. 13. 15:53

Sszia Szilvi!


Megoldódott már a kaka Zolikánál?


Köszönjük a köszöntést :))!


Nagyon ötletes ez a virágos rét! De buli annak, aki tud varrni!

Idén mi lesz a lánykád?

142. misz (válaszként erre: 140. - Eperke79)
2010. jan. 13. 15:38
Mi virágos rét voltunk tavaly. Varrtam egy zöld köpenyt tele virággal.
141. misz (válaszként erre: 136. - Jooeva)
2010. jan. 13. 15:37
Isten éltesse a Nagyfiút sokáig sok boldogságban! :)
2010. jan. 13. 11:52

boci volt

most még nem beszéltük meg

annyira őt nem érdekli

139. jooeva (válaszként erre: 138. - Eperke79)
2010. jan. 13. 11:47

Azt én sem tudom, hogy mikor lesz, de mivel az ötlet megvolt, találtam jelmezt olcsón, így megvettük! Abban reménykedem, hogy addig nem növi ki!

A te fiad mi volt tavaly és mi szeretne lenni idén?

138. eperke79 (válaszként erre: 137. - Jooeva)
2010. jan. 13. 11:37

de jó neked

nekönk még hátra van még

bár azt se tudom mikor lesz az oviban a bál

137. jooeva
2010. jan. 13. 11:30
Sikerült vennem rendőr-jelmezt!!!!!
136. jooeva (válaszként erre: 133. - Eperke79)
2010. jan. 13. 11:29
Tegnap mozgalmas volt a napunk: 5 évesek lettünk, vittük a sütiket az oviba, délután barátnőmék jöttek felköszönteni, este pedig nagy közös kirakózás volt :).
135. jooeva (válaszként erre: 131. - Misz)
2010. jan. 13. 11:28

Eteted már mással is anyatejen kívül?

Esetleg egy kis narancslé....

Vagy laveolac szirup?

Ez pár nap alatt fejti ki a hatását.

Esetleg még jóóó cukros kamillatea...


Nekem Noémi volt szorulásos, mikor elkezdtem a hozzátáplálást és a tea vált be a legjobban, 2dl-t megivott, jött a termés :).

134. jooeva (válaszként erre: 130. - Misz)
2010. jan. 13. 11:26

Szia Szilvi!


Én is így jártam az overallal, Miminek vettem egyet szept.végén, hogy húúú de szuper, 2 évre megoldódott ez a gond is, erre bejött a hideg, elő az overall és pont jó.....

2010. jan. 13. 11:20

na,mi az lányok

hol vagytok?

132. eperke79 (válaszként erre: 131. - Misz)
2010. jan. 12. 18:17
nálunk nem volt ilyen szerencsére
131. misz
2010. jan. 12. 17:30

A 6 hónapos Kisfiam napok óta nem kakál. Nem volt hasonló valamelyikőtöknél? Baracklé, tornáztatás, kúp, hőmérő már volt próbálva. Ötlet?


Egyébként Ágika itt szurkolt neki, ahogy erőlködött. Nagyon kis empatikus Lányom van. :)

130. misz (válaszként erre: 128. - Skate77)
2010. jan. 12. 17:15

Csoda ügyes vagy ám Te is! Micsoda torta! :)


És mi is növünk mint a gomba. Novemberben vettünk Giginek overált. Az alját fel kellett hajtani. Most meg alig tudom összegombolni a kantárát és a lábánál is épp jó.

129. eperke79 (válaszként erre: 125. - Skate77)
2010. jan. 12. 16:17
hát ez tök jó :)
128. skate77 (válaszként erre: 127. - Jooeva)
2010. jan. 12. 14:49

Hát igen, én is csak azt veszem észre, hogy megint kivillan a bokája, a gatyókból. hihetetlenek. :)


Kifaragtam, igen, aztán színezett tejszínhabbal díszítettem.

127. jooeva (válaszként erre: 126. - Skate77)
2010. jan. 12. 14:15

Szia Kata!


Akkor "szomszédok" vagyunk, legalábbis megyeileg, én Hódmezővővásárhelyen lakom, most voltunk Békés megyében vasárnap, Nagyszénáson lakik a barátnőm :).


Ne is mond ezt a növést! Hónapról-hónapra át kell válogatnom a ruhákat, mert nő és nő az én Tomikám! 8cm-t nőtt 1 év alatt.

De Mimi sem különb!


Tuti a torta!

Piskóta alap és "kifaragtad" ilyen formájúra?

A díszítés marcipán?

126. skate77 (válaszként erre: 124. - Jooeva)
2010. jan. 12. 14:04

Igen Kati, de a Katát használjuk:)

Köszönöm, remélem én is.


Buli is, meg uncsi is egy kicsit, mindíg. Most másik csoportba került és azt mondja, hogy megint csipkerózsa akar lenni, mert ott még éppen nem volt csipkerózsa. Jajj de jó, akkor még egy olyan ruha mert persze az előzőt kinőtte:) Nőnek mint a gomba...


Mesésé a torta? Háááát...:) Igen én csináltam, de nem éreztem valami jól sikerültnek. De olyan lett. Mondjuk örült neki Bogi nagyon.


Mit dolgozok, hát leírom neked privibe, jó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook