Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kicsi éjszakánként még mindig felkel többször is. Mit tehetnék, hogy végigaludja a 9 hónapos kisfiam? Segítsetek ! fórum

A kicsi éjszakánként még mindig felkel többször is. Mit tehetnék, hogy végigaludja a 9 hónapos kisfiam? Segítsetek ! (tudásbázis kérdés)


14. BenKír (válaszként erre: 3. - F6a9962b78)
2009. júl. 19. 17:24

Szia!


Az én kisfiam is nagyon rossz alvó volt, na most sem mondanám túl jónak. 2 éves koráig igényelte még éjjel is a tejet legalább 1x. Addig ő sem aludt át egyetlen éjszakát is. Utána már csak vacsora volt, utána tej, éjszakára már csak vizet kapott, az nem kellett neki. Innentől elég sok éjjelt átalszik, de most 3,5 éves, és még most is gyakran felkel, átjön hozzánk, és alszik tovább.

A kislányom 1,5 éves, ő sem alussza át az éjszakát.

Kitartást!!!

2009. júl. 19. 15:47
köszi de utálja a cumit :S .. NEm hagyom aludni délután csak ha nagyon elfáradt és este 9 körül kezdem fektetni de akkor még pörög forog nekem össze-vissza :D...hát..majd alakul... remélem..
12. etty61 (válaszként erre: 11. - F6a9962b78)
2009. júl. 14. 09:40
szia nem tudom hogy mikor szoktad lefektetni a babádat és hogy napi hanyor alszik én adok egy tanácsot nekem bevált reggel ha felkelt a pici jatsz vele hagyd néha egyedül de ugy hogy szemed elött legyen halja a hangodat magyarázdmeg neki hogy most épenséggel fözö.moso stb mond neki {hidd el megértik }hogy most van dolgod és ad oda neki a kedven jatékait vegyel szines könyvet amiben sok szines állatok vannak a babaák szeretik az ilyen dolgokat akkor altasd el amikor mar nyügi utana ha felkelt akkor kb ugy 1vagy 2 körül altasd el és utana csak este du-án 3 4 és 5 körül mar ne altasd el addig jatsz vele foglald le stb mielött lefekszik egy 2orával elöbb adj neki banánt estleg desszertet stb ha nem szereti a teat akkor vegyél rostos üditöt neki direkt babáknak van olyan mikor mar fekteted szopizon utana altasd elmiutan elaludt az anyatejedet fejsd le és ted be egy cumis üvegbe amenyi anaytejet csak tudsz anyit fejcse le tegyél be a cümis üvegbe annyit amennyit megszokot enni a baba és melegisd fel a tejet vegyel elö egy ruha pelenkát es abba bongyolad be a cümis üveget {hogy ha adsz esetleg a babanak késöbb akkor ne kéljen a mikrot hasznalnod}mert az megtartja a meleget jo sokaig {kb5-6 oráig bizti hogy meleg lezs a tej}
2009. júl. 3. 22:48
NYekereg de ha nem foglalkozom vele sír :S HA megsimizem semmit nem ér, ha kiveszem elringatni semmit nem ér sír -szopit akar . De ahogy a mi ágyunba teszem azonnal megnyugszik...Cumit utálja nem cumizik. teát sem iszik nagyon.. csak néha-néha... Én nem tudom mit tegyek, hogy aludjon este . Én csak akkor tudok tanulni a vizsgáimra és ha nem alszik rendesen nem tudok :((
10. Ritkó (válaszként erre: 9. - Orsi26.)
2009. júl. 3. 22:48

Jaa értem, hogy egyből normál ágyon alszik.

Hát igen, a leszoktatás valóban hisztivel meg ordítással járna.

A barátnőm kisfia is sokszor felkelt éjszaka, volt hogy kakaót kért, vagy teát, a barátnőm mindig adta neki, amit kért, aztán magától leszokott. De hozzáteszem, hogy akkor 2,5-3 éves volt a kisfia.

9. orsi26. (válaszként erre: 8. - Ritkó)
2009. júl. 3. 22:42

hát ez az,ha lenne kiságya:)de nincs már 9 hós kora óta,hanem normál ágyon alszik.iszik,alszik,de ha nem kapja meg,ordít.a cumi nem jó,neki tea kell..le kéne szoktatnom róla,csakhát 3-4 napig biztos hisztizne érte..

Kóczy,neked kér valamit inni-enni?vagy csak felsír?

8. Ritkó (válaszként erre: 6. - Orsi26.)
2009. júl. 3. 22:40

Biztos azért kel fel éjszaka, mert tudja hogy ihat teát. De utána rögtön visszaalszik?

Próbáld meg betenni a kiságyába, mert akkor tudni fogja, hogy neki ott a helye, ott kell alukálni, még ha többször is felkel éjszaka. Én óránként meg kétóránként tettem vissza, nagyon fáradt voltam már. Bár ha már 13 hós, akkor elég ehéz lesz a kiságyhoz szoktatnod.

2009. júl. 3. 22:39
Ugyanez itt is :S HA velem alszik ha nem akkor is felkel. Elötte kb evett-aludt.. xD 3 óránként felkelt kb most is de van amikor fél óránként de pár napja megfigyeltem, hogy hajnali 4 után már nyugton van 7-8 ig
6. orsi26. (válaszként erre: 3. - F6a9962b78)
2009. júl. 3. 22:35

Szia!

Az én kisfiam 13 hónapos,de még soha nem aludt át egyetlen éjszakát sem..épp ezért én is erre keresem a választ,hogy vajon mikor fogja:)soha nem aludt meg a kiságyában sem,mellettünk van még egy ágy,azon alszik,valamint 4-5 üveg teát megiszik(már nem iszik tápszert sem régóta).

2009. júl. 3. 22:35
De kisebb korában is sokszor kelt fel éjszaka? Vagy csak mostanában?
4. Ritkó (válaszként erre: 3. - F6a9962b78)
2009. júl. 3. 22:34

Az én kisfiam 8 hós koráig minden éjszaka fent volt kétóránként, óránként. Aztán mikor leszokott a szopizásról, utána nem kelt fel csak háromóránként, aztán meg már egyszer se. Azóta átalussza az éjszakákat, és most 2 éves elmúlt.

Nekem se mindig azért kelt fel, hogy szopizzon, hanem csak hogy vegyem ki a kiságyból, de én kitartó voltam, és mindig visszaraktam, de akkor is felkelt. Viszont akkor is felkelt, amikor mellettem aludt. Volt olyan, hogy járkáltam vele fel-alá vele a szobában, letette a kisfejét a vállamra, úgy aludt el, nagyon nehéz volt nekem az az időszak, de szerencsére már elmúlt.

2009. júl. 3. 22:29
Igen is meg nem is :S Megvacsorázott szopizott is és elaludt. De éjszaka van amikor tejadó reflexet is megvárja. De van amikor csak szopizik, olyan is van , hogycsak az illatom akarja érezni, olyan is van hogy csak mellettem akar feküdni. mert ahogy beteszem az ágyába ordít (ha alszik akkor volt, hogy felébredt rá amikor áttettem a helyére )
2009. júl. 3. 22:27

Szia!

Szopizni kell fel?

2009. júl. 3. 22:26
A kicsi éjszakántként még mindig felkel többször is. Mit tehetnék, hogy végigaludja a 9 hónapos kisfiam? Segítsetek !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook