Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 18-19 évesen teherbe esni, anyának lenni? fórum

18-19 évesen teherbe esni, anyának lenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
195. vvicus (válaszként erre: 193. - Bar-Bara)
2009. nov. 10. 11:24
Szia! Van valami újság nálad? :-)
194. Gavrilo1 (válaszként erre: 193. - Bar-Bara)
2009. nov. 5. 14:55
Hát naaaagyon tágak az összeghatárak. Ha időben elkezdi az ember lánya akkor bizony sokat lehet sporolni, mert sok-sok akció van. Ami nagy összeg az a babakocsi. Ha sokat fogsz menni, akkor érdemes egy jobba beruházni (főleg ha testvért is terveztek). És olyat venni amelyik multifunkciós (hordozó, mózes, sport)Ezek ára kb. 80 ezertől a csillagos égig terjed újonnan.Én pl. most csak később vettem meg a kiságyat (tienegynéhánytól szintén a csillagos ég a határ), mert az első 3 hónapban a mózesben altattam. Van aki vesz pelenkázót (nekem nem volt és sose hiányzott. A légzésfigyelő is egyéni igény alapján (biza ez is 30-50 ezer Ft között mozog) Ruházat, na ezen lehet sokst sporolni- én előnyben részesítem az angol használtruha áruházakat (imádnialó újcimkés cucokat lehet túrni szinte filllérekért, de a hsználtak is olyanok mintha most vettem volna őket) Ott 15 ezerért fullos baba garderobot lehet venni. Pluss még jönnek a különböző kiegészítők, de ezek közül sokat csak akkor érdemes venni ha tényleg szükség van rá (ilyen pl. a mellszívó- nekem sose volt a babáim megoldották , tápszeres kellékek stb) Egy csomo a kelengyelistán szereplő cucc meg szerintem tök felesleges. (pl. babaolló- képtelenség szerintem vele körmöt vágni, én sima kisollót használok, vízhőmérő- az ember bedugja akezét a vízbe és ha kellemes akkor ok., rakat cumisüveg-ha csak szopizik, akkor lehet hogy fél évig nem is fogsz használni (nekem 1 volt- megkapta a szomszédban született kiskutya, mert etetni kellett üvegből) Hú még annyi minden lenne, de nehéz összefoglalni pár mondatban. :-))
193. Bar-Bara (válaszként erre: 191. - Gavrilo1)
2009. nov. 5. 14:00
egy kérdés... :) szerinted kb milyen összegből lehet megvenni első babának, ami kell? kiságytól kezdve... :) van egy sejtésem, de érdekel egy tapasztalt mami véleménye
192. Bar-Bara (válaszként erre: 191. - Gavrilo1)
2009. okt. 31. 14:48

Szia!

Teljesen egyetértünk, és köszönöm, jól esik!

2009. okt. 31. 13:30
szerintem nincs előírt időpont a szülésre. Mindenki máskor lesz alkalmas rá. Van aki mint Bar-bara már 18 évesen késztetést érez anyává válni- ha már érzi, akkor bitos hogy jó anya is lesz- mások meg csak 35-40 évesen . Miért lenne felelőtlenség?! Ő készül rá lelkileg, testileg, olvas az anyaságról stb. Nem egy véletlen folytán lenne terhes hanem tervezetten. Nem szabad a tervezett babavárást összetévesteni a besikerülttel. Nagy butaság hogy a baba drága dolog (a szülők teszik azzá!!). Nekem 5 van , de nem a baba korban lévő gyerekem kerül sokba! Minden szükséges holmit, felszerelést be lehet szerezni nagyon olcsón, nem kell luxus holmikat vásárolni. Én mindig fiatalon akartam szülni, de csak 22 éves koromban jött az az ember akitől babát akartam, így 23 voltam amikor szültem.
190. Bar-Bara (válaszként erre: 189. - Forever Love)
2009. okt. 29. 19:49

Szijja!

Kérlek, olvass vissza, betegség miatt kéne azonnal, mert később nem lehet saját!

Persze csak ha gondolod... Puszi:)

2009. okt. 29. 19:43
Felénk azt írja az újság, hogy családok százezreit fogja padlóra küldeni, ha a kormány 2010 elején brutális módon megemeli a gáz árát. Ebben mostani helyzetben én biztosan nem szülnék gyereket, bőven ráérsz még!! Egyikőtől fizetése csak elmegy a rezsire és akkor még nem is ettetek, egy baba rettentő drága dolog. Én csak tudom, van 3 :)
188. Bar-Bara (válaszként erre: 187. - Vvicus)
2009. okt. 29. 18:18

Nem... vagyok. :)

Hát, teljesen egyetértek, én nem adatom be, csak a hagyományosat, az is teljesen elég, mivel a két vírus alapja ugyanaz, így a sima influenza elleni oltás is használni fog... prof mondta.

Én nem hiszek az újban, hírverés, sőt, talán az egész h1n1 dolog az... Kereskedőknek k...vajó, rengeteg influenzamegelőző tabit eladtak, pl csak Mexikóban milliószám keltek el a maszkok, áh... ha ez annyira fontos lenne, és veszélyes, ingyen biztosítanák! És... aki ebbe belehal, az állítólag a simába is, csak ennek hírverést csinálnak. Szerintem undorító és felháborító.

187. vvicus (válaszként erre: 183. - Bar-Bara)
2009. okt. 29. 17:39

Szia! Már azt hittem, eltűntél végleg...

Én a helyedben akkor mondanám el, ha már jönne a baba. Elvégre külön életetek van, és ha ennyire ellenzik, miért akarod magad ezzel idegesíteni? Különben nem értem, mi a baja a szüleidnek ezzel a dologgal.

Velünk minden ok, megkaptam a bárányhimlő elleni védőoltást, nov. 23-án megyek majd a másodikért, onnantól fogva 3 hónapot kell várjunk. Filózom az influenza ellenin is, de ott arra felé hajlok, hogy nem adatom be magamnak. Te hogy vélekedsz erről? Szerintem csak a pénzről szól az egész, van 6 millió vakcina, megrendelte az állam, aztán senki nem akarja beoltatni magát, most meg megy a riogatás.

186. 2a033963fa (válaszként erre: 185. - Bar-Bara)
2009. okt. 29. 12:59

Igazából én nem értem miért állnak ilyen negatívan ehhez a dologhoz.Beszélgettem erről a párommal és anyukámmal is,és mindketten azon a véleményen voltak hogy ha én lennék ilyen helyzetben,minnél hamarabb próbáljam meg a babát,persze csak ha én is úgy gondolom.

Arról fogalmam sincs hogy mond-e meg a szüleidnek e vagy sem,ez rajtad áll,de mivel felnőtt ember vagy,így a te döntésed,és ezt el kell fogadniuk.Én szerintem mint tényt közölném.

185. Bar-Bara (válaszként erre: 184. - 2a033963fa)
2009. okt. 29. 12:08

Fogok...csak most kicsit el voltam havazva, meg utaztam, úgyhogy nem igazán jutottam gép elé...de most véégre. :)

Szüleimmel kapcs. még mindig nem tudom, hogy mondjam meg nekik, ültessem le őket....vagy először csak anyumnak...passsz...

De talán addig el sem mondom, amíg nincs benn a babácska :)

184. 2a033963fa (válaszként erre: 183. - Bar-Bara)
2009. okt. 29. 12:02
Remélem a továbbiakban is mindenről beszámolsz.Már ami ránk tartozik :D
183. Bar-Bara (válaszként erre: 182. - Vvicus)
2009. okt. 29. 12:01

Sziamijjja!


Kicsit el voltam utazva. :)

Folyik a babaprojekt, előző hónapban kötelező tisztulás volt, úgyhogy lassan beindulhatunk... :))

Amúgy minden rendben velünk, veletek?

Szüleimet illetően nem volt előrelépés még....

182. vvicus (válaszként erre: 179. - Bar-Bara)
2009. okt. 20. 10:53
Szia! Nagyon eltűntél, mi újság veled?
181. vvicus (válaszként erre: 179. - Bar-Bara)
2009. okt. 14. 18:38

A rubeola 1980-as évek óta kötelező, de vérvizsgálat során kiderítik, volt-e valaki rubeolás, ha nem, és az oltási könyvében nyoma sincs, akkor Czeizel szerint érdemes beadatni az oltást.

Sajnos tegnap nem jutottam be az orvoshoz, csak a táppénzes papíromat kértem ki, de majd felmegyek hozzá, és felíratom a bárányhimlő ellenit. Úgy hallottam, borsos az ára, gyerekeknek legalábbis 8ezer, sógornőm mesélte, és két oltás kell belőle, felnőttnek nem tudom. De az ember annyi más dologra kifizet ennyi pénzt, nem pont az egészségemtől fogom sajnálni. ;-)


Mikor mész orvoshoz? Holnap, ugye jól emlékszem? Engem most hívott a nődokim, a kenet alapján is kijelentette, hogy meggyógyultam. Elvileg novembertől mehetne a próbálkozás. Ma este el kell beszélgetnünk férjemmel erről a dologról. :-)

180. Ella89 (válaszként erre: 2. - Cicaanya)
2009. okt. 14. 16:08
Szerintem meg az cink, ha nem vállalja fel.
2009. okt. 14. 14:21
Szerintem az az
178. vvicus (válaszként erre: 176. - Napfenyreka)
2009. okt. 13. 13:09
Az a rubeola? Vagy az melyik? Én úgy olvastam Czeizel doktor könyvében, hogy a bárányhimlő és a rubeola elleni védőoltás a fontos. Rubeolára beoltottak kisbaba koromban.
177. Bar-Bara (válaszként erre: 175. - Vvicus)
2009. okt. 13. 12:40
Én is egyetértek ebben Rékával ,)
176. napfenyreka (válaszként erre: 175. - Vvicus)
2009. okt. 13. 12:34

Én rózsahimlős nem voltam még, az is veszélyes, nem?


Hát, mi így tuti kilőttük az Imrét, nekünk ez alapfeltétel, bármi történik, apa végig ott...

175. vvicus (válaszként erre: 174. - Bar-Bara)
2009. okt. 13. 12:04

Nekem meg még messze is van. És az számomra sem vonzó, hogy vajúdás alatt nem lehet bent a férjem.


Na, úgy beszélek, mintha már rászántuk volna magunkat. Szívem szerint így is lenne, de csak "vajúdunk" a kérdésen. :-) Ma megyek háziorvoshoz, lehet, kiíratom vele a bárányhimlő elleni oltást, mert én még ne voltam bárányhimlős.

2009. okt. 13. 11:44

Megnéztem a Szent Imrét, nagyon csábító, de mi van, ha épp foglalt az a szoba?

Nomeg nem ismerek ott egyáltalán dokit.


Mondjuk nekem nagyon fontos szempont az is, hogy apa benn lehessen legelejétől, bármi van.

173. vvicus (válaszként erre: 172. - Vvicus)
2009. okt. 12. 21:17
Szt Imrében nincs doki, akit ismerek, csak hogy érthető legyek...:-)
172. vvicus (válaszként erre: 170. - B2076ec79b)
2009. okt. 12. 21:16
Szia! Engem az ÁEK érdekel, illetve, hogy milyen tapasztalatod volt vele MÁV-ként? A magándokimnak ugyanis ott van kórházas háttere, de nem ismerek senkit, aki szült volna ott. Szent Imrében szülte a nővérem a harmadikat (császár lett a vége), sógornőm meg a másodikat rendesen. De ott nincs doki, plusz akihez most járok, benne megbízom, nagyon segítőkész, már ismerem, hiszen hozzá járok egy ideje. Jöhet priviben is a dolog, hiszen ez a fórum nem erről szól. Köszi.
171. Bar-Bara (válaszként erre: 170. - B2076ec79b)
2009. okt. 12. 18:27
miért nem ?
170. b2076ec79b (válaszként erre: 169. - Bar-Bara)
2009. okt. 12. 18:02
a másodikat ott szültem (elsőt a máv-ban, azóta aek. máv-ként nagyon jó volt, most passz)szóval igen ott szültem, van alternatív szülőszoba, kádban is lehet szülni, a vajúdó nem e legjobb ott 5 ágy van és az apa nem mehet be (tekintettel arra hogy többen vannak) a szülőszobába viszont bent lehet ha akar. Én a vajúdót mondjuk kihagytam meg az összes alternatív lehetőséget, de van :DD
169. Bar-Bara (válaszként erre: 168. - B2076ec79b)
2009. okt. 12. 18:00

köszi :)

te ott voltál?

van alternatív szülőszoba, kád?

apa benn maradhat?

168. b2076ec79b (válaszként erre: 167. - Bar-Bara)
2009. okt. 12. 17:58
Én inkább kórházat tudnék ajánlani, szerintem a Szent Imre egy hiperszuper kórház, nagyon jó a szülészete, kedvesek a csecsemősök, tiszta és rendes minden. Egyágyasak a szülőszobák, kedvesek a szülésznők :))
2009. okt. 12. 17:55

Esetleg valakinek van ötlete?

Bár majd tuti ajánl a dokim

166. Bar-Bara (válaszként erre: 165. - Vvicus)
2009. okt. 12. 15:14

:)

Van dokim, bár ő szülést nem vezet, úgyhogy kell majd valaki más. :(

Valószínűleg igen, csütörtökön megyek.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook