Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 hónapos baba elválasztása fórum

15 hónapos baba elválasztása (beszélgetős fórum)


17. Banita76 (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2011. nov. 21. 22:26

Szia!

Most találtam erre a fórumra. Az én lányom is 15 hónapos, és reggel-este-éjjel szopik. Azt szeretném kérdezni, hogy azóta mióta indítottad a fórumot, sikerült elválasztani a babádat? Ha igen, akkor hogyan? Nálunk az esti elalvás is cicivel megy, és az éjjeli visszaaltatás is. Fogalmam sincs, hogy ha elválasztom, hogy fogom altatni.

16. Gerencsi (válaszként erre: 11. - Egypt)
2011. okt. 13. 19:07
15 hónaposan ma sem iszik sokat egyszerre, két-három kortyot, viszont gyakran kér inni. Az elején szerette a bébi gyümölcsleveket, de ma már csak vizet adok neki, így nem telítődik a gyomra, és többet eszik.
15. emi75 (válaszként erre: 13. - Egypt)
2011. okt. 13. 18:52
hivatalosan egy éves korig mondják a napi 2x100 ml tápszert vagy anyatejet, a gyakorlatban nyilván nem lehet vonalat húzni. de már korábban el lehet kezdeni adni neki kis joghurtot, túrót, sajtot... már csak azért is hogy szokja. meg ha majd valamikor jónak látod, a rendes tejet is.
14. emi75 (válaszként erre: 9. - Egypt)
2011. okt. 13. 18:46

Szia!


az enyém soha nem fogadta el a cumisüveget, de így, ahogy írod, a pohárból kortyolt egy-kettőt. folytasd így, legalábbis én kb. óránként kínáltam neki kis vizet pohárból, volt hogy kérte, volt hogy nem. Aztán az egy-két kortyból négy-öt korty lett, most meg már iszik egész sokat is ha szomjas. amikor enni kezdett eleinte minden falat után ivott egy picit. Mára gyönyörűen iszik pohárból, és csak vizet, semmi édes cuccot nem szeret (egyenlőre). szóval csak türelmesen, így tovább, és szépen meg fogja szokni :)

13. egypt (válaszként erre: 12. - Zsuzsika83)
2011. okt. 13. 15:39

Kizárólag sima vizet kapott eddig az enyém, semmi mást, és nem is szándékozom ezen változtatni.

Nem tudom, meddig kell a tejféle. Mikor váltható ki pl. savanyított tejtermékkel?

12. zsuzsika83 (válaszként erre: 9. - Egypt)
2011. okt. 13. 15:36

Én kislányom sem iszik cumisüvegből, és nálunk még az is nehezíti a leválasztósdit, hogy sem tejet, sem kakaót, sem semmiféle tápszert nem fogad el. Azt meg nem szeretném, hogy semmi tejfélét ne igyon 15 hónaposan. Így még szoptatom egyelőre.

Inni nekem is iszonyat keveset ivott, míg kötöttem az ebet a karóhoz, és csak sima vizet adtam neki. Nem akartam curos löttyökhöz szoktatni, de sajna a vízból a mai napig nem iszik meg 1 dl-nél többet egész nap. Neki a Kubu water jött be nagyon, abból az üvegből imád inni. A tartalmát pedig még hígítom is neki vízzel, így majdnem sima víz, de mégis van, valami íze. Így ebből, van, hogy 5 dl is lecsúszik egy nap.

11. egypt (válaszként erre: 10. - Gerencsi)
2011. okt. 13. 15:30
Én is abból itatom, mármint kávésból. Most nem aggódóm a nemivás miatt, mert tudom, hogy a kajái nagy része folyadék, plusz szopizik is, nyilván elég neki, de nem tudom elképzelni, hogy 2 dl folyadékot megigyon pohárból. Van itatós poharunk, abból ugyanúgy nem iszik többet 1-2 korty víznél. Na mindegy, előre aggódom, még nem tartunk ott úgysem.:)
10. Gerencsi (válaszként erre: 9. - Egypt)
2011. okt. 13. 15:26
Nekem sem fogadta el a cumisüveget, sem más csőrös poharat, soha nem ivott ilyenekből. Ugyanígy, pohárból kezdett inni, egy-két kortyot. Én is aggódtam, de a doktornő azt mondta, nem fog szomjan halni, és ha szomjas, előbb-utóbb megissza pohárból is, pláne hogy más nem kell neki! És tényleg , minden héten egyre többet ivott. Nekünk az egyszerű kis kávés pohár jött be.
2011. okt. 13. 15:05

Először csak az egyiket hagyd el, és később a másikat. (Lehet, hogy amúgy is így akartad...)

Hajhullásra esetleg ricinus olaj? Nekem bejött, 3 ek ricinus+ 1 ek étolaj.


Az én babám csak 11 hónapos, de az elválasztással kapcsolatban olyan gondom van, hogy nem tudom, hogy fogok neki folyadékot adni, ugyanis cumisüvegből nem tud inni (nem szokott hozzá), pohárból meg egy-két kortyot szokott csak. Szerintetek?

2011. okt. 13. 14:59

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, szerencsére nagyon szereti a sima tejet vagy ivójoghurtot, a napközbeni cicit azzal próbálom helyettesíteni. Nem igazán az éhség miatt kéri a cicit, inkább csak megnyugtatja, ezért nehéz kicsit a dolgom. Az esti cicit lesz a legnehezebb elhagyni, de valamit ahelyett is kitalálunk:)

A terhesség alatt az Elevitet szedtem, gondolom a Femibion sem árthat, de igazából úgy vagyok ezzel, hogy először a hormonoknak kell helyreállniuk. Sörélesztőt és magnéziunot folyamatosan szedek, pár hónapig a Hair Cliniket is szedtem - kevés javulással. Mindenesetre a tojásos kúrát ki fogom próbálni, az is csak javíthat!

Egyébként arra, hogy mit szólnak mások, csak annyit, hogy sosem gondoltam volna, hogy idáig is szoptatni fogok, ennek nagyon örülök, és hála az égnek soha nem is volt beteg a babám. De úgy érzem, most van itt az ideje a leválasztásnak, és ez az idő ideális is.

2011. okt. 12. 23:30

Szia :)


Nálunk is önként és dalolva magától hagyta abba 11 és fél hónaposan a pindur. Mikor elkezdtük a hozzátáplálást fokozatosan kiszorult a cici...a végén már csak reggel meg este volt, utána már csak reggel és egyszer csak köszi nem kérem. Hiába próbálkoztam végleges volt a döntése. :)


Szerintem próbáld a rendes kajával kiszorítani a cici használatot. Mondjuk nekem mindig volt valami főtt répa, krumpli, brokkoli..stb amit majszolhat, de nálunk kezdetektől fogva amikor már tudott fogni meg ülni ő magától evett és mindent egészben adtam hogy lássa mi is az a zöld vagy narancssárga. Talán ez is számított, hogy nem csak valami trutyi a kaja.


egyébként szerintem itt minden kérdésedre választ kapsz: [link]


hajhullás kérdésben nálam az történt hogy ahogy bedúsult a hajam a terhesség alatt meg is maradt olyannak...körülöttem meg mindenki megkopaszodott, de hozzátenném hogy a terhesség alatt -inkább a vége felé- kezdtem el tojással hajat mosni és talán ez is számított.


mivel elég hosszú a hajam és most már sok is így a receptem a következő:


4 tojás

1 citrom

10-15 csepp levendula illóolaj


(rövid, haj kevés haj szerintem megússza 1 tojásból is...nekem szerencse hogy már csak hetente kell hajat mosnom)


összekutyulom, szűrőn átöntöm egy olyan mérős kiöntőbe, eloszlatom a hajamon jól bedolgozva a fejbőrbe és a hajba is. Sima vízzel lemosom. Fontos hogy langyos víz legyen mert kicsapódik a tojás és lehet szedegetni a főtt tojást a hajból...az gáz. :)


Próbáld ki, hátha segít a te hajadon is.

Hajfestéskor sima sampont használok de másnap viszem is rá a tojás sampont.

6. emi75 (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2011. okt. 12. 22:24

Amúgy ha már mondja hogy cici, azt is lehet mondani, hogy "most nincs cici":) én ezt éjjel 3-4 órakor pl. mondom neki, kap vizet ha kér, és kb. egy hét alatt beletörődött, hogy nem csak apától, hanem tőlem se kap éjjel cicit. (nappal még kap,ha kér, és persze kér)


A szomszéd csaj 20 hónapos korukig szoptatta mindkét gyerekét, és kérdésemre azt felelte, hogy "elmagyaráztam nekik hogy már nincs cici, mert már nagyok". és hogy egy darabig eltartott, míg tudomásul vették.

2011. okt. 12. 22:20

Akkor fog igazán elkezdeni hullani a hajad, mikor abbahagyod a szoptatást (legalábbis nálam így volt,nekem majdnem fél évig szoptatás abbahagyása után olyan szinten hullott a hajam, hogy már szinte az utcára nem mertem kimenni. De mondom ez csak saját tapasztalat!).

Én tejet adtam vacsi után a kisfiamnak miután már nem szopizott, bár Ő magától abbahagyta 13hónaposan (egyik este még kellett neki másnap este már nem).

Egyébként biztos fogsz kapni olyan hozzászólást, hogy miért akarod abbahagyni (főleg most ősszel a beteges időszakban) De ne törődj velük, ha úgy érzed, hogy neked ez már nem jó akkor abba kell hagyni!:)

Sok sikert hozzá!:)

2011. okt. 12. 22:20
Ha eldöntötted, és mindenképp szeretnéd elválasztani, akkor nem okoz neki nagyobb kárt, mintha úgy folytatnád a szoptatást, hogy már nem akarod. Én kislányom is 15 hós pont, de ő még éjjel is szopik. Nappal nem kéro, max 1x, reggel és este is csak nagyon ritkán. De nagyon rossz alvó, és csak akkor alszik vissza, ha cicit kap. Szóval nem tudom hogy lesz, ha majd leszokunk...
3. emi75 (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2011. okt. 12. 22:20

Szia! engem is érdekelnének a tanácsok, válaszok, bár az enyém még "csak" 13 és fél hónapos, de úgy érzem, hogy élő cumi vagyok. Mi is leszoktattuk az éjszakairól (apa végigcsinált vele pár éjszakát) és elválasztottuk a cicit és az elalvást. Most egy kicsit könnyebb, még egy darabig bírom így, de nagyon úgy néz ki, hogy magától sose fogja abbahagyni, valami módszer kell majd.


A hajhullásra: szedsz valamilyen vitamint esetleg? Én végig szedem a fe..mi...bi...on nevű (terhes)vitamint, semmi bajom hiányom stb. nincs. A barátnőm ajánlotta, mert ő ugyanígy járt, mint Te, hogy csomókban jött ki a haja, le volt gyengülve, memóriazavarok, ízületi fájdalmak, alvászavarok, stb. neki a doki ajánlotta, és a hatására megszűntek a panaszai.


Tesóm a három gyerekét 15-18-14 hónapos korukban választotta el, mindegyiküket másképp sikerült, egy közös pont volt, az esti/reggeli ital, tej, kakaó,tápszer, ilyesmi. vagyis hogy a szertartást (szoptatást) kiváltani valamivel, amikor a testi közelség és az ivás is megvan :)

2011. okt. 12. 22:18

Az én lánykám 13 hónapos. Én kb. 3 hete választottam el. Először a reggeli cici helyett adtam neki tápszert. Mivel nem hiányolta a cicit 3 nap után este is tápszert adtam neki. Minden gond nélkül elfogadta és elaludt cici nélkül.

Érdemes lehet kitapasztalni, hogy melyik tápszert eszi szívesen. Nálunk ugyan nincs választási lehetőség mert egyet ehet, nagyon féltem, hogy mi lesz, ha nem fogadja el.

Remélem Nektek is ilyen könnyen fog menni. Kitartás hozzá!

2011. okt. 12. 22:08
15 hónapos a kislányom. Éppen egy hete már tudatosan mondja, hogy "cici", ha kéri, épp ezért is olyan nehéz most de ezt látom a legjobbnak, ugyanis éjszakánként 5-6-szor is felkel, de csak azért, mert szopizni akar. Éjszaka már nem adok neki, ezt leküzdöttük, csak reggel és este szoptatom már. De úgy látom, hogy napközben is sokszor kérné, és az étvágya is elég rossz (kezdettől fogva). Szerintetek drasztikus megoldás, ha a reggeli-esti szopit is elhagyjuk? Hogyan kell ezt "csinálni", hogy ne okozzak kárt a kis lelkében? (Az pedig még külön okom az elválasztásra, hogy mostanára már szó szerint kopaszodok, szemmel láthatóan, és a nőgyógyász szerint akkor rendeződik, ha abbahagyom a szoptatást.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook