Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatejes baba és az elválasztás fórum

Anyatejes baba és az elválasztás (beszélgetős fórum)


1 2
53. bögre
2010. júl. 27. 10:26

Én bekentem a cicit a lila ecsetelővel! :)

Éjjel is fel kellett kapcsolni a villanyt, hogy lássa.

Nagyon rondának találta.

Szépen leszokott, két és fél évesen.

52. a305cbacd8 (válaszként erre: 16. - Nari05)
2010. júl. 25. 13:31
Ezt akár én is írhattam volna. Ugyanebben a cipőben járok a 21 hónapos lányommal.
2010. márc. 11. 14:04

Sziasztok!

16 hónapos a kisfiam és még mindig szibesebben szopik,mint eszik. Elaludni is a csak a cicin tud. Szeretném valahogy rávenni,hogy legalább éjszaka aludjon vissza szopizás nélkül. Van valakinek valami ötlete?

50. sz30
2010. febr. 18. 17:33
az előbb kimaradt, hogy nem elválasztani szeretném, hanem hozzátáplálni. Még sokáig szopizhat, csak szeretném ha már mást is enne, hogy hízzon is, mert anyatejből már csak napi kb. 600 ml-t iszik. És mindig szopi után, vagy 2 szopi közt próbálom az almalevet, hogy ne érezze a tej hiányát. De már szopi előtt is próbáltam, hogy éhesen megissza-e, de semmi.....
49. sz30 (válaszként erre: 5. - Nari05)
2010. febr. 18. 17:30
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Babám 8 hónapos, és egyszerűen nem fogad el mást csak a cicit. Ő a 2. gyerekem, és az 1. ugyanezt csinálta, akkor anyukám tanácsára kissé erőltettük, de azóta is rossz evő. Most nem akarom így csinálni. A baj az, hogy már a 6. hónapja óta (több mint 2 hónapja) semmit nem hízott. Ez azért nem jó, nem? Már kezd annak a bizonyos súlygörbének a legalján lenni.. Azt sem engedi meg, hogy a cumisüveget, csőröspoharat, vagy kanalat a szájába tegyek. Almalével küzdök 3. hete, kicsit sikerült nagy nehezen a szájába tenni, de fintorog, kiköpi. Szerintetek, még nincs itt az ideje? Az az igazság, hogy soha nem is teáztattam, nincs hozzászokva a cumihoz, pohárhoz. Most mindennap csinálok kis almalevet és egy-két kanálkával a szájába teszek nagy nehézségek árán, többet nem merek erőlteteni. Csak nem tudom elképzelni, hogy ha ennyire nem akarja, akkor egyik nap majd mégis hipp-hopp rákap? Mit tanácsoltok? Köszönöm!
2009. júl. 28. 13:03
Sikerült a leválasztás, már 5 nap nem szopik a gyermekem!
47. cilus (válaszként erre: 46. - Becseiagi)
2009. júl. 23. 15:17
Homeopátiás bogyót szedjél,és attól elapad a tejcsi.Talán ha nem lesz amit kiszívjon akkor nem is kell majd neki a cici.
2009. júl. 23. 13:45
Indítottam egy topicot "Hogyan válasszam el 9 hónapos kisfiamat?" címmel. Ott meg tudod hogy miért.
45. cilus (válaszként erre: 44. - Becseiagi)
2009. júl. 23. 12:12
Miért kell már elválasztanod,hisz olyan kicsike még?
2009. júl. 20. 12:04
Senki nem ír nekem? :(
2009. júl. 19. 22:21
Sziasztok! Tudnátok segíteni? A 9 hónapos kisfiamat le kellene választanom, de nem tudom hogy csináljam. Már csak éjszaka szopik, de arról is le kell mondania a drágámnak sajnos. Próbáltam már mindent, amikor éjszaka felébred, de nem kell neki olyankor semmi, csak cici. Mit javasoltok?
42. M_Marcsa (válaszként erre: 41. - Ovis)
2008. jan. 21. 07:59

Sztem, ha külön alszanak, lagalább amíg alválasztódik, egyszerűbb lenne. Ha apa venné fel a kislányt, tőle nem kérné. Biztos, eleinte hiszti lenne, de gondolom egy hét alatt vége lenne. Csak anuka kell eldöntse, hogy NEM.

Végül is nem kóros, csak nem szokás.

Sőt, meg kell beszélni a kislánnyal, hogy anya is kell aludjon, már nagy vagy, anya fáradt. És következetesen betartani, hogy nincs cici.

41. ovis
2007. nov. 19. 19:15

Szervusztok!


Elolvastam a topikot és a téma alapján szeretnék segítséget kérni.

Mit tanácsoljak annak az anyukának, akinek a kislánya elmúlt 4 éves és még éjszaka nindig "szopik". Együtt alszanak és ha a mama nem enged, akkor sír, hisztizik fél éjszaka. Ez nekem már kórosnak tűnik, de lehet, hogy tévedek.

Sok minden nincs rendben a családdal, olyan dolgok, amibe beleszólni sem nagyon akarok.

Első körben azt tanácsoltam, hogy szedje össze szépen az indokait, beszélje meg a kislánnyal, aludjon továbbra is még vele, de ne engedje szopni. Szánjon rá inkább néhány éjszakát, de legyen következetes.

Magam sem tudom igazán mit javasoljak, a doktornéni is csak mosolyog a helyzeten.

Ha tudtok segíteni, megköszönném!

40. 104bdd8c43 (válaszként erre: 39. - Nari05)
2007. nov. 10. 15:24

Hiába költöznék messzebbre, akkor is utánna jönnének, és csak messezbbre vinnék.

Reménykedem benne, hogy egyszer végetér ez az egész, a gyerek a legnagyobb vesztes ennek. Alaphelyzetben szüksége lenne arra, hogy a másik nagyszülőkkel is tartsa a kapcsolatot, de ebben a helyzetben az lenne a legjobb megoldás hogy elfelejtenénk egymást örökre.

39. nari05
2007. nov. 8. 12:04

Nagyon sajnálom,szörnyű milyen emberek vannak.....

Megdöbbentő amit leírtál.

Nem tudsz messzebbre költözni Tőlük?

Gondolom szíved szerint teljesen "elzárnád" előlük a gyereket.

Valami megoldásnak lenni kell ellenük......

Sajnálom.

38. 104bdd8c43 (válaszként erre: 37. - Nari05)
2007. nov. 7. 23:52

Nagyon nehéz volt, de a gyerekemért akit a szivem alatt hordtam bármit megtettem. El akarták venni tőlem a gyereket, csak nem jött össze nekik, azóta ott rúgnak belém ahol tudnak.

Az apai ág, a gyerekem örö9kségére pályázott végig, a bíróságon a kicsi fiam 10 hónaposan alperes volt a 'szerető nagyszülei" jóvoltából.

Az unokájukat 3 hetes korától ugyan nem látogatták, de a bírósági ügyek és az egyik apai dédimama folyamatos zaklatása megtette a hatást.

Amikor betöltötte az 1 évet, akkor rájöttek, nekik van unokájuk és onnantól úgy járok a gyámhivatlba mint aki hazajár, törzsvendég vagyok.

Aházat amit a férjem és az anyjaék vettek, a baleset után abból kilakoltattak, úgy hogy a mai napig hiányzik sok holmim amik ott maradt. A gyereket csak azért hordják láthatásra nehogy a rokonság megszólja őket. Semmi játékot nem kap meg otthonra amit ők vesznek neki, szó szerint zsarolják a vele, hogy legyen miért odamennie.

Röviden ennyi...erről regényt lehetne írni olyan hosszú.

37. nari05
2007. nov. 6. 12:53

Szia hlivi!

A gyermek apja?azaz a férjed?Meghalt a szülés előtt?

Jézusom!

NE haragudj!Gondoltam,hogy valami ilyen álhat a háttérben ,de ez már nagyon morbid......

Minden tiszteletem a Tiéd.

Hogy lehet ezt feldolgozni?Nekem is kétes volt a terhesség alatt,hogy a páromnál találtak valamit,ami végül kiderült,hogy teljesen más,mi is féltünk,hogy egy idő után belehal...de nem tudom hogyan éltem volna túl,csecsemővel a kezemben,eltemetni a szerelmem.

Igaz,hogy az élet elvesz és visszaad,de ez akkor is borzalamas.

Ne haragudj Rám.

Apai ág miket tesz veletek,mivel stresszel azóta?

Téged hibáztatnak,vagy el sem tudom képzelni?

Ha nem dúl fel akkor írsz egy picit róla?

Ha úgy érzed.......akár a privátomra is:)

szia

36. 104bdd8c43 (válaszként erre: 28. - Nari05)
2007. nov. 5. 18:03

A stressz oka megvolt.Sajnos, az apja halt meg 6 héttel a szülés előtt mh.-i balesetben. Ez mellett a apai ágú rokonság sikeresen hozzájárult ahhoz, hogy nehogy legyen már egy nyugodt pillanatom. Mai napig nincs nyugodt pillanatom miattuk. Már 4 és fél éves a fiam azóta folyamatos stresszben élünk mindannyian.

Ja, elvileg 1 éves koráig terveztem, hogy szoptatok.

35. nari05
2007. okt. 31. 21:49

szia Cilus!

Nem elválasztani akartam én,eszemben sincs,erre még nem vagyok lelkileg felkészülve.

CSak arra kerestem megoldást,hogy úton útfélen,bárhol bármikor ne huzogassa a pólómat:(, és hogy nyugalomban teljen egy éjszaka,mert volt hogy 5-6-7 szer is felriadt.

Sikerült.Pár nap alatt eljutottunk ,hogy napközben már tudomást sem vesz róla.......aludni eleve enélkül ment:).

Egyszeri hajnali 6-7 közötti szopi maradt meg,és 8 kor indul a nap frissen és üdén,mert azóta mióta nem engedem huzogatni a pólóm átalussza az éjszakát is:)

11 hónapig persze mindig átaludta,csak jött a fogzás meg minden.......aztán a nyár és szomjúság.....Azt hittem mindig van indok,hogy megébredjen......de most már se meleg nincs,se a foga nem úgy jön......megoldást kellett találnom a pihenésre,amire mindkettőnknek feltétlen szüksége van!!!!!!

SIKERÜLT! Szeretettel ,törődéssel,figyelemmel,bújással,öleléssel megoldanunk ezt a dolgot.


HA olvasod az előző hozzászólásaimat ott részleteztem is.:)

Köszi,hogy írtál.Puszika

34. cilus (válaszként erre: 15. - Rhea)
2007. okt. 31. 13:39
nekem is szopizik még éjszaka általába éjfálkor és 4-kor.szopizik egy kicsit utánna aészik.Hamarabb visszaalszik ha cicit kap mintha altatgatnám vagy folyadékkal kinálnám/egyébként nem iszik más folyadékot a tejcsin kivül/Üdv
33. cilus (válaszként erre: 14. - DODICA)
2007. okt. 31. 13:36
nekem nem maguktól hagyták abba a cicizést hanam én kezdtem el 2 és fél éves korukba ,gondoltam mire mennek az oviba 3 ávesen addigra szép lassan leszoknak róla :-)igy is volt de még pár hónapig fogták a cicikét ugyaludtak el :)
32. cilus
2007. okt. 31. 13:32

Most olvasom hogy mit irtam :/3 gyerekem van nem

á gyerekem ://

31. cilus (válaszként erre: 13. - Nari05)
2007. okt. 31. 13:31

Szia!Örülök hogy idetévedtettek erre a fórumra :-)Nekem á gyermekem van és a két nagyobbikat 2és fél éves korukig szoptattam.Most a kicsi 9 hós lesz és még 3-5*szopizik.Aéárt inditottam ezt a fórumot hogy ötleteket várok hogy szeresse meg az ételeket de már most ott tartunk hogy eszeget más ételeket is mint a tejcsi.6 hónapos koráig csak a cicike volt azóta már mást is eszik.igazándiból én nem akarom teljesen elválasztani csak hogy egyen valami mást is a tejcsin kivül.Ugyhogy nem baj ha 2 évesen cicizik majd elvá

lasztod még később. Üdv.

30. nari05
2007. okt. 31. 08:18

És túl a 4 .éjszakán mondhatom,tényleg minden szuper.Az éj nyugodt,ébredésmentes:)

Teljesen átaludva,egyetlen 6- és 7 óra közötti szopizással 8 -kor frissen,üdén,kedvesen,vidáman indul a nap,mert végigalusszuk az éjszakát és PIHENTEK VAGYUNK MINDKETTEN.

29. nari05
2007. okt. 30. 22:34

Nagyon sokat jutottunk előre a 3napban.....

ma már nem is huzogatta a pólómat pedig sokszor kerültünk olyan helyzetbe...és még sem.....

Lehet Ő is beért már erre...nagyon kis értelmes.

NAGYON BOLDOG VAGYOK,HOGY BEIGAZOLÓDNI LÁTSZIK amit elképzeltem és meg tudom valósítani,mert társ benne a kisfiam:):):):)


Ezt azért írtamle hogy erőt adjak minden anyukának,aki hasonló helyzetben van,mint MI.


Érdemes töprengeni dlgokon,mert megtaláljuk a legszuperebb megoldást.Drasztikus,kegyetlen megoldás nálam szóba sem jöhetett,tudtam értelmes annyira a kisfiam,hogy épeszű megoldásba kezdjek,ami a lelkét biztosan nem bánthatja.


Tényleg az anyuka mindig tudja,hogy mi a legjobb csemetéjének.

A hajnali 1 szopit meg hagyom neki amig igényli.....

Hagytam magam a csemetém által irányítani kicsit etéren,igazodtam mikor akar cicizni,de a célom elértem nem huzogatja már a pólómat......és még sem kellett teljesen elválasztani.


Nagyon boldogok vagyunk és elégedettek.

28. nari05
2007. okt. 30. 22:19

természetes alapállapotról beszélek és nem kivételt képező helyzetről.Bár nem tudom egy kisbaba születésénél mitől lehetsz ennyire stresszes......hacsak nem halál vagy hirtelen betegségről kap tudomást az ember.

Tudom,hogy bármikor elapadhat.......de azt sem magától teszi....oka van....ne stresszelj,de lehet már késő.


Úgy érzem haragszol hlivi a világra....hogy nem tudtad elképzelés szerint szopiztatnod a babádat,de kérlek ne rajtam töltsd ki.

Bocsi,ha rosszul ítéltem meg......

27. 104bdd8c43 (válaszként erre: 18. - Nari05)
2007. okt. 30. 15:05
Nem igaz, hogy agyi alapú lenne a szoptatás! Ha valaki olyan helyzetben van, hogy folyamatos stressznek van kitéve akkor ő hiába akar szoptatni, ha megfeszül akkor is elapad a teje. Tapasztalat! Nem az agyából jön egy nőnek sem a teje, hogy azon múlna. Bármit ehet-ihat akkor sem lesz teje, mert a stressz hatására rövid időn belül el fog apadni, lehet hogy napok, de órák alatt is elapadhat! Nekem a stressztől a szülés aután másnap eredeti méretére húzódott vissza a méhem, annyira, hogy a kifolyás nem tudott megindulni és vissza kellett vinni a műtőbe! A stressz mindenre nagy kihatással van!! A tej is simán elapad tőle!!!
26. nari05
2007. okt. 30. 13:47
21 hónapos kisfiú anyukája,mert lehet nem mindenki tudja a név alapján:)
25. nari05
2007. okt. 30. 13:45

Valóban sokkal kiegyensúlyozottabbak és szuperebbek azok a csemeték,akik addig szopizhattak ameddig.....

Én is hiszek mindenféle jótékony hatásában,testileg és lelkileg.

Egyrészt még sosem voltunk betegek és nekem is egy szuper kissrácom van,egy tünemény,mindenki csak irigyel érte ,mintagyereknek emlegetik.

Épp ezért fektetek EKKORA HANGSÚLYT erre a témára,én is mindig hagytam ,hogy Ő irányíthasson ETÉREN.

Valóban folyamatosan hagyta el a különböző alkalmakat!!!!!!!!!!És maradt a napi 1-2.

Én csak abban szabályozom Őt,hogy úton útfélen és bárhol bármikor ne csatlakozzon rám,mert ezt nem helyeslem és ehhez viszont már nagyfiú.

Nem szeretném,ha fürdőruhából kapná elő a cicim,vagy közösségben huzogatná a pólóm.:(

Mindennek meg van a maga ideje és helyszíne.

Nem egy tárgy vagyok és kétlábonjáró cumisüveg,hanem az anyukája,aki szopiztatja Őt,így nem válik ez személytelenné szerintem.

De mindent meg lehet vele beszélni,meghallgatja és el is tudja fogadni Őket...........nincs,elfogyott vagy most nem lehet.Mondom kiváltom dolgokra,nagyon melós,DE MEGÉRI.

24. nari05
2007. okt. 30. 13:42

3. napja,hogy napközben már abszolút nem cicizik,cicizhet,ebben szigorú vagyok.

Elterelem iszisüveggel, vagy ha tudom éhség miatt kéri akkor hamival,de FŐKÉPP játszással,rengeteget játszom vele,még többet ,mint eddig.A mosogatás és mindenfajta házimunkának ugyan kész kell lenni,de várhat néha 10-20 percet magára ,vagy akár többet is.........az előző sorokban leírtam,hogy miért.....

Egyébként meg ha nem leszoktatásban voltunk,kértem Tőle várjon kicsit míg befejezem a dolgom.

Azért ez nem azt jelenti,hogy kaszát kapát eldobok,nem esünk át a ló túlsó oldalára.

Egészséges keretek között maradva éreztetem vele ,hogy nagyon ügyes nagyfiú,hogy ezt+azt csinálunk szopizás helyett.

És Ő is nagyon boldog és büszke magára.:)


Abban a korban vagyunk,hogy mindenben segít nekem:)egyébként is nagyon rendszerető és házias kisfiú.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook