Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet elválasztani egy 23 hónapos babát? fórum

Hogy lehet elválasztani egy 23 hónapos babát? (beszélgetős fórum)


18. Bebe83 (válaszként erre: 16. - Peppelínó)
2010. nov. 3. 13:41
Na ez az amit en nem szeretnek, hogy mondja : anya, cici! Meg csak 1 eves de mar alig varom hogy leszoktassam, fujjatok ram nyugodtan, de nem igazan szeretem. Most azert meg csak korai, tavasszal akarom leszoktatni.
17. giga455 (válaszként erre: 16. - Peppelínó)
2010. nov. 3. 11:51

Na az apasztás jó kérdés :s

Az enyém augusztus óta nem szopik, és még mindig van tejem :(

2010. nov. 3. 10:43
Epekő miatt műtenek. Apja lesz itthon a picivel, míg kórházban leszek, és elvileg anyósom jön addig naponta. Párom mondta, hogy míg kórházban leszek beszoktatja a kiságyba a kicsit. Szerintem már nem lesz neki kényelmes a 140x70 cm-es ágy, mert mellettem is szeret keresztbe feküdni az ágyon. A tejet, hogy apasszam el, hogy ne gyulladjon be a mellem? Hétvégéig még hagyom cicizni, utána kitalálok Neki valamit, hogy miért nem kaphatja meg. A párom fogja altatni, hogy engem ne lásson, hátha akkor kevésbé lesz nehéz az esti elválasztás. (Pedig olyan aranyos, még azt is mondja már, mikor cicizni szeretne, hogy "kéek" és húzza le a kardigánom cipzárát.)
15. giga455 (válaszként erre: 10. - 118ace9012)
2010. nov. 3. 07:39

Ezt én is próbáltam, az enyémet nem tudtam átverni :)

Simán letépte a ragtapaszt...

14. veledjooo (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2010. nov. 3. 06:47

Nekem 18 hónapos volt a kislányom, amikor azt mondtam elég.... addig CSAK szopott, ami azt jelenti, hogy egy pohár teát se lehetett belenyomni, nos 18 hónapos gyerek már rendes mennyiséget tud.

Tehát... a köv-t csináltam: anyum vidéki oviban dolgozott, sokat jártunk oda... Drágám kinn szaladgált a kiscsoportosokkal, aztán sorakozó 10órai... szépen bevonultatták a kicsikkel, leültették az asztalhoz... pillogott nagyokat, keresett a szemével, de én meg eltűntem ugye, akkor sírdogált kicsit, nem evett.... aztán megint kinn szaladgálás a gyerekekkel, délben még keresett, de már úgy ette a rántott húst, mintha örökké azt falta volna... néhány nap alatt teljesen elhagyta. Utána meg bohóckodott állandóan, meglátott, hogy megyek fürödni, odaállt a fürdőkád mellé, nézte a mellemet és vigyorgott, hogy "ham-hammmm" :)

Szerintem, amire kijössz a kórházból, ő is le fog szokni róla... nem fog éhenhalni nagy valószínűséggel. Ki lesz vele?

13. hobnobs (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2010. nov. 3. 06:42
Ismerősöm úgy szoktatta le, hogy azt mondta neki, h dokibácsi letapasztotta. hogy miért azt nem mondta. megértette.
2010. nov. 3. 06:20
Nálunk is gyorsan ment, pedig 23 hónapos volt és igazi ciczombi.Én bekentem mustárral és mondtam, hogy megromlott. Egy nagy sírással megúsztuk, utána totál elfogadta a helyzetet.
11. martin3 (válaszként erre: 10. - 118ace9012)
2010. nov. 2. 22:50

:))))))))))))))))

ez jó.

Amúgy ez olyan, mint a cumiról való leszoktatás...az első nap szörnyű, a második már jobb, a harmadik napon már azt sem tudja mi az a cumi...csak ki kell bírni és nem odaadni neki, következetesnek kell lenni. Igen az első éjaszaka borzalmas, az ember szíve szakad meg, de minden csoda 3 napig tart...ez is:)))

2010. nov. 2. 22:23
Barátnőm kislánya nagyon cicis volt. Sokmindennel próbálta leszoktatni a kislányt, mondott neki mindent, kifogyott, megromlott stb, apával is próbálták kicselezni, hogy apa altatja stb, de mindig sírás lett a vége. Aztán valaki tanácsolta, hogy ragassza le a mellbimbóját az anyuka. Nekik bevált! Pár napig furcsán méregette a kislány, hogy hová tűnt amiből a tejci jön, aztán már nem is érdkelte.
9. giga455 (válaszként erre: 8. - Vikianya)
2010. nov. 2. 20:43

Igen,de nagyon jó kapcsolat kell ehhez a nagyszülővel. És én hónapokig rágódtam rajta, mert nem vitt rá a lelkiismeret, hogy "lepasszoljam". Persze én csináltam a problémát, mert semmi gáz nem volt, keresett ugyan, és majdnem futottunk érte, de az utolsó pillanatban lefeküdt aludni.

De így utólag végülis lepasszolni se kell, csak az a lényeg, hogy amikor eszébe jut a cici, ne te legyél mellette, de még a láthatáron se!

8. Vikianya (válaszként erre: 7. - Giga455)
2010. nov. 2. 20:38
ez jó. Gyors és hatékony :)
2010. nov. 2. 19:08

Az enyém 25 hónaposan szokott le.

Kellett hozzá anyukám, de akkor már csak reggel meg este kérte. Reggel még szopott, aztán délután anyum elvitte és ott aludt nála, reggel pedig már elég későn mentem, hogy eszébe se jusson, addigra már megreggelizett. Este apa altatta, én meg elmentem otthonról sétálni, és csak azután mentem haza, hogy ő elaludt. Reggel, amikor próbálkozott azt mondtam, hogy anya cicije bibis, és már nem tud szopizni, de kap helyette teát.

2010. nov. 2. 18:54

"Az én kisfiam is 22 hós volt, mikor abbahagytuk. Nálunk kényszerhelyzet volt, mert gyógyszert kellett szednem, és azt mondta doki, hogy döntsem el, mi a fontosabb: a gyerek kényelme, vagy az én egészségem. Egyértelmű volt. Hazaértem, elmagyaráztam neki, hogy anyának nagyon fáj a pocakja, és hogy most muszáj gyógyszert szednie anyának. Viszont igy már nem lehet tejcsizni, elfogy a tejcsi. A gyerek már aznap este nem is kérte, pedig nagy cicis volt. . . Nagyon nagy szerencsém volt, hogy igy megértette, és elfogadta. Utána még jó darabig odajött, megpuszilta, vagy épp megsimogatta a cicit, és mondta, hogy anya elfogyott. . . És szomorkodott hozzá egy kicsit. DE nem sirt soha, hogy ő még tejet akar. Most, hogy már tud rendesen beszélni, szokta emlegetni, hogy a cicis tejcsi milyen finom volt, és finomabb, mint amit a hűtőből kap :)"

Meg lehet vele beszélni, mert már nagyon okosak ilyenkor. Bármit megért, amit mondasz neki.

2010. nov. 2. 16:58

Szia!

A legkisebb fiam 22 hónapos, kb 2 hete keztem el leszoktatni:) nekünk a cumisüveg vált be, mikor már félig aludt, kicseréltem a cicit cumisüvegre. Az első héten így ment, aztán a következőn pedig már csak cumisüveget kapott és elfogadta. Szokta azért kérdezni, hogy cici? Akkor azt mondom neki, hogy kifogyott:)

Biztosan nagyon gyerekfüggő ez is, kinek mi vállik be...sok sikert!!!

4. Beszi 79 (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2010. nov. 2. 16:57
Szia!Én a nagyobb lányomnak azt mondtam,hogy ha cicizik továbbra is,akkor elviszi a télapó az ajándékait.Meg is értette és szépen abba maradt a szopi.Ekkor volt 26 hónapos.Valamivel muszály lesz rávenni.Sok erőt,kitartást!Milyen műtéted lesz??
3. kiraanyu (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2010. nov. 2. 16:45

Ehhez sztem segítség kell.

Egy ismerősöm úgy szoktatta le a cicről, h a baba apjával átmentek egy másik szobába, és ott aludtak.

Első éjszaka rettenetes volt,ordított, sírt, kérte a cicit, de a 2.már nem annyira.

A 3.éjszakától minden rendben volt.


milyen műtéted lesz?

2. Vikianya (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2010. nov. 2. 16:44
sajnos pedig csak úgy tudod. 23 hósan már elég okos, hogy megbeszéld vele, hogy szereted, de mégis el kell hagynod a szoptatást., Cserében össze lehet bújni, mesét olvasni. Sok sikert :)
2010. nov. 2. 16:24

Sziasztok!


Tudna valaki tanácsot adni? A fiam (23 hónapos lesz) sürgősen le kell szoktatnom a cicizésről, és a mellettem alvásról, mert jövőhéten hasi műtétem lesz. Már próbáltam nem oda adni Neki a mellem, de annyira sírt, hogy megsajnáltam és mégis meg kapta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook