Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 13 hós kislányom szabad akaratából elválasztotta magát, de még van tejem. Hogyan apasszam el? fórum

13 hós kislányom szabad akaratából elválasztotta magát, de még van tejem. Hogyan apasszam el? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. aug. 12. 14:10
Megoldódott a probléma, köszönöm mindenkinek a segítséget, már nem gyulladt, van még benne, de folyamatosan apad...a gyereknek továbbra sem kell.
41. syria (válaszként erre: 38. - Annelly)
2009. aug. 10. 08:31

Hát nagyon nem irigyellek!

Nekem is volt tejgyulladásom, 40 fokos lázzal, betonkemény mellekkel, a csillagokat láttam a fájdalomtól, de nem volt más megoldás, fejnem kellett, ha nem akartam, hogy ismét begyulladjon. Sokszor éjnek évadján támolyogtam ki félhullaként a konyhába fejni, nehogy reggelre baj legyen.

Orvosnál nem voltál?

2009. aug. 10. 07:56

Szia!


Az én fiam nem önszántából hagyta abba a szopizást,hanem én akartam elválasztani,2,5 éves volt akkor.


Nekem is volt utána tejem.


Az egyetlen megoldás az ,hogy ha már nagyon feszül,lefejsz belőle egy kicsit,hogy ne fájjon.


Nekem csak párszor kellett fejnem,aztán elapadt.


Sok sikert:)

39. zsuzsa68 (válaszként erre: 36. - Syria)
2009. aug. 9. 20:48

"Ezt nem értem. Hogy-hogy nem bírod fejni?"


Gyulladt mell nem ad le könnyen tejet.

Sajnos nekem is volt benne párszor részem. :o(((

38. annelly (válaszként erre: 36. - Syria)
2009. aug. 9. 19:47
Úgy, hogy csak akkor tudom kifejni, ha 2 órán át masszírozom, és kézzel jó erősen kell nyomni. Ez nálam aza kategória, ami lehetelen. Nem szeretnék már szoptatni, ha az én gyerekemnek nem kell. Napok óta nem fogadja el, kénytelen vagyok belátni, hogy nem erőltethetem.
37. k.tünde78 (válaszként erre: 36. - Syria)
2009. aug. 8. 15:34
Én is 13 éve sutyiban a kórházban a szobatársam babáját szoptattam,az anyukának nem indult be a tejcsi és a babája csak sírt-sírt az éhségtől,mert a cukrosvízzel nem sokáig bírta szegénykém.
36. syria (válaszként erre: 21. - Annelly)
2009. aug. 8. 15:06

Ezt nem értem. Hogy-hogy nem bírod fejni?


Ha a babád nem eszik, és elapasztani sem tudod, akkor bizony muszáj fejni, mert úgy begyulladhat, hogy csillagokat fogsz látni a fájdalomtól.


Nincs a közelben kismama, akinek tejhiánya van?

Annak idején, mikor a fiam 9 hónapos volt, boldogan szoptattam az egy utcával arrébb lakó ikreket, hogy az enyémnek minél tovább legyen teje. De sajnos csak egy hétig tartott, mert elapadtam.

35. annelly (válaszként erre: 33. - Zsuzsa68)
2009. aug. 7. 16:12
A homeós bogyók nem segítenek, a nőgyógyász abban tud segíteni, hogy felír egy hormonbombát, amitől elaapad a tejem elég gyorsan (és kíméletlenül, de már nekem az is jó).
34. annelly (válaszként erre: 33. - Zsuzsa68)
2009. aug. 7. 16:11
Igen, de a 6 hetes vizsgálat idején azért mondják ezt, mert akkor az a cél, hogy szoptasd, de mivel a lányom elutasítja, annak sem örülnék, ha spriccelne a tejem. Azt szeretném, ha elapadna gyulladás nélkül. Folyamatosan masszírozom, és borogatom, próbálom fejni, géppel még lehetetlenebb mint kézzel, mert az a vákuum semmit se szív le, kb óránként megnyomkodom, és kijön 10 mili 10 perc alatt. Az nem mennyiség ahhoz képest ami bent van, de kiüríteni sem akarom, mert akkor meg szaporodik.
33. zsuzsa68 (válaszként erre: 6. - Annelly)
2009. aug. 7. 16:07
Szia, nekem az elején sokszor volt begyulladva a mellem a lányom ingadozó szopizása miatt. Én a Bryonia Cretica 9ch-t használtam, és 5-6 órán belül feloldotta a csomót a mellemben. Nekem nagy segítségem volt az elején. A lányom még most is szopizik, de szerencsére már nincs túltengés tejileg. Az apasztásra pedig a Lac Caninum 9 CH-t javasolják. Nem mindegy, hogy milyen bogyót szedtél az apasztásra. A nőgyógyász nem hiszem, hogy tud segítséget adni. Én amikor a 6 hetes ellenőrzésre úgy mentem, hogy a mellem kőkemény volt a gyulladás miatt, csak azt mondta, hogy próbáljam meg fejni. Ez már eleve akinek volt gyulladt a melle tudja, hogy gyulladt mell nem ad ki könnyen tejet. :o((( Amikor a Bryonia Cretica 9ch-ból 2x5 szemet elszopogattam, talán 5-6 óra múlva spriccolt a tejcsi. Csak javasolni tudom. Nekem mint írtam nagy segítség volt.
32. k.tünde78 (válaszként erre: 18. - Annelly)
2009. aug. 7. 15:13

Ez nem jó így.A csomókat próbáld szétmaszírozni,s ha van fejőgéped próbáld azt is ,hátha kijön,mert valószínű,hogy elzáródott a tejcsatorna így ott csak pang és szaporodik a tej ez pedig gyulladást okoz.

Egyebekben ha nem akarsz gyógyszert szedni akkor a hidegvizes borogatás.

De a csomókat mindenképp maszírozd ki onnan,mert t már nagyon fáj ,később mégjobban fog.

31. k.tünde78 (válaszként erre: 15. - 039260aac5)
2009. aug. 7. 15:06
Az Urtica Urens 5 van tejelválasztás serkentésére.
2009. aug. 7. 14:54
Lehet?Te tudhatod csak!
29. annelly (válaszként erre: 28. - Ircsi73)
2009. aug. 7. 14:51

csak szédülök

íze nem változott, kicsit zsírosabb

de az persze tökmindegy, mert amikor jó íze volt, akkor kezdte az elutasítást.

Arra gondoltam még, hogy nem-e lehet, hogy terhes vagyok, mert olyankor nem kérik

2009. aug. 7. 14:48

Langyos vizes ruhával!Lehet, hogy nincs jó íze már, hogy be van gyulladva.Amúgy, nem vagy lázas, hőemelkedés?Esetleg gyulladáscsökkentőt vehetsz be.

Reméljük nem jársz úgy mint én.

2009. aug. 7. 14:39
Most borogatom, ez jó érzés...az előbb megpróbáltam neki ülve odaadni, kiköpte, mondtam, neki, hogy finom, azt mondta nem. Ez van...
26. ircsi73 (válaszként erre: 18. - Annelly)
2009. aug. 7. 14:28
Ha már csomós a melled vigyázz mindenképp ki kellene fejni. Nekem így lett 39 fokos lázam, és becsomósodott a mellemben.Mentem a szülészetre 1 órán keresztül masszírozta egy csecsemős nővér mire megindult belőle a tejci.utána hideg vizes ruha,meg fejni.
25. annelly (válaszként erre: 24. - Ritaanyu)
2009. aug. 7. 14:25
Szívesen odaadom, de csak egy módja van...
2009. aug. 7. 14:23
jaj te jó ég!! örülnék ha még lenne tejem! inkább add nekem!!!!:))ill a kislányomnak!szegénykém meg úgy szeretne szopizni de sajna már nincs mit...:(
2009. aug. 7. 14:14
Látom, túl vagy a bogyón, amit írtam, más tippem nincs, mint az erre szánt gyógyszer, amit a nődik ír fel. De az tényleg elég durva.
2009. aug. 7. 14:12
Azt mondják, hogy a homeós bogyók nagy koncentrációban jók rá (urtica urens és a ricinus communis). Nekem anno írtak fel gyógyszert, de nagyon rosszullettem tőle és másoktól is ugyanezt hallottam. :( Szerintem próbáld ki ezeket a bogyókat, kérdúgy a patikában, hogy nagy koncentrációban adják.
21. annelly (válaszként erre: 20. - Huncutka84)
2009. aug. 7. 14:09
9 hónapig adtam le, aztán azért hagytam abba, mert nem bírom kifejni.
2009. aug. 7. 14:07
Ha nagyon sok tejed van, érdemes elvinni a gyűjtőbe... sok anyának pont az ellenkezője a baja! Aztán szépen lassan úgyis elapadt, ha már a saját gyermeked nem szopik.
19. annelly (válaszként erre: 17. - Szofi28)
2009. aug. 7. 14:04
hányszor eszik egy nap cicit?
18. annelly (válaszként erre: 14. - Szofi28)
2009. aug. 7. 14:03
az egyikben 3 a másikban 2 diónyi csomó van..én már mindent bevállalok! És még félni sem kell, hogy átkerül vmi a babához, mert ugye nem kell neki...
17. szofi28 (válaszként erre: 12. - Annelly)
2009. aug. 7. 14:02

én meg pont ezt szeretném elérni.:( mármint a szopik számának csökkentését, legalább. csak félek, így még annyit sem enne, mint eddig.:(

szted próbálkozzam Urticaval?

16. pemete (válaszként erre: 13. - Annelly)
2009. aug. 7. 14:00
Szerintem menj el a nőgyógyászhoz, és ő biztos tud majd olyat ajánlani, amitől elapad. Mert ez így tányleg nagyon rossz lehet, hogy egész nap fáj és feszl a melled!
2009. aug. 7. 14:00
az Urtica urens homeopátiás bogyókkal óvatosan mert olvastam hogy tejtermelést serkent is nem csak apaszt attól függően hogy milyen potenciálba meg mennyiségbe szedi az ember
2009. aug. 7. 14:00
Szerintem azért folyadékot igyál, már csak magad miatt is! Előbb-utóbb magától is csökkenni fog a tejtermelés. Amúgy a nőgyógyászok még Bromocriptint szoktak felírni, d ennek számos mellékhatása van, így én sem vállaltam be pl amikor mellgyulladásom volt.
13. annelly (válaszként erre: 11. - Correct)
2009. aug. 7. 13:59
Nem tudom lefejni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook