Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 100 kiló vagyok, szeretnék lefogyni, segítsetek! fórum

100 kiló vagyok, szeretnék lefogyni, segítsetek! (beszélgetős fórum)


22. 4726e582cf (válaszként erre: 20. - F124753f33)
2007. jún. 11. 20:48
bőven... nézd meg hogy néztem ki Atkins előtt és után fent van az élő példa az adatlapomon... bár nem javaslom az Atkinst csak orvosi felügyelet mellett... amit a mostani helyzetven nem kívánok senkinek, hogy hetente eljárkáljon orvoshoz és vérvizsgálatokat eszközöltessen, meg vizelet meg ilyesmi... :(
21. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - F124753f33)
2007. jún. 11. 20:47

Ne mondj ilyet :).

Atkins alatt sem szenvedtem (azaz azt a 3 elős napot leszámítva) és a 90 napos alatt sem (ott az első 4 nap volt szenvedés az elsőnél a többinél már nem). :), úgyhogy itt az élő példa :).


De amondó vagyok, hogy csak akkor szenvedünk a fogyi alatt, ha nem vagyunk rá lelkileg felkészüle, csak muszájból, mert le kell fogyni nem fog menni. Agyban el kell dönteni, hogy lefogyok, mert ez jó nekem és akkor megy minden, és nincs szenvedés :).

20. f124753f33 (válaszként erre: 18. - 4726e582cf)
2007. jún. 11. 20:46
Ja-ja. Látom neked is van tapasztalatod.
19. f124753f33 (válaszként erre: 11. - 03755e6896)
2007. jún. 11. 20:45

Nem durva. Jelenleg én is kb. ennyit viszek be. Van amikor csak 500-at. De arra ügyelj, hogy fokozatosan menj bele, ne hirtelen. És adj időt magadnak! Ez lehet, hogy 1 hónap is lesz, de ne keseredj el.


És főképp ne mérd magad naponta! Sajna bele lehet esni ebbe a hibába, és aztán magát húzza fel az ember. Tehát türelem.

18. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - Yo-yo)
2007. jún. 11. 20:45

Bocs, kijavítalak, én csináltam szénhidrát megvonó diétát, az volt életem legsikeresebb diétája, és az izmaimnak (ami ugye fehérje) semmi baja, így állíthatom hogy a ch és a fehérje nem egy és ugyanaz a dolog.


Pontosan az, hogy a ch azaz szénhidrát az, ami hízlal, nézz meg 10 dkg kenyér és 10 dkg hús szénhidrát mennyiségét, meg fogsz lepődni, hogy a kenyérben mennyi van. Ha ésszel nézzük, akkor a hús nem hízlal, a kenyér meg igen.


Nem volt szédülés, bár aláírom, míg átált a szervezetem annó a másmilyen anyagcserére az 3 nap pokol volt, bár be lehet még a kánikulának is tudni és az akkori 122 kg-omnak is. De szédülni nem szédültem.


Akkor ugrik neki a szervezet az izomrostoknak, ha nem kapja meg a megfelelő tápanyagokat a bevitt kajától. Ha egyoldalúan étkelzel mondjuk csak szénhidrátot, akkor bizony nekiugrik az izomzatnak is. Kérdezd meg bármelyik Atkinsezőt, az izomzatuknak semmi baja :), nekem sem avval volt bajom Atkins alatt.


A helyes táplálkozás alappillérei

- fehérje

- rost

- megfelelő tápanyagbevitel

szénhidrát meg van elég a rostban gazdag zöldségekben. Több kutatási eredményt is olvastam (ha megtalálom, akkor felteszem ide). Ami avval foglalkozott, hogy a rostban dúsan táplálkozók kevésbé híznak, avagy egyáltalán, ha meg féken tartják a kajálást még fogynak is és mégis tartalmas kajákat esznek. Tehát a magyar konyha nem igazán erre épül ezért is van annyi elhízott ember. Mivel a húst inkább bundázva olajon/zsíron sütve eszik hámozott krumplival amit ha lehet ismét csak olajon sütnek meg. Nos ha választanom lehet, akkor a grill húst választom és párolt vagy friss zöldséggel. :) és még jól is lakok vele, jót tesz az emésztésnek (30 g rost/nap és nincs gond a széklettel).

17. f124753f33 (válaszként erre: 1. - 03755e6896)
2007. jún. 11. 20:42

Visszatérve, sajnos mivel a sérved miatt nem mozoghatsz, fokozattabban kell ügyelned arra, hogy miből mit viszel be. Sajnos a "lehet mindent enni, csak mértékkel" nem működik, de majd meg fogod látni. És sajnos a fogyókúrában szenvedni kell. Ismerőseim, és én is amikor fogyókúrázok szenvedek, olyan, hogy "szenvedés nélküli fogyókúra" mint olyan nincs. De ezt csak eleinte fogod érezni amúgy, amikor már átállsz, akkor semmi gond nem lesz! Ha kenyeret ettél, azt hagyd el! A cukrot is. Én mondjuk amúgy fogyókúrán kívül sem ettem soha kenyeret, cukrot sem egyáltalán, csak a kávémba édesítőszert. Kérdezz nyugodtan, ha gondolod bármit priviben is. Sajnos vannak tapasztalataim, mert fogyókúráról szól az egész életem. Olyan típus vagyok.

Jelenleg endokrinológus és dietetikus szakorvoshoz járok, ő is ad egy-két tippet. Amit szívesen megosztok ha érdekel. Sok sikert amúgy!

16. 4726e582cf (válaszként erre: 1. - 03755e6896)
2007. jún. 11. 20:37

Szia!


Talán tudok segíteni, nehezen fogyok némi probléma miatt, de.

Első körben, mikor lefogytam 25 kg-ot (fél év alatt, nem csodálkozni, első héten 5 kg, utána havi 4-5 kg), akkor Atkinseztem (ezt nem ajánlom már senkinek, de akkor jó ötlet volt).

Aztán visszaszedtem vagy 13 kg-ot teljes elkeseredés, mert szinte az alig-kajától is hízom.

Aztán jött a 90 napos, ez sokkal, de sokkal jobb ötlet volt részemről, azóta persze hangulatomtól függően fogyok, hízom, de ez is azért van, mert néha elengedem magam :(, amúgy 15 kg / 3 hónap a 90 naposnál, betartható, nem készteti a szervezetet fölösleges erőfeszítésekre, napi 1000 kcal éppen jó a fogyáshoz :).


Mozgást illetően, ha járni tudsz, akkor nincs nagy vész :) (nem bántásnak szánom!!!).

Napi 30' gyorsabb járás, vagy sima járás az, amit sétának nevezek, ez megfelelő lenne szerintem számodra is, ahogy nekem is bevált, bár nincs gerinc-problémám, de túlsúlyom bőven, és annó a mozgás is megerőltető volt még ha csak a wcre kellett kimennem, akkor is háromszor meggondoltam, hogy kimenjek-e egyáltalán.

Ami fontos még, hogy nem a napi teendőid közben kell a 30'-et számolni, hanem azon felül, tehát tudatosan elmenni kutyát sétáltatni (még akkor is, ha nincs kutyád). Nekem ebből a szempontból könnyebb dolgom van, mert van kutyám és így legalább egy sétát én bonyolítok, bár az csak az elején séta, utána gyorsan megyünk :).


Hajrá és kitartás, ha kell segítség a 90 naposban, szólj, tudok segíteni bármiben :)

15. f124753f33 (válaszként erre: 14. - Yo-yo)
2007. jún. 11. 20:32
Ezt nem igazán értem, de jó.
14. Yo-yo
2007. jún. 11. 20:30

Egy buta diétával több vagy kevesebb nem számit.

Mindenen igazad van.

13. f124753f33 (válaszként erre: 12. - Yo-yo)
2007. jún. 11. 20:12

Én spec ismerek, ha rám célzol. Márpedig gondolom igen, ha nekem címezted. Olyannyira, hogy 2 hónap alatt fogytam 10 kilót.

Ha valaki nagy súlyból akar lefogyni kell a sikerélmény. De hát mindenki úgy fogy, (avagy stagnál), ahogy jónak látja.

12. Yo-yo (válaszként erre: 8. - F124753f33)
2007. jún. 11. 20:02

Igenis meg kell vonni ???????????


Miért?


A szervezeted ha nem kap kellő mennyiségü szénhidrátot az izmodat bontja le és azt alakitja át, megszerzi azt amire szüksége van.


Az agynak kell a szénhdirát mert szédülés rosszul lét jöhet létre.

Nem kell élelmiszereket kihagyni ha fogyni akarunk.


Ezt nem lehet kitapasztalni ezt érteni kell sezrintem valamennyi biologiát ismerni kell ha elkezdünt fogyni.

2007. jún. 11. 19:59
ja! vagy szerintetek a 600 kcal-os étrend az túl dúrva? Mert akupunktúránál is csak ennyit lehet enni.Várom a válaszotokat.
2007. jún. 11. 19:57
Sziasztok! Köszönöm a jó tanácsokat és a bíztató szókat.Szóval akkor mit egyek húst hússal? vagy milyen kaja van amiben még nincsen szénhidrát,mert úgy tudom hogy a gyümikben is van.
9. f124753f33 (válaszként erre: 7. - Soldier30)
2007. jún. 11. 18:04
Amúgy hellóka, szerdán megyek egy vizsgálatra, ami kísérlet, hogy mennyi idő alatt bontja le a szervezetem a cukrot, stb, majd beszámolok! Bár lehet nem lesz rögtön eredmény...
8. f124753f33 (válaszként erre: 6. - Yo-yo)
2007. jún. 11. 18:02

Jó, akkor kimaradt a hozzászólásomból, hogy "átmenetileg". Ha valaki sokból akar leadni, akkor igenis meg kell vonni átmenetileg, amúgy meg csak stagnál, és nem halad előrébb..

Amúgy magának kell kitapasztalnia, nekem az jött be, bár nem ilyen sokból fogytam.

2007. jún. 11. 17:45

sziasztok

csatlakozom yoyo hozzászólásárhoz...

a minőségi szénhidrát bevitelre igenis szükségünk van!

Én 127 kg voltam januárban és most ruha nélkül 90kg... stagnáltam én is sokat.. de volt türelmem és bátorságom segitséget kérni egy hozzáértő embertől... aki miután leirtam 3 napi kaja adagom...jol lecseszett,és leirta,hogy igenis szabad szénhidrátot bevinni a szervezetbe... de nem irom le,hogy én menyit és mikor vittem be.. mivel ez súlyhoz kötött.. a stagnálásom oka vélhetően a szénhidrát minimális bevitele volt!! tehát tessék enni szénhidrátot... mert szükségünk van ráá

Depche-nek igaza van abból,hogy csökkenteni kell a szénhidrátot.. de nem megszüntetni,mivel az agynak van rá a legnagyobb szüksége!.. még a szőke nőknek is kell :D üdv...

6. Yo-yo (válaszként erre: 5. - F124753f33)
2007. jún. 11. 17:23

Miért kell az összes szélnhidrátot kiiktatni?

Két hét alatt 5 kg. fogyás az nem zsirból történik hanem vizvesztés.Ennyi erővel akár vizhajtót is bevehetne de minek becsapni magát?

Szerintem egy egészséges fehérje, zsir szénhdirát arányra lenne szükség a főétkezéseken belül.

5. f124753f33 (válaszként erre: 1. - 03755e6896)
2007. jún. 11. 16:37

Ne keseredj el! Lefogyni könnyebb mint gondolnád! Mivel nagyon erőteljesen sportolni nem tudsz, kezd el egy ésszerű, betartható diétát, és utána menj rá a sportra, amikor már nem gátol meg akkora súly.

Iktasd ki az összes szénhidrátot az étkezésedből, és várj 2 hetet (ne mérd magad minden nap), aztán meglátod, hogy 4-5 kilónak le kell mennie. Utána már megy magától. Amúgy ne keseredj el, mindenki átesik a stagnálás időszakán, és vannak gerinckímélő sportok is!

4. kszk
2007. jún. 11. 15:49

Sziasztok!

116,80 kg votam februárban, most 106 kg vagyok,de még fogok úgy 40 kg-ot fogyni.Ki tart velem?

3. albana.celtie (válaszként erre: 1. - 03755e6896)
2007. jún. 11. 09:10

Szia Doryka!

Hasonló cipőben járok, de már van az alagútnak vége. Én már lefogytam tíz kilót, ha akarod, megosztom veled a nagy titkot, ami nem titok. Tornám nem veszi igénybe a gerincet, viszont annál jobb az összes izomnak. Ha készen állsz az azonnali kezdésre, szívesen folytatom veled a kúrát. Üdv: Albana e-mail: albana.celtie@freemail.hu

2007. jún. 9. 08:47
Pedig kitartás nélkül nem megy. Gyere át a fogyiverseny topikra, és nevezz be a versenyre, majd lesz aki segít. Lelkileg:)
2007. jún. 8. 22:46
Sziasztok!Sajnos nagyon sok fogyókúrám kudarcba fulladt,mert nem volt elég kitartásom.Sajnos gerincsérvvel küzsök ezért az aerobik és az ugribugri sportok kizárva.Segítsetek nekem,mert már nagyon el vagyok keseredve!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook