Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 100 kiló vagyok, szeretnék lefogyni, segítsetek! fórum

100 kiló vagyok, szeretnék lefogyni, segítsetek! (beszélgetős fórum)


172. c6b27363e5 (válaszként erre: 166. - F124753f33)
2007. jún. 19. 14:40

de kapok rá gyocert s szedem is de sajna hizik mert nagy az étvágyam

de ha tudtok valami ojan fogyokurát ami nem kinzo és a gyocerek melet meg lehet csinálni meg köszönöm

2007. jún. 19. 13:35

Nem úgy van, hogy az ember amit évek alatt felszed (ha csak nem gyorsan valami betegség miatt), azt 2-3 hónap alatt leadja. Legalább akkora kitartás kell a fogyáshoz, mint amit a hízásba fektetett. Egyébként szerintem az agyban kell eldönteni, hogy nekiáll az ember és végig is csinálja, vagy félúton feladja.

A mostani divatos diétákkal tulajdonképpen fogyni csak akkor lehet, ha megálljt parancsol az ember a mértéktelen evésnek. Mert egy norbi féle diétától is lehet hízni, ha délben dupla mennyiségű tésztát megeszünk. Mindig a mennyiségen van a hangsúly mint inkább a minőségen(azért az sem mellékes). A dietetikusok sem engedik pl. a chipszes zacskóra ráírni, hogy hízlal, mert ez így nem igaz.

A lényeg, hogy pont mindent lehet enni, csak mértékkel. Mert csak az hízlal amit megeszünk. A ma kapható divatos fogyasztószerek inkább egyfajta mankót jelentenek a fogyni vágyónak, mintsem fogysztanának, hisz a legnagyobb üzlet a fogyasztószerek piaca.

Ha mérhetően eszel, pl. kenyérből szeleteltet, mert az mérhető, vagy ebédre (én direkt ezért hozattam) megszabott mennyiséget, és kalóriában nem léped át ami megengedett,(annál mindig kb. 500 kalóriával kevesebbet, majd fokozatosan csökkented), akkor biztosan fogyni fogsz. Nasizni pedig tilos, ha éhes vagy egyél almát, vagy valami gyümölcsöt, azt is mértékkel. Ha e mellé még beiktatsz egy kis testmozgást ami lehet naponta egy kiadós séta, majd miután fogytál 10 kg, pl bicikli, és ezt tartósan csinálod, elérheted a heti 1 kg fogyást ami lehet havi 4-5 kg is. A fogyás 70%-a diéta és 30%-sport. S ha megáll akkor sem kell elkeseredni, mert egy két hét múlva megint megindul a mérleg.

A lényeg a kitartás, és nem szabad feladni. Pénzt meg teljesen felesleges rákölteni.

170. Soldier30 (válaszként erre: 169. - Hoxa)
2007. jún. 19. 13:27
:) oké ezentúl oda figyelek, és igyekszem becsukni a szemem ha a hozzászólásait olvasom :D
169. Hoxa
2007. jún. 19. 13:14
Visszanéztem a topikot, és úgy látom, nem tudod elfogadni, ha valakinek más a véleménye, mint neked. Amiket mások írnak, nem baromságok, hanem egyszerűen más a véleményük dolgokról. Ezt el kell fogadni. A táplálkozás és az egészséges életmód témakörében nincs egyetlen olyan tétel sem szerintem, amiben mindenki egyetértene. Ezzel együtt kell élni és nem egymás torkának kell esni, hanem megosztani másokkal a te véleményed, ugyanakkor elfogadni, hogy mások lehet, hogy nem így gondolják. Ez van.
168. Hoxa
2007. jún. 19. 13:07
Milyen egetverő baromságokat? Sehol sem láttam ilyet.
167. Soldier30 (válaszként erre: 164. - Hoxa)
2007. jún. 19. 12:51
De akkor se irjon le akkora egetverő .ba**ságokat.. csúcs szerintem kicsit túlzásba viszi a diéta fogalmát
166. f124753f33 (válaszként erre: 162. - C6b27363e5)
2007. jún. 19. 12:28

Nem kapsz rá valami állandó gyógyszert, ami beállítja?

A kezelőorvosod mit mond?

Szerintem menj vissza, nem szabad ezt a dolgot félvállról venni.

165. e71af41436 (válaszként erre: 148. - Sirga)
2007. jún. 19. 12:26

kitartás-kitartás-kitartás.


sajnos nálam is ezen bukik mindig el...:(

164. Hoxa
2007. jún. 19. 12:17
Emberek, béke! Mindenki abban hisz, amit ő maga kipróbált és neki bejött. Ezen kát vitatkozni és egymást tépni!
163. Soldier30 (válaszként erre: 159. - 4726e582cf)
2007. jún. 19. 12:07
semmi bajom veled csak azzal a magasfokú dutásoddal amit magadról képzelsz... szörnyű
162. c6b27363e5 (válaszként erre: 161. - F124753f33)
2007. jún. 19. 12:04

igen már voltam s pajzsmirigy problémám van tulmüködöt akor fogytam megmütötek és most alul mükörik most hizok mint a diszno

hát sajnos ördög kerék az esetemben

161. f124753f33 (válaszként erre: 160. - C6b27363e5)
2007. jún. 19. 11:07
Ez esetben szerintem az lenne a megoldás, ha orvoshoz fordulnál. Ugyanis a hormonprobléma nem vicc.
160. c6b27363e5 (válaszként erre: 158. - Soldier30)
2007. jún. 19. 10:25

szeretném neked mondani a norbi diéta s más diéta kapcsán

nics min vitázni kinek ez jön be kinek az az emberek más és mások igy lehet neked ezel sikerül fogyni lehet másnak másal

adj tanácsot azt szerintem mindenki szivesen elfogadjya

én is nagyon kövér vagyok s nehezen fogyok ki tud segiteni én szivesen fogadok mindenkitöl tanácsot

kinzo fogyokurások kiméljenek gyocert szedek hormonális problémám segicség jo jönne

159. 4726e582cf (válaszként erre: 156. - Soldier30)
2007. jún. 19. 08:49
Légy szíves ne kóstolgass!! Olvasd el, hogy mit írtam aztán vagdalkozz! Erre itt senki nem kíváncsi, hogy kiről mi a véleményed, ha meg velem van bajod, akkor azt privátban...
2007. jún. 19. 08:21

Sirga most olvastam el,hogy fordúltál már dietetikus-hoz is.. biztos vagy abban,hogy a megfelelő embert kerested meg ezzel? ha érdekel én tudok adni egy mail címet nekem is ő segített,mikor 2 hónapig egy kg-sem ment le rólam..

Egyépként nagyon érdekelne,mikor, mit, és menyit eszel,,, kb 3 napra lebontva.. nem létezik,hogy ha becsületesen csinálod nem megy le a súlyod..

Én január 2-án kezdtem, 126kg-rol és most 91 kg vagyok.. ha nekem sikerűlt akkor neked is sikerűlhet,csak meg kell találni a megoldást.. :)

2007. jún. 19. 06:34
JAJ tegnap vacsira ettem egy kis nasit :D tökmagot.. kb 15-20 szemet.. bűntudatom van :DDDD
2007. jún. 19. 06:32

Sirga halgass Faw -ra ő nagyon tud:D

Kérdezz tőle és rájösz,hogy semmit nem szabad,és 99%-ba minden rosz és egészségtelen...

Viccet fére téve.. nézz ki magadnak egy dietetikus szakembert,és kérj tőle tanácsot.. Én a helyebe jobban bíznék egy diplomát végzett tapasztalt embernek,aki biztos tud segitséget nyújtani..

Itt csak összekavarnak,mindenféle JÓINDULATÚ! tanáccsal:)bár az is igaz,hogy Faw és rajtam kívűl sokan mások,nagy súlyt adtak le de lehet ,hogy nálad valami más gond vagy pl hormon probléma,,, tehát mégegyszer SZAKEMBER!!!! üdv

155. 4726e582cf (válaszként erre: 154. - Sirga)
2007. jún. 18. 18:07
Még nekem is beválik, pedig gondok vannak a hormonjaimmal. Voltál ilyen vizsgálaton amúgy? Mármint a hormonjaid rendben vannak? Pajzsmirigyed?
154. Sirga (válaszként erre: 152. - 4726e582cf)
2007. jún. 18. 17:37

Köszönöm mindkettőtöknek!

Legutóbbi Herbalife próbálkozásom hasonló volt az Általad leírtakhoz: a tej a shake-hez 0,1 %-os volt, és minden nap párolt zöldséget, párolt húst, és hasonlókat ettem. Semmi kenyér, tészta, rizs, vagy krumpli! Napi 2,5-3 liter folyadékot ittam minimum (ez a 2 shake-en kívül csak víz volt), mégsem értem el semmit. Sejtem, hogy sokaknál működik - én vagyok a kakukktojás!

153. f124753f33 (válaszként erre: 150. - Sirga)
2007. jún. 18. 17:16
Írtam privit, 1-2 dolog még eszembe jutott!
152. 4726e582cf (válaszként erre: 150. - Sirga)
2007. jún. 18. 17:10

Szia!


Olyasmivel próbálkoztál már, hogy életmódváltás címén elhagyni a kenyeret (teljes kiőrlésűt is, mivel kalóriáját tekíntve elenyésző a különbség a nem teljes kiőrlésűvel szemben, csak annyi az előnye, hogy magasabb valamivel a rosttartalma), lisztes dolgokat, cukrot, krumplit, rizst.

Illetve sok folyadék (2-2,5 l naponta nyáron több).

Amit ez esetben enni kell színes zöldségek, ill. magas rosttartalmúak - ez utóbiakkal óvatosan mivel magas a kalóriatartalmuk. Illetve husok, de zsiradék nélkül készítve.

Aztán ami még jó, ha a kalóriát csökkented, nekem pl az 1500 magas, mert attól hízom, tehát nálam amitől már fogyok az az 1000/nap, fölötte nem igazán.

Aztán napi fél óra intenzív mozgás, ez husibbaknál max séta (gyors séta), akik már gyakorlottabbak és nem is rendelkeznek sok plusszal azok már mást is csinálhatnak.


Ilyen szisztémával lehet fogyni. Amúgy a Norbi nekem sem vált be, mint sok más, ami igen az Atkins, de ezt már nem javaslom, ugyan fogytam vele látványosan, de mégsem. Illetve a 90 napos - ennél avval lehet elcsúszni, hogy elméri az ember vagy nem is méri az adagokat. De nálam pl 1000 kcallal működik. :)

151. f124753f33 (válaszként erre: 150. - Sirga)
2007. jún. 18. 16:53

Hát én örülnék a legjobban, ha tudnék! :) Komolyan.

Átérzem amiről írsz. Fogamzásgátló után elég sok rakódott rám, és megjártam a poklot. - szóval átérzem hidd el.

Februárban hagytam abba, és onnantól kezdődött a kálváriám! Amúgy is hízékony típus vagyok sajnos. Jó 2 vagy inkább 2,5 (!) hónapig meg sem moccant a mérleg nyelve lefelé. Kiborultam idegileg, és teljesen befordultam.

Aztán rájöttem egy fontos dologra, s talán kellett is hogy ne készítsen ki ez a dolog teljesen.

Mára mondhatom lement 10 kiló :). De még mindig van rajtam. Annyira viszont már nem zavar. Nem is hajszolom magam.

Haggy időt magadnak! És a szervezetednek. Mert hidd el, kell, hogy átálljon az új szisztémára.

A legfontosabb viszont: Ne akard nagyon-nagyon görcsösen. (Magamról tudom, amikor már az összes létező módszert kipróbáltam, végül egyik nap egyszerűen összeestem).

Na hirtelen ennyi jutott eszembe.

Nem tudom másképp mondani: szeresd magadat! Most is, úgy ahogy vagy.

Hidd el, nagyon sokat segít...

150. Sirga (válaszként erre: 149. - F124753f33)
2007. jún. 18. 16:46
Sajna egyetlen dolog volt, ami megmozgatta a kilóimat, de ez a csoda is "3 napig" tartott. Herbalife. Másodszorra már az sem vált be. (Terhesség során kúsztak vissza a fránya kilók!) Semmi más módszer nem vált be - annyira nem, hogy meg se billent a mérleg nyelve! Nyugodtan kérdezz, segítő szándékod nagyon köszönöm!
149. f124753f33 (válaszként erre: 148. - Sirga)
2007. jún. 18. 16:30

Írtad egyik módszer sem vált be. De - bennem az merül fel - vajon elég ideig alkalmaztad őket? Nem lehet hogy türelmetlen voltál?

Mert mindenki átesik azon, hogy 1-2 hónapig stagnál...

Tudom idegesítő a várakozás, de lehet ki kéne tartanod az mellett, amelyiket a legnagyobb sikerrel alkalmaztad? Vagy egyikkel sem ment le egy deka sem?

Ezeket csak azért kérdezem, mert így nehéz bármit is javasolni...

148. Sirga (válaszként erre: 144. - Soldier30)
2007. jún. 18. 16:26
"lefogyni játszva is le lehet" - én azt se bánom, ha nem játszva, csak sikerülne már!!! Update nem vált be. Helyesbítek: az SEM. Fórumozók, olyan okosak vagytok - és ebben semmi szarkazmus, esküszöm! - segítsetek már! Kösz, előre is! (A nem-beváltak listáját nem tudnám leírni, olyan hosszú: volt sport, 90 napos, káposztaleves, dietetikus, kalóriaszámlálás, életmódváltás, ...) Várom a segítő tippeket!
147. Soldier30 (válaszként erre: 146. - 91d4989ab9)
2007. jún. 18. 06:28
Norbi Update1-es kóduak 06-22 korlátlan menyiségben fogyaszthatók max ezt olvashattad..
2007. jún. 17. 22:22
a norbi updateben sem lehet éjjel enni!!! 6tól 22óráig engedi az egyeseket! nem olvastad az első könyvét?
145. 4726e582cf (válaszként erre: 144. - Soldier30)
2007. jún. 17. 22:17

Létezik ilyen is, de nem vitázom, csináld, ahogy jónak látod, nálam más szempontok működnek, de már párszor leírtam. Ha így tudod, hogy okosabb akarok lenni bárkinél, akkor biztos végignézted, amiket írtam máshova is, akkor ezek szerint ismered más dolgokról a véleményem.


Így máris megdőlt, amit írtál...

144. Soldier30 (válaszként erre: 143. - 4726e582cf)
2007. jún. 17. 22:10
szrintem kicsit túlzásba viszed ... mindíg okosab akarsz lenni a másiknál.. EGYÁLLTAlÁN VANOLYAN AMIRE TE IS AZT ÍROD HOGY JÓ?? túl harsogod a diéta fogalmát.. lefogyni játszva is le lehet nem kell enyire ki aprózn! ez már kicsit gáz nem?
143. 4726e582cf (válaszként erre: 141. - Soldier30)
2007. jún. 17. 21:35

Újabb kutatások szerint éjszakára nem kell a gyomorban lenni kajának, pihennie kell, de nem akarok papolni, nekem ez megfelel éjszaka, este nem eszem.


Kefír, joghurt, tejföl tejtermék, erről is megvan a véleményem, ha lehet elkerülöm őket.

Az igazi kaukázusi kefír pl. nem tehéntejből készül, hanem ha jól tudom jaktejből. Teljesen más. Nem találom azt a kutatási eredményt, amit annó olvastam róla, mármint az igazi kaukázusi kefírről.

A többit meg vegyszerekkel kezelik, hogy azt vagy hasonlót kapjanak, joghurt és kefír esetén.


De nem vitázni szeretnék, csináld a Norbi diétát, örülj, hogy fogysz, de nem ez a szent írás!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook