Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 100 kiló felett vagyok, de újra jól fogok kinézni! fórum

100 kiló felett vagyok, de újra jól fogok kinézni! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
216. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 215. - CzPetra)
2013. jún. 21. 14:14

Szia Petra!

Bizony,a kalóriaszámolással könnyű fogyni :) Nekem is az vált be.

Neked is további sok sikert!:)

215. CzPetra
2013. jún. 20. 18:05

Sziasztok!! :)

Jó benneteket olvasni! Hatalmas Gratula mindenkinek a sikerekhez. Én is elkezdtem fogyózni, mert mostanra sikerült eléggé "megundorodnom" magamtól /persze ehhez hozzá tartozik, h nem is igazán kapok önbizalom növelő szavakat sehonnan/. Szóval 5 évvel ezelőtt 61kg voltam. 2010 januárjában (az első terhes-tanácsadásomon :D) 67kg voltam, de még akkor is jól éreztem magam a bőrömben. Szülés előtt 87 körül zártam. Nem bánom, hogy semmit nem vontam meg magamtól abban a 9 hónapban, mert makk egészséges a kislányom és nekem ez a legfontosabb. Csak azt sajnálom, hogy fél év szoptatás után, (amikor is elfogyott a tejem) nem álltam a sarkamra, hogy "essünk neki, jöhet a fogyókúra), bár én 100 fölé soha nem mentem, de sztem a 90-et igencsak súroltam alulról....bár abban az időszakban nem mertem magam megmérni. Szóval június elején volt egy bizonyos mondata a barátnőmnek, ami felnyitotta a szemem: Igenis, kövér vagyok (sztem eddig magamnak sem mertem bevallani). Ez kellett ahhoz, hogy mérlegre álljak és elkezdjek fogyózni (85,9kg). Kicsit "bevásároltam": teljes kiörlésű lisztek (búza és rozs ugyanis nagyon szeretek kenyeret sütni), édesítők, zsírszegény joghurtok, stb, stb... Persze sütni szeretem, ezért is hittem azt, h nem fog menni a kenyérmentes élet....tévedtem, eldöntöttem....és azóta nem eszem mégcsak pékárut sem!! :) Nagyon könnyű volt!Cukrot egyáltalán nem (max amiről nem tudok), csak édesítő, müzli 1,5%-os tejjel, próbáltam figyelni a mennyiségekre is (nagyjából), miután rájöttem, h eddig naggggyon sokat ettem. Így ment le ma reggelre 82,6-ra (alig 3 hét alatt), úgyhogy nagyon örülök. :D Ma pedig (az itt olvasottak után....ezúton is köszönöm Nektek!! :)) regisztráltam a kaloriabazis.hu-n....és szintén megdöbbentem! Eddig TÉNYLEG nagyon sokat ettem. így hogy mostmár számolom a kalóriákat kíváncsi leszek a továbbiakra! Nem félek a csalódástól, nagyon elszánt vagyok! :) A kaloriabazis.hu pedig valóban egy fantasztikus oldal, sztem nekem sokat fog segíteni. Bocsánat, h ilyen sokat regéltem, de kb ennyi az én történetem. :)

További sok-sok mínusz kilót mindekinek és persze kitartás!!! :D

2013. jún. 18. 09:17

Sziasztok! :)))

Itt vagyok,még élek! :D És nem fogytam még le :D

Sajnos mostanában volt egy kis gond,és nem tudtam odafigyelni az étkezésre,na meg a szüleim is itt voltak idén először,és nekik sem mondhattam hogy "nem eszek".

Szóval most 2 hete megállt a fogyásom :D

De újra belehúzok,csak így nehezebb lesz,hogy mostanában ennyi finomságot ettem :)

DE.A régi nadrágjaim közül az egyiket már fel tudom venni :D Igaz hogy úgy nézek ki benne,mint egy kötözött sonka,de ez már haladás :D

Kitartás mindenkinek! :) :) :)

213. Bársony (válaszként erre: 212. - E32d76b828)
2013. jún. 14. 17:53
Miért pfff? :)
2013. jún. 14. 15:17
ja ja a forum inditoja is ezt gondolta 210-el ezelott pfff
211. 8af4dccc56 (válaszként erre: 206. - 4b6a2525df)
2013. jún. 14. 15:05

Köszönöm!


40 év felett vagyok.

Nem szeretnék már 75-80 kg-nál több lenni.


Szép napot és sikereket kívánok!

210. 8af4dccc56 (válaszként erre: 205. - Bársony)
2013. jún. 14. 14:59

Köszönöm a hozzászólást!

Mindenfélét fogyasztok már,de fontos a mértékletesség.

Próbálok egészségesebben is táplálkozni./több zöldség-gyümölcs,élelmiszer-összetétel.../

75-80 kg között akarom tartani a testsúlyomat.


Szia!

209. 4b6a2525df (válaszként erre: 208. - Bársony)
2013. jún. 14. 06:49

Igazából nem tudom, mert sok-sok éve nem iszom tejet és igy nem is igen foglalkoztatott a dolog.


Szerintem a gyermek korban berögződött látvány és izvilág vonz hozzá.


Emlékszem rá, hogy anno, amikor szültem, semmi mást nem voltam hajlandó meginni, mint a korházi tejeskávét, de azt literszámra.

208. Bársony (válaszként erre: 207. - 4b6a2525df)
2013. jún. 13. 22:07

Szerinted miért van az, hogy pl.: én nagyon kívánom a tejet? Általában igazi tehéntejet veszünk. Mert ha tényleg nem bírják megemészteni az emberek, akkor a szervezet miért "kéri"?


Kedvencem például az eper turmix, tehéntejjel, friss, habos...:) És sok tejeskávé, cukor nélkül.

207. 4b6a2525df (válaszként erre: 204. - Bársony)
2013. jún. 13. 22:01
nem fogom:), csak a szénhidrátfüggőségemről kellene "lejönni"
206. 4b6a2525df (válaszként erre: 203. - 8af4dccc56)
2013. jún. 13. 22:00
Gratulálok:) és mennyi idős vagy?
205. Bársony (válaszként erre: 203. - 8af4dccc56)
2013. jún. 13. 21:43

Gratulálok, nem semmi teljesítmény, büszke lehetsz! :)


Neked már nem is kell fogynod.

204. Bársony (válaszként erre: 202. - 4b6a2525df)
2013. jún. 13. 21:42
Szerintem Karácsonyig simán leadod. :) Azért ne vidd nagyon túlzásba a paleót. :)
2013. jún. 13. 15:33

1 évvel ezelőtt:185 cm magassághoz 105 kg testsúly

Most:75 kg.

Étrend-váltás,sok mozgás/mondjuk,ez munkahelyemen adott/,szerencsére kevesebb negatív stressz.

202. 4b6a2525df (válaszként erre: 201. - Bársony)
2013. jún. 11. 13:26

hát:

1. közel 60 éves vagyok:)

2. a 172 cm magasságomhoz 100,3 kg voltam május 17-én

3. Most 94,1 kg vagyok (paleozom, de nagyon szigorúan véve)

4. Már most lóg a bőr rajtam:( bár csak valamelyest, szóval nem nagyon.

5. A célom a 80 kg. karácsonyra:)


Szerintem az én koromban ez már nagyon jó.

Különben a súlyom eddig sem látszott meg rajtam. Jártam úgy, hogy amikor az orvosnál a súlyom megmondtam, mérlegre állított, mert azt mondta, hogy 10-15 kg-val kevesebbnek gondolt.

Tthát ha ezt a 10-15 kg még leadom, akkor már 60-65 kg-nak fognak nézni:)

201. Bársony (válaszként erre: 200. - 4b6a2525df)
2013. jún. 11. 09:31
Miért? :)
200. 4b6a2525df (válaszként erre: 195. - Bársony)
2013. jún. 9. 22:23
Én már ennyi nem is szeretnék lenni:):)
199. Bársony (válaszként erre: 198. - 4b6a2525df)
2013. jún. 9. 19:21
:)
198. 4b6a2525df (válaszként erre: 197. - Bársony)
2013. jún. 9. 14:21
Szerintem lefogyott:)
2013. jún. 9. 08:58
Mi van a fórumindítóval???????
196. 4b6a2525df (válaszként erre: 193. - Barara)
2013. jún. 8. 13:31

Biztos hogy kibirnád. Egyszerűen a környezet hatása olyannyira természetes, mintha mindig igy éltél volna. Nem főzöl, nem érnek ingerek, nem látsz magad körül más kaját, vagyis igen, mert lébőjt kúrások voltak még:)

Szóval simán ki lehet birni.

2013. jún. 8. 10:51
Ma reggel: 58,2 kg voltam. :)))))) Lassan, de haladok.
194. Bársony (válaszként erre: 192. - 4b6a2525df)
2013. jún. 8. 10:49

Én is gondolkodtam már ilyen böjtkúrán. Megkérdezhetem, mennyibe került?


Nehogy feladd a gyalogolást! :) Tényleg segíti a fogyást és formálja a lábakat, feneket is.

193. barara (válaszként erre: 192. - 4b6a2525df)
2013. jún. 7. 20:15

Épp másfél órája csináltam meg a Norbi duci tréning 1-et. Egyelőre ezt csinálom, utána a kettőt tervezem:) Bár gyorsgyalogolni nem szoktam, csak normál tempóban sétálok, de a dimbes - dombos utcák és a kb. egy hónapja tartó nappali 30-35 fokos hőmérséklet (Görögországban vagyok), így is úgy érzem meg szokta tenni a hatását. (főleg ha a boltból cipelem haza az ásványvizeket)


A böjtkúrához gratulálok, én biztos nem bírnék ki egy ilyet.

192. 4b6a2525df (válaszként erre: 187. - Barara)
2013. jún. 7. 19:49

Azt szeretném kérdezni, hogy mozogsz-e valamit a diéta mellett?

Ha nem, akkor tudnám ajánlani a Norbi Duci tréning 1-et. (bár én közel 60 vagyok, és áprilisban 70 dkg hiján 100 lettem volna,a 172 magasságomhoz, tehát nem a Te kor és súlycsoportod, de tanácsot szeretnék adni:)Nincs az a diéta amit az eltelt 16 év alatt (akkor hiztam meg) ki ne próbáltam volna, és természetesen minden alkalommal beleestem a jojó effektusba, ettől meg a bánatba és önsajnálatba.

Ugyhogy abba is hagytam a diétákat, tavaj fél évig a Norbi 1-et, fél évig a Katus Attilát ettem és annyit értem el vele, hogy nem híztam.


Idén gondoltam egyet, elmentem Visegrádra egy 10 napos böjtkúrára, ahol bizony igencsak meg is mozgattak. Napi 3x 15 dkg rizs mellett naponta 2x 45 perces torna volt (amiből az egyiken részt vettem, a másik helyett 30 perces vizitornát csináltam), majd délután fél 3-tól volt egy 4-5 km-es gyalogtúra, ráadásul ahhoz hogy oda el tudj indulni 103 lépcsőt kellett felfele menni.

Rögtön haza akartam jönni, amikor a 103 lépcsőt lefele megtettem:), aztán gondoltam, hogy lehetetlen, hogy én ennyit mozogjak. Végül nem volt az. Éhes sem voltam mozogtam is. A 10 nap leteltével 3,8 kg-val voltam kevesebb, itthon még 2 napig ettem a rizst, azután beleestem a paleo táplálkozásba. Most 2 hete vagyok itthon, még 2 kg lement, szokom a paleo kajákat, viszont. minden nap eltornázom a norbi tornát, és minden délután gyorsgyalogolok 3-4 km-t.


Ezt senki nem hiszi el, még én sem:) A férjem egyik ámulatból a másikba esik a torna és a gyaloglás miatt. Mostmár a szomszédasszonyom is jön gyalogolni:)


Bár még mindig ugy érzem, hogy azt várják, hogy mikor adom fel (pedig ez nem igaz, ez csak az én érzésem) megértelek, hogy a környezeteddel nem akarod megosztani.


Semmilyen módszert nem akarok rád erőltetni, egyet viszont igen: TORNA és GYALOGOLÁS!!!!!

Már csak a korom miatt is higyj nekem:)meg azért is mert én is ezt teszem és még nekem is ujdonság a mozgás:)

191. Kiss Mária (válaszként erre: 190. - Ce24db56a5)
2013. jún. 7. 17:48
Ha így érzed jól magad semmi gond :D Nekem már egészségügyi problémát is okoz azonkívül, hogy nem tudom így elfogadni magam.
2013. jún. 7. 17:07

Én száz kiló felett is csodaszép vagyok:)

A napba lehet nézni, de rám nem:)

189. barara (válaszként erre: 188. - Adri0128)
2013. jún. 7. 17:05

A gluténra nem vagyok érzékeny tudtommal, a tejtermékektől néha megy a hasam ha "tisztán" fogyasztom őket, (pl. pohár tej, túró,joghurt magában), de ez jellemzően csak az olcsóbb árkategóriás termékekre igaz, nem tudom azokban mi van, ami pl. a kecsketejben nincs.

Azért döntöttem a glutén mellőzése mellett, mert az utóbbi időben ha pl. tésztát ettem a savam felment tőle, ugyan ez történt a túl olajos,zsíros dolgok esetében is. Nőgyógyászati betegségekre is hajlamos vagyok, így ez sem volt utolsó szempont.

188. adri0128 (válaszként erre: 187. - Barara)
2013. jún. 7. 16:42

szia, Én is fiatal vagyok (24) és soha nem voltam sovány, :) Decemberben kezdtem a diétát életmódváltást de nekem IGT(csökkent gülükóz intolerrancia) nehezítette ami most már csak IR (inzulin reziztencia). Nagyon szép eredmény 7 hét alatt a több mint 13 kg :)

Nekem sajnos más a módszerem ugye a fent említett okok miatt, és lassabb is, 6 hónap alatt 15 kg tól szabadultam meg ami havi 2,5 kg , 130 kg ról indultam, és én is 100 kg-t szeretném elérni év végére. Szerintem teljesen reális hogy év végére 100 alá menj.

Viszont reggelire nem ajánlom a gyümölcsöt illetve joghurtot, sokkal jobban jársz egy kisebb teljes kiörlésű szendviccsel vagy hasonlóval (ez lassabban ébreszti fel a szervezetedet)

Nagyon jó hogy mellőzöd a cukrot :)

Glutén tartalmú gabonát érzékenység miatt mellőzöd?

187. barara
2013. jún. 7. 16:13

Sziasztok!


Új vagyok még a fórumon. Szeretnék hasonló cipőben járó személyekkel tapasztalatokat cserélni, beszélgetni stb. :) Bár rám a cím második fele "nem igaz", mivel 22 éves vagyok és gyerek korom óta kövér vagyok sajnos, de eldöntöttem tovább nem akarok az lenni! Április 21 óta diétázom, most nézem csak, hogy vasárnap már 7 hete lesz :). Étkezésemből igyekszem mellőzni a gluténtartalmú gabonákat és a cukrot, illetve most 5. napja 90 naposozom ezekkel a feltételekkel, amit még 5 napig csinálok, utána vissza a régi módszerhez.(nagyon nem tudok koncentrálni mellette ugyan is). Reggelire gyümölcsöt eszem, meg kávézom (bár ez már régi szokásom, ha egyáltalán reggeliztem), ezen kívül még kétszer étkezem. Igyekszem naponta 3X almaecetes vizet is inni, ha nem felejtem el. 185 cm vagyok, 138 kg-ról indultam, most 125,7 vagyok, 75 kg szeretnék lenni, de majd ha már a környékén leszek meglátom, ugyan is számomra esztétikus szeretnék maradni (azaz nem szeretnék kilátszó csontokat, de hájhurkákat sem) , viszont fogalmam sincs milyen a testalkatom, ha "normál" súlyom van.

Év végére szeretném elérni a 100 kg - ot, (szeretném ha később nem csak a tanulmányi eredményeim miatt mutogathatnám büszkén a télen esedékes diplomaosztóm képeit), a maradék 25 kg-ot pedig 2014 végére tervezem leadni.

Szerintetek mennyire reális ez a cél amit kitűztem magam elé? Esetleg van olyan aki hasonló módszerrel próbál a kilóktól megszabadulni? A környezetemben nem sok mindenkivel osztottam meg,hogy életmódváltásba kezdtem, mert úgy érzem vagy nem bíznának bennem, vagy a saját módszereiket próbálnák rámerőltetni. Remélem itt jó szándékú segítőkre találok :)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook