Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! fórum

Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
887. f3000dc5ef (válaszként erre: 882. - Hunny)
2014. dec. 4. 11:18

Nocsak nocsak :D egy szaktárs :DDDD


Én paprikára kenőmájast szoktam kenni .DDDD

886. f3000dc5ef (válaszként erre: 884. - Vacsa)
2014. dec. 4. 11:17

ööö...úgy is le lehet :DDDD


De legyen inkább a sor: vanzsírvanhúsvantojásvangyümölcsvankesudióvan....etc :DDDD

885. ariel1 (válaszként erre: 884. - Vacsa)
2014. dec. 4. 09:51
pontosan! éppen ezért probálom én is kicentizni hogy mennyi az a kenyér vagy lisztes mennyiség amivel még fogyok :D mert akkor fogyó után picit növelhetem és azt betartani már tán menni fog.Nagyon lazára vettem az egyév után a kajálást olyan nagy falásokat csináltam néha hogy hűha,na attól kibővült a gyomrom mérete és aztán éhes voltam...szal elbaltáztam akkor.
884. vacsa (válaszként erre: 874. - Csikil4ny)
2014. dec. 4. 09:46
Mindenkinek a maga útját kell megtalálnia. Most is állítom hogy lefogyni a legegyszerűbb rész. Ha megvan az álomsúly akkor sem felejtheted el soha hogy oda kell figyelni. Ha már a fogyás alatt kialakult hogy neked hogy jó, akkor könnyebben tartod meg az új súlyt, mint ha nincskenyérnincskrumplinincsrizsnincsfehérliszt stb-vel éred el, aztán ott állsz lefogyva és nézel hogy hogyan tovább... és akkor próbálsz kialakítani valami élhetőt. Kivéve persze ha az egész életed ennek a "nincs"-sornak a betartásával akarod leélni.
883. ariel1 (válaszként erre: 882. - Hunny)
2014. dec. 4. 09:28

mindenképpen igyekszem minimalizálni amennyire tudom :) azzal nincs nehézségem hogy ne egyek sokat csak nem tudom megszüntetni teljesen a kenyeret.Viszont a mennyiségt le tudom csökkenteni.Egy kis zsömlét ettem rá sajt sonka és paprika.majd egy óra múlva enni akarok vagy egy almát vagy egy narancsot aztán el kell szaladnom a városba ebédre meg fini pörköltet eszek mellé zöldségköretet ,megprobálom kihagyni a zsömlét :D

vacsira még nem tom mi lesz.

882. Hunny (válaszként erre: 876. - Ariel1)
2014. dec. 4. 09:22

Egyetértek Menyussal, én is elhagynám egy az egyben. A barna kenyerek nagy része úgy készül, hogy a fehér lisztbe tesznek egy kis kakaóport.

Gyerek korosban készítettél csirízt? Ha emlékszel ez a jó kis ragasztó semmi másból nem áll, mint liszt és víz. Gondolj bele, megeszed a jó kis lisztes dolgokat, utána iszol rá valamit (egy bögre teát vagy vizet) és már kész is a csiríz a gyomrodban, beleidben. Ez nagyban okozhatja a székrekedési problémáidat. Én ugyan ebben a cipőben jártam, és amikor elhagytam a szénhidrátot, láss csodát, minden ilyen bajom eltűnt.

Ezeket a dolgokat inkább sok zöldséggel kellene kiváltani, hidd el, azokból is "be lehet zabálni";) Nekem pl nagy kedvencem a körözött amit paprikára kenve fogyasztok, és könnyen jól lehet vele lakni:)

881. csikil4ny (válaszként erre: 876. - Ariel1)
2014. dec. 4. 09:04
Én magam sütöm a teljes kiőrlésű kenyeret, a sok festett kenyér után így biztosra tudom mit eszek, sőt bármilyen hihetetlen fehér rizset is eszek, persze mértékkel és ebédig. Ez persze én vagyok, nálam működik: a 22. leadott kilómnál járok, ha észreveszed, hogy nálad nem működik valami miatt a fogyás, akkor kísérletezni kell.
880. f3000dc5ef (válaszként erre: 878. - Ariel1)
2014. dec. 4. 09:01
Okés. Te érzed.
879. ariel1 (válaszként erre: 877. - F3000dc5ef)
2014. dec. 4. 09:00
azt meg már most tudom ogy én nem bírom teljesen elagyni a lisztes dolgokat
878. ariel1 (válaszként erre: 877. - F3000dc5ef)
2014. dec. 4. 09:00
de ha fogyó után elkezdem enni azonnal elkezdek hízni tőle úgy gondolkozom hogyha észserűen keveset eszek belőle valszeg lassabban fogok fogyni de a fogyó után ha bírom tartani azt az ésszerűen keveset nem kezdek el hízni.az előző fogyóm után egy évig észen voltam és nem is híztam.Csak aztán elkezdtem több kenyeret enni mint a fogym alatt na akkor egyből elindult a hízás.
877. f3000dc5ef (válaszként erre: 876. - Ariel1)
2014. dec. 4. 08:53
Háááttt....én nem értek egyet a zsömlével...De ez ugyi én vagyok. Én egy az egyben elhagynám ezeket, legalább amíg fogyni akarsz.
876. ariel1 (válaszként erre: 875. - F3000dc5ef)
2014. dec. 4. 08:46
hihihi na ezzel én is így vagyok!csokit nem tudom elhagyni és az időnkénti süti evést sem.az lehetetlen főleg ahol négy gyerek van akik szintén süti falók!!!!NA rátok halgatva leváltom a puffasztott rizst korpás zsömlére.Az jó lesz???Én úgy érzem igen.A boltba beszélgettem egy csajjal ott dolgozik és ő a fehér lisztes dolgoktól egyből rossz közérzetű lesz.ÉS ő mikor fogyózott kiprobálta a magvas kenyeret barna kenyeret gondolván hogy az biztos jó lesz...5 azaz 5 kilót hízott tőle!! ráadásnak rossz volt a közérzete tőle vagyis az is nagyrészt fehér lisztes csak be van színezve.azt mondta a korpás zsömle az jó abban nem tudnak csalni a pékek a kis mérete miatt.Úgyhogy vettem ma magamnak azt.
875. f3000dc5ef (válaszként erre: 874. - Csikil4ny)
2014. dec. 4. 08:35
EGy idő után nem fogsz olyat enni. Ami meg belefér azt nem fogod oly nagy bűnnek felfogni :D Én így vagyok a csokival. Helyes nem helyes, de beépítettem a rendszerembe....ez van :DDDD
874. csikil4ny (válaszként erre: 873. - Vacsa)
2014. dec. 4. 06:18
Azért az ember nagyon hamar hozzászokik, hogy bűnnek fogja fel a kilengéseket. Nekem is ha valami olyat találok megenni ami szerintem nem egészséges, rögtön előjön a bűntudat (így hívom, mert annak érzem). Gondolom ezt is megoldja az idő...
873. vacsa (válaszként erre: 864. - Ariel1)
2014. dec. 3. 20:00
Semmi sem bűnözés:) Olyan életmódot alakíts ki, amit tartani tudsz a lefogyás után is. Ennyi a titok:)
872. f3000dc5ef (válaszként erre: 870. - Ariel1)
2014. dec. 3. 19:54

Inkább egyiket sem :D Ugyanúgy magas GI-jű kaják. Akadályozzák a fogyásod.


Ezért javasoltam inkább azt, hogy egyél meg még két szelet sonkát. Nem leszel olyan hamar éhes, jobban telít, és nem dobálja a vércukrodat.

871. f3000dc5ef (válaszként erre: 869. - Hunny)
2014. dec. 3. 19:52
VAgy jó kis zsírból :D vagy húsból, vagy tojásból.
870. ariel1 (válaszként erre: 868. - F3000dc5ef)
2014. dec. 3. 19:40
Igyekszem csökkenteni csak én kenyeret nem is eszem igazán mert kenyér helyett eszem a rizst.Ha a rizst nem eszem akkor egyek inkább kenyeret?Nekem úgyis jó ha egy szelet kenyeret eszem helyettük
869. Hunny (válaszként erre: 858. - F3000dc5ef)
2014. dec. 3. 19:38
Valóban nem mindegy, hogy az adott kalóriamennyiséget miből visszük be, pl gyümölcsből vagy jó kis kelttésztából.
868. f3000dc5ef (válaszként erre: 866. - Ariel1)
2014. dec. 3. 19:18

A későbbi sütievésnek, szerintem, sok köze nincs ahhoz, hogy a kúra alatt fogyasztasz-e sütit.


Én soknak találom nagyon az üres szénhidrátot. Azt a sok rizst nem tudnád kiváltani mondjuk tojással? vagy egyél több sonkát rizs nélkül. Húst - zsírt ehetsz nyugodtan, attól fogsz fogyni. A rizstől nem nagyon.

867. f3000dc5ef (válaszként erre: 864. - Ariel1)
2014. dec. 3. 19:16

Értem. Majdnem :D


Lehet enni nyugodtan szénhidrátot. Leginkább gyümölcsben, zöldségben :D


Megsúgom...néha én is eszek ám hús mellé gyümölcsöt. De nem kellene. :) Tényleg alapszabály, hogy gyümölcs előtt-után legyen két óra szünet más kajával.


Én fogyóztam párszor, csak úgy random, valahogy. Mindig kövérebb lettem egy idő után, mint ahogy kezdtem. Sajnos sokszor ez a vége a fogyókúráknak.


Most már ezen túl vagyok :)))

Fontos a mozgás, de a fogyás 80%-a a kaján múlik.

866. ariel1
2014. dec. 3. 18:38
MA kétszer ettem Reggel olyan 9 felé két szelet puffasztott rizses sajtos kenyeret sonkával narancsal, 1 felé egy kis vanila puddingos fánkot és 5 körül 4 krokettet és sütöttem hozzé egy kb 7 cm -nyi főzőkolbásztés egy szelet puffasztott rizs kenyeret.Meg egy almát.Még alvás előtt eszek egy almát de ennyi.tudom nem a legjobb fogyós kaja de én később is akarok néha enni sütit ezért iktatok be édességewt is időnként.
865. ariel1 (válaszként erre: 863. - F3000dc5ef)
2014. dec. 3. 18:33
jaj pedig nagyon szeretem pl az almát a pörihez!olyan finom friss íze van az almának.
864. ariel1 (válaszként erre: 863. - F3000dc5ef)
2014. dec. 3. 18:32
na most buktam le igaz? nem túl sok a tapasztalatom a fogyózásba mindössze életembe egyszer fogyóztam és akkoris az érzéseimre támaszkodva és a mankómra ami sajna már nincs :D ha lenne élnék vele de mivel nincs így marad a torna ami...nem akarom elkiabálni de tán használ :d most épp mikum van úgyhogy nem is megyek a mérlegnek a közelébe sem.Mindenesetre a hasam kisebb mint egy hónappal ezelőtti mikumkor volt szal csak van eredménye a fogxókúránka tornának.Valamennyi szénhidrát mindenképpen kell mert a fogyóm után sem leszek teljesen szénhidrát mentes.Szeretnék úgy lefogyni hogy a néhai bűnözéstől ne kedjek el azonnal jójószerűen hízni és nem kellljen jojó fogyózással szenvednem.Ezért törekszem kis szénidrát bevitelre is probálom kiegyensúlyozni hogy ne legyen se sok se túl kevés.
863. f3000dc5ef (válaszként erre: 862. - Ariel1)
2014. dec. 3. 18:23

EGyik sem jó. A kenyér beszippantja a gyomorsavat, nem emésztődik rendesen a hús.

A gyümölcs meg túl gyorsan emésztődik, ezért szinte kitolja a húst maga előtt. Megint elégtelen az emésztés.

Ezért mondják rá a pörköltre, hogy "nehéz" kaja. Pedig nem :D Semmi gond vele :D


Egyél mellé répát :D az elég kalória dús...mondjuk nem tudom miért "kell" meglennie annak a kalóriának....nem ch-ra gondolsz? Mert kalória egy jó zsírral készült pörköltben van ám rogyásig....

862. ariel1 (válaszként erre: 861. - F3000dc5ef)
2014. dec. 3. 18:20
Én inkább egy kisebb szelet kenyeret eszek max mellé meg gyümit mert persze meg kell lennie a kalória mennyiségnek valahogy.
861. f3000dc5ef (válaszként erre: 860. - Ariel1)
2014. dec. 3. 18:17

Nekem a kedvenc ételem :DDD

Nyilván köretnek max. zöldség, különben ugrik a jótékony hatás :DDDD

860. ariel1 (válaszként erre: 859. - F3000dc5ef)
2014. dec. 3. 18:11
ha ez így van rajtam nem fog múlni mert nagyon szeretem a pörköltet :D
859. f3000dc5ef (válaszként erre: 853. - Zonne)
2014. dec. 3. 17:05
Ez nem vicc :D ez komoly ám :D simán, és gyorsan lehet ám tőle fogyni!
858. f3000dc5ef (válaszként erre: 855. - Hunny)
2014. dec. 3. 17:05

Én ehhez halkan mindig hozzászoktam tenni: ami izokalóriás az nem biztos, hogy izometabolikus is. Az ember nem kályha. Nem ily egyszerű az "üzemanyag" felhasználásunk :)


És igen, van akinél bevált, de pont a fent említettek miatt, nagyon sok embernek nagyon nem.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook