Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! fórum

Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! (beszélgetős fórum)


17. Pondri (válaszként erre: 15. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 11:11
Szeintem ezekkel a gondolatokkal a fejedben jó úton jársz. A többi apróbb praktikákra majd menetközben rájösz.
16. Zséka198 (válaszként erre: 14. - Pondri)
2014. okt. 8. 11:10
Tapasztalat, nem szakma. Az életem örök harc a kilókkal:) Ez olyan, mint a dohányzás. Sose lehet leszokni, csak felfüggeszteni. Örökös odafigyeléssel. De nem panaszkodom, hiszen az én koromban, 20-22 perc alatt futom a 4 kilométert, nem vagyok olyan rossz passzban. Volt, hogy igazából futni se tudtam, bár abba betegség is belejátszott.
15. dittiritti (válaszként erre: 9. - Zséka198)
2014. okt. 8. 11:06
Szerintem minden életmódváltás és egészséges táplálkozás lényege a mértékben rejlik.Én egy átlagos nőci vagyok átlagos élettel, átlagos családdal és átlagos pénztárcával.Úgy vélem, ha megtanulom azt, hogy miből mennyi az elég és nem csokoládéval akarom teletömni a bendőmet de nem vágok eret magamon, ha eszek egy kocka csokit, és megtanulom azt, hogy megálljak egy kockánál, akkor le tudok fogyni és hosszú távon tudom úgy megőrizni a súlyom, hogy nem kell egzotikus összetevőkből, mesterséges kiegészítőkkel vagy "hosszasszuggereálásutánizlőételekkel" esetleg két konyhát vezetve, vagy az én életmódváltásomat ráerőszakolni családomra és így egy életen átaz ehetem-nemehetem, egészsége-nemegészséges dilemmában megöregednem.természetesen ez az én véleményem és az én utam. Én úgy vélem, ha egy egészséges kalóriamennyiségre törekszik az ember, és a tápanyagok megfelelő eloszlására (szénhidrátra is természetesen figyelve, de a zsírra is, és a fehérje optimális mennyiségére is, mert abból sem jó a túl sok), akkor nem éhezik ki semmire a szervezetem. Nekem mindig is a mennyiségekkel volt problémám. Ez az út nem egyedi,nem az enyém, sokak naplóját olvastam, akik évekkel ezelőtt így fogytak le, és őrzik súlyukat, nem az evés körül forog az életük, hogy jaj...most ezt ehetem vagy nem, hanem a titok náluk a mennyiség megtalálása. nagy erőt adsz most nekem azzal, hogy kétkedsz bennem...Egy év múlva remélem bebizonyítom, hogy sikerült...
14. Pondri (válaszként erre: 13. - Zséka198)
2014. okt. 8. 11:01
Látom otthon vagy a témában. Fogékony vagyok minden új és hatásos módszerre. Saját tapasztalataid a leírt dondolatok, vagy esetleg szakmád?
13. Zséka198 (válaszként erre: 10. - Pondri)
2014. okt. 8. 10:50

Egy gyors fogyást valóban el lehet érni pusztán kevesebb evéssel.

Megtartani az eredményt, na azt nem lehet így. Ahogy azt a fórumon már többen jól pedzegették, azt kizárólag életmódváltással lehetséges, ami a mozgáson kívül az ételek összetételének megváltoztatását, a cukorfüggőségről lejövést, az étkezések módjának és gyakoriságának szabályozását is jelenti, és utóbbiak hosszú távon szinte fontosabbak, mint maga a mennyiség. És a vicc az, hogy ez teljesen komoly:(

Az már csak felfogás kérdése, hogy ezt sanyargatásként, vagy egy új élet kezdeteként éled meg:) De hidd el, hosszútávon sose lesz abból siker, hogy ugyanúgy bűnözünk, csak kevesebbet.

12. Zonne
2014. okt. 8. 10:41

Sziasztok,


rajtam is kb egy tizes van, és mivel tartós eredményt szeretnék, ezért próbálkozom én is az életmódváltással, nem sietek sehova :-) Havonta egyszer szoktam mérni magam, bár most inkább a centit használom.

2014. okt. 8. 10:41

Sziasztok! Én kb 5-6 kg ot szeretnék fogyni!

4 éve lefogytam 14 kg ot, ebből visszajött az a fránya 5... Ezt szeretném leadni! 2 hete kezdtem, estére fehérje port iszok (Bio T. Vagy S.T., nem merem kiírni, nehogy kirakjanak) "gyúrós" boltba lehet kapni, mondod, hogy fogyás céljából szeretnél, vacsora kiváltására! Vízzel kevered, finom, utána még egy pohár víz és tele vagy :-)

Ez abba is segít, hogy ne izomból, hanem zsírból fogyj! Mellette heti 2x, 3x egy órát futok!

A két hét alatt 0.5 kg ment le, nem sok, de legalább tartós!

Napközbe ugyan azt eszem mint eddig, csak mértékkel :-)


Csatlakozom én is :-)

10. Pondri (válaszként erre: 7. - Zséka198)
2014. okt. 8. 10:38

Igen ez valóban így van.

Én nem szeretem sanyargatni magam, ha úgy alakul bármit megeszek csak a kalóriahatáron belül legyek és a tápanyaghatárokat is betartsam - ez így nálam működik.

9. Zséka198 (válaszként erre: 8. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 10:36

"Bűnös ételt nem ismerek, csak bűnös mennyiséget."

Na, akkor ne is fűzz ehhez a dologhoz nagy reményeket:( Ha pl. a szénhidráttal nem vigyázol, és beleng a vércukrod, egy jelentősebb fogyás után már mindig olyan éhes leszel, hogy föleszed a járdáról az aszfaltot is.. Ezt nem lehet hosszú távon kibírni, és jön a jojó. Az életmódváltás sajna egyben táplálékváltást is jelent, ne ámítsátok magatokat!

2014. okt. 8. 10:29
Sziasztok! Szívesen csatlakoznék hozzátok. Én jelentős túlsúllyal küzdök, 170cm vagyok és 95,1kg-ról indult a súlyom. Holnap leszek 40 éves. 24 napja változtattam a táplálkozási szokásaimon, megpróbálok napi 5x enni úgy, hogy kb.1400 kcal körül álljon meg a napi menü. Bűnös ételt nem ismerek, csak bűnös mennyiséget. A kalóriabázison állítottam be a kívánt célt, elméletileg ezzel a kalóriamennyiséggel egy jó év alatt 65 kg körül leszek. Persze ez álom, nem sietek sehova, ha két év lesz, akkor kettő. Minden nap írom a naplóm és méreckedek. Jelenleg 91,3kg vagyok.
7. Zséka198 (válaszként erre: 6. - Pondri)
2014. okt. 8. 10:19
A zabpehely 65-70 %-a szénhidrát. Az édes gyümölcsök is hizlalnak. Zsírmentes fehérje, minimális szénhidrát és sok zöldség kell, ha hatékonyan fogyni akarsz. Soványhús, hal, zöldségköret.
6. Pondri (válaszként erre: 4. - Honeywald)
2014. okt. 8. 10:12
Szerintem most is meg tudod oldani, hiszen van alma, déli gyümölcs, körte. És ott a sok zöldségféle ami most még elég olcsó is (káposztafélék, paprika, répa, sütőtök stb.)Én is kalóriaszámlálással akarok megszabadulni 4-5 kg-tól. Kisebb adagokat eszem, több húst zöldséggel, sok fehérjét. (túró, joghúrt,tojás....) és reggelire a kihagyhatatlan zabpehely.
2014. okt. 8. 10:10
Sziasztok. Minimum 10 kilót kell fogynom. :-) Sok fórumban voltam már, csak mindig az összeszokott csapat van ott... Hátha ez az igazi. :-) Én próbálom elhagyni a rizst és a kenyeret...saláta, csirke... 72.3 voltam ma reggel, 160 cm.
2014. okt. 8. 09:57

kb 30-at kéne ledobnom, de 25-öt biztos :) hajrááááááááá :)

az a baj, hogy jön a tél, nincs idényzöldség kb, és ez hiányozni fog :(

2014. okt. 8. 09:51
Nekem is hátra van még 7-8 kiló, már közel 20 lement. Meg most már a formásodás is cél. Hajrá ;)
2014. okt. 8. 09:45
Szia. Gratulálok az eredményedhez. Csatlakozom hozzád :) 3 éve sikerült fogynom 20 kg-ot, azóta úgy 10 visszakúszott (kalóriát számoltam akkor, most is azzal próbálkozom).... 7-8 kilót szeretnék én is fogyni.... olvastam, amit a fehérjeporról írtál, megírnád esetleg melyiket használod? Kipróbáltam egyet én is, de nekem az nem jött valahogy be... eddig egyedül kalóriaszámolás :) Sok sikert!
2014. okt. 8. 09:35
Sziasztok, életmódváltással szeretném leadni a maradék felesleges kilóimat, együtt könnyebb lenne:) Egy nagyobb meneten már túl vagyok, 11 kg-t már leadtam, de még hátra van 7-8... Jó lenne, ha lenne egy csapat, az segített eddig is, csak valahogy eltűnt mindenki, biztos jól lefogytak:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook