Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek is igaz a mondás: sokszor egy idegen többet segít mint a család fórum

Szerintetek is igaz a mondás: sokszor egy idegen többet segít mint a család (beszélgetős fórum)


27. Zsu59
ápr. 29. 17:46
Hú ha de nagy a nézet eltérés
26. globus (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 27. 20:44

Jézusom, neked elgurult a gyógyszered. Rám tényleg senki nem mondhatja, hogy észt osztottam volna itt bármikor. Ha így állsz véleményekhez, ne csodálkozz, ha magadra maradsz.

Mit nem lehet azon érteni, hogy alkalmi segítségnyújtás könnyebb, mint a rendszeres?

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Bichi)
ápr. 27. 20:41

Ez megint a tipikus hülyeséged! Dehogy ismersz te meg,még jelet is szoktál küldeni nekem....

Befejeztem,de még annyit hogy több boldogságom van nekem,mint gondolnád...

A szinted óvódás: majd szólj Óvó Néninek hogy adjon nekem dá-dát ......

24. Bichi (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 27. 20:32

Úgy látom csak vagdalkozni tudsz, és nem sikerült belinkelned hogy mivel kötözködtem, vagy voltam kioktató a hozzászólásommal.

Mondjuk mindegy, hogy nem vállalod magad, a hozzászólásodról simán felismerlek, ahogy gondolom a többiek is.

További szép napot, és érezd jól magad a rám ugrástól, ha már ilyen az életed, hogy egyéb örömforrásod nincs...

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Vigyefene)
ápr. 27. 20:11

Így van,sokszor a valóság és az amit "beképzelünk" magunknak,mint élethelyzet nem mindig egyforma.

Én a Keresztanyámtól kapok feltétlen és szívből jövő segítséget,és tényleg sokszor az is segít ha meghallgat...

ápr. 27. 20:02
Nem.
ápr. 27. 19:58
Igaz, mert megállta a helyét a valóságban.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Sirga)
ápr. 27. 19:57

Igen :)

Hasonló véleménnyel vagyok én is!

Köszönöm a véleményed!

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Bichi)
ápr. 27. 19:56

Az meg téged minősít,hogy folyton ezzel a "nick" névvel jössz!

Nem mindegy neked,hogy milyen formában indít egy kérdező fórumot?

Mert miben segítene,ha névvel írnám? Akkor sem tudnál értelmes választ adni ( hozzá teszem volt már rá példa) te ilyen vagy,elfogadtuk túl lépünk rajta!

Beszélgetős fórum: igen,beszélgetős nem pedig kötözködő és kioktató tanácsadás!

Érdekel is engem,hogy te mit gondolsz,meg minek minősítesz engem,de a véleményemet akkor is le fogom írni,ez ilyen............

Nem tanácsot vártam,hanem mások tapasztalatát,amit érdekes módon vannak akik megértettek!

Jó éjszakát!

18. Bichi (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 27. 19:19

Igen, a hozzászólásodban írtad, hogy néha jól jön az anyagi segítség. Ennek ellenére én nem írtam neked, hogy pénzt akarsz kérni, általánosságban írtam véleményt. Az, hogy ezt magadra vetted, téged minősít, ahogy a nekem esésed is.

Áruld már el kérlek mondjuk kiemelve a hozzászólásomból, hogy mi volt kötözködés.

Amúgy ez egy beszélgetős fórumnak indult, milyen tanácsot vártál? Főleg, hogy azt írod, ez nem rólad szól.

Szánalmas, ahogy még a nick nevedet sem felvállalva állsz belém, és másba is...

17. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 27. 19:14

A családtól sokszor még együttérzést sem kaptam. (Persze, hozzá kell tenni, hogy anyám ritkán, de akkor kincset érően segít - olyan dolgokban, ami apróság, de nekem sokat jelent.)

A legtöbb gondomnál az a legnagyobb segítség, ha meghallgatnak - úgy már megoldom. :)

De valóban, többször kaptam már idegentől kéretlen-váratlan segítséget.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Ágio8405)
ápr. 27. 18:47
Akkor hála istennek ilyen is van!
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Globus)
ápr. 27. 18:46

Ki mondta hogy rágom bárkinek a fülét?

Vannak helyzetek ( neked nyilván idegen ) hogy váratlan esemény történik és hamarabb ott az idegen,mint a család!

Például: Tegnap a kolléga nőmnek lemerült az aksija a kocsijában,nálam volt bikakábel így pöcre megoldottuk a problémát!

Hiába hívta a bátyát vagy a volt férjét ( egyikük sem ért rá ) na én meg segítettem,így megoldódott!

Persze tudjuk,te is nagyon okos vagy minden téren.....

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Globus)
ápr. 27. 18:39
Köszönöm! Látom neked átjött a mondanivalóm, sokszor vannak olyan helyzetek,amiket csak az tud,aki benne él ..
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Bichi)
ápr. 27. 18:37

Na igen,azt tudjuk,hogy neked mindig van ami "furcsa" vagy "érdekes" bármilyen fórumról legyen szó!

Te magad vagy a tökéletesség,ezt is tudjuk!

Honnan szedted azt a sületlenséget,hogy pénzt akarnék kérni idegentől?

Én csak példákat írtam,soha nem kértem senkitől ( még családtagtól sem pénzt ) és nem azt írtam : egész családomra nem számíthatok,hanem vannak akikre nem!

Képzeld én is támogatom a beteg Édesanyámat,sajnos a nagyszüleim már nem élnek-de mindenben támogattam őket!

Nem kell nyújtózkodnom,mert jól fizető munkahelyem van,és inkább vennék fel hitelt,minthogy mástól kérjek kölcsön!

Állandóan kötözködsz,de normális tanácsot nem igazán szoktál adni!

12. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 27. 18:33
Ha olyan a család igaz, ha rendes normális a család akkor nem. Én az utóbbit tapasztaltam.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Enissa)
ápr. 27. 18:29

Én sem anyagiakra gondoltam,azt csak példának írtam!És nem az egész családomra gondoltam csak egyesekre...

A gyermekvigyázás viszont jó példa tőled,bizony volt hogy barátnőm vigyázott a kicsikre,mivel a családom több száz kilométerre lakott. nincs ebben semmi különleges,csak egy általános kérdés volt!

10. globus
ápr. 27. 18:19

Lehet olyan, hogy szülő restell segítséget kérni, szégyelli, vagy fél, hogy terhükre válik. Gyerek meg nem veszi észre a szükséget, azt hiszi, minden rendben van.

Tesóm évek óta szánt, kapál, krumplit ültet, permetez, barkácsol, zárat cserél, telefont bűvöl, sebet kötöz egy falubeli 75 évesnek, piacra hordja kocsival, akinek második faluban laknak a gyerekei. Ők azt gondolják, hogy minden pöpec.

9. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 27. 17:54

Az már eleve furcsa lenne nekem, hogy a családomra nem számíthatok, ez mondjuk szerintem le is írja a családi viszonyt. Mindenki számíthat mindenkire, ha segítség kell.

Viszont az anyagi segítség egy teljesen más téma, szerintme mindenki addig nyújtozkodjon, ameddig a takarója ér. Pénzt sosem kértem senkitől, de egy idegentől/baráttól azért elég fura is lenne, ahogy én sem adnék másnak.

Bár sosem vártam viszonzászt, sokszor segítettem anyagilag anyukámat, vagy nagyimat, de ezzel úgy vagyok, hogy mikor gyerek voltam én is csak rájuk számíthattam, teljesen evidens, hogy én is megadok nekik mindent, amit megtehetek...

ápr. 27. 17:37
Idegen sem lesz már kedves, ha éven át rágod a fülét...
7. Enissa (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 27. 17:36

Anyagi segítséget nem várok el senkitől, az teljesen elronthatja a viszonyt.

Gondolj arra, ha 1000-10000 km-re lenne ismerős, akkor is meg kellene oldanod, akármi történik.

Ha olyan a kapcsolat úgyis észreveszik és segítenek, ha meg nem sikerült kialakítani más, vagy saját hibánkból el kell fogadni.

Amikor kisebbek voltak a gyerekeim és kórházba kellett mennem, család, kollégák, szomszédok ajánlották, hogy vigyáznak rájuk. Nem tudom mondani, hogy se ez se az nem segített volna.

Építkezésnél is ez volt a helyzet, rokon, barát kolléga segített. Természetesen ez oda-vissza működik.

ápr. 27. 17:33
Igen.
ápr. 27. 17:21
Igen,nekem is ez a tapasztalatom,leginkább magam oldom meg.De volt,hogy kellett volna,persze én általában mindig ott voltam nekik.csak egy kérdés,részemről mert sokaknak hasonló véleményük van ezen a téren.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Enissa)
ápr. 27. 17:18

Én sem várom el ( le is írtam,hogy csak szükség esetén ) de vannak esetek,amikor kell segítség.

Hirtelen betegség vagy váratlan anyagi nehézség,stb...

Csak úgy leírtam,pont ez volt a téma a csajokkal tegnap a melóhelyen,sokszor jobb egy idegen...

ápr. 27. 17:14
Ez változó..A tapasztalatom az,hogy saját magam tudtam segíteni a gondjaimon,senki más.
ápr. 27. 17:13

Segít a család is, ha kell, segített már idegen is.

De senkitől nem várom el sosem.

Mert segíts magadon.......az elvem.

Persze nem tudom milyen segítségre gondolsz.

ápr. 27. 17:10

Sajnos nekem elég rossz tapasztalatom van a családom terén,inkább segített idegen,mint ők bármilyen téren.

Nyilván nem minden problémával szaladni ( magam kell sokat megoldani ) de néha bizony kell segítség.

Nektek mik a tapasztalaitok ezen a téren?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook